Draugystės tiltas – dienai. Palangos tiltas vilios visą sezoną

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-05-14
Peržiūrėta
2221
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Draugystės tiltas – dienai. Palangos tiltas vilios visą sezoną

Palangos tiltas – kaip iki šiol ar nuo šiol – Draugystės tiltas, simbolizuojantis Latvijos, Lietuvos ir Estijos tikrą ar menamą draugystę, nes ant jo penktadienį, pradedant kurorto sezono atidarymo šventę „Myliu Palangą“, lipo ir komplimentų Palangai pažėrė trijų Baltijos šalių parlamentų pirmininkės? Vakar Palangos savivaldybės vicemeras S. Simė nuramino: „Ne, tokio Tarybos sprendimo dėl tilto pavadinimo keitimo nebuvo. Pirmąsyk girdžiu, kad tiltas pavadintas Draugystės vardu. Beje, jis neturi jokio oficialaus pavadinimo“.

 

Trūko informacijos apie Baltijos asamblėją

Palangos sezono atidarymo šventėje labiausiai trūko ne garbių svečių, o... saulės! Dėl žvarboko oro kermošiuje daugiausiai pirkėjų būriavosi prie kailinių kepurių ir pirštinių.

Plušo ir policijos pareigūnai: teisės pažeidimų šiemet užfiksuota trečdaliu daugiau nei pernai.

Priežastis? Daug solidžios publikos, sužavėjusios visus pernai, šiemet Palangoje nebuvo...

Nors praėjusį savaitgalį Palangoje vyko Baltijos šalių asamblėja su pulku garbių svečių, į viešą erdvę, regis, neprasprūdo daug žinių apie jį ir jo nutarimus.

Užtat trijų parlamento pirmininkių apsilankymas ant Palangos tilto, atrodo, buvo svarbiausia jų vizito kurorte dalis.

Simbolinio Draugystės tilto atidarymu bei balandžių, paleistų iš Latvijos parlamento pirmininkės Solvitos Aboltinos, jos kolegės Ene Ergma iš Estijos bei mūsų Irenos Degutienės rankų, skrydžiu Palanga pradėjo kurorto šventę „Myliu Palangą“.

„Baltijos šalių asamblėjos data sutapo su kurortinio sezono atidarymu. Tai, kad ji vyko Palangoje, rodo, kad Palanga – tarptautinis kurortas, visus kviečiantis iš įvairių šalių pailsėti mūsų pajūryje“, – sakė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Penktadienio rytą Jūratės ir Kastyčio skvere, Palangos orkestrui atliekant Lietuvos, Latvijos bei Estijos himnus, buvo iškilmingai pakeltos trijų valstybių vėliavos.

Po šios ceremonijos garbingos viešnios, lydimos Palangos mero, pasuko link jūros tilto.

 

Linkėjo Palangoje patirti... romaną

E. Ergma sakė, kad vasaros Baltijos valstybėse yra labai trumpos, bet pabrėžė, kad jose yra daug šaunių lankytinų vietų.

„Palanga – tikras Baltijos perlas, – sakė Estijos parlamento pirmininkė. – Linkiu daug saulės ir kad visi čia patirtų vasaros romaną. Net tie, kuriems dėl solidaus amžiaus romano sąvoka kelia kitas jo suvokimo prasmes“.

Jos žodžius palydėjo linksmas šurmulys.

Latvijos Seimo pirmininkė pažymėjo, kad Baltijos valstybės per šimtmečius yra labai susijusios, o Baltija – didžiausia jungiančioji grandis.

„Baltija – mūsų didžiausia vertybė, – sakė S. Abotina. – Nors turime ir skirtybių, turime vienas kitą dar geriau pažinti tokiose puikiose vietose kaip Palanga“.

I.Degutienei moteriška kolegių draugija pasirodė panaši į „trijų Baltijos sesių“ draugystę.

„Įspūdis, kad vėl stoviu Baltijos kelyje. Jaučiuosi, kad tarsi pratęsiame jį“, – sakė Seimo pirmininkė.

Ji išreiškė viltį, kad Palanga bus ne tik lietuvių, bet ir visų Baltijos valstybių vienas mėgstamiausių kurortų.

„Tik kad saulės niekada kurorte netrūktų“, – sakė I. Degutienė, žvelgdama į niūrų dangų.

Parlamento vadovės kartu su kurorto meru Š. Vaitkumi paleido po balandį – jų į dangų iš viso pakilo apie tris šimtus.

Pasak Palangos kultūros centro direktoriaus pavaduotojo Nerijaus Stasiulio, Palanga siekia vienyti bei populiarinti Baltijos šalis.

„Simboliška, kad trijų Baltijos šalių parlamentų pirmininkės kurortinio sezono pradžią paskelbė nuo jūros tilto, tapsiančio Draugystės tiltu. Jis pasirinktas todėl, kad būtent jūra vienija Lietuvą, Latviją bei Estiją. Todėl simboliška, kad šventė prasidėjo čia, visam pasauliui paskelbiant, jog Palanga yra pasirengusi priimti svečius“, – sakė N. Stasiulis.

 

Įteikta Mėlynoji vėliava

Be Seimo pirmininkių į Palangos sezono atidarymo šventę atvyko ir daugiau garbingų svečių: Palangos miestų partnerių – Gruzijos kurorto Kobuleti meras Niko Beradzė bei Bergeno miesto Riugene (Vokietija) Savivaldybės tarybos pirmininkas Eike Bunge bei šių miestų delegacijos.

Pradėjus šventę Draugystės tilto atidarymu, netrukus garbingi svečiai iš Vokietijos ir Gruzijos rinkosi Žibininkuose, kur HBH pramogų komplekse prasidėjo Vokiečių dienos, kurių metu Palangos miesto partnerio – Bergeno Riugene – atstovai pristatė vokiečių kulinarinį paveldą.

Pavakare visi palangiškiai ir miesto svečiai rinkosi centrinėje aikštėje. Pučiamųjų orkestro koncertas, miesto vadovų bei svečių sveikinimo kalbos ir dieninis fejerverkas paskelbė šventės pradžią.

Žaliųjų judėjimo vardu Palangos vadovams buvo įteikta aukščiausius paplūdimių kokybės standartus patvirtinanti Mėlynoji vėliava, jau ne pirmus metus suteikiama paplūdimiui ties Birutės kalnu. „Myliu Palangą“ – šiems žodžiams skambant į orą paleista šimtai Palangos herbo spalvų – geltonų bei mėlynų – balionų.

Šeštadienį pučiamųjų orkestrų garsai jau nuo ankstyvo ryto budino miestiečius ir svečius bei kvietė įsilieti į šventinį šurmulį. Švęsti vasaros pradžią pakvietė ir žirgu kinkyta karieta į kurortą atvykęs garsusis kriaučius Palangos Juzė su šeimyna.

Tačiau žvarbus oras šįsyk pakišo koją šventės organizatoriams.

Kai kurie kermošiaus prekeiviai, nukabinę nosis dėl prasto oro ir nedaug pirkėjų, nors už prekybos vietą teko pakloti ne vieną dešimtinę, svarstė, ar miesto sezono atidarymo šventė neturėtų įvykti vėliau.

 

Kermošiuje – susidomėjimas žieminėmis kepurėmis

„Pažiūrėkite į dangų – toks niūrus. Žvarbokas vėjas pučia. Laimė, kad nelyja“, – sakė gintaro dirbiniais prekiaujanti palangiškė.

Vytauto gatvėje vykusiame kermošiuje šeštadienį didelio šurmulio nebuvo – daugiausiai pirkėjų būriavosi prie prekyvietės šiltomis kailinėmis pirštinėmis ir kepurėmis.

„Oi, žiemą taip gerai prekyba nevyksta kaip šiandien. Galbūt žmonės jų ir neužsimaus dabar, bet žvarbokas oras primena žiemą“, – džiaugėsi kailinių dirbinių pardavėja.

Dviračių nuomos punkto darbuotojas, prisistatęs Vyto vardu, irgi buvo nukabinęs nosį: „Pernai sezono atidarymas, nors ir lynojo jo pirmąją dieną, buvo sėkmingesnis. Tik kelis dviračius kol kas išnuomojau“, – teigė vyras.

„Oro neužsakysi. Laimei, kad nelyja“, – sakė kiti kermošiaus prekybininkai.

Vėsesnių orų užtat nekeiksnojo UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus: „Dėl mažesnių kurorto svečių srautų, mažiau darbo turėjome ir mes. Bėdų didelių mieste nemačiau – viskas tvarkoje, tik mano pavaduotojas pastebėjo kelis vėjo išverstus stendus. Juos sutvarkėme“..

Nuo Kretingos į Palangą įvažiuojantys kai kurie šventės dalyviai buvo nemaloniai nustebę, išvydę uždarytą Kretingos gatvę, o eismą nukreiptą aplinkinėmis gatvėmis.

„Miesto svečius būtina jau dabar pratinti prie miesto didžiausių švenčių. Dėl minėtos gatvės uždarymo susilaukėme tik kelių nusiskundimų“, – „Palangos tiltui“ sakė Palangos miesto policijos komisariato viršininkas Alvydas Katkauskas.

 

Gerokai daugiau teisės pažeidimų, bet nedaug šiukšlių

Komisariato Viešosios tvarkos skyriaus viršininkas Gintautas Pocevičius informavo, kad šventės metu Palangoje buvo užfiksuoti 103 administraciniai pažeidimai.

„Dauguma pažeidimų – iš viso 76 – susiję su alkoholiu vartojimu viešoje vietoje arba intoksikacija viešoje vietoje. 27 protokolus surašėme už kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Į komisariatą buvo pristatyti 68 asmenys už alkoholio vartojimą viešoje vietoje.

Šiemet šventės metu užfiksavome gerokai daugiau teisės pažeidimų. Beveik trečdaliu daugiau negu pernai. Matyt, tai nulėmė, kad šiemet šventėje tvarką palaikė daugiau pareigūnų. Atrodo, kad pernai į Palangos sezono atidarymo šventę atvyko labiau solidesnė publika, šiemet buvo daugiau jaunimo. Tai irgi nulėmė daugiau pažeidimų“, – sakė G. Pocevičius. Jis pridūrė: „Mums toks žvarbokas oras buvo labai palankus“.

Palangos policijos pareigūnams palaikyti viešėją tvarką kurorte šventės metu naktimis ir vakarais padėjo ir kitų Klaipėdos apskrities policijos komisariatų pareigūnai.

UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus sakė, kad šventinis savaitgalis tebuvo „eilinis savaitgalis“.

„Patys matėte, koks buvo oras. Nebuvo jokių minių, tik daug ažiotažo. Surinkome šiukšlių kaip ir kiekvieną savaitgalį, tik kažkas pavogė šiukšliadėžę Žvejų gatvėje“, – sakė „Palangos tiltui“ K. Skierus.

Šventinę nuotaiką kurstyti buvo bandoma ir muzikiniais siurprizais netradicinėse miesto vietose.

Šeštadienio pavakarę Jūratės ir Kastyčio skvere vyko Klaipėdos muzikinio teatro spektaklis „Meilės uostas“. Jam pasibaigus, scenoje pasirodė Pučiamųjų orkestras, vėliau – Mantas ir Kauno bigbendas. Šventę „Myliu Palangą“ užbaigė muzikinis pirotechnikos reginys ant jūros tilto.

Sekmadienis kurorte tradiciškai skiriamas sportui – vyko teniso, gatvės krepšinio varžybos, žirgų lenktynės prie jūros tilto.

 

Klaidas Pakutinskas, „Molinio ąsočio“ savininkas:

„Net sunku ką nors komentuoti. Visi matė, kad šiemet kurorte per sezono atidarymą buvo gerokai mažiau žmonių negu praėjusiais ir dar ankstesniais metais. Tarp verslininkų yra nuomonė, kad sezono pradžia skelbiama šiek tiek per anksti. Kitiems atrodo, kad laiku.

Manau, kad šventės kultūrinė programa buvo silpnoka. Ji tikrai neviliojo didelių turistų srautų. Jeigu tik norėjome Lietuvai paskelbti, kad atidarėme sezoną, tai mums pavyko – tarnybos tam pasiruošė“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rengiantis gruodžio 31 d. 24 val. vyksiančiam Naujametiniam fejerverkui ant Palangos tilto, paskutinės metų dienos vakarą bus laikinai uždarytas jūros tiltas.


„Palangos tiltas“, vienintelis Palangos laikraštis, prieš šv. Kalėdas sulaukė netikėtų svečių – porelės antelių. 


Baigiasi metai, ir „Palangos tiltas“ vėl tradiciškai skelbia laikraščio prenumeratą naujiems metams. Tiesą pasakius, šiemet ją skelbiame vėliau. Ne, ne, laikraštis dėl to niekuo dėtas – vienintelis didžiausio šalies kurorto, Palangos, laikraštis toliau tęsia savo kelionę pas jus.


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Skundų dėžutė.


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Politikų, bendruomenės lyderių žodis.


Užsimezgusi graži draugystė tarp Palangos ir Švėkšnos kultūros skleidėjų tęsiasi iki šiol. Kaip to įrodymas buvo Palangos miesto viešojoje bibliotekoje vykusi Švėkšnos diena, pakvietusi prisijungti ir drauge smagiai praleisti laiką ne tik palangiškius, bet ir švėkšniškius.


Palangos tiltas – kaip iki šiol ar nuo šiol – Draugystės tiltas, simbolizuojantis Latvijos, Lietuvos ir Estijos tikrą ar menamą draugystę, nes ant jo penktadienį, pradedant kurorto sezono atidarymo šventę „Myliu Palangą“, lipo ir komplimentų Palangai pažėrė trijų Baltijos šalių parlamentų pirmininkės? Vakar Palangos savivaldybės vicemeras S....


Nors Palangoje, sakoma, blogo oro nebūna, būtent jį šiandien keiksnojo Palangos sezono atidarymo šventės „Myliu Palanga“ kermošiaus dalyviai. „Pažiūrėkite į dangų –toks niūrus. Žvarbokas vėjas pučia. Laimė, kad nelyja,“ – sakė gintaro dirbiniais prekiaujanti palangiškė. Vytauto gatvėje vykstančiame kermošiuje...


Palangos tiltas - kaip iki šiol ar nuo šiol - Draugystės tiltas, simbolizuojantis trijų moterų –Latvijos, Lietuvos ir Estijos parlamentų vadovių - atvykimą į 2012-ųjų metų Palangos kurorto šventės „Myliu Palangą“ atidarymą? Draugystės tilto atidarymu bei balandžių, paleistų iš Latvijos parlamento pirmininkės Solvitos Abotinos, jos kolegės Ene...


Nežinia, kokiems dievams meldėsi Palangos kurorto atidarymo šventės „Myliu Palangą!“ organizatoriai, bet oras kurorte praėjusį šeštadienį buvo kaip pagal užsakymą. O pirmoji šventės diena – penktadienis – nieko gero nežadėjo: krapnojęs lietus gerokai pakeitė šventės programą – S. Vainiūno muzikos orkestrantai, atlikę kelis akordus, skuodė slėptis nuo įkyraus lietučio. Jis vertė šventės...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius