Brangiausios kurorto vietos – paplūdimyje

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-03-19
Peržiūrėta
1999
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto savivaldybės skelbtas antrasis viešųjų vietų konkursas, vykęs miesto savivaldybės salėje, sulaukė nemažo būrio verslininkų, panorusių vasaros sezono metu prekiauti ar teikti paslaugas. Šįsyk buvo konkuruojama dėl vietų Kastyčio, Žvejų, Kontininkų, Vytauto gatvėse. Be abejo, didžioji dauguma verslininkų grūmėsi dėl 38 vietų paplūdimyje. Nors buvo pagarsinta, kad pajūryje konkursinės vietos yra nustatytos tik metams, verslininkų neišgąsdino nei pradinis rinkliavos mokestis, svyravęs nuo 8 iki 12 tūkst. litų, nei tai, kad teks dirbti tik šiek tiek daugiau kaip tris mėnesius. Palanga – ne šiltųjų kraštų kurortas, tačiau už vieną vietą, skirtą teikti viešojo maitinimo paslaugas iš laikino prekybos įrenginio, buvo sumokėta įspūdinga suma – 38 tūkst. 400 litų.

 

Už prekybą ledais – per 23 tūkst. litų

Konkurso komisijos pirmininko, miesto savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojo Broniaus Martinkaus teigimu, kaip ir kiekvienais metais, be abejo, buvo konkuruojama dėl pačių paklausiausių vietų paplūdimyje, Jūratės ir Kastyčio skvere, J.Basanavičiaus bei Vytauto gatvėse. Po įvykusių dviejų konkursų, preliminariai už vietas buvo siūloma tris ar net keturis kartus didesnė kaina nei nustatytas pradinis mokestis. Pavyzdžiui, Jūratės ir Kastyčio skvere prekiauti ledais konkursą laimėjusi UAB „Ginmita“ už vietą pasiūlė net 23 tūkst. 770 litų. J.Basanavičiaus gatvėje prekiauti ledais vietos buvo perkamos daugiau nei už 16 tūkst. litų. Minėtoje gatvėje už kioską, kuriame prekiaujama maisto produktais, buvo pasiūlyta per 21 tūkst. litų. Nors ir buvo nustatyta vieta kioske teikti bankininkystės paslaugas, tačiau norinčių tai daryti neatsirado. „Vytauto gatvėje nustatytose vietose norintys prekiauti paveikslais verslininkai siūlė per 5 tūkst. litų, nors konkursas skelbtas tik vieneriems metams, o taip vadinamas startinis rinkliavos mokestis buvo 1 tūkst. litų. Vidutiniškai už visas kitas prekiauti paveikslais vietas buvo pasiūlyta per 3 tūkst.litų“, - komentavo konkurso rezultatus komisijos pirmininkas.

 

Už vietą paplūdimyje – dešimtys tūkstančių litų

Antrajame konkurse aršiausiai buvo kovojama dėl nustatytų vietų paplūdimyje. Dėl kai kurių paklausių vietų, kuriose bus vykdoma veikla palapinėse, buvo gauti net šeši pasiūlymai. Jei šalia tilto už vieną palapinę UAB „Tautklima“ pasiūlė per 38 tūkst. litų, tai už tolėliau nustatytą vietą – netoli centrinės gelbėjimo stoties, UAB „Karaliaus dvaras ir partneriai“ pasiūlė taip pat nemenką mokestį – 26 tūkst. 600 litų. Taip pat ir kitų paslaugų ir prekybos vietų pajūryje kaina  viršijo nustatytą pradinį vietinės rinkliavos mokestį, kuris svyravo nuo 8 iki 12 tūkst. litų. UAB „Skortis“ laimėjo prekybos vietą paplūdimyje, pasiūlęs daugiau nei 20 tūkst. litų, o už viešąją vietą prekiauti paplūdimyje ties S.Dariaus ir S.Girėno gatve UAB „Seklių biuras“ sumokėjo per 15 tūkst. litų.

 

Konkurso dalyviai

Už daug didesnį nei nustatytą vietinės rinkliavos mokestį buvo perkamos vietos prie Gelbėjimo stoties. Vandens atrakcionų veiklą ne vienerius metus vykdanti Vandens motociklų klubo prezidento Jono Pirožniko sutuoktinė Ramunė už vietą pirčiai pasiūlė per 5 tūkst. litų, už vandens atrakcionams – per 7 tūkst. litų. Nors dėl šių vietų kitų konkurentų nebuvo, tačiau pasiūlytas mokestis buvo beveik dukart didesnis. Konkurse dėl vietos vandens atrakcionų veiklai vykdyti dalyvavo ir kurorto liberalcentristų lyderis, miesto savivaldybės Tarybos narys Saulius Simė. Į šią vietą daugiau nebuvo pretendentų, tad politikas buvo p ripažintas laimėtoju, pasiūlęs 3 tūkst. litų. Nors  buvo nustatyta 38  prekybos ir paslaugų teikimo vietos, neatsirado norinčiųjų teikti paplūdimio reikmenų nuomos paslaugas, taip pat nepretenduota ir dėl kai kurių vietų pripučiamo batuto paslaugai. Taip pat liko vietų Naglio alėjoje, Kontininkų bei kitose gatvėse.

 

Verslininkai žino kainą

Kalbant apie konkurse nustatytą rinkliavos mokestį, anot B.Martinkaus, už kai kurias, tarkime, esančias Jūratės gatvėje, vietas prekiauti iš laikinųjų prekybos įrenginių, jis kito nežymiai. Matyt, čia dirbantys verslininkai gerai žino, kiek galima mokėti, kad verslas nebūtų nuostolingas.

 

Grumiasi tos pačios įmonės

Apibendrindamas įvykusius konkursus, komisijos pirmininkas sakė, kad  pastebima tendencija, jog dėl vietų  grumiasi didžioji dauguma kurorto verslininkų, dirbančių ne vienerius ir ne dvejus metus. Konkursuose dėl daugelio nustatytų vietų kasmet itin aktyviai dalyvauja M.Žalgirio individuali įmonė, bendrovės „Ginmita“, „Timotis“, „Tautklima“. „Šiemet atsirado keletas naujų įmonių. Pasak B.Martinkaus, gal ir keistoka situacija, kai dėl vienos vietos pasiūlymus pateikia šeimos nariai, tačiau, vadovaujantis konkurso nuostatais, nei vienam neuždrausta dalyvauti. Šįsyk M.Žalgirio individualios įmonės savininkas buvo labai aktyvus ir konkursuose laimėjo apie 20 proc. vietų“, - kalbėjo B.Martinkus.

 

Rinkliavos mokestis – apie 900 tūkst. litų

Komisijos pirmininko tvirtinimu, jei verslininkai sumokės pasiūlytus vietinės rinkliavos mokesčius, tai preliminariais skaičiavimais bus surinkta per 600 tūkst. litų. „Dar yra paskelbtas konkursas 56 viešosioms vietoms Šventojoje bei bus skelbiamas konkursas dar dviems paklausioms vietoms Palangos paplūdimyje. Vadinasi, gali būti, kad bus surinkta apie 900 tūkst. litų, kaip ir ankstesniais metais“, - sakė B.Martinkus.

 

Pagirtinas komisijos darbas

Kurorto verslininkai „Palangos tiltui“ teigė, jog konkursai vyksta sklandžiai ir skaidriai. „Mums nereikia laukti už durų, visi esame pakviečiami į salę, kad galėtume stebėti, kaip atplėšiami vokai su pasiūlymais. Tad nekyla jokių nesusipratimų ar abejonių dėl laimėtų ar pralaimėtų vietų“, - kalbėjo verslininkė, pagyrusi komisijos darbą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite
Pagauta įkvėpimo, atsidaužiusi šonus Baltijos bangomis, savo feisbuko paskyroje pasidalinu naujais įspūdžiais apie Palangą, į kurią be jokių išimčių grįžtu kiekvieną vasarą jau daug metų iš eilės, ir galiu palyginti, kaip ji keičiasi. Negaila be jokio užsakymo ir be išankstinių suderinimų pareklamuoti tai, kas verta mūsų laiko ir uždirbtų pinigų. Tai štai – eilinį kartą apginsiu Palangą....


Įvyko konkursas-loterija dėl prekybos vietų Šventosios paplūdimyje

Linas JEGELEVIČIUS, Agnė LEKAVIČIENĖ , 2012 03 22 | Rubrika: Miestas

Trečiadienį, traukiant teniso kamuoliukus iš specialiai konkursui-loterijai pagamintos dėžės, buvo išsiaiškinti beveik 40 prekybos ir paslaugų teikimo vietų laimėtojai Šventosios ruože – nuo Monciškių iki Šventosios.   Iki  25  t ūkstančių litų Loteriją-konkursą savivaldybė turėjo paskelbti po teismo...


Vakar Palangos miesto savivaldybės posėdžių salėje įvyko pirmasis konkursas dėl savivaldybės Tarybos nustatytų viešųjų prekybos ir paslaugų teikimo vietų. Dėl 32 vietų miesto gatvėse užsiregistravo 29 verslininkai, nors ne visi atskubėjo sužinoti rezultatų. Šįkart siūlomos sumos siekė bemaž 4 tūkstančius litų. Tačiau dėl keletos vietų, tokių kaip Jūratės gatvėje, nei menkiausio...


Palangoje beveik visų kavinių bei barų sezonas pasibaigė, nes sulig paskutine vasaros diena išvyko ir dauguma kurorto poilsiautojų.  Kurorto verslininkai sutaria, kad šį sezoną Palanga akivaizdžiai susilaukė kur kas daugiau svečių, ypač užsieniečių, bet absoliuti dauguma jų šykščiai vėrė pinigines kurorto kavinėse ir restoranuose. Plieskiant neįprastai kaitrai, pritilo kalbos apie...


Konkurse dėl vietų verslininkai nebekonkuravo

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 04 13 | Rubrika: Miestas

Savivaldybės skelbtuose konkursuose prekiauti ir paslaugas teikti paklausiausios vietos Palangos, Šventosios paplūdimiuose bei miesto centrinėje dalyje buvo išgraibstytos. Dėl likusių, daugiau kaip per šešias dešimtis vietų, vakar organizuotame konkurse sulaukta tik dvylikos pasiūlymų. Tad iš esmės paskutiniajame konkurse konkurencijos dėl vietų nebeliko, nes į pageidaujamą vietą...


Brangiausios kurorto vietos – paplūdimyje

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 03 19 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės skelbtas antrasis viešųjų vietų konkursas, vykęs miesto savivaldybės salėje, sulaukė nemažo būrio verslininkų, panorusių vasaros sezono metu prekiauti ar teikti paslaugas. Šįsyk buvo konkuruojama dėl vietų Kastyčio, Žvejų, Kontininkų, Vytauto gatvėse. Be abejo, didžioji dauguma verslininkų grūmėsi dėl 38 vietų paplūdimyje. Nors buvo pagarsinta, kad pajūryje...


Prasidėjo grumtynės dėl prekybos vietų

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 16 | Rubrika: Miestas

Praėjusį antradienį Palangos miesto savivaldybėje įvyko pirmasis konkursas dėl savivaldybės Tarybos nustatytų viešųjų prekybos ir paslaugų teikimo vietų. Pirmajame konkurse dėl 87 vietų užsiregistravo per 130  verslininkų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius