Geriausiųjų šunų parodoje

Rasa GEDVILAITĖ, 2009-11-03
Peržiūrėta
2026
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Spalio 8-11 dienomis Slovakijos sostinėje Bratislavoje vykusioje Pasaulinėje šunų parodoje savo šuns grožį ir gabumus demonstravo ir palangiškė Sandra Kanapickaitė. Trumpaplaukis vengrų vižlas turėjo galimybę konkuruoti su iš viso pasaulio atvykusiais šunimis. O tokios veislės šunų, kaip Palangoje gyvenančio Bumo, parodoje susirinko net 89.

 

Pakankamai apsirūpinę

Palangiškė S.Kanapickaitė patyrė stiprių išgyvenimų, nes tai buvo pirmasis augintinio pasirodymas ir iškart tokio masto renginyje. Šioje parodoje dalyvavo daugiau nei dvidešimt tūkstančių šunų iš viso pasaulio ir įvairiausių veislių. Į šią parodą buvo užregistruota daugiau kaip 60 geriausių mūsų krašto šunų, daugiausia buvo iš Čekijos, Italijos ir Rusijos. Palangiškės nuostabą sukėlė didžiulis dėmesys skiriamas vien tik šunims, pamiršus jais taip besirūpinančius žmones. Šunų priežiūrai skirtos įvairiausios priemonės stebino gausa, nes pasak palangiškės, net žmonės tiek daiktų keliaudami nesiveža, su kiek į Slovakijos sostinę atvyko šeimininkų branginami šuneliai.

 

Vertinimo strategija

Pirmą kartą patekusi į tokio pobūdžio renginį, S.Kanapickaitė suglumo pajutusi, kiek taisyklių ir pareigų privaloma žinoti dalyviams. Šunų pasirodymas vyko pagal nustatytą tvarką: keturios dienos buvo paskirstytos visoms šunų veislėms, kad galėtų atskleisti visus privalumus savose grupėse. Šunys buvo vertinami visapusiškai – tiek dresūra, tiek ir išlaikytos kūno linijos, raumenys, kaulai, dantys, reakcija, lytiniai organai. Žiūrėta, kaip reaguoja keturkojai augintiniai į svetimus žmones. S.Kanapickaitės vienerių metų vengrų vižlas Bumas dalyvavo jaunėlių grupėje ir pelnė labai gerą vertinimą. Jis pasižymėjo puikiu judesiu, proporcijomis, pastebėta gera nugaros linija, krūtinė, kieti kaulai. Į Palangą jaunasis Bumas grįžo su raudona juostele, kuri praneša visiems apie jo įvertinimą – labai gerai („very good“). Geriausias įvertinimas buvo puikiai („excellent“), o prasčiausias – gerai („good“).

 

Draugiškasis vengrų vižlas

Palangiškės šuo Bumas išsiskiria savo judrumu ir draugiškumu. Nenustygstantis vietoje jaunas šuo puikiai orientuojasi aplinkoje, todėl yra populiarus medžioklinis šuo. Pasak S.Kanapickaitės, šio šuns paskirtis yra atnešti paukštį. „Norėjom šeimoje judraus, nemiegančio ir į medžioklę tinkančio šuns“, - apie pasirinkimą kalbėjo palangiškė. Vižlai pasižymi prieraišumu ir atviros meilės reiškimu savo šeimininkams, todėl visada stengiasi būti arčiau jų.

Vižlus auginančių šeimų skaičius pastaraisiais metais didėja jų grožio, draugiško temperamento bei lengvo dresavimo dėka. Trumpaplaukiai, tokie kaip Bumas, nereikalauja daug priežiūros.  

 

Vyraujanti nešvara

Šunims skirtos vietos nepasižymėjo dydžiu, ypač, pasak palangiškės, pritrūko vietos tokiems šunims, kuriems reikia „prasilakstymo“. Pievelė buvo labai maža, o be to, neprižiūrėta, nevaloma nuo šunų išmatų. Šunys grįždavo į savo narvelius, kurie taip pat laisvai vaikštantiems gyvūnams nekėlė patogumo, purvini ir dvokiantys. Nešvara buvo jaučiama visur. „Niekas ten nekreipė dėmesio į savo šunų išmatas, nesuko sau galvos dėl susitvarkymo“, - įspūdžiais dalijosi palangiškė. Pasak S.Kanapickaitės, pripratęs jaustis nevaržomas Bumas patyrė didžiulį stresą „kalėdamas“ narve, kuris parodoje buvo būtinas.

Nesklandumai dėl šunų laisvo vedžiojimo ar lakstymo tuo nesibaigė. Palangiškė pasakojo, kad parkuose draudžiama vestis šunis, o surasti tokį, į kurį būtų leidžiama, sunku. Griežti ženklai nurodo įsakymą neatlikti neteisėtų veiksmų, vadinasi, nesivesti savo augintinių. Už tai gresia baudos.

 

Pirmasis laimėjimas

Tiek šeimininkė, tiek ir augintinis į Palangą grįžo patyrę daug įspūdžių ir pamatę, kaip vyksta tokie renginiai, dominantys viso pasaulio šunų mylėtojus. Gavęs pirmąjį savo įvertinimą – raudonąją juostelę, kuri įrodė jo kilmingą laikyseną ir elgesį bei patyręs jam neįprastų sąlygų, jaunasis Bumas sukėlė daug nerimo, bet ir pasididžiavimo savo šeimininkams. Atlaikęs pirmuosius išbandymus, jis dar sulauks savo tikrosios pergalės. O šįkart Pasaulinės šunų parodos gražiausiu pasaulio šunimi pripažintas faraonų šuo iš Švedijos.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Sekmadienio vakarą Palangos kempinge „Compensa“ baigėsi tris dienas trukusios tarptautinės šunų parodos – vasaros parodų sezonas „uždarytas“.


Rugsėjo 2 d., 13.00 val., Palangoje, Vytauto g. ir Basanavičiaus g. sankirtoje, prasidės Alytaus šunų mylėtojų klubo „CANIS” eisena į Jūratės ir Kastyčio skverą-fontaną. 


Rugsėjo 23 – 25 d. Palangoje vykusios tarptautinės šunų parodos buvo kitokios nei įprasta.


Sekmadienį, rugsėjį 26 d., Palangoje baigėsi Lietuvos kinologų draugijos organizuotos 3 tarptautinės šunų parodos – laimėtojams išdalintos taurės ir prizai.


Palanga – šeimoms draugiškas kurortas – pristatoma spalio 2-4 dienomis Vilniuje, „Siemens“ arenoje vyksiančioje parodoje „Šeima 2015“.


Palangos kurortas pristatytas turizmo parodoje Varšuvoje

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 04 26 | Rubrika: Miestas

Palangos kurortas pristatytas balandžio 20-22 dienomis Lenkijoje, Varšuvoje vykusioje XVII tarptautinėje turizmo ir poilsio parodoje „LATO 2012“. Lietuvai parodoje atstovavo Lietuvos kurortų ir Nacionalinės SPA asociacijos, kurortų ir kurortinių teritorijų turizmo informacijos centrai (TIC). Informacija apie Palangą teikta bendrame Lietuvos kurortų ir Nacionalinės SPA...


Paliktos šunų „dovanėlės“ ant gatvių ar šaligatvių – nuolatinė problema, kuri kaip skaudulys gelia kiekvieną miestelėną. Nors visi šią bėdą mato, tačiau ne visi šunelių savininkai linkę palaikyti švarą mieste. O ir tam padaryti pats miestas nelabai suteikia galimybių, mat nėra tam skirtų dėžių, nei specialiai šunų vedžiojimui įrengtų aikštelių.


Daugelyje Lietuvos miestų šunų vedžiojimo aikštelės nebėra naujiena. Jose augintinių šeimininkai gali laisvai vedžioti savo šunis, nepiktinant kaimynų, jog teršiama aplinka po jų langais. Palangoje tokių aikštelių nėra ir kol kas jų įrengimas – nenumatytas, tačiau kaip patikino Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas, pamažu žengiama šia linkme.


Jau beveik dvidešimtmetį kolekcionuojantis suvenyrinius šunis Vytautas Kusas pernai Palangoje įkūrė šunų muziejų. Tai vienintelis toks muziejus Pabaltijo šalyse. Šis muziejus anksčiau buvo V. Kuso dirbtuvės ir joje eksponuojami paveikslai bei miniatiūros, tačiau dalį studijos jis paaukojo įkurti šunų muziejui.


Geriausiųjų šunų parodoje  1

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 11 03 | Rubrika: Kultūra

Spalio 8-11 dienomis Slovakijos sostinėje Bratislavoje vykusioje Pasaulinėje šunų parodoje savo šuns grožį ir gabumus demonstravo ir palangiškė Sandra Kanapickaitė. Trumpaplaukis vengrų vižlas turėjo galimybę konkuruoti su iš viso pasaulio atvykusiais šunimis. O tokios veislės šunų, kaip Palangoje gyvenančio Bumo, parodoje susirinko net 89.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius