Dingus elektrai olandų atrakcionas-centrifuga įkalino vaikus aukštyn kojomis

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011-08-18
Peržiūrėta
1605
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Dingus elektrai olandų atrakcionas-centrifuga įkalino vaikus aukštyn kojomis

Trečiadienio vakaro linksmybės olandų atrakcionuose J.Basanavičiaus gatvėje devyniems vaikams baigėsi ašaromis. Dingus elektrai, ore pakibo atrakcionas-centrifuga „Move it“. Vaikai aukštyn kojomis kabojo apie valandą laiko. Kai kurie vaikai buvo kurorto svečiai iš užsienio. Miesto meras Š. Vaitkus tapo šio kraupaus įvykio liudininku.

 

Kaltų nėra?

Apie 23 valandą bendruoju pagalbos numeriu paskambinęs žmogus pranešė, jog J. Basanavičiaus gatvėje stovinčiame atrakcionų parke užstrigo vienas iš atrakcionų. Pilnas vaikų atrakcionas sustojo supęsis ir įkalino devynis vaikus kelių metrų aukštyje.

Pasak įvykio liudininkų, kelias minutes patys vaikai bei gatvėje stovintys jų tėvai nė nesuprato, kokia bėda juos ištiko. Vaikai, pakibę galvomis žemyn, iš pradžių smagiai juokėsi. Panika visus apėmė netrukus po to, kai paaiškėjo, jog atrakcionas sugedo. Vaikai ėmė rėkti ir prašėsi nuleidžiami žemėn. Keli jų vėliau išlaisvinti skundėsi galvos svaigimu bei pykinimu, nes kabant žemyn galva, kraujas ėmė plūsti į smegenis.

Vaikus gelbėti skubėjo greitosios pagalbos medikai bei ugniagesiai gelbėtojai, tačiau kol jie atvyko, praėjo valanda laiko. Jie iš atrakciono gniaužtų ištraukė vieną vaiką, likusius išvadavo atrakcionų darbuotojai atkūrę elektros tiekimą.

 

Elektros tinklų kaltė?

Palangos policijos komisariato viršininkas Alvydas Katkauskas „Palangos tiltui“ ketvirtadienio rytą sakė, jog tyrimas dėl incidento nebus pradėtas, kol nėra pareiškimų iš nukentėjusiųjų dėl patirtų kūno sužalojimų.

Bet Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, daug, bet nesėkmingai stengęsis, kad olandų atrakcionų J.Basanavičiaus gatvėje nebūtų, ketvirtadienį popiet „Palangos tiltui“ sakė, kad dėl šio įvykio bus pradėtas ikiteisminis tyrimas: „Gavome pranešimą iš policijos komisaro, jog keturių mažamečių vaikų tėvai parašė pareiškimą dėl patirtų kūno sužalojimų“.

Įvykus incidentui, pasigirdo priekaištų olandams, kad atrakcionai yra eksploatuojami pažeidžiant jų techninius reikalavimus.

Valstybinės darbo inspekcijos Klaipėdos skyriaus pavaduotoja Virginija Leškauskienė „Palangos tiltui“  sakė, jog darbo inspekcija atsakinga tik už atrakcionų techninį stovį: „Jeigu atrakcionų parke dingo elektra, ir dėl šios priežasties nustojo veikti vienas iš atrakcionų, tai yra elektros tinklų kaltė“.

Vakar popiet atrakcionų parke lankėsi policijos pareigūnai, bet jie tuščiai mindžikavo ieškodami olandų – jų nebuvo.

 

Viena nukentėjusioji – itin sunkios būklės

Elektros tinklų „Lesto“ Kretingos skyriaus atstovė spaudai Edita Sirutienė „Palangos tiltą“ informavo, jog olandų atrakcionų parke buvo užfiksuotas elektros saugiklio gedimas: „22.50 val. buvo užfiksuotas žemos įtampos gedimas, sugedo vienas iš saugiklių. Mūsų avarinė tarnyba gedimą operatyviai likvidavo 23.08 val. Kodėl po saugiklio pakeitimo, atrakcionas nepradėjo funkcionuoti, mes nežinome, tai jau ne mūsų kompetencija. Galbūt parke yra per didelis elektros apkrovimas dėl atrakcionų gausos. Manau, tokio masto atrakcionai privalo turėti generatorių, kuris nutikus panašiems incidentams užkirstų kelią nelaimei“.

Į Palangos jūrininkų ligoninę nuvežti keturi 13, 14 ir 15 metų vaikai, kuriems tirpo galūnės, pykino bei svaigo galva. Ligoninės vyriausiasis gydytojas Remigijus Alvydas Kirstukas informavo, jog du vaikai suteikus pirmąją pagalbą paleisti gydytis namo, likusieji išvežti į Klaipėdos ligoninę. Viena nukentėjusi mergaitė yra itin sunkios būklės.

 

Karą šią vasarą laimėjo olandai?

Miesto meras Šarūnas Vaitkus tapo šio kraupaus įvykio liudininku.

„Apie 23 val. gavau pranešimą jog mieste, olandų atrakcionų parke, įvyko incidentas. Tai ką pamačiau ten nuvykęs, mane šokiravo. Maždaug penkių metrų aukštyje žemyn galva kabančius vaikus buvo apėmusi panika – jie klykė ir verkė. Ant žemės laukiantys tėvai nežinojo, kaip gelbėti savo vaikus. Maždaug po dvidešimties minučių, atrakcionų darbuotojams pavyko įrenginį pasukti taip, jog vaikai galėtų sėdėti. Akivaizdu, kad kai kurie vaikai, buvę sėdynėse, tikrai neatitiko jokių ūgio ir svorio standartų, kaip reikalauja atrakcionų taisyklės“, - baisėjosi Š. Vaitkus.

Meras tvirtino, jog miesto savivaldybė padarė viską, žabojant olandų atrakcionų veiklą. „Visus tris vasaros mėnesius kovojame su atrakcionų savininkais, tačiau jie atvirai ignoruoja visus: dirba neturėdami leidimų šiai veiklai, neturi įsigiję kasos aparatų. Padavėme į teismą bendrovę, administruojančią atrakcionus. Klaipėdos apylinkės teismas liepą  įpareigojo juos nutraukti olandų atrakciono komercinę veiklą bei išsikraustyti. Kodėl antstoliai nevykdo teismo sprendimo? Nejaugi turi nutikti katastrofa, jog pagaliau būtų pradėta imtis atrakcionų parko uždarymo veiksmų“, - stebėjosi Š. Vaitkus. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvoje apie 1 350 vaikų laukia globėjų. Daugiausia – tai vyresni nei 10 metų vaikai. 


Žengtas dar vienas žingsnis mažinant kurorto sezoniškumą. Praėjusią vasarą J. Basanavičiaus gatvėje, kur anksčiau veikė olandų atrakcionai, buvo įsikūręs didžiausias Lietuvoje batutų parkas, o dabar šioje teritorijoje verda statybos darbai – iškils modernus, visai šeimai skirtas pramogų kompleksas, kuris lauks lankytojų ištisus metus.


Kas auga po mūsų kojomis ir kaip tai gali sustiprinti mūsų organizmą? Po kojomis pasidairyti siūlo ne tik žolelių žinovai, bet ir diplomuoti medikai.


Palangoje, birželio 20-22 d., prie jūros tilto įvyks tarptautinis Pirties – SPA festivalis „Gintarinė Baltija 2014“ ir antrosios pirtininkų sportinio pėrimo varžybos, kuriose dalyvaus svečiai iš įvairių šalių: Latvijos, Estijos, Rusijos, Lietuvos. Praėjusiais metais Austrijoje vykusiame pasaulio pirties čempionate („Sauna WM 2013 Cup“) Lietuvos...


Kovo 3-iąją Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas padėjo galutinį tašką byloje, kurioje liūdnai pagarsėjusi UAB „Leander Lietuva“ skundė Palangos miesto savivaldybę, neišdavusią leidimo jų veiklai. Aukščiausios instancijos teismas paliko galioti rugsėjo 24-ąją Klaipėdos apygardos administracinis teismo sprendimą, kuriuo konstatuota, jog kurorto...


Jau metai praėjo nuo skaudaus įvykio Palangoje, kai olandų atrakcionuose žemyn galvomis apie valandą kybojo devyni vaikai. Tačiau iki šiol taip ir nepavyksta pradėti nagrinėti bylos iš esmės.


Pastatytos barikados prieš olandų atrakcionus

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 05 22 | Rubrika: Miestas

Baimindamiesi, kad į Palangos centrą vėl bandys veržtis olandų verslininkai su savo skandalingai pagarsėjusiais atrakcionais, palangiškiai pristatė barikadų. Šalia „Žuvinės” restorano esantį kelią jau keletą savaičių užgriozdęs komunalininkų šiukšliavežis. Be to, palei visą sklypo ilgį nuo J.Basanavičiaus gatvės įbetonuota dešimt granitinių...


Olandai taip lengvai atsakomybės neišvengs – Klaipėdos apygardos prokuratūra, išnagrinėjusi nukentėjusiųjų atstovų skundus dėl Palangos miesto apylinkės prokuratūros praėjusių metų gruodžio 30 dienos nutarimo nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl darbų saugos ir sveikatos apsaugos darbe reikalavimų pažeidimo, nutarė tyrimą dėl incidento Palangos atrakcionuose atnaujinti....


Trečiadienio vakarą olandų atrakcionų parke J.Basanavičiaus gatvėje įvykęs incidentas, kuomet dingus elektrai, devyni vaikai maždaug valandą laiko kybojo ore, olandų bendrovę „Leander LTU“ murkdė dėmesio jūroje, bet iš miesto neišginė. Bendrovės advokatė Jelena Pališaitienė gina olandus ir sako, kad incidento kaltininkus nustatys vykstantis ikiteisminis...


Trečiadienio vakaro linksmybės olandų atrakcionuose J.Basanavičiaus gatvėje devyniems vaikams baigėsi ašaromis. Dingus elektrai, ore pakibo atrakcionas-centrifuga „Move it“. Vaikai aukštyn kojomis kabojo apie valandą laiko. Kai kurie vaikai buvo kurorto svečiai iš užsienio. Miesto meras Š. Vaitkus tapo šio kraupaus įvykio liudininku.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius