Bendruomenė „Palangos santarvė“ vykdė projektą „Judesys. Šokis. Sveikata“

Palangos tiltas, 2015-01-12
Peržiūrėta
864
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Bendruomenė „Palangos santarvė“ vykdė projektą „Judesys. Šokis. Sveikata“

Siekdama, kad įvairaus amžiaus Palangos miesto gyventojai turėtų daugiau ir įvairesnių galimybių judėti, bendruomenė „Palangos santarvė“ įgyvendino projektą „Judesys. Šokis. Sveikata“, kuris vyko iki praėjusių metų pabaigos tris mėnesius Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje. Įvyko 17 užsiėmimų. Juos lankė 45 Palangos miesto gyventojai. Buvo matuojamas kraujo spaudimas prieš ir po užsiėmimo. Projektą parašė bendruomenės „Palangos santarvė“ tarybos narė Daiva Dekontaitė.
Šis projektas skatino bendruomeniškumą, suteikė informacijos apie judesio šokio poveikį sveikatai Palangos miesto gyventojams, kurie tiesiog norėjo skirti laiko sau ir patirti judesio šokio malonumą. Judesys, šokis teikia bendravimo džiaugsmą, atsipalaidavimą, poilsį, savęs pažinimą, fizinio kūno pajautimą, šalina neigiamus jausmus, emocijas.
Tai buvo puiki galimybė pakeisti aplinką, pabūti kitoje bendruomenėje, susirasti naujų draugų, pabendrauti tarpusavyje, kurti, dalintis patirtimi, mokytis, tobulėti ir kartu siekti bendro tikslo. Turbūt svarbiausias šio projekto motyvas buvo bendravimas. Tai buvo ne tik kūrybiškumo išbandymas, bet ir emocijų, judesio laisvės demonstravimas, o tai suteikė pasitikėjimo savimi, parodė kūrybines galias.
Projektas atnešė daug džiaugsmo ir gerų emocijų ne tik projekto vykdytojams, tai yra bendruomenei „Palangos santarvė“, bet ir miesto gyventojams, užmezgusiems draugiškus tarpusavio ryšius.
Palangos miesto savivaldybė jau trečius metus įgyvendina Vietos bendruomenių savivaldos programą. Palangos savivaldybės bendruomenės aktyviai, darniai ir sutelktai sprendžia, kokioms reikmėms panaudoti pinigus. Sudarant sąlygas pačiai bendruomenei spręsti, ko jai labiausiai reikia, stiprinama vietos bendruomenių savimonė ir branda.
Palangos Vietos bendruomenių tarybas (PVBT) sudaro vietos gyventojai, bendruomeninių organizacijų, religinių bendruomenių, nevyriausybinių organizacijų, valstybės ir savivaldybės institucijų bei įstaigų atstovai, įgyvendinantys 2013–2015 m. Vietos bendruomenių savivaldos programą. Šią programą patvirtino Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Ja siekiama skatinti bendruomenes aktyviai dalyvauti priimant sprendimus dėl lėšų panaudojimo, tenkinant vietos bendruomenių viešuosius poreikius. Sprendimus dėl lėšų panaudojimo priima pačios vietos bendruomenių tarybos.

Daina EIMANAVIČIENĖ
Bendruomenės „Palangos santarvė“ pirmininkė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos viešoji biblioteka organizuoja ir įgyvendina kvalifikacijos bei kompetencijų ugdymo projektą bibliotekininkams „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų“. Nuo rugsėjo 10 d. bibliotekoje vyks mokymų ciklas. Mokymuose dalyvaus bibliotekininkai iš Palangos miesto švietimo įstaigų.  


Birželio 24 d. Klaipėdos Kelių policijos pareigūnai priemones neblaiviems vairuotojams išaiškinti vykdė Palangoje, Klaipėdos ir Kretingos rajonuose.


Siekdama, kad įvairaus amžiaus Palangos miesto gyventojai turėtų daugiau ir įvairesnių galimybių judėti, bendruomenė „Palangos santarvė“ įgyvendino projektą „Judesys. Šokis. Sveikata“, kuris vyko iki praėjusių metų pabaigos tris mėnesius Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje. Įvyko 17 užsiėmimų. Juos lankė 45 Palangos miesto gyventojai. Buvo matuojamas...


„Jeigu meras, dar rugsėjį pažadėjęs atvažiuoti į Šventąją, neranda laiko nei susitikti su mumis, nei atsakyti į mūsų raštu pateiktus klausimus, tai mes nuvyksime į priėmimą pas jį“, – tokį sprendimą priėmė penktadienį susirinkusi jau 102 narius vienijanti Šventosios seniūnijos bendruomenė. Susirinkime, į kurį atėjo 77 šventojiškiai, buvo...


Vaikų sveikata – tautos kultūros dalis  1

Regina LELIENĖ Palangos lopšelio-darželio „Žilvinas“ direktorė , 2013 07 18 | Rubrika: Sveikata

Lopšelio-darželio ,,Žilvinas“ pedagogai, įgyvendindami Valstybinės sveikatą stiprinančių mokyklų plėtros programos nuostatas, organizavo pedagogams seminarą ,,Vaikų sveikata – tautos kultūros dalis“ ir kvalifikacijos tobulinimo programą minėtos asociacijos nariams ,,Vaikų sveikatos, kaip tautos kultūros dalies įgyvendinimas lopšelyje-darželyje“.


Tėvo dienos išvakarėse sukate galvą, kuo pradžiuginti savo tėtį, vyrą, senelį? O gal užuot ieškoję materialių dovanų, tiesiog nuoširdžiai paklauskite: „Kaip tavo sveikata, tėti?“ Šis klausimas, su meile ir rūpesčiu adresuotas jums brangiam žmogui, gali būtų neįkainojamai vertingas.


Praėjusį ketvirtadienį paaiškėjo, kas projektuos Palangos vasaros estradą. Palangos miesto savivaldybė pasirašė sutartį su keturis konkurentus įveikusia bendrove „Uostamiesčio projektas“ dėl Vasaros estrados rekonstrukcijos projekto parengimo, kuris vėliausiai turėtų būti baigtas per keturis mėnesius. Tiesa, norint įgyvendinti projektą dar reikės ieškoti...


Veikiausiai kiekvienas sutiks, kad gyvenime visada reikia klausyti širdies. Renkantis būstą taip pat. Tik tuomet namai tampa jaukia tvirtove, kurioje norisi ilsėtis. Tačiau ko imtis tuomet, kai naujuose namuose jautiesi nesmagiai, nejaukiai o nuolatiniu tavo palydovu tampa nuovargis? Pajūryje žinoma gydytoja pulmonologė, radiologė, natūropatė Zofija Tikuišienė mano, kad...


Pagal Europos Sąjungos projektą Palangos oro uoste yra vykdomas naujas projektas „Tarptautinio Palangos oro uosto avarinių gelbėjimo darbų pastato statyba – projektavimas“, kuris pagerins Palangos oro uosto darbuotojų darbo kokybę.


Gimnazijos moksleiviai užbaigė ilgalaikį projektą

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 06 | Rubrika: Miestas

Šventiniu laikotarpiu, visiems dar gyvenant Kalėdų laukimo nuotaikomis, Senosios gimnazijos moksleiviai užbaigė nuo rudens vykdomą pilietinio tautinio ugdymo projektą „Žiūrėjimas į Lietuvą“, skirtą paminėti Lietuvos tūkstantmetį. Šia proga Aktų salėje jie skaitė ir atskleidė savo aktorinius gabumus, paliesdami opią šių laikų problemą – emigraciją, bei pristatė savo kurtą karpinių parodą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius