Devintojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės taryba rinkosi į pirmąjį posėdį

"Palangos tilto" informacija, 2019-04-16
Peržiūrėta
145
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šiandien, antradienį, balandžio 16 d., į pirmąjį posėdį rinkosi 9-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės taryba. Iškilmingas posėdis vyko Kurhauzo salėje, posėdžio metu iš pareigų, pasibaigus kadencijai, atleistos Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė bei pavaduotoja Violeta Staskonienė, jai laikinai pavestos administracijos direktoriaus pareigos, paskirtas ir mero pavaduotojas – juo tapo Rimantas Antanas Mikalkėnas.
Pirmasis šios kadencijos Tarybos posėdis pradėtas Lietuvos Respublikos himnu. Nuskambėjus Tautiškai giesmei, posėdį pradėjusi Palangos miesto savivaldybės (Nr. 31) rinkimų komisijos pirmininkė Diana Paliūnaitė pakvietė Tarybos narius duoti priesaiką. Tarybos nariams prisiekus gerbti ir vykdyti Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus, sąžiningai atlikti visas savivaldybės tarybos nario pareigas ir susilaikyti nuo veiksmų, pažeidžiančių gyventojų teises ir viešuosius interesus, buvo pagarsinta 9-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos sudėtis.
Kadenciją pradedantys Savivaldybės tarybos nariai atstovauja 5 politinėms jėgoms: antradienį Tarybos nario priesaiką davė 15 Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovų (Andrius Bajoras, Arvydas Dočkus, Gediminas Gečas, Akvilė Kilijonienė, Sondra Kulikauskienė, Rimantas Antanas Mikalkėnas, Ilona Pociuvienė, Saulius Simė, Mindaugas Skritulskas, meras Šarūnas Vaitkus, Bronius Vaitkus, Pranas Žeimys, Dainius Želvys, Justas Žulkus bei Julius Tomas Žulkus), 2 Lietuvos socialdemokratų partijos atstovės (Svetlana Grigorian bei Renata Surblytė), 2 Lietuvos socialdemokratų darbo partijos atstovai (Domininkas Jurevičius ir Elena Kuznecova), Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Darius Kubilius bei visuomeninį rinkimų komitetą „Palangiškiai“ atstovaujantis Eugenijus Simutis.
Susirinkusius naujos kadencijos Tarybos narius pasveikino LR Seimo narys Antanas Vinkus. Parlamentaras, kreipdamasis į Tarybos narius, išsakė savo pastebėjimus apie kurorto infrastruktūros plėtrą, pastarųjų metų teigiamus pokyčius bei spręstinus klausimus bei teigė neabejojantis, jog 9-ojo šaukimo Taryba sėkmingai tęs aktyvią kurorto plėtrą. „Įsipareigoju visomis savo išgalėmis, kiek leidžia mano kompetencija ir galimybės, prisidėti prie jūsų siekių įgyvendinimo“, – sakė A. Vinkus.
Sveikino žodį tarusi Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Daiva Kerekeš pacitavo Europos vietos savivaldos chartiją, kurioje nurodoma, jog vietos savivalda reiškia, kad vietinės valdžios organai įstatymų nustatytose ribose turi teisę ir gebėjimą tvarkyti ir valdyti pagrindinę viešųjų reikalų dalį, už tai prisiimdami pilną atsakomybę ir vadovaudamiesi vietos gyventojų interesais. „Šią teisę jau įgijote, o gebėjimą turėsite įrodinėti visą kadenciją. Linkiu turėti gebėjimą ne tik kalbėti, bet ir susikalbėti, ne tik girdėti, bet ir išgirsti, ne tik laimėti, bet ir mokėti pralaimėti“, – kalbėjo D. Kerekeš. Vyriausybės atstovė Tarybos nariams palinkėjo mokėti priimti atsakingus sprendimus, taip pat – dalykiškumo, nuolatinio glaudaus bendradarbiavimo ne tik miesto Taryboje, bet ir su pagrindiniais partneriais – Savivaldybės administracija bei bendruomene.
Prie sveikinimų politikams prisijungė ir Palangos kultūros ir jaunimo centro atstovas Tautvydas Lubys, ypatingą padėką pareikšdamas Tarybos narei Ilonai Pociuvienei bei merui Šarūnui Vaitkui – už nenuilstantį bendradarbiavimą su kultūros srities darbuotojais bei aktyvų dalyvavimą miesto kultūriniuose renginiuose.
Pasibaigus sveikinimams, vadovavimą posėdžiui perėmė miesto meras Š. Vaitkus. „Tikiuosi, kad ketveri ateinantys metai visiems Tarybos nariams suteiks daug jėgų siekiant, kad Palanga gražėtų, bei kad viešieji interesai būtų tinkamai atstovaujami. Linkiu, kad Palangos miesto gyventojai būtų patenkinti 9-ojo šaukimo Tarybos darbu“, ¬– sakė meras.
Tarybos darbotvarkėje antradienį buvo trys klausimai. Pirmuoju klausimu iš pareigų, pasibaigus kadencijai, atleista Savivaldybės administracijos direktorė A. Kilijonienė. Antruoju klausimu iš pareigų atleista ir direktoriaus pavaduotoja V. Staskonienė bei jai pavesta laikinai, iki kol bus išrinktas Savivaldybės administracijos direktorius, eiti direktoriaus pareigas.
Trečiuoju klausimu Taryba turėjo apsispręsti dėl mero pavaduotojo paskyrimo. Kurorto meras Š. Vaitkus į šias pareigas pateikė R. A. Mikalkėno kandidatūrą. Slaptu balsavimu ši kandidatūra buvo patvirtinta.
„Dirbsime antrą kadenciją, o darbų turime labai daug. Malonu, kad praėjusią kadenciją sutikau daug žmonių, kurie man padėjo ir dirbo kartu. Linkiu sėkmingo bendradarbiavimo ir šią kadenciją. Gerų darbų visiems“, – kreipdamasis į Tarybos narius, kalbėjo R. A. Mikalkėnas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

"Klausimas apie Tarybos sprendimų projektų skaičių man yra truputį keistas – skirtingų kadencijų Savivaldybės tarybos nerungtyniauja, kuri parengs daugiau sprendimų. Tarybos sprendimus diktuoja įstatymai, įstatymų pakeitimai, įvairios valstybės institucijų parengtos tvarkos," - "Palangos tiltui" pabrėžė meras Šarūnas Vaitkus.


Pirmadienį, balandžio 20-ąją, posėdžiavusi Savivaldybės darbo grupė Pasiūlymams dėl priemonių, susijusių su COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo sukeltų ekonominių pasekmių mažinimu, rengti, numatė priemones, kurios padės kurorte sušvelninti karantino sukeltas neigiamas pasekmes Palangos gyventojams ir verslui. Darbo grupės siūlymus svarstys ir galutinius sprendimus kitą...


Trečiadienį, balandžio 24 d., vykusio Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu paskirta savivaldybės administracijos direktorė. Ja tapo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovė Akvilė Kilijonienė. Slapto balsavimo metu A. Kilijonienės kandidatūra palaikyta vienbalsiai.


Šiandien, antradienį, balandžio 16 d., į pirmąjį posėdį rinkosi 9-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės taryba. Iškilmingas posėdis vyko Kurhauzo salėje, posėdžio metu iš pareigų, pasibaigus kadencijai, atleistos Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė bei pavaduotoja Violeta Staskonienė, jai laikinai pavestos administracijos direktoriaus...


Palangos miesto savivaldybės taryba antradienį, vasario 23 d., patvirtino Savivaldybės 2016 metų biudžetą, kurį sudaro 19 mln. 924 tūkst. eurų pajamų. Vienam Palangos miesto gyventojui teks apie 1148 eurų biudžeto asignavimų.


„Malūno vilų“ gyventojai šeštadienio pavakarę rinkosi į dar ne visai įprastą susibūrimą- kaimynų vakarą. Apie 300 vakaro svečių centrinėje miesto dalyje esančių vilų statytojas UAB „Kauno būstai“ pasiūlė linksmą programą: pasilinksminti, pasivaišinti skaniais patiekalais ir galbūt išlenkti taurelę tauraus gėrimo, dalyvauti žaidimuose...


Trečiadienį Palangoje į pirmąjį posėdį susirinkę Klaipėdos regiono plėtros tarybos nariai vienbalsiai išsirinko tarybos pirmininką ir pavaduotoją. Jais tapo ir praėjusią kadenciją šias pareigas ėję atitinkamai Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas bei Klaipėdos rajono vadovas Vaclovas Dačkauskas.


Vakar į paskutinį 54-ąjį 7-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdį rinkosi šventiškai apsirėdę 2011 metais išrinkti miesto politikai. Prieš vidudienį, išklausę mero Šarūno Vaitkaus kalbos, padėkos raštais bei Malgorzatos Omilanovskos knygomis „Pabaltijo Zakopanė. Palanga Tiškevičių laikais“ apdovanoti...


Vakar septintojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės taryba susirinko į jubiliejinį – penkiasdešimtąjį – posėdį, kuris neapsiėjo be ekscesų. Įsileidę į tarpusavio kalbas politikai apsižioplino ir nesugebėjo iš pirmo karto teisingai balsuoti už vieną iš 47 svarstytų sprendimų projektų. Tad tik po pakartotino balsavimo buvo patvirtinti naujų darbų...


Antrus rinkimus Seimo mandato siekusi ir antrą kartą be jo likusi „darbietė“ Genoveita Krasauskienė dėl nesėkmės rinkimuose dabar, regis, kaltina Konstitucinį teismą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius