Audra griovė tvorą, sieną, traukė elektros laidus, bet paplūdimio pagailėjo

Agnė LEKAVIČIENĖ, Alfredas PUMPULIS, 2011-11-28
Peržiūrėta
742
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Audra griovė tvorą, sieną, traukė elektros laidus, bet paplūdimio pagailėjo

Nors sekmadienio naktį siaučiantis uraganinis vėjas didelės žalos miestui ir nepadarė, užmigti sugebėjo nedaugelis. Naktį vėjo gūsiams pasiekus 33 metrų per sekundę greitį, Palangoje bei Šventojoje sutriko elektros tiekimas, buvo išversta apie 30 medžių, virto prekybiniai kioskai, griuvo tvora Plytų gatvėje ir sienos dalis Mėtos skersgatvyje.

 

6 iškvietimai per naktį

 

Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovas Vidmantas Jarulis „Palangos tiltui“ sakė, jog žuvusių ar traumuotų žmonių dėl sustiprėjusio vėjo nėra.

„Stiprus vėjas užmigti tikrai neleido. Naktį gavome 6 iškvietimus dėl išverstų medžių. Galandome pjūklus ir tvarkėme juos, kad rytą palangiškiai saugiai pasiektų darbovietes“, – kalbėjo V. Jarulis.

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus pabrėžė, jog apart sutrikusio elektros tiekimo bei išvartytų medžių, miestui žalos nepadaryta.

 „Palangoje per vėtrą buvo išversta apie 30 medžių. 15 Botanikos parke ir 15 kitose miesto dalyse. Miesto komunalininkai darbo turės 2-3 dienoms, kadangi mieste gausu nulaužtų medžių šakų, šiukšlių. Miesto savivaldybės pastatas nenukentėjo. J. Basanavičiaus gatvėje išvartyti prekybiniai kioskai , miesto prieigose – laikinosios tvoros, tad tikimės, jog savo turtą susitvarkys patys verslininkai. Taip pat buvo sutrikęs elektros tiekimas Šventojoje bei Palangoje. „Lesto“ informavo, jog daugiausia nutrūko orinėmis linijomis tiekiama elektra. Šiuo metu atstatinėjamas tiekimas Ošupio bei Nemirsetos kvartaluose. Laimei, nenukentėjo nei vienas žmogus“, – vėtros detales atskleidė Š. Vaitkus.

„Lesto“ atstovė ryšiams su visuomene Edita Sirutienė „Palangos tiltui“ sakė, jog dėl elektros tiekimo sutrikimų kreipėsi 3 tūkstančiai palangiškių.

„Stengiamės kuo greičiau pašalinti vėtros padarinius. Didžioji dalis elektros tiekimo yra atstatyta. Elektros laidai nutrūko dėl ant jų užvirtusių medžių. Kai kuriose gatvėse elektra buvo sutrikusi dėl žemos įtampos gedimų“, – informavo E. Sirutienė.

 

Neteko pašiūrės stogo

 

Pasivažinėjus po Palangos miestą dieną po praūžusios vėtros buvo galima matyti žmones, fotografuojančius padarytus nuostolius.

Tačiau tik retas gyventojas  patyrė didesnių nuostolių. Vida Laukaitienė, gyvenanti  vos keli šimtai metrų nuo jūros, pasakojo: „Neturiu ką jums pasakoti – stogą tebeturiu, sienos dar stovi. Naktis, žinoma, buvo nerami, nemiegojau iki pirmos nakties. Sienos iš tiesų drebėjo nuo stipraus vėjo“.

Vida pridūrė, jog  net kambaryje, kuris stovi ant kolonos, daiktus buvo perstūmusi į vieną kraštą „Jeigu jau būtume kritę, tai bent būtume patyrę mažiau nuostolių“, – sakė moteris.

Ponas Gytis, nepanoręs pasakyti savo pavardės, gyvenantis vos  už kelių šimtų metrų nuo jūros, teigė per audrą netekęs pašiūrės stogo. „Visą naktį nemiegojau. Bijojau. Sienos drebėjo, stogas šokinėjo. Tiesiog baisu. Tačiau tai jau tampa beveik kasmetiniu įvykiu. Gyvename skersvėjyje, tad vos spėjame remontuoti stogus“, – teigė palangiškis.

Per vėtrą virto ir sienos. Plytų  gatvėje išversta siena nesunkiai galėjo „priploti“ tuo metu pro šalį ėjusius praeivius. Laimei, taip neįvyko. Vakar visur zujo komunalinio ūkio darbuotojai – grėbė ir vežė, pjaustė ir nešė nulūžusius medžius ir nukritusias šakas, rinko plytas ir kuopė šiukšles.

 

Paplūdimys nenukentėjo

 

Kaip laikraščiui sakė  UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus, audra nepalietė nei Palangos tilto, nei paplūdimio kopų.

 „Galiu pasidžiaugti, jog audra nenulaužė nugenėtų medžių, jie yra sveiki. Pirmadienio rytą apvažiavau Palangos paplūdimius, jūros tiltą. Tiltas sveikas, neišlūžo nė viena lenta. Kopos taip pat nenukentėjo. Vėjas ir jūra taip sutvarkė paplūdimį, jog neliko nė vienos įspaustos pėdos“, – kalbėjo K. Skierus.

Žinoma, audra „nulaižė“ paplūdimio smėlį.

„Tikėjausi baisesnio vaizdo“, – prisipažino miesto meras, kuris pirmadienio rytą apvažiavo paplūdimius nuo Nemirsetos iki Kunigiškių: „Pati džiugiausia naujiena, jog audra nenuniokojo didžiosios dalies pagrindinio paplūdimio. Vanduo nepasiekė kopų. Taigi audrą atlaikėme pakankamai gerai“.

Į redakciją užėjusios Mėtų skersgatvio gyventojos pranešė, kad gatvelėje vėtra nugriovė dalį bešeimininkio, visuomenei pavojų keliančio namo sieną. Laimei, niekas nenukentėjo. Prieš metus „Palangos tiltas“ jau rašė, kad vėtra ir praėjusiais metais nugriovė dalį sienos.

Tuomet įvykio vietoje žvalgėsi UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus, savivaldybės atstovas, atsakingas už bešeimininkį turtą ir apleistus statinius Bernardas Skersys.

Tuomet vyrai vienas prieš kitą kėlė balsą, B. Skersys per metus iš savivaldybės buvo atleistas, bet pastatas Mėtų skersgatvyje toliau graso palangiškiams.

Ar savivaldybė laukia, kol vieną dieną nutiks baisi nelaimė?

Stiprūs vėjai, kurių greitis viršija 28 m/s, Lietuvoje praūžia kartą per 4–6 metus. Daugiausia nuostolių padarė 1967 metų spalio 18-ąją pajūryje siautėjęs uraganinis, 40- 48 m/s siekęs vėjas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos meras Šarūnas Vaitkus trečiadienį, spalio 6 dieną, kreipėsi į premjerę Ingridą Šimonytę, Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę – Nielsen, energetikos ir aplinkos ministrus Dainių Kreivį bei Simoną Gentvilą, o taip pat į Seimo Ekonomikos ir Aplinkos komitetus, išreikšdamas kategorišką „prieš“ prieš planuojamas Baltijos  jūroje, nuo Klaipėdos iki Būtingės, vėjo jėgaines.


Iš šeštadienio (sausio 16-osios) į sekmadienį (sausio 17-ąją), prieš pirmą valandą, Palangos rytų daugiabučių kvartale, kuriame dalis namų apšildomi tik elektra, dingo elektros energijos tiekimas. Elektra dingo Klaipėdos pl. 57 name, taip pat dalyje Sodų gatvės ir Vasaros gatvės daugiabučių. Elektros tiekimas po kelių valandų buvo atstatytas tik netikėtą...


ESO informavo, kad dėl transformatorinės remonto darbų, penktadienį, lapkričio 13 d., daliai Palangos miesto vartotojų bus laikinai nutrauktas elektros energijos tiekimas. Apie tai visi vartotojai yra informuoti.  


Kurorte siautėjo uraganinis vėjas

Rasa GEDVILAITĖ, 2018 10 25 | Rubrika: Miestas

Lietuvoje trečiadienį siautė stiprus vėjas, sujaukęs miestus ir sukėlęs nerimo gyventojams. Palangoje didelių bėdų išvengta, – nenukentėjo nei žmonės, nei jų turtas, tačiau darbo tarnyboms netrūko – virto medžiai, prilaužyta daug šakų, pavieniams gyventojams buvo nutrūkęs elektros tiekimas. Dar ir vakar komunalininkai uoliai plušėjo, siekdami sutvarkyti vėjo...


Gruodžio 2 dieną gautas pranešimas iš BPC, kad Ganyklų g. ties 57 numeriu pažymėtu namu nulūžęs medis, atsirėmęs į gatvės apšvietimo stulpą ir į kitą medį, kelia pavojų praeiviams. Atvykusios pajėgos nustatė, kad nulūžusio medžio, atsirėmusio į gatvės apšvietimo stulpą, šakos remiasi į elektros laidus, reikalingi LESTO darbuotojai, kad atjungtų įtampą...


Smarkūs vėjai pajūriui žalos nepadarė

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2015 12 03 | Rubrika: Miestas

Nuo pat savaitgalio ūžavę smarkūs vėjai paplūdimiui ir miestui matomos skriaudos nepadarė. Neužfiksuota jokių specialių iškvietimų, nesikreipė gyventojai, kurie būtų likę be elektros tiekimo, o vėjas paliko tik porą išverstų medžių, išvartė konteinerius ir smėliu užnešė kai kuriuos priėjimus prie jūros.


„Tiek liaudies J. Basanavičiaus gatvėje nebūna net per vasaros sezono atidarymo šventę“, – prieš vidurnaktį besiiriant per žmonių jūrą link tilto ir iš kairės, ir iš dešinės skambėjo Palangon iš visų Lietuvos pakraščių suvažiavusių miesto svečių bei pačių palangiškių žodžiai. Ir išties tokios minios, kurioje...


Audra griovė tvorą, sieną, traukė elektros laidus, bet paplūdimio pagailėjo

Agnė LEKAVIČIENĖ, Alfredas PUMPULIS, 2011 11 28 | Rubrika: Miestas

    6 iškvietimai per naktį Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovas Vidmantas Jarulis „Palangos tiltui“ sakė, jog žuvusių ar traumuotų žmonių dėl sustiprėjusio vėjo nėra. Nors sekmadienio naktį siaučiantis uraganinis vėjas didelės žalos miestui ir nepadarė, užmigti sugebėjo nedaugelis. Naktį vėjo gūsiams pasiekus 33 metrų...


Prireikė naktį ginekologo? Į Klaipėdą!

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 07 08 | Rubrika: Miestas

Ką daryti vaikelio besilaukiančiai moteriai Palangoje, jeigu naktį skubiai prireikia akušerio ir ginekologo pagalbos? Skubiai kviesti taksi ir dumti į Klaipėdą, nes Palangoje naktį ginekologinė pagalba Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Palangos departamente, kitaip tariant, kurorto ligoninėje, neteikiama. „Klaipėda visai šalia, todėl nėra būtinybės turėti akušerį ar ginekologą kurorte naktį“...


Kas ir kada prie kurhauzo sudegusios sienos pritvirtino elektros kabelinę spintą? Jos pakabinimas turėjo būti suderintas ne tik su VST, bet ir Palangos savivaldybės Komunalinio ūkio skyriumi, bet nei elektrikai, nei savivaldybės komunalininkai apie ją teigia nieko negirdėję. Kurhauzo bendrasavininkas Gediminas Jacka, dėl kibirkščiuojančios spintelės sustabdęs kurhauzo medinės dalies ardymo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius