Bus vertinami pasiūlyti paveldo objektai

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-08-28
Peržiūrėta
2065
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Liepos pabaigoje posėdžiavusi Palangos nekilnojamo kultūros paveldo vertinimo taryba ketina atlikti penkių pasiūlytų kultūros paveldo objektų istorinius ir fizinius tyrimus.

 

Dėmesio verti objektai

Bus vertinama V.Jurgučio mokykla, namas, kuriame gyveno ir kūrė kompozitorius E.Balsys, Antano Mončio namai-muziejus, riboženklis Vytauto gatvėje, šalia Botanikos parko, ir Palangos gyventojų maro kapavietė prie Kunigiškių karjero.

Pasak Palangos miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vyresniojo specialisto Dainiaus Sobeckio, buvo pateiktas objektų, kurie verti dėmesio dėl įtraukimo į Kultūros paveldo registrą, sąrašas. Objektus pasiūlė ir palangiškiai – riboženklį Vytauto gatvėje bei spėjamą XVIII a. Palangos gyventojų maro kapavietę.

 

Tyrinės klaipėdiškių bendrovė

Norint naujai išaiškintus objektus įrašyti į Kultūros vertybių registrą, būtina atlikti šių objektų istorinius ir fizinius tyrimus. Juose turi atsispindėti statybos ir rekonstrukcijos laikas, pastato ar sklypo istorinė charakteristika, dabartinė fotofiksacija, istorinė kartografija, žemės sklypo, teritorijos ribų planai, kadastro duomenų registro pažymėjimas. Pagal tyrimų rezultatus bus sprendžiama, ar tai vietinės reikšmės kultūros paveldo objektai, ar regioninės. Šiuos darbus atliks bendrovė „Klaipėdos projektas“, kuriai už tyrimus bus sumokėta per 9 tūkst. litų. Lėšos skirtos iš Savivaldybės administracijos kultūros programos. Tyrimai turi būti baigti gruodį.

 

Regioninės ir vietinės reikšmės paveldas

Anot specialisto, atlikus objektų istorinius ir fizinius tyrimus, gali būti, kad kai kurie iš jų neatitiks kriterijų ir nebus pripažinti kaip kultūros vertybė.

Specialisto D.Sobeckio teigimu, pernai vietinės reikšmės kultūros vertybe pripažintas Nemirsetos kurhauzas, o regioninės – Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčia, Šventosios medinė koplyčia ir Palangos kapinėse esanti medinė koplyčia.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykitePrezidentūroje vykusioje apdovanojimo ceremonijoje pagerbti geriausiai tvarkomi kultūros paveldo objektai, labiausiai šioje srityje pasižymėję žmonės ir sėkmingiausios iniciatyvos.


Rugsėjo 29 d. Prezidentūroje vykusioje apdovanojimo ceremonijoje pagerbti geriausiai tvarkomi kultūros paveldo objektai, labiausiai šioje srityje pasižymėję žmonės ir sėkmingiausios iniciatyvos. 


Kaip įprasta, artėjant pavasariui – džiugų metą mūsų sukauptų žinių, iš kartos į kartą perduodamų įgūdžių ir tradicijų puoselėtojų bendruomenėms – skelbiami naujai į Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą įrašyti reiškiniai. Jų šį kartą, jau penktąjį, net devyni – praneša Lietuvos nacionalinis kultūros centras. Tarp nematerialaus kultūros paveldo vertybių – ir Palangos Jurginės.


Vakar, pirmadienį, kurorte vyko Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto ir Valstybinės kultūros paveldo komisijos išvažiuojamasis posėdis, kurio metu buvo apžiūrėti Palangos kultūros paveldo objektai. Išvažiuojamojo posėdžio metu kurorte lankėsi LR Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Raimundas Paliukas, komiteto narė Marija Aušrinė...


Šiuo metu Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registre yra įregistruota 111 kultūros vertybių, esančių Palangoje. Didžiausias ir sudėtingiausias jų – Palangos miesto istorinė dalis, į kurią patenka ir Palangos senojo miesto vieta. Be to, kad Palangos miesto istorinė dalis pati yra 1993 m. birželio 4 d. įrašyta kaip atskira vertybė, joje yra 61 kultūros paveldo...


Jūroje prie Palangos – Povandeninio kultūros paveldo muziejus?

"Palangos tilto" informacija, 2012 09 27 | Rubrika: Miestas

Prie Palangos krantų Baltijos jūroje Lietuva ketina įkurti Povandeninio kultūros paveldo muziejų.


Bus vertinami pasiūlyti paveldo objektai

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 08 28 | Rubrika: Miestas

Liepos pabaigoje posėdžiavusi Palangos nekilnojamo kultūros paveldo vertinimo taryba ketina atlikti penkių pasiūlytų kultūros paveldo objektų istorinius ir fizinius tyrimus.


Naujausi kurorto kultūros paveldo istorijos tyrimai

„Palangos tilto“ informacija, 2009 05 29 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto viešojoje bibliotekoje įvyko antroji konferencija, skirta kurorto kultūros paveldo klausimams aptarti. Gausiai susirinkusius forumo dalyvius pasveikinęs miesto vadovas Vytautas Stalmokas teigė, kad žinant Palangos kultūros paveldo priešistorę ir jos naujausių tyrinėjimų duomenis, stiprėja tikėjimas, jog pajūrio kurortas bus išsaugotas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius