Didžiausia šilko kolekcija įsikurs Palangoje: kvies apžiūrėti neįprastu būdu

Palangos tiltas, 2021-07-21
Peržiūrėta
1056
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Didžiausia šilko kolekcija įsikurs Palangoje: kvies apžiūrėti neįprastu būdu

Beveik 100 rankomis tapyto šilko batikos darbų, iš jų gimę paveikslai, Lietuvos mados dizainerių sukurtos aksesuarų ir drabužių kolekcijos liepos pabaigoje trumpam apsilankys Palangoje. AMRES ART Gallery čia įkurs Potyrių erdvę ir pakvies su kolekcija susipažinti naujai – pasitelkiant savo kūno pojūčius.

Jau daugiau kaip trejus metus Lietuvą pasiekia vis nauji rankomis tapyto šilko darbai iš Indonezijos. Spalvingi raštų potėpiai, linijų ir formų žaismas nustebina daugelį, o dizainerių kuriamos kolekcijos pristatomos Lietuvoje, Indonezijoje ir tarptautiniuose konkursuose.

„Šiuo projektu kviečiame mokytis išgirsti savo kūną – pastebėti savo kūno reakcijas ir jomis remtis, renkantis paveikslą, drabužį ar aksesuarą,“ – sako AMRES ART Gallery įkūrėja Rasa Baltė-Balčiūnienė. – „Tame glūdi gili prasmė – rinkdamiesi tai, į ką pozityviai reaguoja mūsų kūnas, mes auginame save tuo, kuo iš tikrųjų viduje esame, o ne tai, ką diktuoja išorinės nuostatos ir stereotipai. Taip gyvendami esame laimingesni, kūrybingesni ir pasiekiame didesnių rezultatų savo veiklose.“

Apsilankiusių AMRES ART Potyrių erdvėje Palangoje laukia galimybės patyrinėti savo kūno reakcijas, degustuojant tikrus ir sintetinius aromatus, liečiant natūralų ir sintetinį šilką, liejant savo vidinius potyrius akvarelėje, bandant perskaityti šilko paveiksluose užkoduotas istorijas.

Vakare svečių lauks įvairūs susitikimai su kūrėjais, mados dizaineriais, stilistais, kartu mokantis sau prisitaikyti aksesuarus, jų užrišimo subtilybes.

Palangoje pristatoma šilko kolekcija sukurta neįprastu bendrakūrybos būdu – paveikslų, audinių prototipai yra kuriami Lietuvoje, o šilke jie perteikiami Indonezijos batikos dailininko rankomis. Stiprių asmenybių sukurti vaizdiniai perteikia asmenybinį augimą skatinančius impulsus.  Atidus šilko dekoravimas vašku – tūkstantmečius siekianti UNESCO saugoma batikos technika padeda prisiliesti prie universaliųjų gyvenimo dėsnių. Turtingoje Indonezijos gamtos apsuptyje, sluoksniais padengiamos ir saulėje džiovinamos spalvos AMRES ART Batik šilkuose išliejamos nauju – intuityvios estetikos kūrybiniu metodu – čia svarbiausia paveikslo prototipe vaizdinio pajautimas ir spontaniškumas, perteikiant jį šilko raštuose. Būtent todėl šie paveikslai ir audiniai pilni gyvybės, pozityvios, įkvepiančios emocijos ir naujos minties.

Iš AMRES ART Batik audinių kuriantys Lietuvos dizaineriai sako jog šilkas – kaip vanduo, jis nepaklusnus, jį sunku suvaldyti.  AMRES ART Potyrių erdvėje stiliaus dirbtuves surengsiant Ramunė Strazdaite atkreipia dėmesį, jos kūrybos procesas iš šilko batikos yra labai asmeniškas, o kiekvienas audinio piešinys - individualus. Pasak Ramunės, kurti drabužius iš šilko batikos malonu, bet nelengva - tapyba pati „kalba“, todėl svarbu, kad drabužis atitiktų piešinio nuotaiką ir charakterį.

AMRES ART Gallery Potyrių erdvė Palangoje įsikurs viešbutyje Vanagupė liepos 23 – rugpjūčio 1 d. Įėjimas atviras.

Detalesnė programa:

https://www.facebook.com/events/564838324895144

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Tryliktą vasarą Palangoje - jau tradiciniu tapęs muzikos festivalis „Pasaulio balsai“. Liepos 31 – rugpjūčio 17 d. organizatoriai kvies į devynis muzikos vakarus Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčioje ir Palangos gintaro muziejuje. 


Beveik 100 rankomis tapyto šilko batikos darbų, iš jų gimę paveikslai, Lietuvos mados dizainerių sukurtos aksesuarų ir drabužių kolekcijos liepos pabaigoje trumpam apsilankys Palangoje. AMRES ART Gallery čia įkurs Potyrių erdvę ir pakvies su kolekcija susipažinti naujai – pasitelkiant savo kūno pojūčius.


Pirmadienį, lapkričio 9 d., posėdžiavusi Ekstremalių situacijų komisija vienbalsiai apsisprendė rekomenduoti mokyklų vadovams įvertinti situaciją ir priimti sprendimą dėl pradinių klasių mokinių mokymo nuotoliniu būdu iki lapkričio 29 d.


Praėjusių metų rugpjūčio 28 d. Palangos miesto savivaldybės administracijos Statybos skyriaus pareigūnai tarnybiniu pranešimu informavo apie tai, kad 2019-08-28 dieną atvykus patikrinti pastato, esančio Palangoje techninės būklės, susitikimo su pastato savininkais metu, šie kategoriškai atsisakė leisti pareigūnams apžiūrėti pastatą ir nepateikė jokių dokumentų.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangiškiams pristatoma laiškų iš Sibiro kolekcija

„Palangos tilto” informacija, 2013 02 04 | Rubrika: Kultūra

Nuo šiandien iki vasario mėnesio pabaigos palangiškiai ir miesto svečiai, kuriems svarbi istorinė atmintis, Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje turi progą susipažinti su filatelisto Juozo Urbono kolekcija „Sibiro laiškai“, kurioje pateikiama filatelinė medžiaga − pašto vokai ir pašto atvirutės, pašto...


Penktadienio vakarą žmonių pilnoje kurorto Viešosios bibliotekos salėje skambėjo komentarai: „Kaip gražu!“, „Ir iš kur tiek išmonės?“, „Kaip norėtųsi užsikloti tokiais patalais...“. Taip palangiškiai įvertino penkerių gyvavimo metų jubiliejų šventusio „Šilko klubo“ parodą „Šilko...


Vilniuje tris dienas – nuo trečiadienio iki penktadienio – vyko pirmoji Lietuvoje ir didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė gyvybės mokslų konferencija „Life Sciences Baltics 2012“, kurioje dalyvavo net 700 šios srities ekspertų, pusė iš jų – svečiai iš užsienio. 


Žvejai didžiausia švente laiko gerą kibimą

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Lapkričio 23-oji minima kaip Šv.Klemenso, Žvejų globėjo diena. Kas saugo šiuolaikinius žvejus, o kas jiems – didžiausia šventė ir asmeninė pergalė? Nors ir įvairių taisyklių varžomi, jie niekuomet neatsisako didžiausio pomėgio, gyvenimo būdo ir drąsiai, kaip patys sako, eina į jūrą nepaisydami juos galinčių pasitikti kliūčių. Žinoma, būna ir tokių dienų, kuomet į jūrą žvelgti tenka tik nuo...


Viešosios vietos – tik konkurso būdu

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 03 03 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį posėdžiavusi miesto valdžia pritarė sprendimui, kuriuo viešosios vietos  prekiauti ar paslaugoms teikti bus skiriamos konkurso būdu. Tik Palangos gintaro meistrų gildijai buvo suteikta išimtinė teisė J.Basanavičiaus gatvėje prekiauti ne konkurso tvarka.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius