Botanikos parką būtina įregistruoti

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-03-31
Peržiūrėta
324
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto savivaldybės kontrolierių  tarnyba, atlikusi Botanikos parko 2009 metų finansinį  patikrinimą, reikšmingų pažeidimų įstaigos veikloje nenustatė. Tačiau auditoriai konstatavo, kad biudžetinei įstaigai neperduotas patikėjimo teise valdyti ilgalaikis materialusis turtas, kurio vertė yra apie 3 mln. litų, bei parkas neįregistruotas Nekilnojamojo turto registre.

 

Parkas sutaupė

Savivaldybės kontrolieriai teigė, kad Palangos botanikos parko veikla daugiausia finansuojama iš Savivaldybės biudžeto skirtų asignavimų programai įgyvendinti. Parkui 2009 metais buvo skirta 920,9 tūkst. litų. Patvirtintos programos priemonėms įgyvendinti biudžetinė įstaiga panaudojo 886,6 tūkst. litų. Kontrolierių tarnyba nustatė, kad Botanikos parko administracija pernai sutaupė 33,4 tūkst. litų biudžeto asignavimų. Iš jų – 20,8 tūkst. litų darbo užmokesčio bei 6,7 tūkst. litų socialinio draudimo įmokų.


Neperduotas valdyti turtas

Kontrolierių tarnyba, įvertinusi turto apskaitą, jo valdymo ir naudojimo teisėtumą, nustatė, kad nesilaikant Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo nuostatų bei Tarybos sprendimu nustatytos tvarkos, parkui neperduotas patikėjimo teise valdyti 2 mln. 957,2 tūkst. litų vertės ilgalaikis turtas,  t.y. 2 mln. 590,3 tūkst. litų vertės Botanikos parkas, kaip vientisas statinys, kurį sudaro takai, keliai, alėja, tvenkinys, fontanai, tilteliai, tvoros, vartai, dzotas ir kiti įrenginiai, bei 366,9 tūkst. litų vertės parko teritorijoje esantys statiniai: skulptūros, dekoratyvinis parko apšvietimas, dekoratyvinis baseinas ir vandens linija. Auditoriai akcentavo, kad Botanikos parkas yra respublikinės reikšmės architektūros ir kultūros paminklas, todėl jis privalo būti įregistruotas Nekilnojamojo turto registre.

 

Neaiškus patalpų statusas

Kontrolieriai nustatė, kad įstaigos administraciniame pastate įrengtuose butuose gyvena du asmenys, su kuriais yra sudarytos nuomos sutartys. Buvo rekomenduota aiškiai įvardinti patalpų statusą. Nors įstaigos direktorius kreipėsi į miesto savivaldybės Verslo ir turto skyrių dėl šių patalpų, tačiau sprendimas iki šiol nepriimtas.


Kontrolierių rekomendacijos

Savivaldybės kontrolierės Botanikos parko administracijai rekomendavo kreiptis į miesto Savivaldybės administraciją, kad nustatyta tvarka būtų perduotas patikėjimo teise valdyti šiuo metu Palangos botanikos parko apskaitoje užregistruotas ir finansinėse ataskaitose nurodytas apie 3 mln. litų vertės turtas, bei nustatyta tvarka parką įregistruoti.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba atliko Palangos miesto savivaldybės 2019 metų konsoliduotųjų ataskaitų rinkinio, Savivaldybės biudžeto ir turto naudojimo auditą ir nustatė reikšmingų duomenų iškraipymų, turėjusių įtakos 2019 metų savivaldybės konsoliduotųjų finansinių ataskaitų rinkinio duomenų teisingumui. Nustatyti trūkumai apskaitant savivaldybės...


Palangos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) dviejų metų studijas užbaigė 268 pirmosios laidos absolventai. Mokslų baigimo šventėje studijų baigimo pažymėjimai buvo įteikti fakultetų dekanams, o ne kiekvienam absolventui atskirai, nes tada šis procesas būtų užsitęsęs ne vieną valandą. Kraštotyros ir turizmo fakulteto dekanė Birutė Mockuvienė gavusi iš TAU garbės...


Praėjusią savaitę Klaipėdos apygardos administracijos teismas, išnagrinėjęs UAB „Palink“ skundą dėl Palangos miesto savivaldybės Tarybos sprendimo padidinti turto mokesčio tarifą 2014-iesiems metams, nusprendė, jog Tarybos sprendimas padidinti tarifą nuo 0,5 iki 3 proc. buvo teisėtas.


Apie nuosavą būstą svajoja kone kiekvienas lietuvis. Ko gero, norą turėti savo būstą būtų galima pavadinti nacionaliniu lietuvių tautos bruožu. Mes nesinuomojame būsto – mes jį perkame. „Palangos tiltas“ pasidomėjo kaip sekasi nekilnojamojo turto agentūroms pardavinėti butus, nuosavus namus bei žemės sklypus Palangoje – kokia nekilnojamojo turto Palangoje paklausa ir...


Pagal Europos Sąjungos projektą yra vykdomas projektas „Palangos botanikos parko istorinės dalies restauracija ir pritaikymas viešoms reikmėms”, kurio tikslas - išsaugoti nacionalinės svarbos kultūros paveldo objektą - Palangos dvaro sodybą, kompleksiškai restauruoti Palangos dvaro sodybos objektus ir pritaikyti juos kultūros, turizmo, švietimo, meno, mokslo, edukacijos ir kitoms viešoms...


Vakar įvyko Palangos savivaldybės Tarybos posėdis, kuriame dalyvavo 19 Tarybos narių. Mero Šarūno Vaitkaus siūlymu, darbotvarkė buvo papildyta dviem klausimais – dėl Kelių direkcijos skirto 1, 67 milijono litų miesto keliams ir gatvėms paskirstymo ir  administracinės komisijos prie miesto savivaldybės sudarymo.


Milijoninis turtas – tarp dangaus ir žemės

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 05 12 | Rubrika: Miestas

Savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba patikrino, kaip Palangos sporto centras naudoja gautas biudžeto lėšas bei valdo jam patikėtą turtą. Konstatuota, kad įstaigai nėra perduoti valdyti patikėjimo teise per 2 mln. litų vertės savivaldybei nuosavybės teise priklausantys statiniai bei įrenginiai. Be to, stadionas iki šiol neįregistruotas viešajame registre.


Botanikos parką būtina įregistruoti

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 03 31 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės kontrolierių  tarnyba, atlikusi Botanikos parko 2009 metų finansinį  patikrinimą, reikšmingų pažeidimų įstaigos veikloje nenustatė. Tačiau auditoriai konstatavo, kad biudžetinei įstaigai neperduotas patikėjimo teise valdyti ilgalaikis materialusis turtas, kurio vertė yra apie 3 mln. litų, bei parkas neįregistruotas Nekilnojamojo turto registre.


Palangos miesto savivaldybės kontrolierių tarnyba, atlikusi VšĮ „Palangos turizmo informacijos centras“ finansinį auditą, reikšmingų pažeidimų įstaigos veikloje nenustatė. Konstatuota, kad 2009 metais, lyginant su 2008 metais pajamų gauta 50,2 tūkst. litų mažiau. Sumenko pajamos už teikiamas apgyvendinimo paslaugas, už ekskursijų aptarnavimą bei už reklamą.


Palangos botanikos parke – nauji gyventojai

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 05 09 | Rubrika: Miestas

Visais laikais visame pasaulyje esantys parkai buvo faunos ir floros globėjai. Čia žydėdavo įdomiausi augalai, buvo auginami įvairiausi gyvūnai. Įspūdingą istoriją menantis Palangos botanikos parkas – ne išimtis. Neseniai į parką atkeliavo nauji gyventojai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius