Dėl lėšų trūkumo mokyklos įstengė tik kosmetinius remontus

Alfredas Pumpulis, 2010-08-25
Peržiūrėta
386
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jau visai arti ta valanda, kai mokyklų koridoriuose vėl sučirškės skambutis. Mokytojai ir mokiniai po greitai prabėgusios vasaros sugrįš į klases pailsėję, įdegę ir pasiruošę mokslo metams. O kaip mokyklos pasiruošė sutikti  mokinius?

 

„Dabar tik laukiame renovacijos pradžios, o šiaip  jau esame pasiruošę“, - teigė Alvydas  Kniukšta, Palangos  „Baltijos“ pagrindinės mokyklos direktorius.

Ruošiantis Rugsėjo 1-ąjai neužtenka tik mokyklos grindis iššluoti. Vasarą pasiruošimo darbų mokslo metams, regis, visose mokyklose buvo atlikta nemažai. 

Kaip pasakojo Palangos „Baltijos“ pagrindinės  mokyklos direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams Algirdas Benetis, yra laukiama mokyklos renovacijos,.

„Jau yra atlikta ir šildymo sistemos patikra, virtuvėje sutvarkyta santechnika, pakeistos kai kurios lentos, atremontuota pirma  klasė, perdažyti suolai“, - sakė A. Benetis.

Nesnaudė ir kitos mokyklos.  Algirdas  Karačionka, Palangos  Senosios Gimnazijos direktorius, „Palangos tiltui“ pasakojo: „Savivaldybės finansavimą gavome minimalų. Tik už savo užsidirbtas lėšas nupirkome du mokyklinių suolų komplektus, padažėme klases.  Dvi klases nudažėme visas. Vienuolikoje klasių nudažėme grindis. Kiek galėjome, tiek padarėme“, - pasakojo A. Karačionka. 

„Žinoma, norėtųsi, kad būtų padaryta daugiau. Deja, tiek miesto valdžia, tiek  valstybė šiais metais pagailėjo papildomo finansavimo  švietimo įstaigų atnaujinimui ir pasiruošimui naujiems mokslo metams“, - sakė  Angelina Komarova,  Palangos pradinės  mokyklos direktorė.

 Anot jos, dalis darbų bus atkelta iki kitų metų, o gal dar vėliau.

„Ruošdamiesi Rugsėjo 1-ąjai, mokykloje atlikome tik kosmetinį remontą. Mokykloje reikėtų pakeisti  langus, paremontuoti klases. Neaišku, kada mus pasieks pinigai rekonstrukcijai“, - dėstė A. Komarova.

Vlado Jurgučio pagrindinė mokykla, vienintelė iš mokyklų, pasitiks mokinius ir mokytojus kaip nauja – mokykloje baigiama renovacija.

Mokytojai per vasarą taip pat nesėdėjo sudėję rankų. Metodininkė Jūratė Baluškevičiūtė, dirbanti Palangos pradinėje mokykloje, teigė, jog vasarą sėmėsi naujų idėjų ugdymo procesui, mąstė, kaip įdomiau vaikams perteikti žinias.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje mokslo metai bus baigti nuotoliniu būdu – toks sprendimas priimtas pirmadienį vykusio miesto vadovų bei kurorto švietimo bendruomenės atstovų pasitarimo metu. Į klases negrįš visi mokiniai, tarp jų – ir abiturientai.


Palangos miesto mokyklos naujiems mokslo metams pasirengusios

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 29 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto mokyklos naujuosius metus pasitinka atsinaujinusios – ugdymo įstaigose ne tik pagal poreikį suremontuoti kabinetai, bet ir atlikta daugiau svarbių darbų, kad teigiamus pokyčius pajustų tiek pedagogai, tiek ir mokiniai.


Nauji mokslo metai – ne už kalnų, ir Palangos mokyklos jiems rengiasi atsakingai. Tarp didžiųjų darbų – „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje remontuojama aktų salė, mokyklos vidinis kiemas bus pritaikytas mokinių laisvalaikio reikmėms, vyksta rangovo parinkimo konkursas Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos stadiono kapitaliniam remontui. Šioje mokykloje ir liftą...


Ugdymo karjeros dienos proga Palangos miesto savivaldybėje praėjusį pirmadienį, vasario 28 d. lankėsi bei su miesto vadovais susitiko kurorto mokyklų auklėtiniai – Senosios gimnazijos ketvirtų klasių gimnazistai bei „Baltijos“ pagrindinės mokyklos pradinukai – pirmokai.


Šiandien – Rugsėjo 1-oji, kuri atveria vartus į visiškai naują jaudinantį žinių pasaulį, žada naujovių mokymosi programoje ir egzaminų tvarkoje. Kaip kurorto mokyklos pasirengė naujiems mokslo metams? Su kokiomis viltimis ir rūpesčiais pasitinka juos? Kaip vertina naujoves? Palangos senosios gimnazijos direktoriaus Leono Šidlausko, Vlado Jurgučio pagrindinės...


Kovo 24-25 dienomis Vilniuje „Siemens“ arenoje praūžė moksleivius, robotų kūrėjus, švietimo atstovus, verslą ir visą išmanią visuomenę suvienijęs renginys „ROBOTIADA 2017“. Technologijų fanai ir ekspertai čia buvo susirinkę pamatyti robotikos įdomybes, sukonstruoti savo robotus, pasivaržyti pagal pasaulinius standartus, padiskutuoti apie...


Miesto ugdymo įstaigos naujiesiems mokslo metams pasirengusios

Palangos m. savivaldybės informacija, 2016 08 25 | Rubrika: Miestas

Naujieji mokslo metai – jau visai čia pat. Jiems rengiasi ne tik mokiniai, žengsiantys naujų išbandymų keliu, bet ir mokyklų administracija. Kasmet siekiama kiek įmanoma atnaujinti ugdymo įstaigų patalpas, pabaigti pradėtus darbus ir sutikti mokinius gražioje bei jaukioje mokykloje. Tad ką pavyko nuveikti besirengiant netrukus prasidėsiantiems naujiesiems mokslo metams? O darbų...


Žodį „knygnešys“ mes, lietuviai, turėtume tarti su didele pagarba: nė vienos tautos kalboje tokios reikšmės žodžio nėra. 2004 metais UNESCO lietuvių knygnešystę įvertino kaip unikalią ir pasaulyje neturinčią atitikmenų veiklą. 1864–1904 metais, lietuviškų mokyklų, lietuviškos spaudos draudimo laikotarpiu, Lietuvos šviesuoliai...


Jau visai arti ta valanda, kai mokyklų koridoriuose vėl sučirškės skambutis. Mokytojai ir mokiniai po greitai prabėgusios vasaros sugrįš į klases pailsėję, įdegę ir pasiruošę mokslo metams. O kaip mokyklos pasiruošė sutikti  mokinius?


Į ką panaši mokykla, per 35 metus nemačiusi kapitalinio remonto, o tik retus kosmetinius pataisymus? „Ką ir kalbėti – prieš pradedant mokyklos rekonstrukciją už Europos Sąjungos lėšas 2007-ųjų pabaigoje, mokyklos statinių būklė buvo labai bloga. Stogai - kiauri, langai – lengvai vėjo perpučiami, sanitariniai mazgai, mokinių persirengimo kambariai – baisūs“, - vardijo išgyventus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius