Bliūkštančią bylą išgelbėjo vienintelis nusikaltimo epizodas

„Lietuvos rytas", 2013-10-10
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

S.Bradūnas 3 tūkst. litų paėmė iš kurorte šį daugiabutį namą projektavusio architekto.

S.Bradūnas 3 tūkst. litų paėmė iš kurorte šį daugiabutį namą projektavusio architekto.

Klaipėdos apygardos prokuratūra Palangos apylinkės teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje 43 metų vyriausiasis kurorto architektas kaltinamas paėmęs 3 tūkst. litų kyšį.
Prokurorai nustatė, kad 2011 metų lapkričio pradžioje savo kabinete S. Bradūnas pinigus paėmė iš vieno Palangoje dirbančio architekto Vytauto Mončio.
Kyšis buvo duotas už gerų tarpusavio santykių palaikymą ir už tai, kad S. Bradūnas užsakovams pasiūlė V. Mončio projektavimo paslaugas.
V. Mončys atliko Sermiesčio gatvėje Šiaulių banko grupei priklausančios bendrovės „Minera“ statomo 15 butų gyvenamojo namo techninį projektą. Pernai baigto statyti namo butai šiuo metu jau yra pardavinėjami.
Iš pradžių S.Bradūnui ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas už visai kitus epizodus. Šiemet sausio pradžioje savivaldybės pastate pareigūnų sulaikytam valstybės tarnautojui įtarimas buvo pareikštas ir už piktnaudžiavimą tarnyba. Tačiau vasarą dauguma įtarimų buvo panaikinta, o S. Bradūnui anksčiau nustatyto termino buvo leista sugrįžti į savo pareigas.
Įsidrąsinęs S. Bradūnas prašė prokurorų visiškai nutraukti jo atžvilgiu pradėtą ikiteisminį tyrimą nesurinkus jo kaltės įrodymų. Jis netgi prašė atlikti tarnybinį patikrinimą dėl esą tyčinio ikiteisminio tyrimo vilkinimo bei kaltiems pareigūnams taikyti drausminio poveikio priemones.
Nors ir atmetę jo prašymus prokurorai patys buvo pradėję abejoti bylos sėkme. Kad ji pasieks teismą, nebuvo tikras ir tuometis Klaipėdos apygardos vyriausiasis prokuroras Giedrius Danėlius, kuris neslėpė, kad valstybės tarnautojui pareikšti kaltinimai yra pernelyg smulkmeniški ir stokoja tvirtų įrodymų.
Bylą sustiprinęs 3 tūkst. litų paėmimo epizodas paaiškėjo jau vykstant ikiteisminiam tyrimui.
Už valstybės tarnautojo papirkimą baudžiamoji byla buvo iškelta ir S. Bradūnui pinigus davusiam architektui V. Mončiui, tačiau šiam viską prisipažinus jo atžvilgiu ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas pagal laidavimą.


Komentaras

Lauks teismo sprendimo
Petras Kaminskas, Palangos savivaldybės administracijos Juridinio ir personalo skyriaus vedėjas: „Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas S. Bradūnas liepos pradžioje į savo pareigas buvo sugrąžintas teismui patenkinus jo skundą. Tam neprieštaravo ir ikiteisminį tyrimą kontroliavusi Klaipėdos apygardos prokuratūra.
Pagal teisės aktus iš savo pareigų valstybės tarnautojas privalo būti atleidžiamas tik įsiteisėjus teismo nuosprendžiui, kuriuo jis būtų pripažintas padaręs korupcinį nusikaltimą“.

 

Jūsų komentaras:

Liucyna 2013-10-15 18:38 (IP: 78.61.43.85)
Vargšai prokurorai,pagaliau surado menininką gerai pageriantį,iš kurio išgavo kažkokį prisipažinimą apie tariamą kyšį, kurio greičiausiai iš viso nebuvo. Dirbti visą vasarą tuščiai, kur tai matyta-va jums ir suradom kyšio davėją.Tą kyšio davėją reikia bausti labiau,bet ne nuo bausmės atleisti.O šiaip kur dingsta milijonai, nerupi tiems vaikinams. Bet koks džiaugsmas, išmušus prisipažinimą už tris tūkstančius. O kas nors matė kaip tas Moncevičius, persivadinęs į Mončių(sudirbo garbingą pavardę) davė tą"kyšį"?

Hhhhh 2013-10-12 16:51 (Kkkkk / IP: 47.16.247.115)
Vasara jau maciau braduna valdzios kabinetuose. Kazka su meru ir dar keliais zmonemis sripriai aptarinejo.. Kaip sakant, karavanas nestovi, o juda i prieki.. Siaip jei atvirai, tai net jei nebutu to kysininkaviimo fakto , as nemanau, kad toks zmogus galetu uzimti architekto pareigas ( sneku ne siaip sau, o is patirties). Bet gal jis kazkam valdzioje reikalingas?

palangiskis 2013-10-11 23:18 ([email protected] / IP: 78.61.201.110)
Na niekam nepaslaptis kad bradunas palangoje palankiai dirbo tik saviems(pagaliau yra ir yrodymas,kysio paemimo faktas),o paprastiems zmogeliams kaisiojo pagalius i ratus....siaip jis tikrai nemalonus zmogus ir slidus ungurys,daug palangiskiu jo tikrai nemegsta..galimai turedavo savu interesu palangos zemelese ir dirbo tam tikrai zmoniu grupei.

. 2013-10-11 09:01 (. / IP: 212.122.93.162)
nu RUNKELIAI, pirmyn, ka cia tiek mazai,,,,,,,davai SUSKITE, laikykis, ARCHITEKTE, nu o VYTAUTAI, tai.........nejaugi ,,sugebejai,, tap pulti ant senatves?

Taip pat skaitykite

A. Jokūbauskas informavo "Palangos tiltą", kad jo administracinę bylą atsakovei, Palangos miesto tarybai, taip pat suinteresuotoms šalims, merui Šarūnui Vaitkui, Ilonai Milkontei ir VTEK, Regionų apygardos teismo Klaipėdos rūmai nagrinės gegužės 13 dieną.


„Šito Palangos Kurhauzo atstatymo etapo pabaigtuvių laukia rimtos bėdos,“ – sakė žinomas kurorto architektas Edmundas Benetis, užėjęs į „Palangos tiltą“ pasidalinti savo nuogąstavimais. 


Buvęs vyriausiasis Palangos miesto architektas Leonas Laimutis Mardosas švenčia 90 – ąjį gimtadienį.


Apie 15 tūkstančių eurų iš Palangos miesto savivaldybės už priverstines pravaikštas prisiteisęs buvęs Palangos vyriausiasis architektas Svajūnas Bradūnas vėl dirba širdžiai mielą darbą – laimėjo konkursą Neringos savivaldybės vyriausiojo architekto pareigoms užimti. „Buvau vienintelis jo dalyvis, o mano kelionė iš Palangos į Neringą užtrunka dvi...


Klaipėdos apygardos prokuratūra Palangos apylinkės teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje 43 metų vyriausiasis kurorto architektas kaltinamas paėmęs 3 tūkst. litų kyšį.


Vakar į savo kabinetą, iš kurio Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų buvo išvesdintas sausio 29 dieną, grįžo Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas, Palangos vyriausiasis architektas Svajūnas Bradūnas. Liepos 5 d. Klaipėdos apygardos prokuratūra panaikino nutarimą dėl skyriaus vedėjo laikino nušalinimo nuo pareigų.


Sakote, buvęs? Bet jis, kaip ir popiežius ar prezidentas, palangiškiams taip bus visada žinomas: „kurorto vyriausiasis architektas…” Kuomet pradedame kalbėti apie Palangą, unikalų, istorinį šalies kurortą, buvęs vyriausiasis miesto architektas Edmundas Benetis žodžių į vatą nevynioja ir išsako kritišką bei objektyvią nuomonę: „Man...


Kaip rašė „Palangos tiltas“, Žvejų g.42 namo gyventojų skundą dėl galimai vagiamos elektros energijos iš bendro naudojimo tinklų ikiteisminį tyrimą atlikęs Palangos miesto apylinkės prokuroras Gintas Pikčiūnas nutraukė,  nes konstatuota, jog nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių. Pastarąjį prokuroro sprendimą  apskundė minėto daugiabučio...


Bendrovė „Palangos vandenys“ dėl prieš dešimtmetį pasirašytos sutarties su UAB „ „Palangos šilumos tinklai“ ir po kurio laiko tuomečio mero Raimundo Palaičio iniciatyva papildytos įmonei nenaudingu susitarimu, kreipėsi į teismą. Vilniaus miesto 2 – asis apylinkės teismas, išnagrinėjęs bylą, pakeitė sutarties tarp UAB „Palangos vandenys“ ir šiuo metu valdančios miesto šilumos ūkį UAB...


Šiemet Savivaldybės biudžete miestelėnų sveikatinimo programai finansuoti numatyta skirti 857,8 tūkst. litų. Svarstant biudžeto projektą, programą pristačiusi Savivaldybės gydytoja Lina Riaubaitė teigė, kad numatomi finansavimo šaltiniai bus Savivaldybės biudžeto lėšos – 258 tūkst. litų,  Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios lėšos – 69,9 tūkst. litų, Visuomenės sveikatos rėmimo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas