Baltijos vandentvarkininkai patirtimi dalijosi Palangoje

Linas JEGELEVIČIUS, 2015-05-18
Peržiūrėta
59
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Baltijos vandentvarkininkai patirtimi dalijosi Palangoje

Praėjusį penktadienį Palangoje įvyko Baltijos šalių vandentvarkos konferencija. Joje dalyvavo Baltijos šalių, taip pat Baltarusijos, Ukrainos ir Lenkijos vandens tiekėjų asociacijų vadovai ar atstovai, Lietuvos vandens tiekėjų asociacijos prezidentas B. Miežutavičius, ministerijų atstovai, Palangos savivaldybės vicemeras Rimantas Mikalkėnas.
„Tokio lygio konferencijos vyksta kasmet. Pernai ji vyko Liepojoje, Latvijoje, užpernai – Estijoje. Vandens įmonės ir institucijos dažnai pasirenka Palangą savo renginių vieta. Dėl to labai džiugu“, – sakė UAB „Palangos vandenys“ direktorius Virgilijus Beržanskis.
Anot jo, visada labai įdomu ir naudinga pasikeisti patirtimi ir žiniomis su artimiausiais kaimynais. „Pavyzdžiui, man įstrigo konferencijoje, kad estai labai sparčiai, efektyviai įsisavina europinius pinigus, numatytus Estijai 2014–2020 metams. Estai turi sukūrę savo pinigų skirstymo principus, mechanizmą. Esmė, kad jie veikia, o Lietuvoje tik pradedama diskutuoti apie tokių pinigų paskirstymą per regionų tarybas. Estai, ta prasme, gerokai mus lenkia, – sakė V. Beržanskis. – Lietuvoje darbai realiai „pajudės“ tik 2016 metų pabaigoje“.
Pranešimą apie Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo perspektyvas skaitė LR Aplinkos ministerijos Vandenų departamento direktorė A. Kniežaitė-Gofmanė. Latvijos vandens ir nuotekų tvarkymo įmonių asociacijos direktorė Baiba Gulbe papasakojo apie Vandentvarkos įstatymas, vandentvarkos ūkio reguliavimą Latvijoje. Apie Estijos vandentvarkos prioritetus 2014–2020 metais papasakojo Estijos Aplinkos ministerijos, Vandenų departamento, Projektų skyriaus atstovas Reeda Kaal. Aplinkos projektų valdymo agentūros vyriausiasis patarėjas Kastytis Tuminas pristatė gaires projektų vykdytojams pagal 2014–2020 m. ES fondų investicijų programą.
Apie Lietuvos vandentvarkos planuojamą padėtį ir investicijas 2014–2020 ES finansinės paramos metais papasakojo LR Aplinkos ministerijos, Europos Sąjungos paramos administravimo departamento direktorius Inesis Kiškis.
„Nuotekų dumblo panaudojimas karjerų rekultivacijai ir miškininkystėje“ – tokį pranešimą skaitė „CleanTech Latvia” atstovė Dagnija Lazdina. Apie dumblo tvarkymo strategiją Estijoje papasakojo Aqua Consult Baltic atstovas Taavo Tenno. Tokia pat tema kalbėjo Aplinkos ministerijos vyriausioji patarėja Vilma Karosienė.
Apie Baltijos jūros regiono vandens tiekimo įmonių bendradarbiavimą kalbėjo Gdansko vandens įmonių administracijos vadovas Peteris Gailitis.
Kai kurios vandens įmonės konferencijoje pristatė savo technologijas ir gaminius. „Tai labai gerai žinoti, ypač mūsų kasdieninėje veikloje“, – pastebėjo UAB „Palangos vandenys“ direktorius.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


apkričio 28 d., ketvirtadienį, „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyko 15 Vakarų Lietuvos savivaldybių regioninis forumas „Šiuolaikinis ugdymas: patirtinio mokymosi galimybės ir iššūkiai“ . Forumo organizatoriai – Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Nacionalinė švietimo agentūra, VšĮ Mokyklų tobulinimo centras ir ISM...


Lapkričio 21 d. Palangoje viešėjo Lietuvos karininko, partizanų vado, rezistento, dimisijos brigados generolo, Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio tarybos prezidiumo pirmininko, partizanų ginkluotųjų pajėgų organizatoriaus ir pasipriešinimo vado, ketvirtojo Lietuvos prezidento, Palangos miesto garbės piliečio Jono Žemaičio-Vytauto dukterėčia, sesers Kotrynos dukra Aušra Marija...


Palanga, viena iš šalies daugiabučių renovacijos lyderių, daugiabučių renovavimo patirties semiasi ne tik iš kitų šalies savivaldybių, bet taip pat ir iš vokiečių bei austrų. Nuo 2013-ųjų metų Palangoje jau renovuota per 60 daugiabučių, o po namų renovacijos rengiami projektai ir kiemų infrastruktūrai atnaujinti.


Rugsėjui įpusėjus mūsų mieste susirinko grupelė jaunų žmonių ne tik iš Palangos, bet ir iš uostamiesčio. Su dvylika mūsų krašto jaunuolių stovykloje „Visraktis“ savanoriavimo patirtimi dalijosi ne tik palangiškiai, bet ir svečiai iš Kauno, iš Nacionalinės savanoriškos gelbėjimo tarnybos „Voluntarius LT“.


Metų pabaiga tampa puikia proga susitikti bičiuliams, artimiesiems, o ir buvusiems kolegoms. Taip padarė ir buvę Palangos vandentiekininkai, sumanę suorganizuoti bendrą vakaronę. Tokį susitikimą jie surengė pirmą kartą, bet galbūt susitikti kasmet taps jų tradicija, kadangi, kaip patys pripažino, ne dažnai vienas kitą pamato.


Praėjusį penktadienį Palangoje įvyko Baltijos šalių vandentvarkos konferencija. Joje dalyvavo Baltijos šalių, taip pat Baltarusijos, Ukrainos ir Lenkijos vandens tiekėjų asociacijų vadovai ar atstovai, Lietuvos vandens tiekėjų asociacijos prezidentas B. Miežutavičius, ministerijų atstovai, Palangos savivaldybės vicemeras Rimantas Mikalkėnas.


Savaitgalį Lietuvoje viešėjo garsi kino filmų legenda Jean Claude Van Damme. Garsusis aktorius skyrė dėmesį ne tik verslo reikalams, bet ir jauniesiems karatistams, su kuriais dalijosi savo karatė įgūdžiais bei žiniomis.


Kokie žmonės valdys Palangą ateinančius ketverius metus? Kas spręs, kiek mokėsime už šiukšlių rinkliavą, verslo liudijimus, žemės mokestį? „Palangos tiltas“ paprašė visų naujos Tarybos narių atsakyti į 10 pateiktų klausimų. Šiandien į klausimus atsako Tarybos narys Gediminas Valinevičius, kuris  pakliuvo į Tarybą partijos Tvarka ir teisingumas sąraše.


Darbo! Esu jauna, ambicinga, užsispyrusi, aukštąjį išsilavinimą turinti ir, kiti sako, žavi mergina, bet, deja, su nedidele darbo patirtimi. Ar to jaunai, kaip man, merginai pakanka, kad pavyktų susirasti darbą Palangoje, kurioje šiuo metu, kaip skelbia Darbo biržos Palangos skyrius, šiuo metu užregistruoti 1848 bedarbiai? Nutariau atlikti eksperimentą – pasitelkusi moterišką žavesį...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas