Gera žinia: iš trečiųjų šalių gautas dovanas deklaruoti tapo paprasčiau

Palangos tiltas, 2022-12-01
Peržiūrėta
1479
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gera žinia: iš trečiųjų šalių gautas dovanas deklaruoti tapo paprasčiau

Nuo gruodžio 1 d. iš ne ES šalių per Lietuvos paštą atkeliavusias dovanas galima deklaruoti  paprasčiau. Siekiant užtikrinti sklandesnį procesą, dovanų gavėjams nebereikės privalomai pateikti iš siuntėjo gauto patvirtinimo apie siunčiamo daikto vertę. Tai reiškia, jog deklaravimo formoje užteks nurodyti, kokia dovana  yra siuntoje ir kokia jos vertė.

Šis proceso supaprastinimas įdiegtas konsultuojantis su Lietuvos Respublikos muitine.

„Nuolat stebime, vertiname ir tobuliname savo paslaugas bei procesus tam, kad garantuotume kuo sklandesnę klientų patirtį. Artėjančios didžiosios metų šventės – metas, kuomet dovanos iš užsienio brangiems žmonėms į Lietuvą siunčiamos ypatingai dažnai. Todėl tikime, kad paprastesnė dovanų iš trečiųjų šalių deklaravimo tvarka neabejotinai pasiteisins, kadangi leis sutaupyti laiko, kurio ruošdamiesi Kalėdoms dažnas vis pritrūkstame“, – sako Lietuvos pašto Klientų patirčių valdymo departamento vadovė Deimantė Žebrauskaitė.

Kaip ir anksčiau, už siuntos deklaravimo formoje nurodomos informacijos tikslumą bus atsakingas informaciją teikiantis asmuo. Be to, Lietuvos paštas ir toliau vadovausis vidiniais patikros procesais, kuriais siekiama užtikrinti deklaravimui pateikiamos informacijos teisingumą ir tai, kad valstybei būtų sumokėti reikiami mokesčiai. Kilus klausimams ar abejonėms Lietuvos paštas pasilieka teisę klientų paprašyti papildomos informacijos apie siuntą.

Lietuvos paštas primena, kad 2021 m. liepos 1 d. visose ES šalyse buvo panaikinta importo PVM lengvata – nuo minėtosios datos importo PVM reikia mokėti už visas iš trečiųjų šalių gaunamas prekes. Tačiau išimtis yra taikoma privačių asmenų privatiems asmenims siunčiamoms dovanoms, kurių vertė siekia iki 45 Eur. Siuntos su dovana vertei viršijus 150 Eur yra taikomas ir importo muito mokestis.

Nuo praėjusių metų liepos 1 d. visos siuntos iš trečiųjų šalių, tarp jų ir dovanos, privalo būti deklaruojamos. Siuntai atvykus į Lietuvą gavėjas gali rinktis ją deklaruoti per Lietuvos paštą, savarankiškai per LR muitinės platformą, arba per kitą tarpininką. 

Siekiant, kad siuntos būtų tvarkingai deklaruojamos ir laiku pasiektų gavėjus, planuojantiems iš trečiųjų šalių siųsti dovanas Lietuvoje gyvenantiems artimiesiems, rekomenduojama iš anksto pasidomėti išsamia siuntų deklaravimo tvarka ir padėti jiems deklaruoti. Daugiau informacijos apie dovanų ir kitų tipų siuntų deklaravimą galima rasti Lietuvos pašto svetainėje: https://www.post.lt/pvm-lengvatos-panaikinimas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Sprendimas vystyti jūrinio vėjo elektrinių parką svarbus ir regiono plėtrai, ir tuo pačiu atveria galimybių vietos bendruomenėms. Parkas sudarys prielaidas pritraukti daugiau investicijų, kas sąlygos naujų darbo vietų kūrimą, viešosios infrastruktūros plėtrą ir bendro gerbūvio kūrimą. Be to, planuojama, kad artimiausių savivaldybių biudžetas bus papildytas apie 3 mln. eurų per metus ir dar...


Artimųjų kapus Palangos miesto kapinėse rasti nuo šiol bus paprasčiau – miesto civilinės kapinės suskaitmenintos, tad visa aktuali informacija jau patogiai pasiekiama virtualioje erdvėje. 


Nuo gruodžio 1 d. iš ne ES šalių per Lietuvos paštą atkeliavusias dovanas galima deklaruoti  paprasčiau. Siekiant užtikrinti sklandesnį procesą, dovanų gavėjams nebereikės privalomai pateikti iš siuntėjo gauto patvirtinimo apie siunčiamo daikto vertę. 


Komentuodamas Vidaus reikalų ministerijos (VRM) sprendimą poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ 2022 metais perduoti Turto bankui, palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas įraše socialiniame tinkle „Facebook“ trečiadienį, gruodžio 1 dieną, teigė „turįs prisipažinti“, kad jį žinia apie VRM priklausiančių reabilitacijos centrų Palangos „Pušynas“ ir Druskininkų „Dainava“ uždarymą...


UAB „Palangos šilumos tinklai“ informuoja, kad sąskaitos už gautas paslaugas vasario mėnesį vėluos dėl AB „Lietuvos paštas“ vykdomų darbų diegiant automatizuotą siuntų skirstymą.


Balandžio 8 d. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Palangos skyriuje gautas vienas pranešimas apie nustatytą koronaviruso infekciją.


Palangos miesto savivaldybė primena, jog asmenims ir šeimoms, pageidaujantiems gauti paramą būstui išsinuomoti, bei socialinio būsto nuomininkams kasmet privalu deklaruoti turtą (įskaitant gautas pajamas) už kalendorinius metus. Palangos miesto savivaldybės administracijos Ūkio ir turto skyriaus vyriausioji specialistė Audrutė Keblienė teigė, jog tai nėra naujiena – tai...


Primename, kad asmenims ir šeimoms, pageidaujantiems gauti paramą būstui išsinuomoti, bei socialinio būsto nuomininkams kasmet privalu deklaruoti turtą (įskaitant gautas pajamas) už kalendorinius metus.


 Nuo 2015 m. sausio 1 d. įsigaliojus Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymui, asmenims ir šeimoms, įrašytiems į savivaldybėse sudarytus asmenų ir šeimų, turinčių teisę į paramą būstui išsinuomoti, sąrašus bei savivaldybės socialinio būsto nuomininkams numatyta pareiga Gyventojų turto deklaravimo įstatyme nustatyta tvarka kasmet iki gegužės...


Viešoji įstaiga „Palangos futbolo klubas“ ir kartu „Palangos“ komanda buvo įkurta 2010 metų pabaigoje, siekiant atgaivinti futbolą Palangoje. „Iškėlėme tikslą, kad jaunuoliai emocijas išlietų futbolo aikštėje, o ne gatvėje, kad augtų fiziškai sveiki, lavintų charakterį“, – klubo internetinėje svetainėje nurodo klubo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius