Daugiabučių renovacijai trukdo ir informacijos stoka

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011-10-20
Peržiūrėta
61
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Daugiabučių renovacijai trukdo ir informacijos stoka

Daugiabučių renovacijos klausimas yra viena iš aktualiausių šiandienos problemų. Piliečiai gaudami milžiniškas sąskaitas už šildymą, nesiryžta pradėti namo renovavimo darbų dėl informacijos stokos bei bijodami įsipareigoti paskolas šiems darbams atlikti teikiantiems bankams.

Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė „Palangos tiltui“ sakė, jog šis klausimas kitų metų biudžete įrašytas kaip prioritetinis.

 

Bijo finansinės naštos

 

Šiuo metu Lietuvoje veikia Europos Sąjungos (ES) namų renovavimo iniciatyva „Jessica“, pagal kurią valstybė kompensuoja visas modernizavimo projekto parengimo ir statybos techninės priežiūros išlaidas. Vis dėlto daugiabučių namų gyventojams tenka imti keliasdešimties tūkstančių litų paskolą norint sumokėti už patį darbų atlikimą, kuris taip pat kelia daug diskusijų. „Palangoje, kaip ir visoje Lietuvoje, daugiabučių renovacija juda vangiai. Pirmiausia dėl to, jog tai patiems gyventojams  kainuoja nemažus pinigus ir atsiperkamumas pajuntamas tik po 10 metų. Žmonės nenori imtis paskolų, o turtingieji gyvena individualiuose namuose“, - laikraščiui sakė Palangos komunalinio ūkio skyriaus vedėjas Vytautas Gerikas.

V. Geriko nuomone, daugiabučių renovacijai trukdo ir per mažas vyriausybės indėlis: „Trūksta didesnio  pačios vyriausybės skatinimo ir rėmimo. Kaip vienas iš būdų, kuris padėtų „įsivažiuoti“ renovacijai – ne tiesioginis pinigų mokėjimas. Jeigu ši renovavimo programa būtų pateikta kaip investicija, žmonės per 10 metų ją išsimokėtų. Žmonės būtų tikri, jog jų investicijos nenuvertės“.

 

Trūksta „skaidrumo“

 

Ir V. Gerikas, ir A. Kilijonienė vienbalsiai pritarė, jog gyventojams trūksta informacijos apie daugiabučių renovaciją. „Tai priklauso ir nuo vyriausybės sprendimų, jų teisės aktų. Palangos savivaldybė yra numačiusi daryti informacinius sprendimus: informuosime palangiškius apie renovaciją, jos galimybes“, - akcentavo A. Kilijonienė.

Norint atlikti namo renovaciją yra būtina gauti daugiau nei pusės gyventojų sutikimą. 

Renovacijai įsibėgėti trukdo ir per greitai kintančios sąlygos, laikraščiui sakė Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros Klaipėdos skyriaus specialistas Eugenijus Šimonis. „Žmonės susidomi renovacijos programa, namų bendrijos susirinkimuose ją aptaria ir kol apsisprendžia ją vykdyti, pasikeičia renovacijos sąlygos, valstybės finansavimas. Žmonės nori kuo daugiau užtikrintumo. Šiuo metu Klaipėdoje yra 40 pilnai renovuotų daugiabučių. Gyventojai sutaupo apie pusę sumos, kurią anksčiau tekdavo mokėti už šildymą“, - kalbėjo E. Šimonis.

E. Šimonis pabrėžė, kad geriausia renovacijos reklama – renovuotų namų gyventojų nuomonė: „Kitaip tariant, iš lūpų į lūpas. Užtenka gatvėje renovuoti vieną daugiabutį, kad tuo „užsikrėstų“ ir kitų namų gyventojai. Žmonės sužino kiek už šildymą moka renovuoto daugiabučio gyventojai ir patys užsinori to paties. Apsispręsti padeda ir kiti namo trūkumai, pavyzdžiui kiauras namo stogas. Vienu metu sutvarko jį ir apšildo namą“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kviečiame į seminarą gyventojams, juos atstovaujančioms ir vienijančioms organizacijoms daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) tema.


Kviečiame į seminarą gyventojams, juos atstovaujančioms ir vienijančioms organizacijoms daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) tema. Seminaro vieta: Vytauto g. 112, Palangos miesto savivaldybė Seminaro laikas: 2019 m. rugsėjo 12 d. 9:30val. Seminare bus aptariama naujausia informacija daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) klausimais, susijusiais su statybiniu-energetiniu...


Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) administruojama daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa laukia naujo paraiškų antplūdžio – Aplinkos ministerija ką tik paskelbė jau septintą kvietimą ir iki 2020-ųjų metų sausio 31-osios BETA priims gyventojų ir savivaldybių paraiškas daugiabučių renovacijai. Daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkų...


Palanga, viena iš šalies daugiabučių renovacijos lyderių, daugiabučių renovavimo patirties semiasi ne tik iš kitų šalies savivaldybių, bet taip pat ir iš vokiečių bei austrų. Nuo 2013-ųjų metų Palangoje jau renovuota per 60 daugiabučių, o po namų renovacijos rengiami projektai ir kiemų infrastruktūrai atnaujinti.


Praėjusį penktadienį Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus, administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus pavaduotoja miesto daugiabučių renovacijai Kristina Viščiūnienė lankėsi Aplinkos ministerijoje, kur dėl II-ojo etapo daugiabučių renovacijos finansavimo kalbėjosi su viceministre Daiva Matoniene, taip...


Palanga – regiono lyderė daugiabučių renovacijos procese

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 11 27 | Rubrika: Verslas pinigai

Palangos miesto savivaldybė – regiono lyderė daugiabučių renovacijos procese. Tokį įvertinimą kurorto vadovai parsivežė iš Vilniaus, Lietuvos valdovų rūmuose vykusio renginio, skirto apibendrinti šiųmečius daugiabučių renovacijos rezultatus.


Palangoje startuoja daugiabučių namų renovacijos antrasis etapas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 03 24 | Rubrika: Miestas

Palangoje startuoja antrasis daugiabučių namų renovacijos etapas – penktadienį pasirašyta Savivaldybės administracijos ir UAB „Terma Consult“ sutartis dėl 58 kurorto daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) energinio naudingumo sertifikatų bei investicinių planų parengimo.


Penktadienį Aplinkos ministerijoje pasirašyta rangos darbų sutartis dėl 14 Palangos daugiabučių renovacijos pradžios. Tad jau metų pabaigoje nemaža dalis kurorto gyventojų galės įvertinti namo renovacijos naudą – iki lapkričio dalyje miesto daugiabučių bus baigti modernizavimo darbai.


Praėjusį penktadienį, Aplinkos ministerijoje Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė pasirašė partnerystės sutartį dėl daugiabučių namų renovacijos. Šia sutartimi Savivaldybė įsipareigojo organizuoti konkursus ir pirkti investicijų projektus, o su tuo susijusias išlaidas padengs Aplinkos ministerija. Tad gyventojai, norintys atnaujinti savo...


Daugiabučių renovacijai trukdo ir informacijos stoka

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011 10 20 | Rubrika: Miestas

Daugiabučių renovacijos klausimas yra viena iš aktualiausių šiandienos problemų. Piliečiai gaudami milžiniškas sąskaitas už šildymą, nesiryžta pradėti namo renovavimo darbų dėl informacijos stokos bei bijodami įsipareigoti paskolas šiems darbams atlikti teikiantiems bankams. Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas