Dviračių žygis į Šventąją

Palangos tiltas, 2016-05-16
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Dviračių žygis į Šventąją

Grupė Palangos Trečiojo amžiaus universiteto Kraštotyros ir turizmo fakulteto dviračių entuziasčių mokslo metų užbaigimo proga saulėtą pavasarišką gegužės dieną leidosi dviračiais į žygį Šventosios link.
Pakeliui Monciškėse aplankėme Lietuvos Paraplegikų asociacijos Landšafto terapijos ir rekreacijos centrą. Nuoširdžiai pabendravome su centro administratore Rasa, kuri papasakojo, kad šiemet bus 15-tas sezonas, kai veikia žmonėms su negalia ir po traumų itin reikalinga poilsiavietė vasaros metu, talpinanti apie 150-200 gyventojų. Administratorė pasidalino įspūdžiais apie gražias sezono atidarymo šventes ir jiems koncertuojančias šalies įžymybes, pagal projektus vedamus savarankiško gyvenimo įgūdžių ugdymo, amatų, menų mokymus, parodė namelius ir kambarius.
Šventosios prieigose mus pasitiko savo gimtosios Šventosios archeologijos ir istorijos tyrinėtojas-entuziastas, Kuršių kultūros draugijos pirmininkas Mikelis Balčius. Su juo aplankėme Šventosios uostą, išklausėme jo atsiradimo ir nesėkmių istoriją, pasigrožėjome gražiu kraštovaizdžiu.
Toliau važiuodami dviračiais užsiropštėme ant garsiojo Alkos kalno su pagoniška šventviete, kur pabendravome su Žemaičių kultūros dtraugijos Palangos skyriaus pirmininku Augustu Narmontu, besiruošiančiu savaitgalį organizuojamai lietuvių Meilės deivės Mildos pagarbinimo šventei. Išbandėme miestelio simbolį – garsujį beždžionių tiltą, apžiūrėjome sveikatos centro „Energetikas“ korpusus, pasigerėjome kažkada Palangą puošusia, bet dabar pietiniame Šventosios pakraštyje gražiai įkomponuota puikia monumentalia skulptūra „Baltijos aušra“. Tik pavakare, nugairintos šaltoko šiaurinio vėjo, su įspūdžiais ir gera nuotaika patraukėme Palangos link.

Nijolė STEPONAVIČIŪTĖ
Palangos TAU Kraštotyros ir turizmo fakulteto dekanė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Įveikta kalvota trasa, keliauta akmenuotu žvyrkeliu: prakaitas, nuovargis, smulkūs nusibrozdinimai, nuolatinis stabdžių spaudimas, ypač stačiose įkalnėse ir be galo daug adrenalino – visa tai dėl kilnaus tikslo – už Lietuvą, Palangą ir jos vaikus. Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, verslininkas Dainius Drungilas, Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Bronius...


Itin populiarus dviračių bei pėsčiųjų takas, nusidriekęs palei Klaipėdos plentą nuo sankryžos su Malūno ir Sodų gatvėmis iki miesto ligoninės, tapo patogesnis bei saugesnis – čia įrengtas apšvietimas.


Gegužės 19 d. Palangos dviračių takas buvo virtęs dviračių greičio ruožu, pušynas, ties spalvingąja vaikų žaidimų aikštele – dviračių kroso trasa, slalomo taku. Taip prasidėjo Palangos senosios gimnazijos moksleivių tęstinis tradicinis sveikatingumo projektas „Motorizuoti ir nepavojingi“ – dviračių diena. Kad ir ne tokia gausi susirinkusiųjų komanda...


Itin populiariame dviračių bei pėsčiųjų take, nusidriekusiame nuo prekybos centro „Rimi“ iki miesto ligoninės, pluša darbininkai – prasidėjo maždaug dviejų kilometrų ilgio tako remonto parengiamieji darbai.


Rugpjūčio 30-31 d. Palangoje lankysis Europos Komisijos Transporto ir turizmo komiteto pirmininkas, Europos Parlamento (EP) narys Michaelis Crameris, kuris pristatys „EuroVelo Geležinės uždangos“ („EuroVelo 13“) tarptautinę dviračių trasą.


Grupė Palangos Trečiojo amžiaus universiteto Kraštotyros ir turizmo fakulteto dviračių entuziasčių mokslo metų užbaigimo proga saulėtą pavasarišką gegužės dieną leidosi dviračiais į žygį Šventosios link.


Šiandien, rugsėjo 4 d. prasideda istorinis žygis žemaitukų žirgais apie Lietuvą – „Žemė-žmogus-žirgas“. Vidurdienį, apie 12 valandą, iš Šventosios pajūrio 10-ies žygeivių ir 12-os žirgų draugija iškilmingai bus palydėta į penkias savaites truksiančią kelionę aplink Lietuvą.


Dar pernai vasarą suplanuotas Palangos jaunimo žygis dviračiais iki Talino vos nesibaigė skaudžia nelaime – likus 120 km iki galutinio kelionės tikslo Estijos sostinės Talino pagrindinį šio žygio iniciatorių palangiškį Tautvydą Lubį partrenkė mikroautobusas, kuris trenkėsi ir į jį lydėjusią komandą vežusį mikroautobusą. Laimei, itin skaudžių sužalojimų išvengė ir...


Palangiškiai ir kurorto svečiai kviečiami prasmingai ir jaunatviškai paminėti artėjančią svarbią istorinę datą – Palangos krašto prijungimo prie Lietuvos 1921 m. kovo 30 d. metines. Šia proga kovo 29 d. kurorte jau trečius metus iš eilės organizuojamas pėsčiųjų žygis „Gintaro kelias Palanga – Šventoji 2014“.


Visi ant dviračių!

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 04 22 | Rubrika: Miestas

Sušilę orai daugelį palangiškių pasodino ant dviračių. Pedalus mina nuo jauniausio „triratukininko“ iki senjoro amžiaus žmonių. Visi garsiai deklaruoja, jog palangiškis be dviračio – netikras palangiškis. O kaip, kada ir kodėl gyventojai pasikinko minamą arkliuką, klausėme gyventojų, sutiktų tiesiog gatvėje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas