Darbo partija jungiasi su Tvarka ir teisingumu

„Lietuvos rytas", 2013-02-18
Peržiūrėta
61
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Darbo partija jungiasi su Tvarka ir teisingumu

Lietuvos politinėje arenoje - netikėti, bet kartu - ir dėsningi pokyčiai. Politinėje arenoje artimiausiu metu nebeliks nei Darbo partijos, nei partijos Tvarka ir teisingumas.
Šios dvi politinės jėgos artimiausiu metu susijungs į vieną bendrą darinį. Sekmadienį įvyks abiejų politinių partijų neeiliniai prezidiumų ir tarybos posėdžiai, per kuriuos ir turėtų būti priimtas toks sprendimas. Po jų - spaudos konferencija Seime. Planuojama, kad naujos politinės jėgos lyderiu taps partijos Tvarka ir teisingumas vedlys Rolandas Paksas. 

Partijos vadovas keisis kas dvejus metus. Pirmais metais vadovaus Tvarkos ir teisingumo atstovas, o po dvejų metų - Darbo partijos narys. 
Kol kas naujos politinės partijos pavadinimas nėra žinomas.
Visos teisinės procedūros turėtų būti atliktos per 65 dienas, skaičiuojant nuo šio sekmadienio.
Naujoji politinė partija turės 39 vietas Seime ir bus didžiausia parlamento partija.
Teisingumo ministerijos duomenimis, pernai prieš Seimo rinkimus partijos Tvarka ir teisingumas narių skaičius buvo 13 094, o Darbo partijai priklausė 13 919 asmenų.
Priežastis - Darbo partijos byla?
Manoma, kad pagrindinė šio susijungimo priežastis - Darbo partijai gresiantys nemalonumai, susiję su teisme nagrinėjama byla.
Praėjusią savaitę Vilniaus apygardos teisme nagrinėjamoje Darbo partijos byloje baigta liudininkų apklausa. Liudininkai nebuvo linkę suteikti išsamios informacijos, kuri paspartintų partijos „juodosios“ buhalterijos bylos svarstymą. Daugelis jų teigė neatsimenantys 2005-2006 metais įvykių. 
Prokurorai neigia, kad Darbo partijos byla – politinė. Generalinio prokuroro pavaduotojo Dariaus Raulušaičio teigimu, bylos medžiaga rodo buvus nusikaltimą. 
Vilniaus apygardos teismo nagrinėjamoje baudžiamojoje byloje Darbo partija ir keturi jos nariai kaltinami, kad 2004-2006 metais vedė dvigubą partijos buhalteriją ir nuslėpė 25,1 milijono litų pajamų bei 23,7 milijono litų išlaidų. Tokiu būdu partija išvengė mokesčių, taip pat gavo valstybės dotacijų.
Darbo partijos lyderiui V. Uspaskichui už jam inkriminuojamus finansinius nusikaltimus gresia iki 3 metų kalėjimo. Byloje kaltinami Darbo partijos politikai Vytautas Gabšys ir Vitalija Vonžutaitė. Taip pat buvusi buhalterė Marina Liutkevičienė.

 

Jūsų komentaras:

dabar 2013-02-19 10:25 (IP: 78.61.104.50)
pasprings konservatoriai is dziaugsmo !!! Kiek dar atsidekodami noretu kilsteleti teisejams atlyginimus , kaip dare Vagnorius ...

OK!.. 2013-02-19 10:07 (IP: 86.100.60.112)
Gerai! -Kubilius su Razma ir šutve... pakankamai jau prisi šiko

2013-02-19 09:27 (IP: 78.61.18.188)
Man patiko pirmas komentaras, įžvalgus, šmaikštus ir nėr prie ko prikibti...

Taip pat skaitykite

Palangos TS-LKD skyrius gegužės pabaigoje kreipimesi į partijos Prezidiumą primena, kad TS-LKD Palangos skyrius – vienas iš stipriausių skyrių Palangoje, o skyriaus pirmininkas ir miesto meras Šarūnas Vaitkus yra išrinktas meru trečiai kadencijai, o konservatoriai turi absoliučią daugumą miesto Taryboje.


Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) taryba šeštadienį, spalio 14 dieną, pašalino iš partijos parlamentarą Antaną Vinkų, į Seimą išrinktą Kretingos ir Palangos rinkimų apygardoje. Jis buvo tarp parlamentarų, nusprendusių priešgyniauti partijos vadovybės ir skyrių valiai – pasirašė už socialdemokratų ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų...


To niekas ir sapnuoti negalėjo: Socialdemokratų partijos Palangos skyriaus pirmininkas Danas Paluckas šį šeštadienį įvyksiančiame partijos Tarybos (jai be jo priklauso ir palangiškis Aleksandras Jokūbauskas) posėdyje balsuos už dešimties partijos bičiulių – tarp jų ir Antano Vinkaus, Seimo nario Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje –...


Praėjusį šeštadienį, birželio 17 d. ryte važiuojant dviračių taku Vytauto gatve, Palangoje, pamačiau didelį sambūrį žmonių ties viešbučiu „Auska“, Vytauto g. 11. Pasiteiravus sužinojau, kad vyksta partijos „Tvarka ir teisingumas“ renginys. Kadangi vartai pastaruoju metu, po publikacijų elektroninėje erdvėje, atviri, įvažiavau į vidų. Šioje...


Gegužės 20-22 dienomis Palangoje vyks tradicinė vasaros sezono pradžios „Myliu Palangą 2016“ šventė. Miestas tikisi sulaukti daug svečių. Kad atvykusių automobiliais šventės dalyvių nuotaikos neaptemdytų patirti nepatogumai, mieste laikinai bus keičiama eismo tvarka.


Praėjusį savaitgalį Vilniuje surengtame partijos Tvarka ir teisingumas (TT) Tarybos posėdyje dalyvavo ir TT Palangos skyriaus pirmininkė Aldona Stasiulaitienė bei skyriaus narė Nijolė Petkutė.


Lietuvos politinėje arenoje - netikėti, bet kartu - ir dėsningi pokyčiai. Politinėje arenoje artimiausiu metu nebeliks nei Darbo partijos, nei partijos Tvarka ir teisingumas. Šios dvi politinės jėgos artimiausiu metu susijungs į vieną bendrą darinį. Sekmadienį įvyks abiejų politinių partijų neeiliniai prezidiumų ir tarybos posėdžiai, per kuriuos ir turėtų būti priimtas toks...


Ar naujas politinis darinys, kuris susidarys po Viktoro Uspaskicho vadovaujamos Darbo partijos ir Rolando Pakso partijos Tvarka ir teisingumas jungtuvių, radikaliai perbraižys Lietuvos politinį žemėlapį? Ir kam bus naudinga ši nauja politinė jėga? „Nauja partija bus rimtas konkurentas Socialdemokratų partijai. Naujoji sąjunga jau išnykusi, todėl iki šiol...


Keturios partijos pasidalijo valdžią

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 03 07 | Rubrika: Miestas

Savivaldos tarybų rinkimuose Palangoje  daugiausia mandatų gavusios partijos, regis, nusprendė dirbti visai Palangai, o ne savo siauriems interesams – vakar savivaldybės Tarybos posėdžių salėje koalicinę sutartį dirbti kartu Palangos savivaldybės Taryboje pasirašė keturių partijų – Lietuvos Tėvynės-Sąjungos- Lietuvos Krikščionių demokratų partijos (TS-LKD), Lietuvos Liberalcentristų...


Keturių partijų – Lietuvos Tėvynės Sąjungos – Krikščionių demokratų, Socialdemokratų, Liberalų Sąjūdžio ir Tvarka ir teisingumas – skyrių pirmininkai vakar savivaldybės Tarybos posėdžių salėje pasirašė sąžiningų rinkimų kampanijos deklaraciją. Ja partijų skyrių pirmininkai Šarūnas Vaitkus, Aldona Stasiulaitienė, Danas Paluckas ir Tomas Žulkus įsipareigojo rinkimų kampaniją vykdyti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas