Dviračių vagysčių šį sezoną padvigubėjo – išaiškintos tik dvi

Rasa GEDVILAITĖ, 2011-07-24
Peržiūrėta
973
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Dviračių vagysčių šį sezoną padvigubėjo – išaiškintos tik dvi

Kaip ir kasmet, šiemet kurorte taip pat vagišiai intensyviai sukasi, rinkdamiesi dviračius. Kaip skelbiama Palangos policijos komisariato pranešime, šiemet nuo metų pradžios jau nugvelbti 37 dviračiai.

 

Išaiškintos tik dvi vagystės

 

Policijos pareigūnai, siekiant apsaugoti dviračius nuo vagišių, siūlo juos pažymėti specialiais ženklais policijoje, bet žmonės šia priemone domisi, tačiau ne itin aktyviai. Kaip teigė Organizacinio poskyrio specialistė Jurgita Rinkevičienė, nuo 2009 metų pažymėti 64 daiktai, dviračių - mažiau nei pusė.

Pernai, tuo pačiu laikotarpiu, buvo pavogtas 21 dviratis, šiemet bemaž 40. Dėl šių vagysčių šiais metais pradėta 20 ikiteisminių tyrimų.

Išaiškintos tik dvi dviračių vagystės, pernai tuo pat metu pavyko išaiškinti keturias.

Šiemet, nuo metų pradžios iki liepos mėnesio, nustatytas ir nuteistas vienas asmuo dėl dviejų dviračių vagystės, pernai ištirtos pavienės dviračių vagysčių veikos, o užpernai, 2009 m., pavyko sučiupti ir nuteisti grupę asmenų, kurie pagrobė 6 dviračius.

Vasaros metu bemaž kasdien dingsta dviračiai, vertinami skirtingomis sumomis.

 

Kruopščiai saugoti savo turtą

 

Kaip gi apsisaugoti nuo nuolat tykančių vagišių, besikėsinančių į žmonių turtą? Žinoma, pirmiausia jie patys turi imtis atsargumo priemonių.

Palangos miesto policijos komisariato Prevencijos poskyrio pareigūnai bendrauja su miesto gyventojais, dviračių nuoma besiverčiančiais verslininkais, poilsio namų, poilsiaviečių savininkais ir  administratoriais, kurie raginami imtis visų asmeninio turto apsaugos priemonių. Jiems dalinamos atmintinės – patarimai apie turto apsaugą.

Kaip pataria policijos pareigūnai, teikiantys apgyvendinimo paslaugas asmenys svečių atsivežtus dviračius naktimis turėtų saugoti tam skirtoje uždaroje patalpoje su tvirtomis durimis ir patikimu užraktu. Patalpoje turėtų būti įrengta apsaugos signalizacija, patekimas į patalpą – stebimas vaizdo kameromis.

 

Reikia tinkamai prirakinti

 

Pastebima, jog dienos metu prie poilsio namų, kavinių, barų laikinam dviračių pastatymui stovai turėtų būti įrengti netoli įėjimo į pastatą, kur didesnis žmonių judėjimas, tai pat, kad tų įmonių darbuotojai galėtų matyti paliktus dviračius, ir kad vagims sunkiau sektųsi nepastebėtiems ir nesukėlus įtarimo panaudoti įrankius: nukirpti dviratį saugančią grandinę.

Asmenys, dviratį paliekantys prie parduotuvių ar kitose vietose, turi tinkamai jį prirakinti, pavyzdžiui, rakinti keliomis specialiomis tvirto metalo kilpomis, tokiu būdu sudarydami papildomas kliūtis ilgapirščiams, ir stengtis užtrukti kuo trumpiau, kad vagys negalėtų spėti įvykdyti nusikaltimo.

 

Pažymėjimas gali atbaidyti vagis

 

Policija ragina – nepirkite naudoto dviračio iš privataus asmens, jei negalite matyti įsigijimo dokumentų ir įsitikinti, kad dviratis nėra vogtas.

Jau ne pirmus metus gyventojai raginami specialiu žymekliu pažymėti arba išgraviruoti dviračio rėmą – policija daiktus žymi nemokamai, pakanka pateikti įrodymą, kad esate jo savininkas. „Tai yra viena iš priemonių, kaip apsaugoti savo daiktus. Žmonės gali pažymėti ne tik dviračius, bet ir kitus daiktus. Tiesa, mes ne tik pažymim slaptai, bet taip pat užklijuojam lipduką, skelbiantį, jog daiktas yra pažymėtas policijoje. Tai taip pat atbaido vagis“, - žymėjimo naudą komentavo Organizacinio poskyrio specialistė J.Rinkevičienė.

Panašu, jog kasmet tenka itin įdėmiai saugoti savo daiktus, mat vasarų metu į Palangą suplūsta ne tik pailsėti pasirengę turistai, bet ir „užsidirbti“ siekiantys vagišiai. Žinoma, geriau imtis visų atsargumo priemonių, nei vėliau gailėtis prarasto turto.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Išėjo dar vienas nemokamo žurnalo „Lietuvos pajūris“ numeris. Jis man, jo leidėjui ir redaktoriui – toks ypatingas. Pradėtas tik gegužės pradžioje, turėjo išeiti toks „kovidinis“, „iš idėjos“ – plonytis, iki 82 puslapių, nors vasarinis numeris nuo pat žurnalo leidybos pradžios 2016 metais visada „persiropščia“ 100 puslapių. Matyt, nesu labai geras verslininkas: šįkart žurnalą...


Visus metus Palangoje vyko intensyvūs miesto ir Šventosios kelių ir gatvių rekonstrukcijos ar aplinkos tvarkymo darbai. Kaip ir kiekvienais metais, „liūto“ dalis darbų buvo atlikta pasyviuoju kurorto turizmo metu – pavasarį ar rudenį.


Palangos policija prašo visuomenės pagalbos – padėti atpažinti nuotraukoje užfiksuotą asmenį, galintį suteikti tyrimui apie dviračio ar dviračių vagystes vertingos informacijos. Kaip trečiadienį (rugpjūčio 19 d.) „Palangos tiltui“ sakė Kęstutis Bončkus, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato Veiklos skyriaus...


Palanga vasarą tampa vagių rojumi – vieni jų vagia prabangius automobilius – praėjusį savaitgalį buvo pavogtas daugiau kaip 100 tūkstančių eurų kainuojantis automobilis „BMW“ – jų detales, kiti – dviračius. Kol policija vis dar ieško vagišių, nugvelbusių ne tik minėtąjį „BMW“, bet ir trijų automobilių „Porsche“ žibintus...


Palangoje vasaros sezonas jau baigėsi, o su juo skaičiuojamos ir įvykdytos nusikalstamos veikos. „Šią vasarą buvo ramiau negu pernai, nes įvyko mažiau skaudžių vagysčių“, – apibendrino Palangos miesto policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas.


Vasaros sezonas jau prasidėjo, o su juo ir poilsiautojų vilionės atvykti ilsėtis būtent į Palangą. Tad ir siūlančiųjų nuomotis jau galima pastebėti. Tiesa, atsikratyti „močiučių Palangos“ įvaizdžio vis dar sunku, nes viena kita palangiškė dar stoviniuoja įvažiavimo į miestą pakelėse, nors jau trečius metus veikia tokioms paslaugoms skirta aikštelė.


Penktadienį, iškilmingai perkirpus darbų pradžią simbolizuojančią juostelę ir atidengus būsimojo Palangos miesto policijos komisariato iškabą, prasidėjo ilgai lauktoji pastato Ganyklų g. 30 rekonstrukcija. Laukiama, kad gruodžio mėnesį į naujas, visus šiuolaikinius reikalavimus atitinkančias patalpas jau galės persikelti visi kurorte dirbantys policijos pareigūnai....


Kaip ir kasmet, šiemet kurorte taip pat vagišiai intensyviai sukasi, rinkdamiesi dviračius. Kaip skelbiama Palangos policijos komisariato pranešime, šiemet nuo metų pradžios jau nugvelbti 37 dviračiai. 


Vakar Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate (AVPK) įvyko konkursas Palangos policijos komisariato viršininko pareigoms užimti.


Sunkiai suvokiama, tačiau kasmet Lietuvoje dingsta tūkstančiai šalies gyventojų. Ne išimtis ir Palanga. Palangos policijos komisariato kriminalinės policijos skyriaus vyresnysis tyrėjas Vaidas Vaškys teigė, kad šiuo metu Palangoje yra trys be žinios dingę žmonės. „Visi iš jų yra vyrai. Kriminalinės policijos pareigūnai visuose miestuose padeda vieni kitiems dirbti, tad į paieškas yra...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius