Aukščiausios partinės valdžios pozicija?

Vitalius Bernardas LITVAITIS, 2013-07-01
Peržiūrėta
620
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vitalius Bernardas  LITVAITIS
Vitalius Bernardas LITVAITIS

Palangos teritorinė vandentiekio ir kanalizacijos valdyba disponavo nemenka poilsio baze, tame tarpe ir, neperdedu, tuo metu įdomiausiu visoje Lietuvoje maudynių pastatu (dabar „Medūza“). Šio objekto teikiamais malonumais yra pasinaudojusios dauguma tuometinės pačios aukščiausios nomenklatūros. Čia neretai buvo aptariami ir valstybinės reikšmės klausimai, pavyzdžiui, Klaipėdos tarptautinės perkėlos statybos eiga, sanatorijų plėtra Palangoje ir kt. Man, kaip objekto šeimininkui, privalu buvo šiose vakaronėse dalyvauti.
Paskambina kartą Vykdomojo komiteto pirmininko pavaduotojas F. ir kitam vakarui užsako maudynes Palangoje atostogaujančiam Ministrų Tarybos pirmininko pavaduotojui Aleksandrui Česnavičiui su šeima. Ant stalo dedamomis gėrybėmis man rūpintis nereikės – tai pasirūpins kiti.
A. Česnavičių žemesni pareigūnai laikė nepalenkiamu, reikliu bei ambicingu valstybės vadovu. Jis savo rankose laikė Lietuvos SSR ideologijos vadžias, kuravo švietimo, kultūros klausimus ir dar buvo Užsienio reikalų ministras.
A. Česnavičius atvyko su gausia artimųjų palyda. Mes – F. su žmona ir aš – svečių jau laukėme, stalas paruoštas gausiai vakarienei. Kaip reta, MT pirmininko pavaduotojas taip pat atsivežė kai ko stipresnio.
Maudėmės, juokavome, vakarieniavome. Man pasirodė, jog svečias yra be jokios arogancijos, bendravo pabrėžtinai paprastai, netgi draugiškai.
Vaišinantis kalbos pakrypo link Palangos problemų. Nors A. Česnavičius nesprendė ūkinių klausimų, vis tik kaip vienas iš Respublikos valdžios šulų tam tikrą įtaką turėjo.
Kalbantis aš paklausiau, negi nėra jokių galimybių pareikalauti iš karinės vadovybės, kad iš Nemirsetos būtų iškeltas poligonas. Poilsiautojus nervina pačiame kurortinio sezono viduryje vykstantys mokomieji šaudymai, tas patrankų bumbsėjimas. Yra buvę atvejų, kai dėl klaidų sviediniai sprogdavo ne numatytoje trasoje, o virš miesto, parke krito skeveldros.
A. Česnavičiaus atsakymas mane nustebino. Jis atsakė maždaug taip: „Uždaryti poligoną galima be didelių pastangų, tačiau kam bus iš to naudos. Dabartinės kartos architektai ir statybininkai užstatė Palangą, jeigu dabar dar jiems atiduoti Nemirsetą, kas tada liks ateities kurorto kūrėjams, kur jie galės pasireikšti? Be to, kariškiai perduodami teritoriją, pareikalaus bent trijų hektarų savo sanatorijai pasistatyti. Reikia laukti, kol jiems patiems bus nenaudinga turėti Nemirsetos poligoną ir patys pasiūlys Palangai perimti teritoriją. Toks laikas artėja“.
Pamaniau, kad tikriausiai tai nėra vien A. Česnavičiaus nuomonė, o Respublikos aukščiausios valdžios pozicija.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pranešama, kad Palangoje pirmadienį buvo patvirtintas vienas naujas koronaviruso atvejis, kurorte šia liga šiuo metu serga 71 palangiškis.


Iš „Palangos tilto“ sužinojęs, kad palangiškis TS-LKD Seimo narys Mindaugas Skritulskas balsavo už lyčiai neutralų partnerystės įstatymo projektą palangiškis Adolfas Sendrauskas, žinomas kurorto aktyvistas, šaulys ir ilgametis TS-LKD narys, sakė: „Na, ir teisingai padarė – tų žmonių visada buvo, yra ir bus. Man teko jų nemažai pažinti ir sovietmečiu – kai kurių jų istorijos yra žiaurios.“


Ko gero, pirmąkart per ilgą savo žurnalistinę karjerą savo pašnekovui sunkiau nei įprastai formulavau interviu klausimus. Ko dabar, karantino suvaržymų metu, klausti žmogaus, kuris iki koronaviruso pandemijos sukosi visų Palangos kultūros renginių centre? Kokia gali būti kultūra kurorte karo, kaip šių eilučių autoriui pasakė viena „Palangos tilto“ skaitytoja –...


Registrų centro duomenimis, Palangoje šių metų spalį parduotos 215 patalpos (gyvenamosios ir negyvenamosios paskirties, kurios apima ir netipinės paskirties būstą, pvz. viešbučių apartamentus), arba net 2,5 karto daugiau nei tuo pačiu metu pernai, kai buvo parduoti 86 objektai.


Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas ir nekilnojamojo turto valdymo bei vystymo bendrovė „Laviga“ užbaigė sandorį dėl Palangoje esančių poilsio namų „Baltija“ įsigijimo. Už 100 proc. akcijų paketą aukcioną laimėjęs investuotojas sumokėjo daugiau nei 4 mln. Eur.


Po Žemaitijos zonos Lietuvos jaunučių ir sporto vilčių bokso žaidynių į finalą pateko 7 Palangos sporto centro boksininkai.   


Nuo gruodžio aštuntosios pradėjusi veikti naujoji Palangos autobusų sotis sulaukia vis daugiau gerų atsiliepimų. Ir nors kai kurie keleiviai dar padūsauja, kad centre būta patogiau, absoliuti dauguma tiek į Palangą atvykstančių svečių, tiek pačių palangiškių pripažįsta: sąlygos čia tokios, kokių reta visoje Lietuvoje. O vežėjai pabrėžia: net ir didžiųjų miestų autobusų stotys...


Aukščiausios partinės valdžios pozicija?

Vitalius Bernardas LITVAITIS, 2013 07 01 | Rubrika: Miestas

Palangos teritorinė vandentiekio ir kanalizacijos valdyba disponavo nemenka poilsio baze, tame tarpe ir, neperdedu, tuo metu įdomiausiu visoje Lietuvoje maudynių pastatu (dabar „Medūza“). Šio objekto teikiamais malonumais yra pasinaudojusios dauguma tuometinės pačios aukščiausios nomenklatūros. Čia neretai buvo aptariami ir valstybinės reikšmės klausimai...


„Išmokime bent  vieną tarptautinę ir kaimyninių tautų kalbą!“ Tokia UNESCO paskelbta iniciatyva kiekvienais metais  kviečia visų respublikos miestų bei rajonų  4 – 12 klasių moksleivius dalyvauti vertimų  bei iliustracijų anglų, prancūzų, rusų ir vokiečių kalbomis  konkurse „Tavo žvilgsnis“.  Konkursas – labai paprastas: rankose – tušinukas, prieš akis –...


Palangoje beveik visų kavinių bei barų sezonas pasibaigė, nes sulig paskutine vasaros diena išvyko ir dauguma kurorto poilsiautojų.  Kurorto verslininkai sutaria, kad šį sezoną Palanga akivaizdžiai susilaukė kur kas daugiau svečių, ypač užsieniečių, bet absoliuti dauguma jų šykščiai vėrė pinigines kurorto kavinėse ir restoranuose. Plieskiant neįprastai kaitrai, pritilo kalbos apie...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius