Dviratininkų žygis „Per žydinčią Lietuvą“ – Palangoje

Palangos tiltas, 2015-05-21
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Dviratininkų žygis „Per žydinčią Lietuvą“ – Palangoje

Dviračių žygio „Per žydinčią Lietuvą“ nariai, minėdami Lietuvos Nepriklausomybės 25-metį bei draugijos Lietuvai pagražinti atkūrimo 20-metį, antradienį lankėsi Palangoje. Sakralioje vietoje – ant Birutės kalno – susitikę su miesto vadovais bei bendraminčiais palangiškiais, draugijos Lietuvai pagražinti nariai džiaugėsi gražia iniciatyva bei tuo, kad besirūpinančiųjų savo miesto bei šalies grožiu kasmet daugėja.
Žygį pradėję Panevėžyje, dviratininkai aplankė ne vieną šalies miestą. Žygis „Per žydinčią Lietuvą“ bus užbaigtas Vilniuje gegužės 23 d. – šeštadienį Katedros aikštėje vyks baigiamasis renginys – Valstybingumo šventė.
Ir nors antradienį popiet Palangoje lijo, prastas oras dviratininkų planų nesugriovė – pavakare nusigiedrino, ir gamtoje, Birutės parke, susitikimas įvyko jau šviečiant saulei.
Žygio dalyvius pasveikino Palangos miesto mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas. Kreipdamasis į susirinkusiuosius, jis pasidžiaugė, kad aktyvūs palangiškiai noriai rūpinasi savo miesto grožiu, ir draugijos Lietuvai pagražinti narių iniciatyvų dėka kurortas kasmet tampa vis gražesnis. Vicemeras atkreipė dėmesį į tai, kad Palanga gražėja visų bendromis pastangomis – Savivaldybės rūpesčiu mieste tvarkoma daugiabučių gyvenamųjų namų aplinka, infrastruktūra, restauruojami senieji pastatai bei statomi nauji turizmui reikalingi objektai, miesto komunalininkai deda daug pastangų, kad Palanga vasarą tiek vietos gyventojus, tiek ir svečius stebintų ir žavėtų išskirtinėmis gėlių kompozicijomis. Ne mažiau reikšmingos, pasak R. A. Mikalkėno, ir miesto gyventojų pastangos puoselėti savo aplinką, nes tik bendromis pastangomis galima pasiekti puikių rezultatų.
Draugijos Lietuvai pagražinti valdybos pirmininkas Juozas Dingelis pasidžiaugė, kad puoselėdami savus miestus, gyventojai drauge kuria gražesnį Lietuvos vardą. Jis priminė, jog lietuviai gali ir turi didžiuotis didinga savo šalies istorija, o pasididžiavimą savo šalimi, be kitų veiksnių, įkvepia ir išpuoselėta aplinka.
Į susirinkusiuosius kreipusis Nijolė Steponavičiūtė, draugijos Lietuvai pagražinti Palangos skyriaus pirmininkė, pristatė palangiškių veiklą bei pasidžiaugė, kad draugijai priklausantys kurorto gyventojai yra aktyvūs, gražindami gimtąjį miestą.
Žygio „Per žydinčią Lietuvą“ dalyvius sveikino ir Palangos folkloro ansamblis „Mėguva“, vadovaujamas Zitos Baniulaitytės.
Dvidešimties dviratininkų kelias nusidriekė per 15 savivaldybių: Panevėžio, Pasvalio, Pakruojo, Radviliškio, Telšių, Kretingos, Palangos, Šilutės, Pagėgių, Jurbarko, Kauno, Prienų, Birštono, Trakų ir Vilniaus. Šis „Dviračių žygis per žydinčią Lietuvą“ yra skirtas Lietuvos atkūrimo 25-mečio garbei ir Lietuvai pagrąžinti draugijos atkūrimo 20-mečiui.
Žygio metu dviratininkai filmuoja žydinčią Lietuvą. Nufilmuotą medžiagą Klajūnų klubas skleis 2016 m. kelionėje aplink pasaulį valstybės atkūrimo 100-mečiui pažymėti. Gegužę pražydę gražiausi Lietuvos vaizdai, laimėjimai ir žmonės atspindės mūsų šalį pasaulyje.

Palangos miesto savivaldybės, „Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangiškių žygis dviračiais - dėl kilnaus tikslo

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 13 | Rubrika: Miestas

Padėti žmonėms, kuriems būtina parama, yra daugybė būdų. Vieną jų išbandė Palangos meras Šarūnas Vaitkus su bendradarbiais. Jie dalyvavo mažame Italijos miestelyje tradiciškai rengiamame žygyje vintažiniais dviračiais.


Dovana Lietuvai – žygis iki Prezidento ąžuolo

"Palangos tilto" informacija, 2019 03 17 | Rubrika: Jūros vaikai

Šiemet sveikiname Lietuvą su gimtadieniu jau 14 kartą ir dovanojame spartųjį žygį iki Prezidento ąžuolo. Nei lietus, nei vėjas nesutrukdė Palangos senosios gimnazijos I ir II klasių mokiniams dalyvauti sveikatingumo renginyje. Per 200 mokinių bėgo, ėjo, važiavo riedlentėmis, dviračiais link tikslo. Mokytojas Egidijus Kukta juos pasitiko prie Birutės kalno.


Balandžio 2 d, antrąją Šv. Velykų dieną, Palangos miesto gyventojai ir svečiai buvo kviečiami dalyvauti kasmetiniame žygyje „Gintaro kelias“ ir akcijoje „Riedam“ bei pasirinktu būdu įveikti maršrutą Palanga – Šventoji. Šis renginys skirtas paminėti 1921 m. kovo 30 d. Palangos krašto prijungimą prie Lietuvos. Kasmet žygyje...


Šeštadienį, rugpjūčio 27 d., Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės pasieniečiai organizuoja turistinį žygį dviračiais „Palanga 2016“.


Grupė Palangos Trečiojo amžiaus universiteto Kraštotyros ir turizmo fakulteto dviračių entuziasčių mokslo metų užbaigimo proga saulėtą pavasarišką gegužės dieną leidosi dviračiais į žygį Šventosios link.


Užklausus Palangos gyventojo, arba bet kurio gerai pažįstančio mūsų kurortą poilsiautojo, kuri miesto teritorija yra saugiausia pėsčiajam, neabejoju, jog sulauksite atsakymo „Birutės parkas“. Iki šių dienų taip būčiau atsakęs ir aš. Deja, po pirmojo gegužės savaitgalio nenoromis nuomonę prisiėjo pakeisti, dabar parko teritorija nėra saugi praeiviams, ypač...


Šiandien, rugsėjo 4 d. prasideda istorinis žygis žemaitukų žirgais apie Lietuvą – „Žemė-žmogus-žirgas“. Vidurdienį, apie 12 valandą, iš Šventosios pajūrio 10-ies žygeivių ir 12-os žirgų draugija iškilmingai bus palydėta į penkias savaites truksiančią kelionę aplink Lietuvą.


Dviračių žygio „Per žydinčią Lietuvą“ nariai, minėdami Lietuvos Nepriklausomybės 25-metį bei draugijos Lietuvai pagražinti atkūrimo 20-metį, antradienį lankėsi Palangoje. Sakralioje vietoje – ant Birutės kalno – susitikę su miesto vadovais bei bendraminčiais palangiškiais, draugijos Lietuvai pagražinti nariai džiaugėsi gražia iniciatyva bei tuo, kad...


Dar pernai vasarą suplanuotas Palangos jaunimo žygis dviračiais iki Talino vos nesibaigė skaudžia nelaime – likus 120 km iki galutinio kelionės tikslo Estijos sostinės Talino pagrindinį šio žygio iniciatorių palangiškį Tautvydą Lubį partrenkė mikroautobusas, kuris trenkėsi ir į jį lydėjusią komandą vežusį mikroautobusą. Laimei, itin skaudžių sužalojimų išvengė ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas