Europos Sąjungos parama pasiekė ir Šventąją

Ugnė RAUDYTĖ, 2010-11-02

Šventosios sveikatos centras „Energetikas“ vykdo net du projektus, kuriuos remia Europos Sąjungos struktūriniai fondai. Šiuo metu vykdydama 25 milijonų litų vertės pastatų modernizavimą ir siekdama efektyviai išnaudoti reabilitacinio gydymo bei poilsio infrastruktūrą, bendrovė siekia didinti klientų, atvykstančių reabilitaciniam gydymui bei poilsiui iš užsienio, skaičių.

 

Brandinama daug planų

Pagal ES Sanglaudos fondo ekonomikos augimo veiksmų programą yra vykdomas projektas „UAB Sveikatos centro „Energetikas“ atvykstamojo turizmo skatinimas“, kuriam buvo skirta 213 261 litų finansavimas iš ES lėšų.

„Atvykstamojo turizmo apimčių augimas leis didinti sveikatos centro užimtumą, kurti naujas darbo vietas Šventojoje, kelti paslaugų kokybę“,- kalbėjo UAB „Energetikas“ direktorė Tatjana Kervienė.

Poilsiautojų iš užsienio srauto didėjimas turėtų teigiamą poveikį Šventosios miesto poilsio ir turizmo paslaugų sektoriaus pajamų augimui, didėtų įmonės tiekėjų pajamos ir produktyvumas.

Projekto metu planuojama pirkti įmonę dominančių užsienio rinkų tyrimą, įdarbinti eksporto rinkodaros specialistą, įmonės paslaugas pristatyti 12 užsienio parodų, pagaminti ir išplatinti rinkodaros medžiagą. Įgyvendinus projektą, eksporto dalis pardavimuose padidės 6,2 procentų punkto, o eksporto pajamos išaugtų penkis kartus. Projekto trukmė 36 mėnesiai.

„Projektui buvo būtina ES parama, nes kai mums suteikė finansavimą, pagreitėjo projekto įgyvendinimas, jis įgyvendinamas platesniu mastu. Projektas buvo pradėtas įgyvendinti 2009 metų rugsėjo devintą dieną. Projektas turėtų tęstis 36 mėnesius“,- pasakojo T. Kervienė.

Eksporto didėjimas sąlygotų įmonės kuriamos pridėtinės vertės didėjimą, paslaugų kokybės augimą, darbo našumas, pasak T. Kervienės, įgyvendinus projektą padidėtų ne mažiau kaip 69,1 procentais.

 

Įgyvendinami du projektai

Kartu su šiuo projektu yra įgyvendinamas ir „UAB Sveikatos centras „Energetikas“ turizmo ir reabilitacijos infrastruktūros modernizavimas ir plėtra“.

„Reabilitacijos centro pastatams būtina rekonstrukcija, veikloms – modernizavimas, nes pagrindinio korpuso sienos nešiltintos, stogai kiauri, pastatas nepakankamai pritaikytas neįgaliesiems, trūksta įvairesnių paslaugų ir pramogų. Atskirai stovintis 5-tas korpusas yra negyvenamas ir griūna, jam nedelsiant reikalinga rekonstrukcija. Dėl nepakankamai išvystytos ir neišnaudojamos infrastruktūros, neišnaudojami ir vietiniai resursai – kvalifikuotas personalas ir gydyklos. Pastatų renovavimui reikalingos didžiulės investicijos. Be ES paramos, savo ir skolintomis lėšomis to padaryti neįmanoma“,- pasakojo apie pastatą UAB „Energetikas“ direktorė T. Kervienė.

Įgyvendinus projektą, būtų renovuotas 5-tas korpusas, jame įrengiant 84 šiuolaikiškai įrengtus numerius, įrengiant SPA centrą, soliariumą, kavinę, sveikatinimo patalpas.

UAB „Energetikas“ už ES paramos lėšas įsigys aktyvaus poilsio inventorius, naują regiono mastu reabilitacijos įrangą. „Už likusias lėšas bus apšiltinta fasada, sutvarkyti stogai, įrengtas pandusas neįgaliesiems. Tai bus padaryta dviejuose iš keturių pagrindinio komplekso korpusų“,- pasakojo T. Kervienė.

Investicijų dėka pagerės apgyvendinimo paslaugų kokybė, bus teikiamos kompleksinės poilsio ir gydymo paslaugos dėl ko sumažėtų sezoniškumas ir išaugtų pajamos.

 „Tai leistų ateityje savo lėšomis užbaigti likusių korpusų rekonstrukciją. Įgyvendinus projektą, bus sukurta naujų darbo vietų, pritraukta 15 milijonų litų privataus finansavimo lėšų“,- pasakojo T. Kervienė.

Projektais tikimasi, kad Šventoji taip pat ne ką mažiau nei Palanga bus patraukli turistams bei klientams, atvykstantiems reabilitaciniam gydymui.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos senojoje gimnazijoje rugsėjo 18 ir 20 dienomis vyko Lietuvos šaulių sąjungos Vakarų (jūros) šauliųPalangos 306 kuopos jaunųjų šaulių pristatymas su sportinėmis estafetėmis. Jį organizavo III klasės gimnazistai – būrio vadas Marius Gruzdys ir būrio vado pavaduotojas Dominykas Nuraševas. Jiems talkino kuopos jaunieji šauliai.


Dėl geidžiamo darbo nebūtina vykti į Vilnių –didžiosios šalies įmonėspagrindinius savo padalinius steigia ne tik sostinėje. Vienas tokių pavyzdžių – prieš pusantrų metų Kaune įkurtas „Tele2“ Verslo klientų aptarnavimo centras.


Praėjusį šeštadienį Kaune, karininkų ramovėje, vykusiame Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) suvažiavime dalyvavo 191 delegatas. LŠS sudaro 10 rinktinių, veikiančių teritoriniu principu visose Lietuvos apskrityse. Šiandien rinktines sudaro daugiau nei 100 kuopų, įkurtų visuose Lietuvos rajonuose. Ir Šaulių sąjungai priklauso per 10 tūkst. narių....


Kasmet Palangos miesto savivaldybė organizuoja kultūros projektų atrankos konkursą, ir kaskart Savivaldybė gali prisidėti lėšomis prie išskirtinių renginių, džiuginančių žmones jau ne vienerius metus. Žinoma, pateikiama ir naujų pasiūlymų, kuriems taip pat skiriamas dalinis finansavimas. Šiemet iš 18 pateiktų kultūros projektų paraiškų iš dalies...


Įveikus visas kliūtis, penktadienį Palangoje buvo duotas startas naujos miesto autobusų stoties ir prekybos centro statyboms. Investuotojas UAB „Palanga properties“ ir darbų rangovas „Vikstata“ pažadėjo, kad kompleksas iškils metų pabaigoje – planuojama, lapkritį. Į projektą bus investuota per 15 milijonų litų. Statybos darbų pradžios ceremonijoje...


Prieš Kalėdas Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos mokyklų savivaldų informavimo centras surengė keletą renginių moksleiviams.


Spalio 12 d. Kauno sporto halėje iškilmingai paminėtas Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos (LPKTS) 25 metų jubiliejus.


Vaidas Šimaitis – vienas didžiausių verslininkų ne tik Palangoje, bet ir visame pajūrio regione. Šventosios poilsio komplekso „Elija“ ir viešbučio „Kuršių kaimas“ sumanytojui, ko gero, vieninteliam kurorte tinka ir kitas žodis – vystytojas. Bet minint viešbučio „Kuršių kaimas“ ketverių metų jubiliejų...


Europos Sąjungos remiamas didelis projektas „VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninės paslaugų kokybės gerinimas modernizuojant ambulatorinės reabilitacijos, palaikomojo gydymo ir slaugos, priėmimo-skubios pagalbos bei dienos chirurgijos paslaugų infrastruktūrą“ planuojamas užbaigti jau šių metų gale.


Šventosios sveikatos centras „Energetikas“ vykdo net du projektus, kuriuos remia Europos Sąjungos struktūriniai fondai. Šiuo metu vykdydama 25 milijonų litų vertės pastatų modernizavimą ir siekdama efektyviai išnaudoti reabilitacinio gydymo bei poilsio infrastruktūrą, bendrovė siekia didinti klientų, atvykstančių reabilitaciniam gydymui bei poilsiui iš užsienio, skaičių.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas