„Esu labiau Emo „iš širdies“, o ne dėl išvaizdos“

Monika Urnikytė, Rasa Kornelija Marozaitė, Palangos senoji gimnazija, 2010-12-15
Peržiūrėta
357
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šiais laikais pastebime ne vieną savo išvaizda ar apranga iš minios išsiskiriantį žmogų. Tokių pavyzdžių galime sutikti ne tik gatvėje, bet ir mūsų miesto mokyklose. Kuo toliau, tuo daugiau mokinių drąsiai eksperimentuoja savo įvaizdžiu, netgi mokyklinį švarką paversdami jo dalimi. Nutarėme pakalbinti moksleivę, kuri galbūt kai kam atrodo keistai, bet visi sutinka, kad išskirtinai. Ji – Emo judėjimo propaguotoja.

 

Emo – viena iš subkultūrų

Emo – tai viena labiausiai šiais laikais pasaulyje tarp paauglių paplitusių subkultūrų, paremta sunkiąja muzika – Hardcore Punk‘u ir Indie Rock‘u. Judėjimas susikūrė 9 dešimtmečio viduryje, Vašingtono Srityje, Jungtinėse Amerikos Valstijose. Šį stilių propaguojantys jaunuoliai labiausiai išsiskiria savo išore: dėvi tik juodos, rožinės ar baltos spalvos drabužius, veliasi plaukus, nevengia ryškaus makiažo bei daug auskarų.

 

Dalį aksesuarų pasigamina pati

Ilgai ieškoti Emo palangiškės neteko. Senojoje gimnazijoje besimokanti Neringa Bukytė teigė, jog, kai pradėjo klausytis Hardcore punk ir jo subžanrų muzikos, norėjo, kad jos stilius atspindėtų mėgstamą muziką. Taip ji sužinojo apie Emo. Jai šis stilius labai patiko ir nutarė pamėginti atrodyti būtent taip. Supratusi, kad atrado save, laikui bėgant, ji pati kūrė save ir savo stilių Emo „rėmuose“. Mergina suprato, kad tai yra ne vien jos stilius, bet ir gyvenimo būdas. Tiesa, nors tėvai nuperka rūbus, batus, tačiau merginai tenka išleisti nemenką kišenpinigių dalį kosmetikai ir aksesuarams – dažniausiai apie 130 litų, o kartais išlaidos net siekia 300 per mėnesį. Norėdama dalį savo pinigų pataupyti kitoms reikmėms, daugelį aksesuarų mergina pasigamina pati.

 

Savęs neįsivaizduoja kitaip

Egzotiškai atrodanti  mergina visiems krenta į akis, bet, kaip ji sako, lankydama gimines ar eidama į mokyklą, šiek tiek „prislopina“ stilių. „Jeigu dėmesys teigiamas, visada gera jo sulaukti“, - dalijasi mintimis Neringa. Tačiau jai tenka nusivilti, kad ne visi pritaria tokiai išvaizdai – pradedant nuo mokytojų mokykloje, baigiant bendraamžiais. „Iš pradžių buvo labai sunku priprasti, kai kiti ne žiūrėdavo, o tiesiog spoksodavo neatitraukdami akių, bet po kiek laiko prie to pripratau, o dabar iš viso to beveik nebepastebiu“, - prisimena Emo stilių pasirinkusi moksleivė. Pašnekovė teigia, jog šiuolaikinis jaunimas labai dažnai apie žmogų sprendžia pagal jo išvaizdą – net jo gerai nepažinęs, nesupratęs, kad gandai, apie dar palyginus Lietuvoje retoką stilių, yra klaidingi. Nors Neringa yra mačiusi keletą Emo bendraamžių ir mūsų mieste, tačiau, jos žiniomis, mieste nevyksta Emo susitikimų.

„Pastaruoju metu esu daugiau Emo  „iš širdies“, o ne dėl išvaizdos. Dabar savęs neįsivaizduoju atrodančios kitaip“, - prisipažįsta ji.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Skirtingai nei kitose šalies savivaldybėse, mokinių skaičius Palangoje, kuri pernai buvo viena iš penkių šalies savivaldybių su teigiamu gyventojų prieaugiu, naujais mokslo metais yra stabilus, o, pavyzdžiui, Palangos senojoje gimnazijoje net ženkiai išaugo: šiemet joje mokysis 459 gimnazistai, pernai – 431, užpernai – 420.


Švietimo, mokslo ir sporto ministerija naujiems Mokslo metams savivaldybėms perduos 45 naujus mokyklinius autobusus. Ministras Algirdas Monkevičius patvirtino mokyklų, į kurias šiemet išriedės geltonieji autobusiukai, sąrašus. Vienas jų skirtas Palangos „Baltijos“ pagrindinei mokyklai.


Kitąmet daugės vadinamųjų savivaldybių donorių, kurios dėl didesnių gyventojų pajamų iš Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) turės palikti dalį jo valstybei. Prie buvusių Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų bei Neringos savivaldybių prisijungs Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos rajonų, Trakų rajono bei Palangos miesto savivaldybės. 


Smurtą ir patyčias mokyklose turėtume mažinti visi

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016 05 19 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę, gegužės 10 dieną Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė skyrė nemažai dėmesio smurto ir patyčių mokyklose prevencijai. Kartu su psichologais, vaiko teisių apsaugos specialistais, įvairių mokyklų vadovais siekė aptarti, kokiomis priemonėmis mažinti smurtą bei patyčias mokyklose ir kaip užtikrinti vaikų saugumą.


Vėžys – viena dažniausių ligų Europoje, nusinešanti daugelio žmonių gyvybes. Kasmet rugsėjo 15 d. minima Tarptautinė prostatos vėžio diena, kuria siekiama atkreipti dėmesį į dažniausią vyrų onkologinę ligą Lietuvoje. 2014 m. prostatos vėžiu sirgo 300 vyrų, o prevencine programa, kuri yra nemokama, pasinaudojo tik 29 proc. Moterys apie sveikatos problemas linkusios...


„Šie metai mums visiems turėtų būti gana optimistiški. Itin palankūs jie bus tiems, kurių vertybės susijusios su šeima, kurie vertina gerus tarpusavio santykius, o taip pat kūrybingiems žmonėms – norintiems tobulėti, tiems, kurie klauso savo širdies ir dirbantiems darbą, nuo kurio ta širdis dainuoja“, – taip atėjusius 2014-uosius...


Politikai savo vizijas turi pasverti labiau  3

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2013 05 02 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Sėkmingai įgyvendinama valdančiosios koalicijos programa miesto gyventojus verčia reikliau vertinti priešrinkiminius partijų pažadus.


„Esu labiau Emo „iš širdies“, o ne dėl išvaizdos“

Monika Urnikytė, Rasa Kornelija Marozaitė, Palangos senoji gimnazija, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Šiais laikais pastebime ne vieną savo išvaizda ar apranga iš minios išsiskiriantį žmogų. Tokių pavyzdžių galime sutikti ne tik gatvėje, bet ir mūsų miesto mokyklose. Kuo toliau, tuo daugiau mokinių drąsiai eksperimentuoja savo įvaizdžiu, netgi mokyklinį švarką paversdami jo dalimi. Nutarėme pakalbinti moksleivę, kuri galbūt kai kam atrodo keistai, bet visi sutinka, kad išskirtinai. Ji –...


1999 metais Pasaulinė širdies federacija paskelbė paskutinį rugsėjo sekmadienį Pasauline širdies diena. Ši šventė švenčiama 90 – yje pasaulio šalių, jos metu vyksta įvairūs renginiai, akcijos, skatinantys žmones labiau rūpintis savo sveikata ir daugiau dėmesio skirti širdžiai. Lietuvos Sveikatos mokslų universiteto Psichofiziologijos ir reabilitacijos instituto padalinyje Palangoje...


Šiais mokslo metais mokinių mažiau

„Palangos tilto“ informacija, 2009 09 02 | Rubrika: Miestas

Prasidėjus mokslo metams ir nuvilnijus per miestą Rugsėjo 1-osios šventės akordams, tenka mokiniams krautis kuprines ir užsirašyti pamokų tvarkaraščius. Vasara užleidusi rudeniui vietą, atnešė kartu ir naujų darbų sąrašą, vienas iš jų ir pats svarbiausias mokiniams – kasryt keltis ir lėkti į mokyklas. Šviečiantys mokytojų veidai laukia sugrįžtančių ar naujai atėjusių mažųjų ir be abejo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius