Edukacinis renginys „Baltijos“ mokykloje

Palangos tiltas, 2017-10-26
Peržiūrėta
7
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Edukacinis renginys „Baltijos“ mokykloje

Spalio 24 dieną „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyko edukacinis renginys „Vincui Krėvei – 135“, skirtas Lietuvos 100-mečiui paminėti, kurį organizavo lietuvių kalbos mokytojos L.Janulienė, A.Kuzmickienė, N.Petrulienė ir S.Matkevičienė.Renginyje svečiavosi ir viena V.Jurgučio pagrindinės mokyklos aštuntoji klasė su mokytoja A. Kiesiene.
Vincas Krėvė – viena iškiliausių figūrų mūsų kultūroje, bet, kaip ir daugelis literatūros klasikų, mokiniams atrodo labai tolimas ir sunkiai suprantamas, todėl renginio organizatorių tikslas buvo padėti aštuntokams „prisijaukinti“ šį rašytoją, pažvelgti į jo asmenybę ir kūrybą žaismingai, prisiminti jau skaitytus kūrinius ir net tapti „bendraautoriais“.
Renginyje aštuntokai sužinojo, kad rašytojas vaikystėje irgi mėgo krėsti pokštus, visi kaimo vaikai burdavosi apie jį – didžiausią išdaigininką. Pavyzdžiui, būsimasis rašytojas dažnai vaizduodavo kunigą, įsilipęs į medį sakydavo piemenims pamokslus arba čia pat pievose „sutuokdavo“ – darydavo „veselę“, o tuo metu kaimo gyvuliai ramiai ganydavosi sodiečių javų laukuose.
Renginio dalyviai mokėsi V.Krėvės gimtosios dzūkų tarmės, sužinojo, kuo skiriasi žemaičių ir dzūkų temperamentas ir kad rašytojas buvo tikras karštakošis, bet linksmas ir geraširdis dzūkas. Aštuntokai virtualioje erdvėje„keliavo“ į Subartonis ir gėrėjosi nuostabiais rašytojo tėviškės peizažais – ežerais, piliakalniais ir neįžengiamais miškais, taip gražiai aprašytais rašytojo kūriniuose. Į mokinius prabilo ir pats rašytojas – išlikusiame jo balso įraše nuskambėjo esminis jo kūrybos tikslas – parodyti, kokia didinga Lietuvos praeitis ir kad kiekvienas lietuvis turėtų didžiuotis, mylėti ir puoselėti savo valstybę.

Svajonė MATKEVIČIENĖ
Lietuvių kalbos mokytoja

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko projekto „Lapo pasakojimai: nuo medžio iki knygos“ baigiamasis renginys. Šiam renginiui spektaklį „Žaidžiame Bebenčiuką“ pagal Kosto Kubilinsko kūrinį „Bebenčiukas ir kvailutė“ pastatė režisierė, Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos mokytoja Alma Pronckūnienė.


Spalio 24 dieną Palangos viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje vyko projekto „Lapo pasakojimai: nuo medžio iki knygos“ edukacinis užsiėmimas „Knygos iliustracijos“, kurį vedė žinoma knygų „Laimė yra lapė“ ir „Draugystė ant straublio galo“ iliustruotoja Aušra Kiudulaitė. Edukacinio užsiėmimo metu Palangos pradinės mokyklos...


Palangos sanatorinės mokykloje vyko edukaciniai renginiai Pasaulinei baltosios lazdelės dienai paminėti.


Spalio 14 d. 11 val. Palangoje, sanatorijoje „Gradiali“ vyks mineralinio vandens gręžinio atidarymo renginys.


Spalio 18 dieną Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje vyko anglų kalbos renginys „On TV Tonight. Live“. Į jį susirinko ne tik mūsų klasiokai ir mokytojai, taip pat atvyko ir buvę mūsų mokyklos mokiniai iš Palangos senosios gimnazijos.


Spalio 24 dieną „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyko edukacinis renginys „Vincui Krėvei – 135“, skirtas Lietuvos 100-mečiui paminėti, kurį organizavo lietuvių kalbos mokytojos L.Janulienė, A.Kuzmickienė, N.Petrulienė ir S.Matkevičienė.Renginyje svečiavosi ir viena V.Jurgučio pagrindinės mokyklos aštuntoji klasė su mokytoja A. Kiesiene.


Gegužės 18 d. „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje įvyko informacinių technologijų konkursas „Vėžliukas – mano draugas“. Dalyvavo komandos iš V. Jurgučio, Šventosios ir „Baltijos“ pagrindinių mokyklų. Tai – pirmasis tokio pobūdžio renginys, kai Palangos miesto savivaldybės mokyklų šeštokai galėjo pasivaržyti ir parodyti...


Šiemet Palangos Vlado Jurgučio mokykloje tradiciškai gaminome žibintus, o vėliausurengėme jų parodą. Nusprendėme, kad tai bus tradicinis renginys, kuris vyks kasmet gruodžio 13 dieną, Šv. Liucijos, Šviesos dieną. Su mokiniais domėjomės, kokias šventes lietuviai švęsdavo advento metu.


Gruodžio 6 d. įvyks ketvirtasis asociacijos „Ateities specialistų klubo“ organizuojamas renginys, skirtas jaunimo verslumui ugdyti, kuris užbaigs renginių ciklą „Ateik. Išgirsk. Veik“.


Metai iš metų mokykla nebeįsivaizduojama be socialinio pedagogo, kuris padeda moksleiviams spręsti įvairias jiems iškilusias problemas, skatina teisingai elgtis, bando įgauti vaikų pasitikėjimą, kad jie nebijotų pasiguosti ir išsipasakoti. „Dažniausiai vaikai nepripažįsta, jog turi kažkokių problemų mokykloje, nemažai vaikų tiesiog gėdijasi pasakyti, jog iš jų tyčiojamasi ar šaipomasi....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas