Ginčams dėl Senojo turgaus gatvės teismas tašką padės po savaitės

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-12-13
Peržiūrėta
829
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ginčams dėl Senojo turgaus gatvės teismas tašką padės po savaitės

Ar Tarybos nario ir advokato Aleksandro Jokūbausko, turinčio advokato kontorą Senojo turgaus gatvėje, siekis atimti ją ir vėl atiduoti automobilininkams tenkina tik jo asmeninius interesus, ar Palangos savivaldybė, atiduodama gatvę pėstiesiems, pažeidė kai kurių gatvės gyventojų ir verslininkų interesus? Nesulaukę jiems palankių savivaldybės Eismo saugumo komisijos bei Savivaldybės administracijos sprendimų, ne be A. Jokūbausko paskatinimo, žmonės kreipėsi į teismą. Vakar Klaipėdos apygardos administraciniame teisme įvykusiame teismo posėdyje „žaidimas vyko į vienus vartus“: dauguma teismo kviestų liudytojų gyrė savivaldybės sprendimą. A. Jokūbauskas teismo prašė, nustačius piktnaudžiavimą priimant savivaldybei sprendimus dėl gatvės pavertimo pėsčiųjų, kreiptis į prokuratūrą. Teismas skelbs sprendimą po savaitės – gruodžio 21-ąją.

Atsirado protestuojančių
Vos tik praėjusį rudenį buvo pradėta gatvės rekonstrukcija ir paaiškėjo planai ją atiduoti pėstiesiems ribojant transporto priemonių eismą bei stovėjimą, atsirado tuo nepatenkintų gyventojų. Nesulaukę rekonstrukcijos pabaigos, apie 50 šios teritorijos gyventojų ir verslo įmones čia turinčiųjų pasirašė ir Savivaldybės administracijai įteikė raštą, kuriame abejojama ir dėl pačios rekonstrukcijos, ir dėl jos teisėtumo. Jame teigta, jog apribojus eismą rekonstruotąja gatve prie namų taps sudėtinga privažiuoti čia gyvenantiems žmonėms, o verslą čia turintiesiems bus tiesiog nebeįmanoma dirbti.
Dar daugiau – net trys šimtai – parašų pavasarį buvo surinkta po kreipimųsi į Savivaldybės tarybos Eismo saugumo komisiją.
Eismo saugumo komisijos narių 300 gyventojų pasirašytas raštas neįtikino.
Teismo prašoma, kad jis įpareigotų Administracijos direktorę panaikinti kelio ženklą „Įvažiuoti draudžiama“, pastatytą Senojo turgaus gatvėje iš Ganyklų gatvės pusės, taip pat panaikinti kelio ženklą „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“ su rodykle „Galiojimo kryptis į abi puses“, pastatytą Senojo turgaus ir Janonio gatvių sankryžoje.
Prašoma panaikinti iš Senojo turgaus gatvės važiuojamosios dalies ties Ganyklų gatve bei kitur Senojo turgaus gatvės važiuojamojoje dalyje bet kokius užtvarus – betonines klombas, masyvius metalinius gėlių vazonus surakintus ar nesurakintus grandinėmis ir kita, – kurie trukdo eismui;
Be to, teismo prašoma įpareigoti Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorę neriboti dienos metu nuo 8 ryto iki 20 val. vakaro transporto priemonių sustojimo ir stovėjimo Senojo turgaus gatvėje ir tuo tikslu prie atitinkamų kelio ženklų savo sprendimu pridėti papildomas nuorodas – ženklus „galiojimo laikas „20-8 h“ ir įpareigoti administracijos direktorę panaikinti kelio ženklą „Įvažiuoti draudžiama“, pastatytą Jūratės ir Janonio gatvių sankryžoje ties namais nr. 8 bei nr. 17.

Savivaldybė nesutinka
Pareiškėjas A. Jokūbauskas teisme klausė atsakovės, Administracijos direktorės A. Kilijonienės, ar savivaldybė turi alternatyvią eismo schemą, kurioje būtų numatytas įvažiavimas į Senojo turgaus gatvę, peikė savivaldybę ir Saugaus eismo komisiją, kad į 300 piliečių skundą dėl įvažiavimo apribojimų nebuvo „niekaip reaguota“.
A. Kilijonienė pastebėjo, kad tarp pasirašiusiųjų buvo ir „Bamo“, ir Šventosios gyventojų, ir net užsienyje gyvenančių.
Teisėja teiravosi jos, ar ji žinanti, kas inicijavo tokius skundus, bet administracijos direktorė purtė galvą.
A. Jokūbauskas sakė, kad dėl savivaldybės sprendimų nebuvo galima devynis mėnesius nepažeidžiant įstatymų išvažiuoti iš Senojo turgaus gatvės.
Teisėja klausė į teismą atvykusio liudyti Saugaus eismo komisijos ir Palangos policijos komisariato pareigūno Ričardo Misiūno, kiek buvo surašyta KET pažeidimų protokolų, bet liudytojas sakė, kad „nė vieno“, nes gatvė yra stebima kamerų, ir nebuvo pastebėta nė vieno atvejo, kai automobiliai „ilgiau stovėtų“ neleidžiamose vietose.
A. Jokūbauskas dėstė, kad „iki šiol nerado įsakymo“, kuriuo būtų įteisintas eismas iš Ganyklų gatvės draudžiantis ženklas, tuo tarpu „plyta“ ten kabo.
„Nustačius piktnaudžiavimą priimant savivaldybei sprendimus dėl gatvės pavertimo pėsčiųjų, prašau teismą kreiptis į prokuratūrą“, – prašė Tarybos narys.

Neliko „balagano“
Tiek A. Kilijonienė, tiek Juridinio ir personalo skyriaus vedėjo pavaduotojas Vytautas Korsakas teismui tvirtino, kad, gatvę atidavus pėstiesiems, ženkliai pagerėjo eismo saugumas: vasarą mamos gali saugiai važiuoti su vaikų vežimėliais į turgų, o – kitu metu – vaikai žingsniuoti tiek į V. Jurgučio pagrindinę mokyklą, tiek į Senąją gimnaziją.
„Dėl nepatenkintųjų – visada, priėmus tam tikrus sprendimus, yra tokių, kuriems jie patinka, ir tokių, kuriems – ne. Galiu patikinti, jog tokių, kurie patenkinti pokyčiais Senojo turgaus gatvėje yra gerokai daugiau, nei nepatenkintųjų. Aš manau, kad reikia atsižvelgti į daugumos nuomonę“, – sakė A. Kilijonienė.
Iki istorijai pasiekiant teismą Palangos meras Š. Vaitkus nuo pat gatvės rekonstrukcijos pradžios akcentavo, jog teiginiai, neva gatvė esanti uždaryta, prasilenkia su tiesa: įvažiuoti į ją galima, ir tikrai nebūtų jokių problemų, jei ne keletas žmonių, kurie turintys čia verslą ir tas problemas kuriantys. Meras pabrėžė, jog nebenorima šioje gatvėje matyti „balagano“, todėl ir daryta apie 400 tūkst. litų kainavusi rekonstrukcija.

Turi likti pėstiesiems
Kad dabartinė tvarka esanti daug geresnė, nei buvusi anksčiau, teisme sakė ir daugiabučio namo Senojo turgaus g. 11 bendruomenės atstovė Magdelena Ignotienė: „Kiek teko bendrauti ir su mūsų namo gyventojais, ir su kitais palangiškiais, visi tik džiaugiasi, kad gatvė sutvarkyta ir kad nebereikia saugotis automobilių ar landžioti tarp užtvėrusių visus priėjimus mašinų. Gatvė turi būti pėstiesiems, kitaip visiems teks joje valgyti šviną“.
Teisme liudiję ir kiti gatvės gyventojai – N. A. Saldūnienė, R. Vaičiulienė, J. Mačiulaitis – tvirtino esą prieš bet kokio autotransporto eismą gatve, o gatvės gyventojams galima į joje esančius namus įvažiuoti Janonio gatve pro turgų.
„Išties gatvė po rekonstrukcijos, joje apribojus eismą, tapo gerokai saugesnė. Anksčiau joje nuolat registruodavome eismo įvykius, dabar – ne“, – sakė R. Misiūnas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) spalio 6 dieną neskundžiama nutartimi panaikino šių metų gegužės 8 dienos Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimą, kad Aleksandras Jokūbauskas, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, atstovaudamas fiziniam asmeniui kaip advokatas, pažeidė iki 2019 metų pabaigos galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo...


Su atleidimu iš darželio-lopšelio „Gintarėlis“ direktorės pareigų nesusitaikstanti buvusi jo direktorė Ilona Milkontė, kurios interesus teisme atstovavo buvęs Palangos miesto Tarybos narys, advokatas Aleksandras Jokūbauskas, blogos žinios sulaukė ir iš Klaipėdos apygardos teismo (KAT). Spalio 22 d. jis paskelbė nutartį, kuria Klaipėdos apygardos teismo...


Buvusiam Palangos miesto turgaus buhalteriui ir faktiškam direktoriui Eimučiui Židanavičiui vėl neramios dienos – Klaipėdos apygardos teismas praėjusią savaitę panaikino pirmos teisminės instancijos, Plungės apylinkės teismo Palangos rūmų (buvęs pavadinimas – Palangos miesto apylinkės teismas) jam palankų spendimą dėl Šventosios turgaus rekonstrukcijos ir pavedė...


Lietuvos Aukščiausiojo teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija teismo posėdyje kasacine rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą pagal nuteistojo Svajūno Bradūno, buvusio Palangos miesto vyriausiojo architekto, ir jo gynėjo advokato Aleksandro Jokūbausko kasacinį skundą dėl Palangos miesto apylinkės teismo 2014 metų sausio 13 dienos nuosprendžio...


Apskundęs Palangos miesto apylinkės teismo nutartį, kuria buvo pripažinta, kad miesto savivaldybė jį teisėtai atleido iš UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktoriaus pareigų, Rimantas Gliožeris, buvęs direktorius, liko it musę kandęs ir Klaipėdos apygardos teisme.


Liepos 10 d. Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija padėjo tašką Senojo turgaus gatvės istorijoje ir priėmė nutartį atmesti pareiškėjo Aleksandro Jokūbausko apeliacinį skundą dėl Klaipėdos apygardos administracinio teismo 2012 m. gruodžio 21 d. priimto sprendimo nutraukti administracinę byla pagal pareiškėjų Aleksandro Jokūbausko, Irenos...


Gruodžio 21-ąją Klaipėdos apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija padėjo tašką Senojo turgaus gatvės istorijoje ir priėmė sprendimą nutraukti administracinę byla pagal pareiškėjų, Tarybos nario advokato Aleksandro Jokūbausko, Irenos Večerskienės, Janinos Smilgevičienės, Džiuljetos Garolienės ir Stasio Urbono, skundą atsakovei Palangos miesto savivaldybės...


Ar Tarybos nario ir advokato Aleksandro Jokūbausko, turinčio advokato kontorą Senojo turgaus gatvėje, siekis atimti ją ir vėl atiduoti automobilininkams tenkina tik jo asmeninius interesus, ar Palangos savivaldybė, atiduodama gatvę pėstiesiems, pažeidė kai kurių gatvės gyventojų ir verslininkų interesus? Nesulaukę jiems palankių savivaldybės Eismo saugumo komisijos bei Savivaldybės...


Pernai rekonstruota kurorto vaizdo nepuošusi Senojo turgaus gatvė vis dar tebekursto palangiškių aistras. Nepatenkintieji tuo, kad gatvė praktiškai atiduota pėstiesiems bei tuo, jog pasunkėjo privažiavimas prie nuosavų namų, ofisų ir parduotuvyčių, gyventojai, nesulaukę jiems palankių Eismo saugumo komisijos bei Savivaldybės administracijos sprendimų, kreipėsi į teismą....


Atrakcionai Palangoje vos ne kasmet kaitina aistras tarp verslininkų ir miesto valdžios. Šią vasarą niekaip neišsprendžiama, ką daryti su vaikų žaidimo teritorija Vytauto gatvėje, šalia kurhauzo. Teismų maratonai tęsiasi, tačiau taškas painioje istorijoje taip ir nepadedamas.   Pasiūlė skirti baudas Šiomis dienomis pas...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius