Didelė Palangos pergalė – alkoholiniai gėrimai nuo rugpjūčio sugrįžta į paplūdimio kavines

"Palangos tilto" informacija, 2020-06-30
Peržiūrėta
1960
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pastangos į paplūdimio ir lauko kavines sugrąžinti silpnąjį alkoholį davė rezultatą. Šiandien, birželio 30-ąją, Seimas kelių balsų persvara pritarė grupės parlamentarų siūlymui sušvelninti prekybą silpnu alkoholiu. Nuo rugpjūčio iki 15 laipsnių stiprumo alkoholiu bus galima prekiauti paplūdimiuose įrengtose nestacionariose viešojo maitinimo vietose.
Seimo narys Simonas Gentvilas kvietė balsuoti už įstatymo pakeitimus. „Jeigu pajūrio kavinė turi fizinius pamatus, turi teisę prekiauti alkoholiu. Jei neturi ir nėra stacionari, o dažniausiai būna kurortinės kavinės, ji neturi teisės prekiauti silpnais alkoholio gėrimais. Pastaruoju metu Palangos meras akivaizdžiai baksnojo, kad neprekiaujant alkoholiu, pilnos paplūdimių šiukšliadėžės vis tiek yra alkoholio. Iš to laimi tik didieji prekybos centrai, o ne žmonės ir lankytojai“, – sakė S. Gentvilas.
Sveikatos reikalų komitetas nepritarė tokiam įstatymui teigdami, kad neblaivūs žmonės yra labiau linkę daryti nusižengimus, praranda savikontrolę, didėja traumų ir saulės smūgių tikimybė.
„Siekiant užtikrinti poilsiautojų saugumą, sveikatą, gyvybę, taip pat kultūringą laisvalaikio leidimą, neturėtų būti leidžiama paplūdimiuose prekiauti alkoholiniais gėrimais“, – teigė Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Asta Kubilienė. Seimo narys Mykolas Majauskas ragino taisyti klaidą, nes neva tokiais sprendimais skatinamas šešėlis ir diskriminuojamas verslas.
„Mes diskriminuojame verslą. Tas, kas turi stacionarią kavinę – gali prekiauti, o kas neturi – negali. Yra verslų, kurie turi stacionarias kavines paplūdimiuose ir prekiauja.Mes niekaip negalime paaiškinti turistams, kurie atvažiavę į Lietuvą, kad jie negali pasimėgauti kultūringai, palydėdami saulę paplūdimyje. Trečia, mes tokiais sprendimais skatiname šešėlį, nes kviečiame žmones prekybos centruose pirkti bambalius, juos slėpti ir patiems slėpti paplūdimiuose. Būtų gerai ištaisyti šią klaidą, paskatinti kultūringą alkoholio vartojimą, skatinti verslą ir paskatinti turizmą“, – ragino M. Majauskas. Galiausiai Seimas antradienį priėmė Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas: už balsavo 68 Seimo nariai, prieš buvo du ir susilaikė taip pat du.
„Deja vyksta nelegali prekyba paplūdimyje alumi ir kitais gėrimais, paprasti dalykai, kad žmonės nusiperka parduotuvėje ir po rankšluosčiais nešasi, paslepia ir geria paplūdimyje“, – po balsavimo kalbėjo Paulius Saudargas argumentuodamas, kodėl priimti pataisas reikėjo.
Prekyba silpnu alkoholiu paplūdimiuose bus galima tik savivaldybės tarybos nustatyto kurortinio, poilsio ir turizmo sezono laikotarpiu. Draudimas paplūdimiuose prekiauti ir vartoti stiprų alkoholį ir toliau galios. Draudimai dėl prekybos alkoholiu paplūdimiuose buvo priimti 2017 metais ir įsigaliojo nuo 2020 metų sausio. Delfi jau buvo aprašę paplūdimio kavinių savininkų įspūdžius dėl įsigaliojusio draudimo. Jie pasakojo, kad prieš užsieniečius būdavo gėda, o daugelis lietuvių nepatikėdavo tokiu draudimu ir juokdavosi bei nešdavosi patys savo alkoholį. Verslininkai teigė, kad jei sprendimas nebus atšauktas, kitais metais jiems atsidaryti neapsimokės.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Projektas „Žmonės sportuoja“ tęsiasi ir kviečia nuo rugpjūčio 1 d. jungtis į treniruotes gryname ore. 


Trečioji chorinės muzikos šventė „Cantate Palangai“ sugrįžta.


Savaitgalį visi keliai ves į Palangą – po metų pertraukos sugrįžta viena laukiamiausių švenčių „Palangos stinta“. Vasario 11–13 dienomis kurorte bus galima ne tik pasimėgauti agurkais kvepiančiomis stintomis, bet ir dalyvauti gausybėje renginių.


Pirmą kartą Jūros dienos šventė Šventojoje surengta 1934 metais. Tuo metu šventė buvusi itin didelė pramoga vietiniams ir kurorto svečiams. Pagrindinis jos tikslas - pagerbti žvejus, nelengvą ir kartais labai pavojingą jų amatą.


Kaip pranešė Klaipėdos VPK,  Palangos barus ir kavines atakuoja vagys.


Palangos pastangos į paplūdimio ir lauko kavines sugrąžinti silpnąjį alkoholį davė rezultatą. Šiandien, birželio 30-ąją, Seimas kelių balsų persvara pritarė grupės parlamentarų siūlymui sušvelninti prekybą silpnu alkoholiu. Nuo rugpjūčio iki 15 laipsnių stiprumo alkoholiu bus galima prekiauti paplūdimiuose įrengtose nestacionariose viešojo maitinimo vietose.


Klaipėdos AVPK Palangos miesto policijos komisariato pareigūnai informuoja, kad nuo 2014 m. lapkričio 1 d., vadovaujantis Lietuvos Respublikos Maisto įstatymo Nr. VIII-1608 61 straipsniu, draudžiama parduoti, nupirkti ar kitaip perduoti energinius gėrimus jaunesniems kaip 18 metų asmenims. Atsakomybę už šio draudimo pažeidimą reglamentuoja Lietuvos Respublikos administracinių teisės...


Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčia (Vytauto g. 51): Žolinės šventė (rugpjūčio 14 d., trečiadienis, 20 val.) Solistas V. Noreika (tenoras). Palangos pučiamųjų instrumentų orkestras (dirigentas V. Rekašius). Programoje: J. S. Bach, R. van Beringen, Ph. Sparke, G. Verdi, A. Caldar, P. Stanek. Festivalio baigiamasis koncertas (rugpjūčio...


„I Love Palanga” sugrįžta į Palangą

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 07 01 | Rubrika: O man ne dzin

Kultūrinis projektas „I Love Palanga“ sugrįžta į kurortą savo antrajam sezonui. 2012 m. Palangos skulptūrų parko pievoje startavęs meninis, kultūrinis reiškinys, šią vasarą prasmingai papildys „Palanga – Lietuvos kultūros sostinė 2013“ renginių tinklelį, kviesdamas jaukiam ir nebanaliam laikui.


Valdantieji planavo, kad dar ši Tarybos kadencija patvirtins paplūdimio tvarkymo ir viešųjų vietų išdėstymo schemą, bet, regis, išeis šnipštas. Vieša paslaptis, kad valdantieji norėtų dar iki savivaldos rinkimų surengti konkursus „restoraninėms“ vietoms paplūdimyje užimti. Bet valdančiųjų siekius žlugdo pernelyg didelė kritika pateiktai schemai, net iš savųjų tarpo – praėjusiame Tarybos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius