Atostogas Jono Šliūpo muziejus kvies užbaigti smagiomis edukacijomis

Palangos tiltas, 2023-08-22
Peržiūrėta
920
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Atostogas Jono Šliūpo muziejus kvies užbaigti smagiomis edukacijomis

Vasarą jaunuosius palangiškius ir kurorto svečius Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia užbaigti pasineriant į smagias ir atradimų kupinas edukacijas. Rugpjūčio 24 d. 15 val. muziejaus kiemelyje senuosius liaudies žaidimus mokys žaisti etnologas Jonas Kavaliauskas, o rugpjūčio 25 d. 15 val. Palangos paplūdimyje archeologė dr. Raimonda Nabažaitė įrengs imitacinę perkasą ir kvies išbandyti archeologo profesiją.

Tradiciniai lietuvių liaudies žaidimai - paprasti ir visiems prieinami: nereikalauja sudėtingų įrankių bei prietaisų, didžiulių aikščių. Tačiau etnologas Jonas Kavaliauskas įsitikinęs, kad į užmarštį keliaujantys etnografiniai dalykai šiandien mus gali nustebinti ir įkvėpti. Edukacinėje popietėje rugpjūčio 24 d. 15 val. jis ne tik nuotaikingai pristatys tradicinių lietuvių liaudies žaidimų ir pramogų įvairovę, priemones žaidimams žaisti, tačiau kartu su vaikais gamins garsinius žaislus skudutį ir birbynę. Nuošaly neliks nė vienas edukacijos svečias - vaikai savo vikrumą išbandys individualiose ir komandinėse žaidimų rungtyse, o jos vyks naudojant ne tik specialias priemones žaidimams žaisti, bet ir įvairius senovinius buities daiktus – vežimų ratus ir ienas, lankus, pavalkus. Drąsiausi galės išbandyti klumpių tvirtumą ir patį egzotiškiausią žaidimų įrankį – kojūkus. Edukacija skirta 5-12 m. vaikams, kaina asmeniui – 2 Eur. Bilietus galima įsigyti muziejuje prieš renginį, tačiau kviečiame registruotis internetu https://forms.gle/SVajdQiK1Tiwx45K7.

Rugpjūčio 25 d. kviečia į Palangos paplūdimį, kur 15 val. surengs archeologinių kasinėjimų edukaciją 6-12 metų vaikams ,,Pasimatuok archeologo batus”. Užsiėmimo metu vaikai turės galimybę nors dienai tapti archeologais ir patirti tikrą atradimo džiaugsmą archeologinėje perkasoje. Edukacijoje, kurią ves Klaipėdos universiteto Baltijos regiono ir archeologijos instituto mokslininkė archeologė dr. Raimonda Nabažaitė, bus naudojamos autentiškos archeologų darbo priemonės, vaikai susipažins su tyrimų metodais, mokysis kurti radinių pasą. Edukaciniai kasinėjimai vyks paplūdimyje S. Dariaus ir S. Girėno g. gale, tačiau užsiregistravusius dalyvius kviečiame įsigyti bilietus ne vėliau nei tą pačią dieną iki 14.30, atvykus į Jono Šliūpo muziejų. Bilieto kaina asmeniui – 2 Eur. Suformuotą grupę iš muziejaus į improvizuotą perkasą palydės muziejaus edukatorė. Edukacijos dalyvių skaičius ribotas, todėl kviečiame registruotis iš anksto užpildant anketą https://forms.gle/ai7V1dJvmJbBPBAN8

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Tyrinėti miesto istoriją dar niekada nebuvo taip paprasta ir įdomu. Naujausios Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejaus parengtos interaktyvios ekskursijos „Pasivaikščiojimai Šliūpo Palangoje“  ir „Tarpukario Palangos kronikos“, skirtos mėgstantiems laisvę.


Kaip ir kasmet, Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus gražiausių metų švenčių kviečia laukti kartu. Advento dirbtuvėse „Stebuklus kuriame patys“ miesto bendruomenei rengiami vakarojimai su tautinio paveldo meistrais.


Trečiadienį Palangoje duris atvėrė atnaujintas Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys – Jono Šliūpo muziejus, rašoma Kultūros ministerijos pranešime žiniasklaidai. 


Lietuvos nacionaliniam muziejui priklausantis Palangoje esantis Jono Šliūpo muziejus atveria duris po kapitalinio remonto. Šis istorinis pastatas, įtrauktas į kultūros paveldo sąrašą, vertingas objektas ne tik Palangai, bet ir visai Lietuvai.


Vasarą jaunuosius palangiškius ir kurorto svečius Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia užbaigti pasineriant į smagias ir atradimų kupinas edukacijas. 


Spalio 13 d. 17.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į vilą „Ramybė“, kur įvyks susitikimas su menininku Andriumi Miežiu.


Spalio 6 d. 17.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į antrąjį rudens ciklo „Susitikimai Jono Šliūpo salone“ renginį.


Visą vasarą jaunuosius palangiškius ir kurorto svečius kvietęs prasmingoms ir jaukioms popietėms Jono Šliūpo muziejus šią savaitę užbaigs renginių ciklą „Kūrybinės atostogos pas Joną Šliūpą“.


Liepos 7 d. 15.00 val. ir 16.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia mažuosius smalsuolius į archeologinių kasinėjimų simuliaciją-edukaciją ,,Archeologas vienai dienai”. 


Birželio 25 d., penktadienį, 17 val. palangiškius ir miesto svečius į jaukią vakaronę kviečia Jono Šliūpo muziejus. Čia etnologė, tautosakininkė ir žurnalistė Gražina Kadžytė papasakos apie Joninių šventimo  tradicijas Pirmosios Lietuvos Respublikos (1918–1940)  metais, Latvijos Kuršo Lyguo šventes, to meto vasarų trauką link pajūrio ir apskritai vardines.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius