Gimnazija paskelbė startą naujai „Myliu Palangą“ tradicijai – kartingų varžyboms

Palangos tiltas, 2023-06-12
Peržiūrėta
730
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kapitonai prieš kvalifikacinio rato startą.
Kapitonai prieš kvalifikacinio rato startą.

Nuo šiol kurorto šventė „Myliu Palangą“ nebebus kokia buvusi. Kitokia buvo jau šiemet, praėjusį penktadienį renginių pradžią paskelbusi naujomis sportinėmis varžybomis, kokių iki šiol nebuvo – kartingų lenktynėmis. Trasą joms atvėrė nauja Palangos senosios gimnazijos kūno kultūros mokytoja Irina Šlimienė. 

Idėją mestelėjo mokytojos sūnūs

O viskas prasidėjo taip. „Šiemet pradėjusi Gimnazijoje dirbti mokytoja pagalvojau, kad noriu mūsų gimnazistus įtraukti į naują sporto renginį festivalyje „Myliu Palangąׅ“, – pasakoja organizatorė Irina. – Norėjosi, kad būtų kažkas naujo, ko dar nebuvo – ne tinklinis, ne krepšinis. O kadangi auginu du sūnus, vienas mokosi V. Jurgučio progimnazijoje, kitas – Gimnazijos abiturientas, kreipiausi į juos, ko jie patys norėtų. Jie labai mėgsta kartingus, tad ir pasakė, kad jeigu padarysiu kartingų varžybas, tai bus „wau“. Dar pasikalbėjau su savo mokiniais, pamačiusi, kaip jų akys blizga, išsikėliau sau tikslą – būtinai suorganizuoti.“

Irina suprato, kad didžiausias rūpestis bus pinigai, juk kartingai – ne pigi pramoga. Tačiau čia jos laukė maloni staigmena. Susisiekusi su įmone „Race Time“, Palangoje valdančiai kartingų pramogas, sužinojo, kad verslas – vienos šeimos rankose. Šeimos, kurios visi nariai – buvę ar esami mūsų gimnazistai. 

„Buvęs mūsų gimnazistas Deividas Panovas pristatė kartingų taisykles. Jo žmona Gytė taip pat yra baigusi Palangos senąją gimnaziją, o Deivido sesuo Domilė Panovaitė dabar mokosi trečioje klasėje, kitąmet bus abiturientė. Visi jie – palangiškiai, labai myli savo miestą ir savo mokyklą, tad mums labai sumažino kartingo kainas, praktiškai – tik už kuro savikainą, – džiaugiasi Irina. – O visą renginį finansavo dvi pagrindinės įmonės „EnerGym Dance Studio“ ir „R2baldai“ bei mokinių tėveliai. Kas davė 50 Eur, kas šimtą, kas daugiau, bet visą reikalingą sumą surinkome, kad renginys dalyviams būtų nemokamas. Toks ir buvo pagrindinis mano tikslas, kad vaikams niekas nekainuotų.“

Dalyvavo 10 komandų 

Varžybose dalyvavo 10 komandų po 3 narius. Taigi, iš viso – 30 gimnazistų. Prieš egzaminus smegenis pravėdino dvi abiturientų komandos, po vieną komandą sudarė trečiokai, antrokai, Gimnazijos ukrainiečiai, merginos, daugiausiai komandų – net 4 – suformavo pirmokai gimnazistai. 

Prasidėjęs 16 val. renginys truko tris valandas. 

Greičiausiųjų taurę laimėjo pirmokai Mantas Gužauskas, Arnas Burba ir Yip Thomas Anužis, pasivadinę „Žakas Danielius“. Antrą vietą iškovojo trečiokų komanda „Ratai“: Jonas Grikšas, Nojus Duoblys, Justas Židanavičius. Trečią vietą pelnė antrokai „Mano Armucha“: Henrikas Mordvinukas, Arijus Balčiūnas ir Matas Marauskas. Komandų nugalėtojų kapitonai – Yip T. Anužis, J. Židanavičius ir H. Mordvinukas.  

Reportažą vedė Gimnazijos trečiokė Agnė Dimaitė, akimirkas įamžino pirmokas Kristijonas Karačionka. 

„Kitais metais varžybas būtinai norime pratęsti, – sako renginio organizatorė Irina. – Ir tikiu, kad tai taps gražia kurorto šventės „Myliu Palangą“ tradicija.“

Ligita Sinušienė, Palangos senosios gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo šiol kurorto šventė „Myliu Palangą“ nebebus kokia buvusi. Kitokia buvo jau šiemet, praėjusį penktadienį renginių pradžią paskelbusi naujomis sportinėmis varžybomis, kokių iki šiol nebuvo – kartingų lenktynėmis.


Žurnalas „Reitingai“ paskelbė Lietuvos gimnazijų  reitingą, kuriame Palangos senoji gimnazija yra 25 vietoje iš 354 Lietuvos gimnazijų. Tai aukščiausia pozicija per visą gimnazijos istoriją. 


Palangoje antradienį, gegužės 11 d., registruoti du naujai atvejai, liga dar serga 41 palangiškis. Tiesiogiai nuo koronaviruso nuo pandemijos pradžios mirė 11 palangiškių, iš viso susirgo 1096 palangiškiai.


Žurnalas „Reitingai“ paskelbė Lietuvos mokyklų 2020-ųjų metų reitingą. Šiemet „Reitingai“ vertinime gimnazijos buvo išskirtos į dvi grupes: organizuojančias mokinių atrankas ir neorganizuojančias. Pastarųjų grupėje Palangos senoji gimnazija užėmė 44 vietą iš 356 vertintų gimnazijų. Senoji gimnazija pakilo 8 opozicijomis palyginus su 2019 metais.


Praėjusią savaitę paskelbtas 13-tasis savaitraščio „Veidas“ sudarytasis Lietuvos gimnazijų reitingas. Jame vienintelė Palangos gimnazija įsitaisiusi visai neprastoje vietoje – 67-oje. Juolab, kad konkurentų buvo tikrai labai daug – 291. Pernai Senoji gimnazija užėmė 90 vietą, o užpernai – 125.


Artėjant Vėlinėms miesto kapinėse intensyviai triūsia Palangos komunalininkai – siekiant suteikti didesnį patogumą lankytojams, čia atnaujinami bei naujai klojami trinkelių takai.


Trečiąkart ne tik tradiciškai apsipirkti turgaus dieną – šeštadienį, – bet ir smagiai pasibūti, pašvęsti, padainuoti, pašokti bei išbandyti savo jėgas net šešiose smagiose rungtyse pakvietusi palangiškius ir miesto svečius Turgaus šventė ir jos organizatoriai gali drąsiai teigti, jog pakloti tvirti pamatai gerai...


Senoji gimnazija – geriausiųjų šimtuke

„Palangos tilto“ informacija, 2010 08 03 | Rubrika: Miestas

Šią savaitę savaitraštis „Veidas“ paviešino septintąjį kartą sudarytą visų Lietuvos gimnazijų ir vidurinių mokyklų reitingą. Palangos senoji gimnazija pateko tarp šimto geriausiųjų, atsidūrusi 85 vietoje ir penkiomis pozicijomis pagerinusi praėjusių metų reitingą. Lyderio pozicijas šiemet užima Kauno technologijos universiteto gimnazija, išstūmusi pirmos vietos nugalėtoją Vilniaus licėjų....


Rengiamasi varžyboms „KaRRamBa‘10“

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 30 | Rubrika: Miestas

Gegužės 22 dieną visus ekstremalaus sporto mėgėjus vėl džiugins „KaRRamBa‘10“. Lietuvos ekstremalaus sporto čempionatas organizuojamas jau ketvirtus metus, kuris skirtas riedučių, riedlenčių bei bmx dviračių sportininkams.


Trylikametis šventojiškis Tomas Jurevičius gyvena džiugiomis laukimo nuotaikomis, mat gruodžio mėnesį jis ruošiasi vykti į Pasaulio kartingų čempionatą, vyksiantį Egipte. Jaunasis lenktynininkas, ilgindamas savo pergalių sąrašą, priartėjo ir prie šios, jam itin svarbios, – pateko į pasaulio čempionatą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius