Gerbiamoji Palangos savivaldybės bendruomene, minime Lietuvai išskirtinę ir labai brangią dieną

"Palangos tilto" informacija, 2023-02-16
Peržiūrėta
1062
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šarūnas Vaitkus
Šarūnas Vaitkus

Vasario 16–oji, Valstybės atkūrimo diena, mums primena ne tik mūsų šaliai itin svarbius istorijos akcentus, bet ir tai, kaip nelengvai buvo siekta valstybingumo ir kad privalome tai saugoti ir tuo su meile didžiuotis.

Mes, palangiškiai, galime nepaprastai didžiuotis ir tuo, kad būtent Palangos progimnazijoje buvo auklėjami ir čia formavosi net keturių signatarų, 1918 metų vasario 16 dieną pasirašiusių Lietuvos Nepriklausomybės aktą, asmenybės. Šioje progimnazijoje mokėsi būsimieji Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarai Steponas Kairys, Antanas Smetona, Jurgis Šaulys ir Kazimieras Steponas Šaulys, iš kurių vienas vėliau tapo ir Lietuvos Prezidentu.

Džiaugiuosi, kad Palanga jau prieš kurį laiką įamžino šių signatarų atminimą, atidarydama išskirtinę Signatarų alėją. Pagerbėme ir Palangai sugrįžti į Lietuvą padėjusį bei lemiamą žodį tarusį arbitražo komisijos, 1921 m. priėmusios sprendimą dėl sienų nustatymo tarp Lietuvos ir Latvijos, pirmininką Edinburgo universiteto profesorių, diplomatą Džeimsą Jangą Simpsoną.

Jau visai netrukus pagerbsime ir pirmojo Lietuvos Prezidento Antano Smetonos atminimą –  mūsų kurorte bus atidengtas šiai iškiliai asmenybei skirtas paminklas – neįprastas, kitoks, koks buvo ir A.Smetona.

Žingsnis po žingsnio Lietuva keičiasi ir stiprėja. Nuolat ir nesustabdomai, bendromis visos mūsų bendruomenės pastangomis keičiasi ir mūsų kurortas. Nepriklausomybę puoselėjanti valstybė, veržlus mūsų miestas, savo kraštą mylintys seneliai, tėvai, vaikai ir anūkai, aktyvi ir idėjų bei iniciatyvų kupina mūsų bendruomenė – tai ir yra mūsų Palanga bei Lietuva.

Pasveikinkime vieni kitus su Valstybės atkūrimo diena – su meile širdyse ir pačiais nuoširdžiausiais linkėjimais mūsų gintarinei Lietuvai ir mūsų išgražėjusiai Palangai, pasitinkančiai savo jubiliejinį 770 – mečio gimtadienį! Būkime sveiki, laimingi ir dėmesingi vieni kitiems!

Su Vasario 16 –ąja!

Pagarbiai Palangos miesto savivaldybės tarybos ir administracijos vardu

meras Šarūnas Vaitkus

 

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vasario 16–oji, Valstybės atkūrimo diena, mums primena ne tik mūsų šaliai itin svarbius istorijos akcentus, bet ir tai, kaip nelengvai buvo siekta valstybingumo ir kad privalome tai saugoti ir tuo su meile didžiuotis. Mes, palangiškiai, galime nepaprastai didžiuotis ir tuo, kad būtent Palangos progimnazijoje buvo auklėjami ir čia formavosi net keturių signatarų, 1918 metų vasario 16 dieną...


Rugsėjo 1-oji – visuomet išskirtinė kiekvienam mūsų, nepaisant to, ar žengi pro ugdymo įstaigos duris pirmą kartą, ar lydi jauną žmogų mokslo ir žinių takais, ar jau esi pro šias duris išėjęs prieš daugelį metų. Bet kokiu atveju tai – daug teigiamų emocijų ir vilties kelianti diena, kuri pradeda dar vieną mokslo ir žinių metų ciklą.


Palangoje balandžio 19 dieną surengtos Lietuvos ir Ukrainos draugystės dienos „Draugystės dienos“ rezultatai gerokai viršijo lūkesčius vykusios rezultatai gerokai viršijo lūkesčius: surinkta 16 504 eurai. „Tik dar kartą įsitikinome, jog kartu galime išties labai daug!“ savo Facebook paskyroje pirmadienį, balandžio 25 dieną, parašė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir...


Vadovaujantis Lietuvos Respublikos šilumos ūkio įstatymo 13 straipsnio 1 dalimi bei Šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos energetikos ministro 2010 m. spalio 25 d. įsakymu Nr. 1-297, 61 punktu, taip pat atsižvelgiant į Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos orų prognozes, Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus...


Šeštadienį, rugpjūčio 28-ąją, į Palangą atvyksta Zita Kelmickaitė ir Free Finga. Nuo 11 valandos aikštėje prie Palangos Kurhauzo duetas palangiškiams ir miesto svečiams ruošia išskirtinę programą su Vytauto Didžiojo universiteto kameriniu orkestru.


"Klausimas apie Tarybos sprendimų projektų skaičių man yra truputį keistas – skirtingų kadencijų Savivaldybės tarybos nerungtyniauja, kuri parengs daugiau sprendimų. Tarybos sprendimus diktuoja įstatymai, įstatymų pakeitimai, įvairios valstybės institucijų parengtos tvarkos," - "Palangos tiltui" pabrėžė meras Šarūnas Vaitkus.


Kovo 30 dieną minime visai šaliai svarbią datą – Palangos krašto prijungimo prie Lietuvos dieną. Kasmet šią dieną kurorte prasidėdavo savaitę trunkantis renginių ciklas "Palangos dienos", kurio tikslas – paminėti ne tik šią svarbią datą, bet ir balandžio 5 d. minimą Palangos miesto gimtadienį. Deja, dėl susiklosčiusių aplinkybių šiais...


Palanga įsipareigojo puoselėti pirties tradicijas ir kviečia į išskirtinę šventę

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 06 09 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybė ir Lietuvos pirčių SPA asociacija susitarė bendradarbiauti puoselėjant lietuviškos ir baltų pirties tradicijų išsaugojimą, didinant Palangos kurorto žinomumą ir patrauklumą bei šviečiant visuomenę apie SPA koncepciją bei filosofiją. Bendradarbiavimo sutartį ketvirtadienį pasirašė Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir Lietuvos pirties...


  Trečiadienį kelininkų poilsio namai priešais miesto savivaldybę tapo miesto savivaldybės nuosavybe. Pastato perdavimo sutartį pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir valstybinės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ direktorius Petras Kaučikas. Tikimasi, kad savivaldybės jėgomis parengus pastato renovacijos projektą ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius