Darbo partijai – suklastota parama

Palangos tiltas, 2015-04-09
Peržiūrėta
443
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Darbo partijai – suklastota parama

Mažiausiai 2 metus Darbo partijos Palangos skyriui 1 procento mokesčių dalies paramą skyrė ir žmonės, nieko apie tai nežinoję. Jų parašai buvo suklastoti.
Darbo partijos Palangos skyriui vadovaujanti švietimo ir mokslo viceministrė Genoveita Krasauskienė purtosi kaltės dėl klastotėmis gautos paramos.
Dėl dokumentų klastojimo ikiteisminį tyrimą pradėjusi Klaipėdos apygardos prokuratūra jau dabar yra nustačiusi, kad suklastoti daugiau nei dešimties palangiškių prašymai, kuriais 1 proc. mokesčių dydžio parama skiriama Darbo partijos Palangos skyriui. Tai paaiškėjo gavus rašysenos ekspertizės išvadas.
Darbo partijos Palangos skyriui paramą skyrusių asmenų apklausą pradėję prokurorai kol kas įtarimų dar niekam nėra pareiškę. Tačiau tyrėjų akys krypsta į kurorto „darbiečiams“ vadovaujančią švietimo ir mokslo viceministrę G. Krasauskienę.
Kad Darbo partijos Palangos skyrius 1 proc. mokesčių dydžio paramą gauna patiems mokėtojams apie tai nežinant, paaiškėjo dar pernai. Palangoje gyvenanti 51 metų moteris Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) elektroninio deklaravimo sistemoje 2 proc. dydžio paramą ketino skirti vienai įstaigai, tačiau jos prašymas buvo atmestas.
Pradėjusi aiškintis palangiškė sužinojo, kad anksčiau ji esą užpildžiusi į VMI paštu atsiųstą prašymą ir 1 proc. savo mokesčių jau yra skyrusi Darbo partijos Palangos skyriui.
Maža to, pasidomėjus paaiškėjo, kad Darbo partijai vieną procentą ji esą buvo skyrusi ir 2012 metams. Šiai partijai nepriklausanti moteris apie tai išgirdo pirmą kartą. Ji iškart paprašė panaikinti neteisėtą prašymą.
Dėl galimo dokumentų klastojimo bylą iškėlusi Klaipėdos apygardos prokuratūra jau apklausė per 50 asmenų. Daugiau nei dešimt atvejų pasitvirtino, kad tie žmonės jokios paramos politinei partijai nėra skyrę.
„Siekiame patikrinti visus žmones, kurių vardu VMI yra gavusi paštu atsiųstus prašymus skirti paramą Darbo partijos Palangos skyriui. Tačiau šis tyrimas darosi vis sudėtingesnis, nes dalis asmenų nebegyvena Lietuvoje“, – pasakojo tyrimą kontroliuojanti prokurorė Inesa Šimkūnienė.
Jau dabar paaiškėjo, kad dėl paramos buvo sukčiaujama įvairiais būdais. Pavyzdžiui, vienais metais palangiškiai savanoriškai skirdavo paramą partijai, tačiau be jų sutikimo, suklastojus naują prašymą, ta parama būdavo pratęsiama kitais metais.
Yra atvejų, kai paramos skyrimo prašymo formoje be asmens žinios būdavo užpildoma grafa, kad vieną procentą savo mokesčių jis partijai skiria kelerius metus.
Kol kas įtarimai dar niekam nepareikšti, tačiau tyrėjai neabejoja, kad neteisėtu Darbo partijos Palangos skyriaus biudžeto papildymu galėjo būti suinteresuoti šio skyriaus vadovai.
Kurorto „darbiečių“ pirmininkė, švietimo ir mokslo viceministrė G. Krasauskienė teigė apie tai nieko nežinanti: „Prieš savivaldos rinkimus aš pati buvau apklausta, nes esu skyrusi 1 proc. paramą Darbo partijai. Tačiau apie prašymuose klastotus parašus girdžiu pirmą kartą“.
Ji sakė nenumananti, kas galėjo organizuoti tokį neteisėtą paramos partijai būdą. Anot jos, tai padaryta specialiai, norint pakenkti partijai.

„Lietuvos rytas“
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybė kartu su Klaipėdos apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu, Liepojos miesto policija bei Latvijos Respublikos vidaus reikalų ministerijos valstybine policija 2020 m. birželio 1 d. – 2022 m. gegužės 31 d. vykdo 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos finansuojamą projektą „Modernių viešųjų...


Daug šviesios ir pozityvios energijos suvažiavime, toli siekiantys perrinkto partijos pirmininko Gabrieliaus Landsbergio tikslai, numatantys visos partijos ir valstybės modernizavimą, ir garbingi apdovanojimai daug gero dėl partijos padariusiems palangiškiams – tokios buvo pagrindinės iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) suvažiavimo...


Klaipėdos teritorinė darbo birža įgyvendina ESF projektą „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“, skirtą padėti 55 metų ir vyresniems darbo ieškantiems asmenims kelti kvalifikaciją, įgyti naujų profesinių gebėjimų ar patobulinti jau turimus.


Iš įvairių Lietuvos kampelių į Palangą suplūdusiems jaunuoliams, trokštantiems šiek tiek užsidirbti laikinoje šalies vasaros sostinėje, stovėjimas už prekystalio ar pedalų mynimas ne vienam tapo rimtu išbandymu. Sezoninis darbas nepatyrusius darbuotojus vargino ne tik fiziškai – teko išklausyti ir nepatenkintų Palangos svečių bambėjimus...


Nuo 2014 metų sausio 2 dienos Lietuvos darbo biržos įgyvendinamame ESF projekte „Išlik darbo rinkoje“ dalyvavo 118 asmenų, registruotų Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje.


Mažiausiai 2 metus Darbo partijos Palangos skyriui 1 procento mokesčių dalies paramą skyrė ir žmonės, nieko apie tai nežinoję. Jų parašai buvo suklastoti.


Šiemet kurorte išaugo paramos teikėjų gretos, o paramai skirta suma sumenko – tokią informaciją pateikė Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (AVMI).


Vakar popietę Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje buvo atidarytas papildomas Jaunimo darbo centras (JDC), aptarnausiantis darbo ieškančius ir profesinę karjerą planuojančius jaunus asmenis iki 29 metų amžiaus bei darbdavius, siekiančius įdarbinti jaunimą. Į naujomis spalvomis suspindusią Palangos darbo biržos pirmojo aukšto erdvę, kur įsikūrė JDC...


Palanga, kaip ir visa Lietuva, sunkiai įsivaizduoja ūkio, kultūros, informacinių technologijų plėtrą, socialinių ir ekonominių problemų sprendimą be Europos Sąjungos paramos. Kad jos parama Lietuvai yra itin svarbi, byloja ir faktas, kad šių metų beveik 30% biudžeto lėšų yra ES parama. Klaipėdos apskrityje, taip pat Palangoje, vykdoma daugybė projektų, kuriuos dalinai finansuoja Europos...


Ieškote darbo? Padės partija…

Alvydas ZALECKAS, 2009 11 01 | Rubrika: Miestas

Ar žinote, kas niekada neieškos kelio į naujai pastatytą Palangos darbo biržos pastatą, kad čia galėtų užpildyti dokumentus, oficialiai tapti bedarbiu ir bent kurį laiką gauti pašalpą? Tokios klajonės ir išgyvenimai tikrai negresia partijai nuolankiems žmonėms. O jei dar priklausai partijai, kuri valdo miestą, geras postas ir šilta kėdė su kišenę draskančiu atlyginimu – garantuota.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius