„Baltijos” moksleiviai pradžiugino Palangos senjorus

Asta DOBROVOLSKIENĖ Projekto ,,Ugdymas karjerai“ koordinatorė mokytoja , 2013-10-07
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

„Čia tikrai man? Ačiū...”

„Čia tikrai man? Ačiū...”

Nors aplinkui daug jaunų žmonių šurmulio, senatvėje vis stiprėja vienatvės jausmas. Išėjęs į pensiją pajunti, kad darbas, kurį atlikdamas jauteisi svarbus ir reikalingas, ir be tavęs nesustoja. Vaikai užauga ir pradeda gyventi savo gyvenimus. Mažėja artimųjų ir draugų – nelieka žmonių, su kuriais galėtum pasidalinti prisiminimais. Naujus ryšius, naujas draugystes senam žmogui užmegzti sunku.
Senas žmogus nesijaučia saugus – pensijos mažos, pragyventi sunku, gali ir susirgti, o tada ar bus kas tau padeda? Vis dėlto senatvė nėra ir neturi būti vien liūdnasis gyvenimo laikotarpis. Ji tokia pat prasminga kaip jaunystė ar brandus amžius. Ne veltui spalio 1 diena yra paskelbta Tarptautine pagyvenusių žmonių (senjorų) diena.
Palangos ,,Baltijos“ pagrindinės mokyklos moksleiviai atsiliepė į Maltos ordino ambasados Lietuvos Respublikoje raginimą pagerbti garbaus amžiaus žmones, suorganizavo akciją ,,Pagerbk Senjorą“. Moksleiviai, vadovaujami etikos mokytojų Aidos Ramanauskienės, Silvijos Pumpurs ir projekto ,,Ugdymas karjerai“ koordinatorės  mokykloje Astos Dobrovolskienės, sukūrė daugybę gražių palinkėjimų, kuriuos pritvirtino ant rudeninių obuolių.
Spalio 1 dieną su pilnais krepšiais obuolių ir palinkėjimų „baltijiečiai“ sukinėjosi miesto aikštėje ir džiugino senjorus. Dėkojame, kad prie šios akcijos prisidėjo Palangos senosios gimnazijos Mokinių savivaldos atstovai, kurie tą dieną rinko aukas skurstantiems senoliams – suaukota 171 Lt.
Ypač jaudinančias akimirkas moksleiviai patyrė Palangos ligoninės slaugos skyriuje.
Vaikų šurmulys ir rudeninių obuolių kvapas įnešė vilties ir šviesos į visas senolių palatas – jų veidus papuošė šypsenos.
Kartais reikia tiek nedaug, kad dėmesys kažką pakeistų ir diena nušvistų.

Jūsų komentaras:

Regina 2013-10-16 10:38 (IP: 78.61.204.18)
Šaunuoliai mokytojai,kurie subūrė jaunimą prasmingai dienai.Tik taip galima išugdyti vaikuose pagarbą senatvei.Šaunuoliai ir moksleiviai,jei tai darė sąmoningai ir nuoširdžiai.Ir linkiu,kad tai netaptų vienadieniu renginiu.

Nuostabu!!!! 2013-10-08 08:51 (. / IP: 86.100.60.112)
-Štai kiek ,rodos, nedaug, o šitaip puikiai suorganizuota akcija..Tai pradžiugino abipusiai ir nepamirštamai...-tiek Jaunimui tiek Senjorams, o ypač didžiulė PAGARBA Gerb.Pedagogėms!Pagarba ir šių mokinių Tėveliams!!!Puiki akcija !

Taip pat skaitykite

Šventosios švyturio šviesa – jau pusę amžiaus

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 10 | Rubrika: Sveikata

Lietuvoje stovi keturi jūriniai švyturiai – Klaipėdoje, Nidoje, Juodkrantėje ir Šventojoje. Pastarasis skaičiuoja jau šeštą dešimtį, tačiau iki šiol jūroje besiblaškantiems moja nuo kranto šviesomis. Vėjuotą ketvirtadienio popietę aplankytas jūreivių palydovas romantiškai žvelgė į tolį.


Sėkmingas palangiškės startas Korėjoje

Romualdas RIMA, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Senosios gimnazijos dešimtokė Emilija Rukšėnaitė vis dar gyvena įspūdžių, kuriuos parsivežė iš Pietų Korėjos, nuotaikomis. Praėjusių metų gruodžio pradžioje mergina dalyvavo  Pietų Korėjoje  Changwon mieste vykusioje 5 – ojoje tarptautinėje jaunimo mokslo olimpiadoje. Palangiškė buvo viena iš šešių šalies moksleivių, atstovavusių Lietuvą.


Kainų spyris keliaujantiems

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Iš po Naujametinių kaukių į dienos šviesą išlindo mūsų naujos valdžios sprendimai. Abejotini ar ne, po sausio pirmosios jie tapo realūs. Kainos kandžiojasi, šokinėja ir gąsdina.


Valdžia pamalonino didžiausias kurorto įmonės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos, nusprendė suteikti mokesčių lengvatas, kurių prašė savivaldybės teritorijoje registruotos įmonės.


Kasmet  Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir organizacijų vadovai skatinami personaliniais priedais prie atlyginimų. 50 proc. dydžio priedai buvo skiriami Palangos ir Šventosios kultūros, Socialinių paslaugų centrų, Sporto mokyklos, Viešosios bibliotekos, Botanikos parko, Globos namų direktoriams, kurių nustatytas tarnybinis atlyginimo koeficientas skirtingas.


Palangiškiai – už santuoką ir lietuviškumą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Pirmosios Naujų metų dienos – ne tik žvilgsniui į ateitį, bet ir senųjų metų apžvalgai. Palangos miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje „Palangos tiltas“ kalbėjosi su skyriaus vedėja Vida Buivydiene apie praėjusius metus – vedėja jau kone tris dešimtmečius yra palangiškių gyvenimo pokyčių liudininkė.


Paskutiniajame praėjusių metų miesto Tarybos posėdyje patvirtintas kurorto Savivaldybės trejų metų strateginis veiklos planas. Tai detalus institucijos darbo planavimo dokumentas, kuriame, išanalizavus situaciją, suformuluoti Savivaldybės strateginiai tikslai, uždaviniai ir priemonės bei numatyti vykdomų programų finansavimo šaltiniai.


Kas saugos mirusiųjų palaikus?

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Šiandien 11 val. Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas organizuoja pasitarimą dėl mirusiųjų saugojimo ir mirties priežasties nustatymo, kai ikiteisminio tyrimo institucijos tyrimo nepradeda, o mirties priežastis šeimos gydytojui neaiški ir todėl jis negali išduoti mirties liudijimo, problemų.


Būtų tikslinga, kad Kuršių nerijos bendrąjį planą įvertintų UNESCO ekspertai. Apie tai antradienį kalbėta aplinkos ministro Gedimino Kazlausko susitikime su atstovybės prie UNESCO ambasadore Ina Marčiulionyte.


Gintaro muziejuje pagerbti šventinės puošybos nugalėtojai

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Paskutiniąją metų dieną Gintaro muziejuje pagerbti šventinės puošybos konkurso nugalėtojai. Pirmųjų vietų laimėtojai  apdovanoti Palangos miesto savivaldybės įsteigtomis dovanomis, kiti dalyvavusieji – padėkos raštais.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas