„Ąžuoliukas“ pramogavo „Obuoliukų fiestoje“

Palangos tiltas, 2016-11-07
Peržiūrėta
415
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Ąžuoliukas“ pramogavo „Obuoliukų fiestoje“

Ruduo – metas, kai surenkamos kupinos pintinės vaisių, daržovių, grybų ir kitų gėrybių. Šių metų ypač gausus obuolių derlius buvo palankus organizuoti šventes. Pratęsdami Palangos miesto šventės „Palangos stalas – 2016“ idėjas, Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ vaikai su pedagogais, panaudodami rudens gėrybes, o ypač obuolius, organizavo įvairias veiklas.
Vaikai visą savaitę plėtojo savo kūrybiškumą meninėje veikloje, mokėsi dainų, eilėraščių, mįslių, patarlių, kurių pagrindinė tema – obuolys, nes emociniam vaikų puoselėjimui labai svarbu ne tik pažinimo, bet ir komunikacijos, meninė, judėjimo ir kita veikla. Naudinga buvo sužinoti apie šio vaisiaus naudą žmogaus organizmui. Vaikai turėjo galimybę stebėti įstaigos teritorijoje augančias obelis ir ant jų prinokusius obuolius, pabuvoti turgavietėje. Mažieji smalsuoliai stebėjo, analizavo, tyrinėjo, žaidė judriuosius bei didaktinius žaidimus, organizavo estafetes, kūrė ketureilius, mįsles, skaičiavo, lygino, diskutavo apie obuolių naudą vaikų organizmui. Atsiskleidė vaikų kūrybiniai gebėjimai – piešė sodą, tapė, lipdė, aplikavo obuolius.
Kartu su mamytėmis kepė obuolių pyragą. Grupėse vėrė karolius iš obuolių, pjaustė, rinko obuolių sėklas – ruošė atsargas paukšteliams žiemai.
Dalyvavo edukacinėje veikloje „Vaisių ir daržovių salotos“, kuri vyko priešmokyklinėje „Sraigiukų“ grupėje kartu su restorano „Onorė“ virtuvės šefais Bernardu ir Ignu. Vaikai kartu gamino skanias salotas iš vaisių ir daržovių, aptarė kuo jos naudingos, kokių vitaminų turi. Edukacinės veiklos metu vaikai turėjo galimybę dalyvauti maisto gamybos procese, pasijusti tikrais šefukais. Patys rankomis „plėšė“ kopūsto lapus, pjaustė obuolius, uostė, lietė, ragavo, darė kompozicijas lėkštėje iš obuolių, riešutų, kopūstų, spanguolių. Stebint vaikus, buvo galima matyti vidinį džiaugsmą – „aš galiu, aš gebu“.
Džiaugėmės galimybe pabūti ir kartu gaminti su tikrais virtuvės šefais. Vaikai turėjo galimybę įvertinti savo darbo rezultatą: patys pasigaminę salotas ir papuošę, gardžiai valgė. Ugdytinė Liepa kalbėjo: „Skanios salotos, nes pati gaminau“. Jų darbas neliko neįvertintas – visi buvo apdovanoti trijų rūšių bukletais, kuriuose buvo pateikti ruošti iš daržovių ir vaisių receptai.
Savaitės pabaigoje lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ linksmas vaikų būrys rinkosi į „Obuoliukų fiesta“. Pramogą organizavo vyresniojo amžiaus „Bitučių“ grupės auklėtoja Rita Nazarovienė ir priešmokyklinio ugdymo „Sraigelių“ grupės pedagogė Niarutė Šiušienė, meninio ugdymo mokytoja Nijolė Petrauskienė. Aktyviai dalyvavo tėveliai, močiutės, socialiniai partneriai – Palangos lopšelio-darželio „Nykštukas“ priešmokyklinio ugdymo pedagogė Onutė Šleinuvienė.
„Ežys“ R. Nazarovienė ir „Rudenėlis“ N. Šiušienė kvietė vaikus pašokti, padainuoti, pašmaikštauti, pažaisti, paklausyti sekamos ,,Ežio“ pasakos. Skambių dainų, šokių, žaidimų vaikus išmokė meninio ugdymo mokytoja Nijolė Petrauskienė. Triūsė su priešmokyklinukais ir pedagogė Salomėja Dobromilskienė, kuri savaitės eigoje vaikus skatino kurti pasakas, domėtis liaudies išmintimi apie raudonšonius obuolius. Pramogėlės metu priešmokyklinukai aktyviai minė mįsles, pasakojo patarimus, išsakė patarles, eilėraščius apie obuolį.
O kokia šventė be varžytuvių? Buvo daug skambaus juoko ir džiugių akimirkų varžantis įvairiose rungtyse, lenktyniaujant kas greičiau perveš obuolių maišiukus? Kas greičiau perneš mediniu šaukštu rojaus obuoliukus, surinks obuolius. Šventėje dalyvavo visi: maži ir dideli, kurie entuziastingai ir atkakliai lenktyniavo. Tai buvo nuoširdi, kupina džiaugsmo bendravimo valandėlė.
Niekas taip neįkvepia vaikų kaip suaugusiųjų, ypač tėvelių, pavyzdys. Jie neliko abejingi, jiems įstrigo malonios šventės akimirkos.
Nuotaikinga, išradinga pramoga suartino vaikus, tėvus, pedagogus, patiriant bendravimo ir bendradarbiavimo džiaugsmą.

Niarutė ŠIUŠIENĖ, Rita NAZAROVIENĖ

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Spalio 26 d. Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ ,,Boružėlių“ ir ,,Žiogelių“ grupės ugdytiniai, su dviem autobusais išvyko į Baltų mitologijos parką bei japonišką sodą, esančius Kretingos rajone.


Šią dieną mes, dalyvaudami šventiniuose renginiuose, susibūrimuose, pilietinėse sueigose,minime Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.


Augantis visuomenės ekologinis sąmoningumas lemia didėjantį dėmesį aplinkosaugai, atsakingesniam vartojimui ir atliekų perdirbimui. Kartu ryškėja ir ekologinio vaikų švietimo svarba. Ekspertų teigimu, tvaresnės vaikų gyvensenos įpročius svarbu ugdyti nuo mažų dienų – tik tuomet jie užaugs sąmoningais ir savo aplinka besirūpinančiais piliečiais. Juk vaiko pasaulio pažinimas...


Ruduo – metas, kai surenkamos kupinos pintinės vaisių, daržovių, grybų ir kitų gėrybių. Šių metų ypač gausus obuolių derlius buvo palankus organizuoti šventes. Pratęsdami Palangos miesto šventės „Palangos stalas – 2016“ idėjas, Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ vaikai su pedagogais, panaudodami rudens gėrybes, o ypač...


Lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ bendruomenė aktyviai įsijungė į Europos judumo savaitę. Rugsėjo 16 dienos ryte vaikai, pedagogai, darbuotojai, tėveliai susirinko į bendrą rytinę mankštą. Direktorė Rūta Regina Lukaitienė paskelbė Europos judumo savaitės pradžią ir palinkėjo visiems kuo daugiau judėti, būti geros nuotaikos. Mankštą nuotaikingai pravedė auklėtoja...


Palangos lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ – ekologinės krypties ikimokyklinio ugdymo įstaiga, siekianti vaiko ekologinio supratingumo, gamtosaugos patirties plėtojimo, tyrinėjimų atradimų vykdymo. Pedagogo patirtis ir kasdieniai vaikų stebėjimai leidžia teigti, kad šiuolaikinių vaikų santykis su gamta dar yra problemiškas: žinios apie ją yra skurdžios...


„Lino kelio“ atspindžiai Palangos lopšely-daržely „Ąžuoliukas“

Zita PAULIKIENĖ Direktoriaus pavaduotoja ugdymui, 2013 12 19 | Rubrika: Nuomonės

Lapkričio mėnesį Palangos lopšelio-darželio ,Ąžuoliukas“ vyresniojo amžiaus ,,Bitučių“, priešmokyklinio ugdymo Sraigelių“ grupių vaikus, tėvelius, pedagogus ir visą bendruomenę sujungė projektas „Lino kelias“. Vaikai buvo pakviesti pakeliauti labai nežinomu, ilgu ir įdomiu lino keliu. Pokalbių metu pedagogai su vaikais stebėjo sėmenis, žalius...


Lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ keičiami langai bei durys

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 06 21 | Rubrika: Miestas

Palangos lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ darbuojasi statybininkai – siekiant padidinti energijos vartojimo efektyvumą, čia į plastikinius keičiami pastato langai bei lauko durys.


„Mokinių sporto šventė, skirta tarptautinei vaikų gynimo dienai pažymėti“ – jau tradicinė, kiekvienais metais vykstanti šventė centriniame Palangos stadione ir šiemet sukvietė sportuoti paties „įvairiausio plauko“ moksleivius.


Penktadienį miesto Savivaldybėje lankėsi Vokietijos Kirsheimo miesto „Lions“ klubo prezidentas  dr. Ulrichas Haagas ir geras palangiškių bičiulis Helmutas Valiauga su kolega. Jau ne vienerius metus prieš Šv. Kalėdas apsilankantys vokiečiai ikimokyklinėms ugdymo įstaigoms „Ąžuoliukas“ ir „Žilvinas“ atvežė labdarą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius