Atliekas rūšiuoti taps patogiau

Palangos tiltas, 2022-01-12
Peržiūrėta
1759
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Artimiausiu metu planuojama įsigyti konteinerių, skirtų stiklui bei kitoms atliekoms, taip pat – maisto ir tekstilės atliekoms surinkti.
Artimiausiu metu planuojama įsigyti konteinerių, skirtų stiklui bei kitoms atliekoms, taip pat – maisto ir tekstilės atliekoms surinkti.

Jau neilgai trukus rūšiuoti atliekas kurorto gyventojams taps patogiau – artimiausiu metu planuojama įsigyti konteinerių, skirtų stiklui bei kitoms atliekoms, taip pat – maisto ir tekstilės atliekoms surinkti.

Šiuo metu Aplinkos ministerija vertina projekto, kurio lėšomis planuojama įsigyti  per 5 tūkstančius 240 litrų talpos konteinerių. Jie bus skirti gyventojams, turintiems galimybę atliekas tvarkyti individuliai. Nepamiršti ir daugiabučiuose gyvenamuose namuose gyvenantys palangiškiai – jų poreikiams tenkinti planuojama atnaujinti dar 15 bendro naudojimo atliekų surinkimo aikštelių, antžeminius rūšiavimui skirtus konteinerius pakeičiant moderniais požeminiais konteineriais.

Didžiausias iššūkis, laukiantis  artimiausiu metu  – maisto ir virtuvės atliekų atskyrimas nuo bendro mišrių komunalinių atliekų srauto. Palangos miesto savivaldybės administracija planuoja sudaryti sąlygas šias atliekas kaupti atskirose 120 litrų talpos konteineriuose, o daugiabučių namų gyventojus aprūpinti nedidelėmis talpomis, skirtomis šias atliekas kaupti patalpose. Ėmus rūšiuoti maisto ir virtuvės atliekas, iš jų sukuriami vertę turintys produktai, ženkliai sumažėja mišrių atliekų drėgnumas, užterštumas bei kiekiai. Taigi kiekvienas iš mūsų gali prisidėti prie tvarios aplinkos kūrimo, o didesnis išrūšiuotų ir į sąvartyną nepatekusių atliekų kiekis leis užtikrinti atliekų tvarkymo kainos stabilumą.

Palangos miesto savivaldybė aktyviai bendradarbiauja su atliekų tvarkytojais. Artimiausiu metu Palangos mieto gyventojams bus sudarytos sąlygos atskirai tvarkyti tekstiles atliekas – Palangos mieste bus pastatyti šioms atliekoms surinkti skirti konteineriai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo balandžio Palangos miesto gyventojai turės atskirai rūšiuoti biologines ir maisto atliekas. Gyventojų patogumui Palangos miesto savivaldybė jau pasirūpino biologinių ir maisto atliekų surinkimo priemonėmis, kurios artimiausiu metu bus dalinamos palangiškiams.


Gyventojai, besinaudojantys bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ paslaugomis, jau netrukus bus pakviesti prisijungti prie ekologiškesnio ir patogesnio sąskaitų apmokėjimo būdo – nuo liepos 1 d. atsisakoma popierinių sąskaitų bei pereinama prie elektroninių.


Nuo šiol parduotuvių „Maxima“ lankytojai apsipirkti galės dar patogiau ir greičiau, o sutaupyti – daugiau.


Neįgaliesiems privažiuoti prie jūros Palangoje tapo patogiau – paplūdimyje ties neįgaliesiems draugišku Lino taku įrengtas iki pat vandens vedantis plastiko takas su nuolydžiu į jūrą.


Jau neilgai trukus rūšiuoti atliekas kurorto gyventojams taps patogiau – artimiausiu metu planuojama įsigyti konteinerių, skirtų stiklui bei kitoms atliekoms, taip pat – maisto ir tekstilės atliekoms surinkti.


Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai kone kas savaitę gauna pranešimų apie ne vietoje, tiesiog ant šaligatvio sukrautus šiukšlių maišus ar stambiagabarites atliekas. Kaskart, gavus tokią informaciją, skubama į vietą ir, prieš išvežant ne vietoje paliktas atliekas į tam skirtą vietą, pirmiausia jos patikrinamos – siekiama nustatyti, kas tokiu būdu...


Gintaro gatvėje intensyviai vyksta rekonstrukcijos darbai – čia visu pajėgumu dirba sunkiasvorė technika ir kelio darbininkai, tad buvusi sulopyta, duobėta, išsiklaipiusiais šaligatviais, pasenusiais gatvės šviestuvais gatvė taps gražesnė bei patogesnė vairuotojams, taip pat – ir pėstiesiems. Remonto darbai verda ir kitose miesto gatvėse.


Pasitinkant ar išlydint keleivius oro uoste norisi jausti kiek kitokias emocijas, nei tas, kurias gali sukelti nepatogumai dėl, pavyzdžiui, susidariusių kliūčių išvažiuojant iš stovėjimo aikštelės. Viena keleivė palangiškius vienijančioje socialinio tinklo paskyroje viešai iškėlė diskusiją, kaip gali būti, jog susimokėti už automobilio...


Rinkliava už atliekas atpigs dar negreit

Alvydas Ziabkus, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010 11 26 | Rubrika: Miestas

Vos keliais mėnesiais ilgiau, nuo 2009 metų rugpjūčio, rinkliavą už atliekas renkanti Kretingos rajono komunalinio ūkio įmonė surenka apie 90 procentų mokesčių ir spalio mėnesį rajono gyventojams jau sumažino rinkliavos tarifus.


Palangos miesto savivaldybė kartu su UAB „Palangos komunalinis ūkis“ svarsto galimybes rūšiuoti atliekas Joskaudų sąvartyne. „Šiai idėjai įgyvendinti mums reikia apie 400 tūkstančių litų, o gal net ir mažiau. Dabar vyksta derinimai, tačiau, meras patikino, kad pinigus būtinai gausime, kad idėja virstų realybe“,- pasakojo bendrovės direktorius Konstantinas Skierus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius