„Eilėraščiai-paveikslai“ – Vytautui Mačerniui atminti

„Palangos tilto“ informacija, 2011-06-10
Peržiūrėta
353
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Eilėraščiai-paveikslai“ – Vytautui Mačerniui atminti

Šią savaitę palangiškiai  minėjo dvi gražias progas – Antano Mončio ir Vytauto Mačernio 90-ąsias gimimo metines. Šia proga puikiai įsiliejo ir svečias iš Prancūzijos – aktorius, poetas, dailininkas Bruno Niver. Jis pristatė savo teatrinę kūrybą, personalinę parodą, o S.Vainiūno muzikos mokyklos mokiniais atidarė ir kūrybines dirbtuves, kuriose drauge kūrė V.Mačernio „eilėraščius-paveikslus“.

 

Kaip poetas, dainininkas, aktorius ir dailininkas B.Niver kuria teatrines improvizacijas savo poezijos temomis.

B.Niver gimė Paryžiuje. Baigė Sorbonos universiteto Filologijos fakultetą. Gyvena Maskvoje ir Paryžiuje. Dėsto prancūzų literatūrą Maskvos valstybiniame M.V. Lomonosovo universitete.

Kaip teigė pats B.Niver, jis visų pirma – poetas. „Aš rašiau, deklamavau ir dainavau savo parašytas eiles teatralizuotų pasirodymų metu Prancūzijoje ir Rusijoje, Paryžiuje ir Maskvoje. Vieno spektaklio metu suorganizavome rankraščių aukcioną. Tada man ir kilo mintis pateikti savo poeziją vizualiai. Taip pradėjau piešti poemas, pradžioje juodai-baltas, po to atsirado spalva. Paveikslai rikiavosi į eilę, sudarydami poemą, kuriuos vėliau pavadinau „eilėmis-paveikslais“. Jie gali gyvuoti ir kiekvienas atskirai kaip paveikslas, kuriuos stebi ir nesigilini į prasmę, bet jų esmė – poemos žodžiai, virtę vaizdu. Mūsų sąmonėje vaizdas pirmauja prieš žodį“, - savo aistrą apibūdino menininkas.

Būtent šia aistra jis pasistengė „apkrėsti“ ir jaunuosius palangiškius. Jie kruopščiai atsidavė darbui, kuriant V.Mačerniui atminti skirtus „eilėraščius-paveikslus“, kuriuos vėliau ir eksponavo A.Mončio namuose-muziejuje.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Saulėtą savaitgalio rudens popietę Palangos literatų klubas ,,Takai per kopas“ (vadovas – V.Lukšas) Birutės parke, prie grafų Tiškevičių rūmų, surengė poezijos skaitymus poeto Pauliaus Širvio 100 -osioms gimimo metinėms paminėti.


Palangos miesto garbės piliečiai Vitalius Bernardas Litvaitis ir Romualdas Budrys kurorto gyventojų vardu pasveikinti gimimo dienos proga. Penktadienį, liepos 26 d., net du Palangos miesto garbės piliečiai – Vitalius Bernardas Litvaitis bei Romualdas Budrys – minėjo savo gimtadienius. Ta proga penktadienį visų palangiškių vardu juos pasveikino Palangos miesto meras...


Klubo „Palanga“ krepšininkai ir jų treneriai aplankė Vlado Jurgučio pagrindinę mokyklą, kur bendravo su vietos mokiniais bei mokytojais. Moksleiviai krepšininkams galėjo užduoti rūpimus klausimus, sudalyvauti įvairiuose žaidimuose, laimėti prizų bei gauti norimo žaidėjo autografą. Renginyje dalyvavo BC „Palangos“ vyriausiasis treneris Virginijus Sirvydis...


Palangos miesto atstovai – Seimo narys Pranas Žeimys, miesto mero pavaduotojas Saulius Simė ir Savivaldybės tarybos narys Albinas Stankus Seime paminėjo Nepriklausomybės Akto signataro, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputato Algimanto Vinco Ulbos 75-ąsias gimimo metines.


Palangiškį menininką Vytautą Kusą drąsiai galima vadinti menininku iš didžiosios raidės. Jis profesionalus dailininkas, poetas, kolekcionierius, gurmanas. Patiems artimiausiems Vytautas dar ir gamtininkas. Dailininko galerijoje, be gausybės paveikslų, meno kūrinių iš kiaušinių, Šunų muziejaus, galima rasti ir paties pasodintų vyšninių pomidorų bei...


Trečiadienio popietę miesto valdžios vyrai ir Palangos bendruomenė paminėjo lietuvių tautos patriarcho, daktaro Jono Basanavičiaus 160-ąsias gimimo metines. Skambant miesto kultūros centro vyrų ansamblio „Naglis“ dainoms, miesto meras Šarūnas Vaitkus bei vicemeras Saulius Simė pagerbė patriarcho atminimą padėdami puokštę gėlių, miestelėnai uždegė žvakutės....


„Eilėraščiai-paveikslai“ – Vytautui Mačerniui atminti

„Palangos tilto“ informacija, 2011 06 10 | Rubrika: Miestas

Šią savaitę palangiškiai  minėjo dvi gražias progas – Antano Mončio ir Vytauto Mačernio 90-ąsias gimimo metines. Šia proga puikiai įsiliejo ir svečias iš Prancūzijos – aktorius, poetas, dailininkas Bruno Niver. Jis pristatė savo teatrinę kūrybą, personalinę parodą, o S.Vainiūno muzikos mokyklos mokiniais atidarė ir kūrybines dirbtuves, kuriose drauge kūrė V.Mačernio...


„Baltijos“ mokyklos kūrybingieji atidarė savo parodą

„Palangos tilto“ informacija, 2011 05 17 | Rubrika: Miestas

Vakar Palangos miesto pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centre buvo atidaryta itin originali „Baltijos“ pagrindinės mokyklos mokinių paroda, pavadinta „„Baltijos“ spalvų jūra“. Šioje parodoje, kurią mokiniams paruošti padėjo pedagogai E.Griciuvienė, I.Litvaitytė ir A.Gulbinskas, pateikti patys išmoningiausi darbai, pagaminti iš veltinio, išpjaustyti iš medžio.


Riešinių mezgėjos pristatė savo parodą

„Palangos tilto“ informacija, 2011 04 25 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį dar vieną pavasario gūsį padovanojo palangiškės, tautinio paveldo sertifikatus gavusios riešinių mezgėjos Birutė Čepienė ir Milda Zubernienė. Jos savo riešinių parodą atidarė dailės salone „Mostas“, kur susirinko gausus būrys sveikintojų.


Praėjusią savaitę, trečiadienį Palangos viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta dailininkės, poetės Daivos Molytės-Lukauskienės kūryba bei paroda „Pasivaikščiojimai...“. Atvykusiai menininkei draugiją palaikė Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Rimantas Černiauskas, o gyvąja muzika suteikė galimybę pasidžiaugti saksofonininkas Juozas Strupinskas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius