Gerinant asmens sveikatos priežiūros paslaugas - investicijos į infrastruktūros modernizavimą

Ugnė RAUDYTĖ, 2011-06-03
Peržiūrėta
883
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gerinant asmens sveikatos priežiūros paslaugas -  investicijos į infrastruktūros modernizavimą

Europos Sąjungos remiamas didelis projektas „VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninės paslaugų kokybės gerinimas modernizuojant ambulatorinės reabilitacijos, palaikomojo gydymo ir slaugos, priėmimo-skubios pagalbos bei dienos chirurgijos paslaugų infrastruktūrą“ planuojamas užbaigti jau šių metų gale.

 

Finansuoja Europos Sąjunga

„Projektas jau vykdomas antrus metus, per kuriuos buvo padaryta tikrai labai daug. Ligoninė Europos Sąjungos paramos dėka bus tikrai prestižinė visos Lietuvos atžvilgiu“,- kalbėjo VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamento vedėjas Remigijus Alvydas Kirstukas.

Šis projektas yra finansuojamas pagal 2007-2013 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų Sanglaudos skatinimo veiksmų programos antrąjį prioritetą „Viešųjų paslaugų kokybė ir prieinamumas: sveikatos, švietimo ir socialinė infrastruktūra”. Veiksmų programos prioriteto priemonė yra ambulatorinių, palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugų plėtra bei stacionarinių paslaugų optimizavimas.

Europos Sąjungos projekto bendra vertė siekia 5 118 000 litų, iš kurių Europos Sąjungos dalis yra 4 350 300 litų. Projektui buvo išmokėta 688 507 litų, iš kurių Europos Sąjungos dalis buvo 585 231 litų.

VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninė teikia asmens sveikatos priežiūros paslaugas Klaipėdos regiono ir visos Vakarų Lietuvos gyventojams. Klaipėdos jūrininkų ligoninės padaliniai veikia Klaipėdos ir Palangos miestuose, todėl sezono metu aptarnaujami tiek Klaipėdos regiono, tiek visos Lietuvos ir užsienio gyventojai.

Palangos ligoninė yra įtraukta į valstybės įstaigų, įgyvendinančių ambulatorinio, palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugų plėtrą bei stacionarinių paslaugų optimizavimo sąrašą. Iš Europos sąjungos struktūrinių fondų lėšų yra numatyta finansuoti svarbiausią priemonę – Palangos ligoninės pastato rekonstrukciją.

 

Svarbiausia - stogas

Kurorto gydymo įstaigos pastato stogas – sena problema, kurią buvo privalu spręsti. „Jei statinio stogas kiauras, tai kalbėti apie normalų darbą nėra prasmės. Dalis Europos Sąjungos projekto jau įgyvendinta - stogas yra jau rekonstruotas“,- kalbėjo VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamento vedėjas R. A. Kirstukas.

Ligoninės pastatas nuosavybės teise priklauso Palangos miesto savivaldybei, tad prašoma Savivaldybės biudžete numatyti dalį lėšų šiam projektui, kurio bendra vertė siekia daugiau nei 5 milijonus litų įgyvendinti. Taip pat prašoma planuojamame biudžete numatyti lėšų tęstinėms sveikatinimo programoms.

Dėl didelio aptarnaujamų pacientų skaičiaus Klaipėdos jūrininkų ligoninė ir jos padalinių infrastruktūra naudojama intensyviai, todėl, nors ir nuolat atnaujinama, moraliai ir fiziškai sensta medicininė įranga ir baldai, įrenginiai, nusidėvi patalpos. Pagrindinės iki Europos Sąjungos projekto įgyvendinimo identifikuotos problemos buvo neefektyviai naudojamos kai kurios patalpos, patalpų trūkumas, bloga patalpų kokybė, kai kurios būtinos medicininės įrangos trūkumas.

„Siekiant gerinti asmens sveikatos priežiūros paslaugas, būtina kompleksiškai investuoti į infrastruktūros modernizavimą“,- komentavo R. A. Kirstukas.

Projekto „VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninės paslaugų kokybės gerinimas modernizuojant ambulatorinės reabilitacijos, palaikomojo gydymo ir slaugos, priėmimo-skubios pagalbos bei dienos chirurgijos paslaugų infrastruktūrą“ tikslas – pagerinti asmens sveikatos priežiūros paslaugų kokybę Vakarų Lietuvos gyventojams.

 

Pagerės teikiamų paslaugų kokybė

Projekto metu planuojama: atlikti ambulatorinės reabilitacijos (Liepojos g. 45, Klaipėdoje), priėmimo-skubios pagalbos, kuris, anot R. A. Kirstuko, buvo jau neatitinkantis jokių standartų, taip pat palaikomojo gydymo ir slaugos, paliatyviosios pagalbos (Klaipėdos pl. 76, Palangoje) patalpų rekonstrukciją, įsigyti naujos medicininės įrangos ambulatorinės reabilitacijos, priėmimo-skubios pagalbos, dienos chirurgijos, palaikomojo gydymo ir slaugos bei paliatyviosios pagalbos paslaugų teikimui.

„Europos Sąjungos projektas turėtų būti užbaigtas jau šių metų pabaigoje, beliko įvykdyti visus viešuosius pirkimus, įsigyjant reikiamą įrangą. Taip pat dabar bus užbaigtas visas trečiasis aukštas, kuriame bus atnaujintos palatos su naujomis lovomis ir reikiama tinkama įranga“,- komentavo apie visus ES darbus R. A. Kirstukas.

Atlikus šias investicijas Klaipėdos jūrininkų ligoninės pacientams pagerės visų penkių investavimo krypčių paslaugų kokybė ir prieinamumas. Todėl ilgės Vakarų Lietuvos gyventojų darbingas amžius ir gyvenimo trukmė, greičiau bus atstatomas prarastas darbingumas, gerės gyvenimo kokybė.

Iš Europos Sąjungos lėšų bus ne tik sutvarkytas pastatas, bet ir įsigyta modernios medicininės aparatūros. „Mums jau buvo būtinas naujas rentgeno aparatas, taipogi privalu gerinti ir skubios medicininės pagalbos bei palaikomojo gydymo paslaugas“,- kalbėjo R. A. Kirstukas.

Taip pat ligoninei reikia naujų baldų, naujos slaugos įrangos, kad tiek personalui, tiek ligoniams būtų sudarytos visos medicininio aptarnavimo bei paslaugų kokybiškos ir efektyvios teikimo sąlygos.

„Atsižvelgiant į tai, kad sveikatos priežiūra yra prioritetinė sritis, nes sveikata yra brangiausias turtas, rūpestis šiuo turtu turi būti aktualus visiems“,- teigė R.A. Kirstukas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

 VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centras (ASPC) nuo lapkričio 10 dienos tapo elektrą gaminančiu vartotoju – nuo šiol pats pagamins 100 proc. visos įmonės reikmėms reikalingos elektros energijos. 


Nuo vasario 1 dienos Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamentas atnaujina savo veiklą, jame vėl bus teikiamos ambulatorinės konsultacijos ir stacionarinės paslaugos.  


Kaip „Palangos tiltą“ informavo Palangos miesto Savivaldybė, iš 123 kurorte dirbančių slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugas teikiančių asmens sveikatos priežiūros bei socialinių paslaugų įstaigų darbuotojų skiepytis neprieštarautų 81. Anot Savivaldybės, reikėtų paskiepyti 15 Palangoje dirbančių medikų, susijusių su labai didele sąlyčio su užsikrėtusiais rizika....


Klaipėdos jūrininkų ligoninė stabdo planinių ir ekstrinių paslaugų teikimą kai kuriuose Palangos departamento skyriuose. Toks sprendimas priimtas dviem departamento slaugytojoms patvirtinus COVID – 19 infekcijos tyrimų teigiamus rezultatus.


Gegužės 23 dieną Palangos asmens sveikatos priežiūros centre atidarytas naujas Diabetinės pėdos kabinetas. Lėšų reikiamai įrangai įsigyti skyrė Palangos Rotary klubas bei Palangos viešbučių ir restoranų asociacija (VRA).  


Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Klaipėdos departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyrius informuoja, kad gripo vakcina, skirta 2018–2019 m. gripo sezonui, įsigyta už valstybės lėšas, rizikos grupių skiepijimui pristatyta į visas Klaipėdos apskrities asmens sveikatos priežiūros įstaigas (ASPĮ). Šių metų gripo sezonui Klaipėdos...


Palangos miesto socialinių paslaugų centras (Klaipėdos pl. 76, Palanga), įgyvendindamas projektą „Socialinių paslaugų plėtra ir veiklos sąlygų gerinimas Palangos m. socialinių paslaugų tarnyboje“, nuo 2016 m. sausio 4 d. pradėjo teikti intensyvios krizių įveikimo pagalbos, laikino apnakvindinimo, psichosocialinės pagalbos paslaugas.


Palangos ligoninėje – Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 06 21 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Palangos departamente duris po remonto atvėrė atnaujintas bei moderniai įrengtas Medicininės slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius. „Palangos departamente yra labai reikalingas 53 lovų Medicininės slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius, kuriame teikiamos ir paliatyviosios medicinos paslaugos. Į šį skyrių patenka ypač sunkūs Klaipėdos ir Palangos...


Europos Sąjungos remiamas didelis projektas „VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninės paslaugų kokybės gerinimas modernizuojant ambulatorinės reabilitacijos, palaikomojo gydymo ir slaugos, priėmimo-skubios pagalbos bei dienos chirurgijos paslaugų infrastruktūrą“ planuojamas užbaigti jau šių metų gale.


Nors Palangoje radiatoriai visur jau šyla, tačiau Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centro patalpose šiluma nesijaučia. Darbuotojai dirba ne itin tinkamomis sąlygomis, o ir atėjusieji pacientai nejaučia jokio malonumo nešildomose patalpose, juk tarp besilankančiųjų yra ir mažų vaikų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius