Būtingės terminale išsiliejo naftos produktai. Buvęs terminalo darbuotojas: "Nežinau, kas dėl to kaltas bet mano spėjimas - "kovidas" ir karantinas, ir įmonės taupymo režimas: ką anksčiau darė 3 žmonės, dabar - vienas"

Palangos tiltas, 2020-12-28
Peržiūrėta
2196
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Teršalų žymė Baltijos jūroje ("Vakarų Ekspreso" nuotr.)
Teršalų žymė Baltijos jūroje ("Vakarų Ekspreso" nuotr.)

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas pirmadienį, gruodžio 28 d., paskelbė, kad Būtingės naftos terminale išsiliejo naftos produktai.  „Ką tik gautas pranešimas, jog Būtingės terminale nutrūko žarna ir įšsiliejo naftos produktai. Kiekiai dar neaiškūs. Aplinkos apsaugos departamentas ir Lietuvos kariuomenė reaguoja“, – socialiniame tinkle pranešė S. Gentvilas. Aplinkos apsaugos departamento atstovas pranešė, kad teršalai juda į atvirą jūrą, link Latvijos.

"Ką tik savivaldybė gavo pranešimą, jog Būtingės terminale nutrūko žarna ir išsiliejo naftos produktai. Kiekiai dar neaiškūs. Aplinkos apsaugos departamentas, savivaldybės darbuotojai ir Lietuvos kariuomenė reaguoja. Sraigtasparnis apžiūri teritoriją. Laimei, kad naftos produktai atrodo, išssiliejo ne juos kraunant - jokio tanklaivio nebuvo, o trūko vamzdis, kuriuo yra transportuojama nafta. Galbūt didelės ekologinės nelaimės bus išvengta," -  Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto meras, sakė "Palangos tiltui" pirmadienį 11,45 min.

Buvęs Būtingės naftos terminalo vadybininkas, nepanoręs skelbti savo pavardės, sakė PT, kad dėl inicidento, tikėtina, kaltas "kovidas" ir karantinas ir Orlen Lietuva taupymo režimas. " Jeigu anksčiau prie (naftos produktų) vamzdžių dirbo trys žmonės, dabar taupo - dirba vienas žmogus."

 Incidentas įvyko 9.20 val. – Būtingės naftos terminalo vilkikas pastebėjo, kad yra nutrūkusi žarna, jo plūduriavo vandens paviršiuje. Preliminariais duomenimis, dėl trūkusios žarnos į jūrą pateko naftos produktų. Dėmė yra apie 1 kv. km. bet duomenys tikslinami. 

„Išsiliejo nedidelis kiekis naftos, tokią informaciją gavome iš Būtingės terminalo budėtojo.... Šiuo metu Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras koordinuoja pagalbos suteikimą“, – BNS sakė Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro viršininkas Eugenijus Valikovas.

Pirmadienio popietę Aplinkos apsaugos ministerija pranešė, kad į Baltijos jūrą ištekėjo apue dvi tonas naftos.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ties Būtingės naftos terminalu Baltijos jūroje trečiadienį išsiliejus naftai Karinės jūrų pajėgos padeda šalinti teršalus, tačiau darbus sunkina stiprus bangavimas.


Gegužės 5­–7 d. Būtingės naftos terminale ir jo prieigose vyks Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės Taikos meto užduočių pratybos, orientuotos į objekto apsaugą ir gynybą, kontrolės punktų įrengimą ir sužeistųjų evakuaciją.


Buvęs Būtingės naftos terminalo vadybininkas, nepanoręs skelbti savo pavardės, sakė PT, kad dėl inicidento, tikėtina, kaltas "kovidas" ir karantinas ir Orlen Lietuva taupymo režimas. " Jeigu anksčiau prie (naftos produktų) vamzdžių dirbo trys žmonės, dabar taupo - dirba vienas žmogus." "Ką tik savivaldybė gavo pranešimą, jog Būtingės terminale nutrūko žarna...


Prasiplėtusiam „Gradiali“ pernai prireikė per 10 tūkst. kubų vandens daugiau ir per 2019 metus sunaudojęs apie 24,7 tūkst. kubų šis sveikatos centras tapo vandens pirkimo lyderis, kuris gerokai atitrūko 21 tūkst. kubų vandens ribos nepasiekusios "Palangos gintaro" sanatorijos bei "Palangos" viešbučių komplekso.


Vyriausybė pritarė vakcinos nuo koronaviruso iš „Sanofi Pasteur & GSK“ įsigijimui, tačiau žinomam palangiškiui, Palangos Sveikatos mokyklos įkūrėjui, o dabar Seimo nariui (atstovauja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą – L.J.) Dainiui Kepeniui „kovidas“ yra „pasaulinės vaistų gamintojų mafijos sąmokslas“, o vakcina –...


Į žinią, kad valstybė į privačias rankas ketina atiduoti 1973 metais statytą legendomis apipintą Palangos vilą „Auska“ Palangos meras Šarūnas Vaitkus reagavo greitai. www.palangostiltas.lts kelbia jo pareiškimą.


Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


Palangos meras Šarūnas Vaitkus kartu su "Neatpažintas meras" filmavimo komandos narių paskolinta kalyte Sniege kurorte ieškojo šunų vedžiojimo aikštelės. „Dabar turiu dar vieną bėdą – turiu dukrai nupirkti šuniuką“, – juokėsi filmavimo komandos aplankytas meras.


Ką reiškia būti žymiausio Palangoje žmogaus, mero Šarūno Vaitkaus mama? Ko ponia Elena Vaitkienė mokė savo tris vaikus? Koks Šarūnas, jos pirmagimis, buvo vaikystėje ir jaunystėje? Ir be ko Elena Vaitkienė neįsivaizduoja Motinos dienos šventės? "Aš esu paprastas žmogus," - interviu nekart pabrėžė Elena Vaitkienė. Interviu skaitykite naujajame...


Laiškanešiai karantino metu turi labiau suktis: siuntų padaugėjo, be to, laiškanešiai į namus atneša ne tik mėgstamą leidinį, tačiau ir socialines išmokas, kai kam - ir pensijas. "Palangos tiltas" kalbėjosi su "Lietuvos pašto" Palangos skyriaus vadove Modesta Mėliūniene.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius