Birutės parke kiekvieną vasaros ketvirtadienį vaikščios... grafai Tiškevičiai

2015-07-02
Birutės parke kiekvieną vasaros ketvirtadienį vaikščios... grafai Tiškevičiai

Palangos Birutės parkas nuo vakar lankytojus stebina nebyliai kurorto istoriją piešiančiais personažais – jau dešimtą sezoną vienoje iš gražiausių kurorto vietų pristatomas projektas „Birutės parko atspindžiai“.
Kiekvieną liepos bei rugpjūčio ketvirtadienį nuo 18 iki 19.30 val. parke netikėtai bus galima sutikti laisvalaikį leidžiančius grafus Tiškevičius, jų šeimos narius bei svečius. Personažus, kuriuos įkūnys profesionalūs aktoriai, parko lankytojai išvys didžiajame bei mažajame parteriuose, rožyne, besiirstančius didžiajame tvenkinyje, kitose parko vietose, vaikštančius, žaidžiančius kroketą ar besivažinėjančius karieta. Netikėtai rūmų šeimininkus gali sutikti ir po Birutės parke esantį Gintaro muziejų vaikštantys lankytojai.
Taip palangiškiai ir kurorto svečiai, apsilankę Birutės parke, netikėtai bus nukeliami į 19 a. pabaigą bei, teatrališkais sprendimais praskleidžiant praeities šydą, jie bus nebyliai supažindinami su Palangos kurorto bei jo įkūrėjų – grafų Tiškevičių šeimos – istorija. Tikimasi, kad pasigrožėję parke netikėtai sutiktais grafais ar jų svečiais, daugelis panorės užsukti ir į atnaujintą bei eksponatais praturtintą Gintaro muziejų, susipažinti su kurorto ar grafų Tiškevičių gyvenimo istorija, pamatyti grafų portretus.
Nebyliai vaikštantys, poilsiaujantys personažai parko lankytojams taip pat primins, kad Birutės parkas yra rami, romantiška pasivaikščiojimo vieta, kurioje ramiai leidžiamas laisvalaikis.
„Įgyvendindami projektą „Birutės parko atspindžiai“ siekiame, kad kiekvienas lankytojas „atrastų“ parko istoriją ir ją susikurtų taip, kaip pats įsivaizduoja, matydamas šiuos personažus“, – sakė projekto idėjos autorė bei įgyvendintoja, Palangos kultūros centro renginių režisierė Aušra Latonienė.
Daugeliui parko lankytojų atgimę 19 a. laikmečio personažai – ne naujiena, nes projektas „Birutės parko atspindžiai“ Palangoje įgyvendinamas jau ne pirmus metus. Tačiau kasmet praeitį bei kurorto istoriją primenantys personažai parke pasirodo vis kitokie, bet ne mažiau žavūs ir paslaptingi.
Pasak A. Latonienės, šiemetinis, dešimtasis „Birutės parko atspindžių“ sezonas lankytojams taip pat pateiks staigmenų – po parką vaikščios daugiau, nei iki šiol buvo įprasta, personažų, persirengusių grafų Antaninos ir Felikso Tiškevičių laikų (19 a. pradžia) drabužiais. Be kitų naujų personažų, parko lankytojai išvys ir mažylį. „Mūsų grafų šeimyna pasipildė nauju grafaičiu, kuriam dabar – vos du mėnesiai“, – šypsojosi A. Latonienė. Šis mažylis po parką bus vežiojamas įspūdingame senoviniame vaikiškame vežimėlyje.
Projekto rengėjams kasmet tenka taip pat pasistengti, kad po parką vaikštantys personažai kiekvieną sezoną pasidabintų naujais drabužiais, atrodytų tikroviškai bei įtikinamai. Ne išimtis – ir dešimtasis projekto „Birutės parko atspindžiai“ sezonas.
Kuriant kostiumus personažams, kaskart siekiama išlaikyti autentiškumą – drabužiai siuvami atsižvelgiant į užfiksuotas senųjų grafų Tiškevičių giminės nuotraukas albumuose bei laikantis 19 a. pradžios aprangos tendencijų, išanalizavus kostiumų istorijos vadovėlius. Taip siekiama, kad personažų pasivaikščiojimas po parką sukurtų ne teatro, o tikrovės įspūdį.
Per daugelį metų projektas „Birutės parko atspindžiai“ jau įgijo nuolatinių gerbėjų, kurie kiekvieną vasaros ketvirtadienį ateina į parką tyliai pasimėgauti kurorto istorijos dvelksmu, nukeliančiu lankytojus į praėjusio šimtmečio pradžią. Personažų sukurta romantiška bei paslaptimi dvelkianti atmosfera poilsiautojams labai patinka.
A. Latonienė džiaugėsi, kad Birutės parke laisvalaikį leidžiantys palangiškiai ir kurorto svečiai jau įprato prie nebyliai vaikštančių personažų ir jų nebekalbina. „Pastebėjome ir daugiau teigiamų permainų – netikėtai sutikę „grafus“, praeiviai elgiasi supratingiau – šių nebestabdo, norėdami drauge nusifotografuoti, o pamatę važiuojančią karietą, ją praleidžia“, – kalbėjo Palangos kultūros centro renginių režisierė.
Birutės parko lankytojai taip pat kviečiami užsukti ir į Sodininko namelį, esantį ties centriniais parko vartais – čia ne tik įsikūręs Turizmo informacijos centro filialas, bet ir visą vasarą veiks parodos, atskleidžiančios Birutės parko istoriją.

„Palangos tilto“, Palangos miesto sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pasigedo parke paukštelių

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 17 | Rubrika: O man ne dzin

„Pastebėjau, jog Birutės parke jau kokias dvi savaites nesimato mažųjų paukštelių. Kur jie dingo?“ – paskambinęs į redakciją teiravosi palangiškis Vytenis


Nuo Naujųjų metų naujovės palies visus šalies gyventojus, ir palangiškiai – ne išimtis. Kaip, pavyzdžiui, „Palangos tiltą“ informavo Jūratė Albrektienė, Klaipėdos apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos grupės vyr. specialistė, nuo šių metų liepos Migracijos padaliniai nebepriklausys policijai, o VRM Migracijos departamentui.


Tarptautinę vaikų gynimo dieną, birželio 1-ąją, mažieji kurorto gyventojai kviečiami švęsti linksmai ir aktyviai – Palangos miesto savivaldybė kartu su Palangos vasaros parku, kitais partneriais ir rėmėjais miesto vaikams dovanoja įsimintiną šventę Palangos vasaros parke. Keletą valandų truksiančioje šventėje mažieji palangiškiai galės ne tik nemokamai...


Šiandien, liepos 11 d., 15 val. Vaikų parke vyks nuotaikingas ir muzikalus keliaujančios parodos „Gimę su genijaus žyme“ pristatymas.


Palangos Birutės parkas nuo vakar lankytojus stebina nebyliai kurorto istoriją piešiančiais personažais – jau dešimtą sezoną vienoje iš gražiausių kurorto vietų pristatomas projektas „Birutės parko atspindžiai“.


Palangos Birutės parke tęsiami restauracijos darbai  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 09 16 | Rubrika: Miestas

Palangos Birutės parke pradėti projekto „Palangos botanikos parko istorinės dalies restauracija ir pritaikymas viešosioms reikmėms, II etapas“ antrojo etapo darbai. Jie vienoje iš gražiausių kurorto erdvių užvirė praėjusią savaitę.


Jeigu ketvirtadienį posėdžiausianti Palangos miesto taryba pritars teritorijos tarp Meilės ir Naglio alėjų bei Rąžės upelio detaliojo plano koncepcijai, bus žengtas rimtas žingsnis link svarbaus kurortui objekto – poilsinių su baseinu buvusio Jūratės baseino vietoje statybų atgaivinimo. Pritarimas koncepcijai taip pat būtų viena iš sudėtinių taikos sutarties, kuri būtų...


Palangos Birutės parke – nebyli grafų gyvenimo istorija

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 07 12 | Rubrika: Miestas

Palangos Birutės parko lankytojai kiekvieną vasaros ketvirtadienį kviečiami stebėti nebylią kurorto istoriją – vienoje iš gražiausių kurorto vietų įgyvendinamas projektas „Birutės parko atspindžiai“. Jau septintus metus gyvuojantis projektas parko lankytojus nukelia į praėjusio šimtmečio pradžią. Kiekvieną ketvirtadienį nuo 18 iki 19 val. parke – prie...


Šiandien vienodai galvas skauda tiems, kas pinigų neturi ir tiems, kas jų   turi. Pasaulio finansų rinkos dramatiškai reaguoja į kiekvieną aukšto Europos Sąjungos pareigūno, reitingų agentūros ar žinomo ekonomisto pasisakymus ir prognozes. Ir tegul į mane meta akmenį tas, kuris gali paprieštarauti, kad šiandien, kaip niekada anksčiau, rinkos reaguoja į...


Poledinės žūklės mėgėjai bei propaguotojai tęsią tradiciją sutikti kiekvieną pavasarį bei palydėti žiemą gražiu renginiu – poledinės žūklės varžybomis ant tvenkinių ledo.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas