ELVIS autobusas atvyksta į Palangos viešąją biblioteką

Palangos tiltas, 2023-04-25
Peržiūrėta
1074
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

ELVIS autobusas atvyksta į Palangos viešąją biblioteką

Gegužės 11 d. (ketvirtadienį) 11 val.  į Palangos viešosios bibliotekos renginių salę kviečiame visus, kurie pažįstate vyresnio amžiaus žmonių, kuriems sunku skaityti spausdintą tekstą, bet kurie norėtų vėl tapti aktyviais knygų bičiuliais. Lietuvoje yra 500 tūkst. žmonių, negalinčių skaityti įprastai. Vienintelis būdas jiems pasiūlyti garsinę knygą.

ELVIS (Elektroninių Leidinių Valdymo Informacinė Sistema) – virtuali biblioteka visiems, negalintiems skaityti įprasto spauzdinto teksto. ELVIS fonduose saugoma tūkstančiai pavadinimų populiarių įgarsintų knygų ( tarp jų –  įgarsintos knygos, skirtos vaikams), įgarsintų žurnalų, filmų su garsiniu vaizdavimu, skaitmeninių knygų (PDF, DAISY, EPUB formatais), skaitmeninių Brailio leidinių, garso spektaklių. Virtualią biblioteką ELVIS sukūrė ir administruoja Lietuvos audiosensorinė biblioteka (LAB), aptarnaujanti ne tik neregius, bet ir kitus, negalinčius skaityti spauzdinto teksto: asmenis, kuriems rega silpsta dėl amžiaus ar ligos, vaikus, turinčius mokymosi ar raidos sutrikimų, silpnaregius, neregius, disleksikus, tuos, kurie dėl fizinės negalios ar ligos negali laikyti knygos rankose, perversti puslapių, ilgai sėdėti.

Klausyti ir parsisiųsti ELVIS leidinius galima tik tuomet, jei negali skaityuti įprastai. Todėl reikalinga tai patvirtinanti pažyma – oficialus dokumentas, kuriame nurodyta būklė ar įrašytas ligos, dėl kurios negali skaityti įprastai, kodas. Pažymą gali išduoti šeimos gydytojas, optometrininkas ar akių gydytojas. Vaikams tinka logopedo ar Pedagoginės psichologinės tarnybos išduota pažyma.

ELVIS autobuso komandaį Palangos viešąją biblioteką atvyksta papasakoti kas yra garsinės knygos ir žurnalai bei parodyti kaip jais naudotis. Čia pat galėsite viską išbandyti!
Susigrąžink skaitymo džiaugsmą arba sugrąžink jį šeimos nariui, draugui ar kaimynui!

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


Gegužės 11 d. (ketvirtadienį) 11 val.   į Palangos viešosios bibliotekos renginių salę kviečiame visus, kurie pažįstate vyresnio amžiaus žmonių, kuriems sunku skaityti spausdintą tekstą, bet kurie norėtų vėl tapti aktyviais knygų bičiuliais.


Visą vasarą, kai į Palangą pailsėti plūsta žmonės ne tik iš visos Lietuvos, bet ir užsienio šalių, poilsiautojų saugumui ir viešajai tvarkai užtikrinti pasitelkiamos gausios policijos pajėgos – talkinti vietos kolegoms atvyksta pareigūnai iš visos Lietuvos.


Šeštadienį, rugpjūčio 28-ąją, į Palangą atvyksta Zita Kelmickaitė ir Free Finga. Nuo 11 valandos aikštėje prie Palangos Kurhauzo duetas palangiškiams ir miesto svečiams ruošia išskirtinę programą su Vytauto Didžiojo universiteto kameriniu orkestru.


Palangoje viešąją tvarką palaiko ir raitoji policija

"Palangos tilto" redakcija, 2021 06 23 | Rubrika: Miestas

Viešąją tvarką Palangoje šią vasarą padės užtikrinti ir raitoji policija - žirgais bus patruliuojama ten, kur sudėtinga privažiuoti.


Vasario 4 d., apie 18.26 val., gautas pranešimas, kad Plungės r., Gelindėnų kaime, kelyje Šiauliai-Palanga, nuo kelio nuvažiavo maršrutinis autobusas „Mercedes Benz“. Žmonės – vairuotojas ir du keleiviai - pirminiais duomenimis, nenukentėjo. Maršrutu Plungė-Alsėdžiai važiavusio autobuso vairuotojui, 1959 m. gimusiam vyrui, nustatytas 1,83 prom....


Ketvirtadienį, apie 11.30 val., kelyje Klaipėda-Palanga užsiliepsnojo autobusas. Autobusu važiavo 45 žmonės, jie spėjo pabėgti, įvykio metu niekas nenukentėjo. Dėl šios nelaimės nusidriekė milžiniškos spūstys kelyje Klaipėda-Palanga. 


Kiekvienam iš mūsų neretai nutinka taip, kad pamirštame ar tiesiog nebesurandame laiko užsukti į savo gimtojo miesto ar kaimo biblioteką, kurioje formavosi mūsų vertybės ir supratimas apie gyvenimą. Daugelis iš mūsų net nežinome, kad šiandien biblioteka yra ne tokia, kaip prieš dvidešimt metų – šiandien ji dirba vadovaudamasi inovatyviais...


Europos Sąjungos (ES) iniciatyvų „Judus jaunimas“ ir „2013-ieji – Europos piliečių metai“ atstovai atvyksta susitikti su Lietuvos jaunimu ir supažindinti su studijų bei darbo užsienyje galimybėmis. Susitikimas vyks rugpjūčio 9-10 d. „Satta Outside“ festivalyje, Šventojoje.


Vaikų bibliotekoje klegėjo dvi grupės džiaugsmingai nusiteikusių vaikų, atkeliavusių iš „Nykštuko“ ir „Žilvino“ darželių. Čia surengta „Nykštuko“ auklėtinių paroda, skirta pasidžiaugti besibaigiančiu rudeniu. Ilgai demonstravę savo darbelius darželyje, vaikai juos perkėlė ir į visiems vaikams pažįstamą aplinką – jų biblioteką.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius