Biudžetui prireikė „lopo“

Aistas MENDEIKA, 2009-08-09
Peržiūrėta
86
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto savivaldybės valdininkai skundžiasi, kad biudžete atsirado per 2 mln. litų „skylė“, nes nesurinktos planuotos pirmojo šių metų pusmečio lėšos. Tačiau nuomonę, kad gali atsirasti grėsmė švietimo bei kitų biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimams, savivaldybės Biudžeto skyriaus vedėja Regina Garadauskienė paneigė.

 

Pasak vedėjos R.Garadauskienės, numatyto biudžeto surinkti nepavyko todėl, kad nemažai lėšų negauta iš Finansų ministerijos. Tai lyg ir svarbiausia priežastis. O švietimo darbuotojai esą gali būti visiškai ramūs, nes atsiradusi „skylė“ jų atlyginimams įtakos tikrai neturėsianti. „Lėšos atlyginimams skiriamos pirmiausia“, - „Palangos tiltui teigė R.Garadauskienė.

Dėl savivaldybėįs biudžeto nepakankamumo šiek tiek kitokią nuomonę turi Tarybos opozicija. Pasak Tarybos nario Šarūno Vaitkaus, svarbiausia priežastis yra ne iš Finansų ministerijos negautos lėšos, bet pačios kurorto Savivaldybės neūkiškumas. Anot jo, apie sunkmetį sužinota daug anksčiau, suprasti, kad pirmasis šių metų pusmetis bus itin sudėtingas finansiniu atžvilgiu, suprasti laiko buvo pakankamai. „Kažkodėl tokiu sudėtingu laikotarpiu Tarybos valdančioji dauguma suteikė palaiminimą imti šimtatūkstantines paskolas, nusprendė steigti savivaldybės įmones, jau kainavusias po pusę milijono litų. Svarstant šių metų biudžetą, mūsų frakcija siūlė atsižvelgti į sunkmečio situaciją ir nešvaistyti lėšų ne būtiniasiems reikalams, bet suplanuoti taupymo, o ne švaistymo biudžetą“, - sakė Š.Vaitkus.

Atrodo, kad šiemet Palanga pasiekė rekordinį nuosmukį – bene pirmąkart per nepriklausomybės metus savivaldybės biudžetas įsigijo „skylę“, kuri neaišku kaip ir kada bus užlopyta.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Tik trečdalis savivaldybių bent penktadalį socialinei paramai nepanaudotų lėšų skiria socialinių darbuotojų atlyginimams, teigia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Pasak jos, trijų miestų – Birštono, Biržų ir Molėtų – valdžia papildomai finansiškai visai neparėmė šių darbuotojų, tuo metu maždaug penktadalį likusių lėšų jiems skyrė...


2020 m. vasario 27 d. patvirtintas Palangos miesto savivaldybės 2020 metų biudžetas.


Kodėl, anot Tarybos politinei daugumai oponuojančios Elenos Kuznecovos, savivaldybėje jau dirba net trys viešųjų ryšių specialistai? Diskusija apie tai ir kvietimas visiems palangiškiams teikti pasiūlymus dėl savivaldybės 2018-ųjų metų biudžeto buvo bene pagrindiniai vakar įvykusio Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdžio akcentai.


Prasčiau nei pernai įvertintos kurorto biudžeto ir mokesčių sritys privertė Palangą žengti žingsnį atgal Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) jau šeštą kartą sudarytame Lietuvos savivaldybių indekse – Palanga tarp 54 mažųjų savivaldybių šiemet buvo šešta, pernai – penkta. Tarp mažųjų savivaldybių reitinge pirmas buvo Kauno rajonas, po jo...


Palangos miesto savivaldybės taryba antradienį, vasario 23 d., patvirtino Savivaldybės 2016 metų biudžetą, kurį sudaro 19 mln. 924 tūkst. eurų pajamų. Vienam Palangos miesto gyventojui teks apie 1148 eurų biudžeto asignavimų.


Nuo spalio 21 dienos iš pareigų atleidžiama Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Palangos skyriaus vedėja Nijolė Jonikienė. Palangos skyriaus vedėjo funkcijas atliks vyriausiasis specialistas Martynas Mikelevičius. Palangos skyriaus vedėjai trauktis iš pareigų buvo pasiūlyta po to, kai paaiškėjo gausybė šio teritorinio NŽT padalinio veiklos pažeidimų. NŽT Palangos...


Palangos miesto savivaldybės biudžeto planas 2014 m. buvo įvykdytas 102 procentais – viršplaninių pajamų praėjusiais metais gauta 1,6 mln. litų. Šios lėšos pateko į 2015 m. miesto biudžetą bei bus panaudotos Savivaldybės paimtų paskolų investiciniams projektams finansuoti grąžinimui.    


  Trečiadienį kelininkų poilsio namai priešais miesto savivaldybę tapo miesto savivaldybės nuosavybe. Pastato perdavimo sutartį pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir valstybinės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ direktorius Petras Kaučikas. Tikimasi, kad savivaldybės jėgomis parengus pastato renovacijos projektą ir...


Palangos savivaldybė, norėdama pagerinti savivaldybės administracijos veiklą bei darbuotojų operatyvumą darbe, dar 2010 metų vasario 26 dieną pradėjo įgyvendinti ES struktūrinių fondų programos „Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programa“ finansuojamą projektą „ Kokybės vadybos sistemos diegimas Palangos miesto savivaldybės administracijoje“.


Biudžetui prireikė „lopo“

Aistas MENDEIKA, 2009 08 09 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės valdininkai skundžiasi, kad biudžete atsirado per 2 mln. litų „skylė“, nes nesurinktos planuotos pirmojo šių metų pusmečio lėšos. Tačiau nuomonę, kad gali atsirasti grėsmė švietimo bei kitų biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimams, savivaldybės Biudžeto skyriaus vedėja Regina Garadauskienė paneigė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius