Dar viena Mindaugo karūnavimo diena – į Palangą vėl sunku įvažiuoti

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012-07-26
Peržiūrėta
1247
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Dar viena Mindaugo karūnavimo diena – į Palangą vėl sunku įvažiuoti

Pajūryje įsivyravus saulėtiems ir šiltiems orams, jau nuo pirmadienio į Palangą patraukė minios poilsiautojų. Atvykstančiųjų srautai išaugo akivaizdžiai, tad norint rasti nakvynę didžiausiame šalies kurorte, pramogautojams tenka gerokai paplušėti.

Palangos turizmo informacijos centre (TIC) netyla telefono skambučiai – į pajūrį susirengę ar jau atvykę svečiai prašo padėti surasti nakvynės vietą. Buriuojasi prie TIC-o durų daugelis nuo pat ankstyvo ryto – eilutė nutįsta dar neprasidėjus TIC-o darbo laikui. Tokia tendencija, pasak TIC-o direktorės Allos Valužienės, pastebima nuo pirmadienio. „Kasdien sulaukiame keliasdešimties prašymų rasti nakvynę, tačiau aš jau neskaičiuoju tų, kurie tokios pagalbos teiraujasi telefonu“, – sakė A. Valužienė.

Norėdami padėti nakvynės besiteiraujančiam Palangos svečiui, TIC-o darbuotojai kaskart užtrunka maždaug pusvalandį, nes laisvų vietų viešbučiai bei miestiečiai, teikiantys privataus apgyvendinimo paslaugas gali pasiūlyti nedaug. „Šiuo metu užimta maždaug 95 proc. viešbučių numerių“, – teigė A. Valužienė. Tad kurorto svečiams, užsukusiems pagalbos į TIC-ą, neretai pasiūloma eiti papusryčiauti, išgerti kavos ar tiesiog pasivaikščioti bei grįžti po valandos – tiek laiko gali užtrukti nakvynės paieškos.

Ilgai šiltų orų laukę kurorto verslininkai džiaugiasi – pagaliau saulė į Palangą priviliojo minias poilsiautojų. Pasak kurorto Viešbučių ir restoranų asociacijos vadovės Giedrės Kvedaravičienės, šiuo metu svečių Palangoje yra daugiau, nei įprastai sulaukiama liepą. Tokią išvadą, pasak asociacijos vadovės, galima daryti ne tik vertinant gerokai išaugusį viešbučių apkrovimą, bet ir pasivaikščiojus po kurorto centrą, J. Basanavičiaus gatvę. „Vakar vakare su dviračiu į ją buvo neįmanoma įvažiuoti“, – sakė G. Kvedaravičienė.

Norintieji apsistoti privačiame sektoriuje taip pat turi apsišarvuoti kantrybe – laisvų vietų yra, tačiau nedaug. Privataus apgyvendinimo paslaugas teikiančios organizacijos „Svetingas šeimininkas“ vadovė Irena Švanienė pripažino, jog atšilus orams svečių skaičius kurorte gerokai išaugo. „Juk ir plika akimi matyti, kad mieste gerokai padaugėjo poilsiautojų“, – kalbėjo I. Švanienė.  

Iš anksto nerezervavę nakvynės vietų, į Palangą važiuoja ne tik lietuviai – sulaukiama ir užsieniečių. Nemažai svečių į Palangą atvyksta ir iš aplinkinių miestų. Jie praleidžia čia dieną, o vakare važiuoja namo.

Kad vasara įsibėgėjo, pajuto ir miesto tvarkytojai. Pasak UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus Konstantino Skieraus, iš Palangos kasdien išvežama dvigubai daugiau šiukšlių, nei birželį – maždaug 150 tonų. „Tačiau pastebėjome, kad kurorto kontingentas kultūringas – atvažiavę vidutinio ar vyresnio amžiaus žmonės neteršia viešųjų erdvių, naudojasi šiukšlių dėžėmis“, – sakė K. Skierus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ikiteisminį tyrimą atliekantys Palangos miesto PK pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – padėti atpažinti nuotraukose užfiksuotą asmenį, galintį suteikti tyrimui vertingos informacijos.


Nuo pirmadienio, liepos 26 d., įsigaliojus naujam darbų ir veiklos sričių sąrašui, kurių atstovai privalo profilaktiškai periodiškai tikrintis dėl COVID-19 ligos, Palangos mobiliajame punkte padidinamos darbo apimtys – pradėta dirbti dviem pamainomis.


Palangoje ar kituose kurortuose būstą ar kambarį viešbutyje rezervavę ir iki vidurnakčio atvykę žmonės galės pasilikti, penktadienio, kovo 26 d., popietę sakė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.


Prašome padėti atpažinti asmenį. Ikiteisminį tyrimą atliekantys Palangos miesto PK pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – padėti atpažinti nuotraukoje užfiksuotą asmenį, galintį suteikti tyrimui vertingos informacijos. Pažinusius asmenį, prašome informuoti telefonu 8 700 64716, arba el. paštu [email protected]


Ankstyvą darbo dienos rytą, kuomet dauguma poilsiautojų dar miega, Palangos paplūdimiai būna dar beveik tušti – čia galima sutikti tik vieną kitą sportininką ar aktyviai dieną pradėti mėgstantį palangiškį ar kurorto svečią. Ir, be abejo, nuo ankstyvo ryto paplūdimyje triūsiančius Palangos komunalininkus.


Šio sezono ypatumų – ne vienas, ir jie visi nesusiję su vėsesne nei įprastai vasara. „Kalbant apie maitinimo sektorių, pastebima, kad poilsiautojų išlaidos kavinėse, restoranuose yra gerokai sumažėjusios. Taip pat kavinėse beveik nebeliko iš aplinkinių vietovių atvykstančių svečių, kurie atvyksta be nakvynės, tiesiog pasivaikščioti, pramogauti....


Kaip rasti tinkamą darbuotoją vasarai? O kaip sezoninio darbo ieškančiam jaunam žmogui išsirinkti tinkamą darbdavį? Į tai, ko gero, padės atsakyti praėjusį penktadienį Klaipėdos teritorinės darbo biržos (KTDB) Palangos jaunimo darbo centre (PJDC) surengta apvaliojo stalo diskusija „Palangos darbo rinka: iššūkiai ir sprendimai 2016 m. vasaros sezonui“....


Antrus metus iš poilsiautojų vietinę rinkliavą už naudojimąsi viešąja kurorto infrastruktūra renkanti Palangos savivaldybė vis dar panaši į bažnyčios šventoriuje išmaldos laukiantį elgetą. Kas kiek norės, tiek į delną ir įmes. Toks įspūdis susidaro stebint, kaip savivaldybė atlaidžiai administruoja vadinamos „pagalvės“ mokesčio surinkimą.


Dar viena Mindaugo karūnavimo diena – į Palangą vėl sunku įvažiuoti

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 07 26 | Rubrika: Miestas

Pajūryje įsivyravus saulėtiems ir šiltiems orams, jau nuo pirmadienio į Palangą patraukė minios poilsiautojų. Atvykstančiųjų srautai išaugo akivaizdžiai, tad norint rasti nakvynę didžiausiame šalies kurorte, pramogautojams tenka gerokai paplušėti. Palangos turizmo informacijos centre (TIC) netyla telefono skambučiai – į pajūrį susirengę ar jau atvykę...


Palangos turizmo informacijos centras pagaliau taip pat sulaukė geresnių darbo sąlygų. Pagal ES vykdomą projektą „Palangos Turizmo informacijos centro infrastruktūros plėtra“ buvo padidintos turizmo informacijos centro patalpos ir padarytas remontas. „Anksčiau dirbdavome 40 kvadratinių metrų patalpose ir vietos buvo labai mažai, ypač vasaros metu, kuomet į centrą sugužėdavo daug turistų....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius