„Baltijos” moksleiviai pradžiugino Palangos senjorus

Asta DOBROVOLSKIENĖ Projekto ,,Ugdymas karjerai“ koordinatorė mokytoja , 2013-10-07
Peržiūrėta
3713
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Čia tikrai man? Ačiū...”
„Čia tikrai man? Ačiū...”

Nors aplinkui daug jaunų žmonių šurmulio, senatvėje vis stiprėja vienatvės jausmas. Išėjęs į pensiją pajunti, kad darbas, kurį atlikdamas jauteisi svarbus ir reikalingas, ir be tavęs nesustoja. Vaikai užauga ir pradeda gyventi savo gyvenimus. Mažėja artimųjų ir draugų – nelieka žmonių, su kuriais galėtum pasidalinti prisiminimais. Naujus ryšius, naujas draugystes senam žmogui užmegzti sunku.
Senas žmogus nesijaučia saugus – pensijos mažos, pragyventi sunku, gali ir susirgti, o tada ar bus kas tau padeda? Vis dėlto senatvė nėra ir neturi būti vien liūdnasis gyvenimo laikotarpis. Ji tokia pat prasminga kaip jaunystė ar brandus amžius. Ne veltui spalio 1 diena yra paskelbta Tarptautine pagyvenusių žmonių (senjorų) diena.
Palangos ,,Baltijos“ pagrindinės mokyklos moksleiviai atsiliepė į Maltos ordino ambasados Lietuvos Respublikoje raginimą pagerbti garbaus amžiaus žmones, suorganizavo akciją ,,Pagerbk Senjorą“. Moksleiviai, vadovaujami etikos mokytojų Aidos Ramanauskienės, Silvijos Pumpurs ir projekto ,,Ugdymas karjerai“ koordinatorės  mokykloje Astos Dobrovolskienės, sukūrė daugybę gražių palinkėjimų, kuriuos pritvirtino ant rudeninių obuolių.
Spalio 1 dieną su pilnais krepšiais obuolių ir palinkėjimų „baltijiečiai“ sukinėjosi miesto aikštėje ir džiugino senjorus. Dėkojame, kad prie šios akcijos prisidėjo Palangos senosios gimnazijos Mokinių savivaldos atstovai, kurie tą dieną rinko aukas skurstantiems senoliams – suaukota 171 Lt.
Ypač jaudinančias akimirkas moksleiviai patyrė Palangos ligoninės slaugos skyriuje.
Vaikų šurmulys ir rudeninių obuolių kvapas įnešė vilties ir šviesos į visas senolių palatas – jų veidus papuošė šypsenos.
Kartais reikia tiek nedaug, kad dėmesys kažką pakeistų ir diena nušvistų.

Jūsų komentaras:

Regina 2013-10-16 07:38 (IP: 78.61.204.18)
Šaunuoliai mokytojai,kurie subūrė jaunimą prasmingai dienai.Tik taip galima išugdyti vaikuose pagarbą senatvei.Šaunuoliai ir moksleiviai,jei tai darė sąmoningai ir nuoširdžiai.Ir linkiu,kad tai netaptų vienadieniu renginiu.

Nuostabu!!!! 2013-10-08 05:51 (. / IP: 86.100.60.112)
-Štai kiek ,rodos, nedaug, o šitaip puikiai suorganizuota akcija..Tai pradžiugino abipusiai ir nepamirštamai...-tiek Jaunimui tiek Senjorams, o ypač didžiulė PAGARBA Gerb.Pedagogėms!Pagarba ir šių mokinių Tėveliams!!!Puiki akcija !

Taip pat skaitykite

„Palanga per paskutinius penkis metus įspūdingai pasikeitė, tad atėjo metas ir čeburekui“, – sako sovietmečiu išplitusiam ir lietuviško pajūrio simboliu tapusiam Krymo totorių virtuvės patiekalui naują kontekstą šiemet sukurti nutarusi palangiškių šeima. 


25-erių metų jubiliejų „Aurum 1006 km powered by Hankook” lenktynės Palangoje sutiko išties skambiai ir triukšmingai. Nuolat besikeičiantys lyderiai bei dramatiški automobilių susidūrimai antroje lenktynių pusėje žiūrovams padovanojo įspūdingą autosporto spektaklį.


Nuo senų laikų, vos audrai praėjus, Lietuvos pajūrio gyventojai ir poilsiautojai leisdavosi į lobių medžioklę – kas profesionaliai, nešini specialiais tinklais, o kas tiesiog rankomis ieškodavo jūros bangų į krantą išmestų gintarų.



Palangos meras Šarūnas Vaitkus trečiadienį, liepos 7 d., sulaukė ypatingų svečių – kurortą aplankė ne tik vėl aplankė šalies prezidentas Gitanas Nausėda, kuris dalyvavo Palangos atgavimo šimtmečio minėjimo renginiuose praėjusį savaitgalį, bet ir ypatingas svečias iš Ukrainos – šios šalies prezidentas Volodomyr Zelensky.


Šiandien miesto savivaldybės Tarybos posėdis prasidėjo tylos minute – buvo pagerbta tragiškai auto įvykyje žuvusi Savivaldybės darbuotoja. Tarybos posėdyje dalyvavo 19 miesto politikų. Nedalyvavo konservatoriai Tomas Julius Žulkus ir Saulius Simė – abu išvykę į komandiruotes.


Šeštadienio vakare palangiškiai ir miesto svečiai traukė link centrinės miesto aikštės, kur su nekantrumu laukė įsižiebsiančios kalėdinės eglės, pradėsiančios visą mėnesį truksiančių šventinių renginių ciklą. Pagrindinis didžiųjų žiemos švenčių simbolis nudžiugino po spektaklio, sulaukto Kalėdų senelio ir įvairių renginių pristatymo. Šiemet...


Tarp geriausių šalies gimnazijų Palangos nėra

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2015 12 14 | Rubrika: Miestas

Žurnalas „Reitingai“ praėjusią savaitę paskelbė geriausias šalies gimnazijas, kurios geriausiai paruošia egzaminams, ir kur auga Lietuvos protai. Deja, tarp geriausiųjų Palangos senosios gimnazijos nėra. Ko reikia, kad mūsų kurorto gimnazija atsidurtų tarp geriausiųjų?..


Už viską Tau, Mokytojau, ačiū...  14

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 10 07 | Rubrika: Miestas

Penktadienio vakarą jauki „Ramybės“ kultūros centro salė vos talpino šypsenomis ir džiaugsmu švytinčius Palangos mokytojus: čia profesinės šventės – Mokytojo dienos – išvakarėse rinkosi Palangos pedagogų bendruomenės, skaičiuojančios per 400 narių, atstovai ir juos pasveikinti atvykę garbūs svečiai. „Už viską Tau, Mokytojau...


Nepraėjo nė savaitė, kai Bergene išsiskyrė prieš pusmetį užmezgusių draugystę šio vokiečių miesto ir Palangos delegacijos, o vokiečiai praėjusį ketvirtadienį su atsakomuoju vizitu atvyko į Palangą. Ne šiaip sau – vokiečiai palangiškiams klube „Ramybė“ pristatė žymaus Bergeno fotomenininko Jorgo Korkhauso ir palangiškio fotomenininko...


Renginių kalendorius