Birželį bus parduodamas Šventosios kino teatras „Eldija“

Palangos tiltas, 2022-05-04
Peržiūrėta
1575
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Birželį bus parduodamas Šventosios kino teatras „Eldija“

Palangos valdžia birželį už 1,08 mln. eurų pradinę kainą bandys parduoti neveikiančio kino teatro „Eldija“ pastatą Šventojoje.

Palangos savivaldybės administracijos Ūkio ir turto skyriaus vyriausioji specialistė Virginija Liebienė sako, kad dabar pastate veikia tik biblioteka, didžioji dalis patalpų yra nenaudojamos. 

„Eldijos“ pastatas yra nusidėvėjęs, nefunkcionalus, naudojama tik nedidelė jo dalis“, – BNS Plius sakė ji. 

Pasak jos, kadangi „Eldijos“ pastatas yra didelis, jo rekonstrukcija kainuotų apie 5 mln. eurų, o savivaldybė tokių lėšų neturi ir neturės, todėl buvo apsispręsta objektą parduoti.

Gautos lėšos bus panaudotos Šventosios seniūnijos pastatui rekonstruoti – į jį bus perkeltos miestelio įstaigos ar jų padaliniai, įsikurs ir modernūs Bendruomenės namai. 

Birželio 6-9 dienomis vyksiančiame aukcione už 1,08 mln. eurų bus parduodami 1987 metų statybos, dviejų aukštų 1,77 tūkst. kv. metrų bendro ploto buvusio kino teatro pastatas ir 0,45 ha ploto sklypas Šventosios g. 1.

BNS

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Savaitgaliais kartu su rėmėjais Palangos ir Šventosios paplūdimiuose patruliuojantys policijos pareigūnai birželį fiksavo 22 administracinius pažeidimus, daugiausia – Kelių eismo taisyklių (KET).


Nuo gruodžio 1 d. Palangos kino teatras „Naglis“ perduodamas Lietuvos kino centrui, šis etapas leidžia pereiti prie pastato rekonstrukcijos darbų, paskutinės Regioninės filmotekos steigimo dalies. 


Europos šalių kino forumas „Scanorama“, antrą kartą rengiantis mažuosius festivalius Lietuvos miestuose ir siūlantis europietiško kino atostogas su „Scanoramos vasara“, atkeliauja į Palangos pajūrį.


Palangos valdžia birželį už 1,08 mln. eurų pradinę kainą bandys parduoti neveikiančio kino teatro „Eldija“ pastatą Šventojoje.


Monciškių seniūnaitė Olga Dejienė kreipėsi į Palangos miesto savivaldybės Tarybą prašydama  iš privatizuojamų objektų sąrašo išbraukti Šventosios kultūros centrą, kino teatrą ,,Eldija“.


Birželis Palangą nustebino ne tik alinančia kaitra, bet ir tokiu vasaros metu dar neregėtu prie jūros besiveržiančių poilsiautojų srautu. Jie suvartojo čia rekordinį geriamojo vandens kiekį, sumokėjo rekordiškai daug už automobilių parkavimą ir išmetė kurorte rekordiškai daug šiukšlių.


Legendinis Palangos kino teatras „Naglis“ laukia atgimimo. Daugiau nei prieš 60 metų statytas pastatas bus rekonstruotas ir pritaikytas regioninės filmotekos reikmėms. Architektūrinio projekto konkursui pateikti 7 projektai. Nuo pirmadienio, vasario 15 d., konkursiniai darbai eksponuojami Lietuvos architektų sąjungos pastato (Kalvarijų g. 1) antrame aukšte. Lankytojai...


Šio konkurso pirmąsias tris vietas užėmusiems dalyviams bus įteiktos premijos: pirmos vietos laimėtojui skiriama 9000 eurų, antros – 6500 eurų, trečios – 4500 eurų. Perkančioji organizacija – UAB „Lietuvos kinas“, konkurso organizatorius – Lietuvos architektų sąjunga, konkurso koordinatorius – architektas Andrius Bakšys.  


Prieš daugiau nei 60 metų pastatytas ir iš esmės neremontuotas Palangos kino teatras „Naglis“ iki 2024-ųjų turėtų gerokai praplėsti savo funkcijas bei tapti Vakarų Lietuvos regiono kino centru.


Palangoje neilgai trukus atgims legendinis kino teatras „Naglis“. Planuojama, kad jau po kelerių metų jis taps regionine filmoteka. Bendrovei „Lietuvos kinas“ priklausantis „Naglis“ yra seniausias išlikęs valstybinis kino teatras.   


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius