Bendruomenė „Palangos Rytai“ – užburtame rate

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-05-23

Prieš du dešimtmečius už Rąžės upelio suprojektavus naują gyvenamųjų namų kvartalą, jo gyventojai susibūrė į bendruomenę „Palangos Rytai“. Taip vadinamo Rytų kvartalo tiek senbuviai, tiek naujakuriai iki šiol susiduria su daugybe problemų.

 

Įsirengė savo lėšomis

Kaip „Palangos tiltui“ sakė bendruomenės pirmininkas Romanas Žalgiris, bėdų atsirado ne tik pradėjus tiesti gatves. Dar viena labai opi problema – vandentiekio ir kanalizacijos tinklai. Pasak bendruomenės vadovo, naujakuriai savo jėgomis bei lėšomis nutiesė vandentiekį bei kanalizaciją, nes laukti malonės iš valdžios nebuvo kada. Žmonės negalėję įsikelti į namus ir gyventi be vandentiekio ir kanalizacijos. „Sudarėme sutartis su bendrove „Palangos vandenys“ ir mokame, kaip ir visi miestelėnai, už  suteiktas paslaugas,“ – pasakojo pirmininkas.

 

Nori, kad prižiūrėtų „Palangos vandenys“

Anot R.Žalgirio, bendruomenės nariai pageidauja, kad bendrovė „Palangos vandenys“ prižiūrėtų ir eksploatuotų jų nutiestus tinklus, taip, kaip  visame mieste. „Kiek kreipėmės į miesto Savivaldybę ir konkrečiai į administracijos direktorių Valerijų Kuznecovą, atsakymo į savo prašymus nesulaukėme. Kalbant su administracijos vadovu, jis pasiūlė tinklus perduoti bendrovei. Deja, norint tai padaryti, įrenginius reikia  įteisinti, o tai kainuoja apie 10 tūkstančių litų. Tokias lėšas sunkmečiu sudėtinga surasti. Pirmininkas sakė, kad neprašoma, jog tinklai būtų tvarkomi privačiuose sklypuose. Norima, jog tinklus prižiūrėtų ir eksploatuotų ar, tarkime, įvykus avarijai  trasoje, jos likvidavimu užsiimtų bendrovė „Palangos vandenys“, - sakė jis. Apskritai, R.Žalgirio teigimu, komunikacijas reikėjo nutiesti jau tuomet, kai kvartale prasidėjo statybos. Šiuo atveju, kaip sakoma, namas buvo pradėtas statyti nuo stogo.

 

Siūlyti sprendimo būdai

Savivaldybės administracijos direktoriaus Valerijaus Kuznecovo teigimu, su Rytų kvartalo bendruomenės tiek pirmininku, tiek gyventojais klausimas dėl vandentiekio trasų svarstytas ne kartą. Siūlyta įvairių variantų, nes Savivaldybė negali perimti jų nuosavybės. Net siūlyta, kad tinklus bendrovei parduotų už simbolinį vieną litą.

UAB „Palangos vandenys“ direktorius Pranas Madzajus „Palangos tiltui“ patvirtino Administracijos direktoriaus žodžius, kad su bendruomenės pirmininku ir jos nariais Savivaldybėje šiuo klausimu diskutuota ne kartą. Pasak P.Madzajaus, jie tinklus perduoti gali, tačiau turtas turi būti registruotas. „Motyvuojama, kad neturi lėšų turtui registruoti. Pasiūlėm kitą variantą. Gyventojai pripažįsta, kad tinklai ne jų, tuomet nustatyta tvarka Savivaldybė jį įregistruoja ir perduoda įmonei,“ – apie sprendimo būdus kalbėjo bendrovės vadovas. Jo teigimu, bet kuriuo atveju turi būti pačių gyventojų sprendimas ir susitarimas. „Dabar jie nenori atsisakyti turto, bet ir nenori juo rūpintis patys“, - susidariusią padėtį apibūdino P.Madzajus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pirmadienį, balandžio 20-ąją, posėdžiavusi Savivaldybės darbo grupė Pasiūlymams dėl priemonių, susijusių su COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo sukeltų ekonominių pasekmių mažinimu, rengti, numatė priemones, kurios padės kurorte sušvelninti karantino sukeltas neigiamas pasekmes Palangos gyventojams ir verslui. Darbo grupės siūlymus svarstys ir galutinius sprendimus kitą...


UAB „Palangos komunalinis ūkis“ jau pradėjo bendrovės administruojamų daugiabučių gyvenamųjų namų laiptinių dezinfekavimą. Darbų grafikas ir kita aktuali informaciją skelbiamas čia: http://www.palkom.eu/dezinfekcija.html


Praėję metai Palangoje pasižymėjo itin sparčiu gyvenamųjų namų rinkos augimu, o susumavus visus per metus parduotus namus paaiškėjo, kad buvo pasiektos istoriškai rekordinės aukštumos, pastebi NT sandorių rinkos duomenis apibendrinęs Registrų centras.


UAB "Palangos vandenys" praneša, kad dėl vandentiekio tinklų plovimo darbų laikinai bus nutrauktas vandens tiekimas keletui gyvenamųjų namų.  


UAB „Palangos vandenys“ informuoja, kad dėl vandentiekio tinklų plovimo darbų laikinai bus nutrauktas vandens tiekimas keletui gyvenamųjų namų.    


Šiandien Palanga didžiuojasi, kad šilumos kainą miestelėnams per kelis metus sumažino 25 procentais, karšto vandens kainą vos per metus su trupučiu – 15 procentų. Mieste šalto vandens kaina nesikeičia jau nuo 2009 metų, nors darbo užmokesčio, kuro kaštai gerokai išaugo. Šalto vandens kaina šiemet kurorte net sumažėjo 5 procentais....


Be maisto žmogus išgyventų savaites, be vandens – keletą dienų, tačiau be oro galėtume išbūti tik keletą minučių. Kvėpavimo sutrikimai, kamuojantys tiek vaikus, tiek suaugusius, turi įtakos tiek fizinei, tiek psichinei savijautai. Ir jeigu vaikai dažniausiai kenčia dėl padidėjusių adenoidų, kuriuos galima nesunkiai pašalinti, suaugusiesiems yra sunkiau. Kvėpavimo...


Lietuvos kredito unijoms pastaruoju metu dėmesio nestinga. Sparčiai joms augant, Lietuvos bankas priėmė kredito unijų priežiūros ir veiklos sugriežtinimo priemones. Tačiau į jas Palangos kredito unijos (PKU) valdybos pirmininkas Vytenis Tomkus linkęs žiūrėti optimistiškai: „Galima ir pasidžiaugti, kad eilę metų besikaupusios problemos pagaliau buvo pradėtos spręsti, kredito unija...


Gaivinamas gyvenamųjų namų kvartalas „Elija“

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 11 21 | Rubrika: Miestas

Šventojoje gyvenamųjų namų kvartalą „Elija“ statanti bendrovė „Baltijos pirkliai” iš SEB banko gavo dvylikos milijonų litų injekciją.


Prieš du dešimtmečius už Rąžės upelio suprojektavus naują gyvenamųjų namų kvartalą, jo gyventojai susibūrė į bendruomenę „Palangos Rytai“. Taip vadinamo Rytų kvartalo tiek senbuviai, tiek naujakuriai iki šiol susiduria su daugybe problemų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas