Atostogos šiemet bus brangesnės: vidutinio darbo užmokesčio šeimai nebeužteks

Palangos tiltas, 2022-05-31
Peržiūrėta
1349
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Atostogos šiemet bus brangesnės: vidutinio darbo užmokesčio šeimai nebeužteks

Statistikai prognozuoja, kad Lietuvos gyventojų atostogos šiemet bus brangesnės nei pernai – šeimos savaitės išvyka kainuos vidutiniškai apie 1,3 tūkst. eurų, o tam nebeužteks vidutinio darbo užmokesčio.

„Pavyzdžiui, keturių asmenų šeimai savaitės atostogos Lietuvoje 2019 metais kainavo 781 eurą, 2020 metais – 958 eurus, 2021 metais – 1137 eurus, tai šiemet jos atsieis apie 1,3 tūkst. eurų“, – pirmadienį žurnalistams sakė Statistikos departamento atstovas Audrius Taraila. 

„Statistinės vidutinės šeimos savaitės atostogoms nebeužteks vidutinio darbo užmokesčio“, – pridūrė jis. 

Departamentas skelbia, kad pernai Lietuvoje išaugus turistų srautui jis vis dar nepasiekė ikipandeminių 2019 metų lygio. Pasak jo, šalies apgyvendinimo įstaigos išsilaiko daugiausia iš vietos turistų.

A. Taraila pranešė, kad turizmo sektoriaus pridėtinė vertė iki pandemijos sudarė apie 3 proc. šalies bendrojo vidaus produkto (BVP), o pirmaisiais pandemijos metais – 2020-aisiais – ši dalis nukrito iki 1,6 proc. 

„Praėjusiais metais viešbučių, svečių namų užimtumas siekė 34 proc., iki pandemijos užimtumas siekdavo daugiau nei 50 proc.“, – sakė A. Taraila. 

Anot jo, didžiąją dalį – 80 proc. apgyvendinimo įstaigų svečių šiuo metu sudaro vietos gyventojai.

„Galime sakyti, kad nuo 2019 metų šalies apgyvendinimo įstaigos išsilaiko daugiausia iš vietinių turistų“, – sakė A. Taraila. 

Pasak statistiko, dažniausi tiek vietos, tiek užsienio turistų nakvynės pasirinkimai pernai buvo Palanga, Vilnius ir Druskininkai.

„Paradoksas, tačiau nepaisant pandemijos, apgyvendinimo įstaigų ne tik kad nesumažėjo, bet ir palyginus 2020 ir 2021 metus, jų net padidėjo 27 proc. Daugiausia apgyvendinimo įstaigų pernai registruota Palangoje – 526. Prieš pandemiją čia buvo 447 apgyvendinimo įstaigos“, – sakė Statistikos departamento atstovas. 

Statistikų teigimu, pernai šalies apgyvendinimo įstaigose lankėsi apie 2,4 mln. turistų – 15 proc. daugiau nei 2020 metais, bet 39,4 proc. mažiau nei 2019 metais. Viešbučiai ir moteliai pernai sulaukė 504,6 tūkst. svečių iš užsienio – 74 proc. mažiau nei 2019 metais. BNS

BNS

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Atostogos yra atostogos ir ką čia be pridursi, bet mes mėgstame tą paprastą laimę skirstyti į Seimo, prezidento, mokytojų ir kitokias atostogas.


Tam, kad kalėdinių rūpesčių būtų mažiau, o šventinių džiaugsmų – daugiau, visas dovanas artimiesiems įsigykite vienoje vietoje, mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ salone. 


Vasara įsibėgėja, o kartu su šiltais orais bei vis dar ilgais vakarais bunda ir noras nuvažiuoti prie jūros.


Statistikai prognozuoja, kad Lietuvos gyventojų atostogos šiemet bus brangesnės nei pernai – šeimos savaitės išvyka kainuos vidutiniškai apie 1,3 tūkst. eurų, o tam nebeužteks vidutinio darbo užmokesčio.


„Žaliosios europiečių atostogos Palangoje 2020“ kviečia pajūryje gyvenančius ir poilsiaujančius žmones pasimėgauti ne tik saulės voniomis, bet ir daugiau sužinoti apie klimato kaitą, aplinkosaugą ir biologinę įvairovę.


Klaipėdos teritorinė darbo birža įgyvendina ESF projektą „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“, skirtą padėti 55 metų ir vyresniems darbo ieškantiems asmenims kelti kvalifikaciją, įgyti naujų profesinių gebėjimų ar patobulinti jau turimus.


Nuo 2014 metų sausio 2 dienos Lietuvos darbo biržos įgyvendinamame ESF projekte „Išlik darbo rinkoje“ dalyvavo 118 asmenų, registruotų Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje.


Populiariausia lietuvių atostogų kryptis – Lietuvos pajūris arba gimtasis kaimas. Taip šiais metais atostogaus daugiau kaip pusė lietuvių. O šeši iš dešimties apklaustųjų teigia atostogoms skiriantys ne daugiau kaip 500 eurų, rodo internetinė Pigu.lt klientų apklausa.


Vakar popietę Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje buvo atidarytas papildomas Jaunimo darbo centras (JDC), aptarnausiantis darbo ieškančius ir profesinę karjerą planuojančius jaunus asmenis iki 29 metų amžiaus bei darbdavius, siekiančius įdarbinti jaunimą. Į naujomis spalvomis suspindusią Palangos darbo biržos pirmojo aukšto erdvę, kur įsikūrė JDC...


„Žaliosios europiečių atostogos“ ragina saugoti gamtą  1

Rasa GEDVILAITĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 08 15 | Rubrika: Miestas

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje jau trečią kartą inicijuoja kovai su klimato kaita skirtą projektą „Žaliosios europiečių atostogos“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius