Gyvenimas... po strėle

Aistas MENDEIKA, 2009-10-10
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Palangoje, Birutės alėjoje, šalia pradėtos, bet sustojusios UAB „Vitros prekyba“ poilsio pastato su požemine lengvųjų automobilių saugykla statybos gyvenantys palangiškiai nuolat jaučia nerimą. Mat jiems virš galvų kasdien siūbuoja aukštai iškilusi bokštinio krano strėlė.

 

Po strėle gyvenančių dviejų palangiškių pasakojimas buvo labai panašus į siaubo filmų siužetus. Moterys nuolat bijo stipresnio vėjo pūstelėjimo, pažaibavimo, o ir krano strėlę nutūpiantys paukščiai džiaugsmo toli gražu nesuteikia.

„Vasarą vos spėjome plauti langus nuo sparnuočių išmatų. Bet svarbiausia, kad tenka ir dieną, ir naktį jaudintis, jog ta strėlė gali trinktelėti per namo stogą“, - teigė miestelėnės. Pasak jų, neseniai smarkiau pažaibavus, galima buvo stebėti beveik naujametinį fejerverką – žybsėjo viskas aplinkui, kibirkščiavo. Audringomis dienomis krano strėlė sukiojosi lyg vėtrungė, rodydama vėjo kryptį, net pats kranas sūpavosi.

UAB „Vitros prekyba“ užsakymu pastatą statė Plungės UAB „Alfva“, kuri nuomojo bokštinį kraną ir Vilniaus akcinės bendrovės „Vilniaus kranai“. Nutrūkus finansavimui ir sustojus statybai plungiškiai darbininkai iškeliavo namo, o kranas liko.

Bendrovės „Alfva“ statybos direktorius Evaldas Slušnys „Palangos tiltui“ teigė, jog sutartis su AB „Vilniaus kranai“ dėl krano nuomos nutraukta, todėl plungiškiai už šią techniką nebeatsakingi. „Kranu turėtų pasirūpinti vilniečiai, nes jis yra jų nuosavybė. Be to, tai numatyta ir nuomos sutartyje“, - sakė direktorius.

Paskambinus į AB „Vilniaus kranai“, pasigirdo labai įdomus, jei ne keistas, pasakymas. Šios bendrovės specialistas Tomas Staškus „paaiškino“, jog taip ir turi būti – bokštinio krano strėlė turi sukiotis, nes, jei būtų užfiksuota ir laikytųsi vienoje vietoje, vėjas ją nesunkiai galėtų nulaužti...

Save pristatanti patikima įmone, kurioje dirba kvalifikuoti specialistai, Vokietijos firmos „Zeppelin“ partnerė Baltijos šalyse AB „Vilniaus kranai“, atrodo, nelabai rūpinasi palangiškių saugumu. Jai nė motais, kad žmonės negali ramiai miegoti, kad nuolat jaučia baimę dėl virš galvų pakibusios krano strėlės.

Apie bokštinio krano ateitį ir palangiškių nerimo pabaigą T.Staškus pasakė tik tiek, jog artimiausiu metu įrenginys busiąs išmontuotas ir išvežtas. Tik neaišku, kada.

Beje, palangiškės pasiskundė ne tik kranu, bet ir apskritai statybvietės aplinka. Nuolat nugriūvanti tvora, kuri ir taip atrodo lyg po karo, kurorto tikrai nepuošia...

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Praėjusių metų rugpjūčio 28 d. Palangos miesto savivaldybės administracijos Statybos skyriaus pareigūnai tarnybiniu pranešimu informavo apie tai, kad 2019-08-28 dieną atvykus patikrinti pastato, esančio Palangoje techninės būklės, susitikimo su pastato savininkais metu, šie kategoriškai atsisakė leisti pareigūnams apžiūrėti pastatą ir nepateikė jokių dokumentų.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangos Rekolekcijų namų prie Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos statybos „įstrigo“ ir neaišku, kada jos galėtų būti tęsiamos, o juolab baigtos. „Kadangi statybos yra vykdomos iš tikinčiųjų aukų, jos yra gana ribotos. Jų neturime šiai dienai pakankamai tęsti statybų. Bandėme dėl pastato panaudojimo kalbėtis ir su Palangos...


Nuotaikas neramiame pasaulyje gerai atskleidžia ir Palangos oro uostas.


Palanga su kiekvienais metais vis gražėja: fontanai, gėlės, nauji statiniai. Tačiau yra žmonių, kurie to grožio nemato ar tiesiog gyvenimas jiems neleidžia jo pastebėti. Prie bažnyčios kiekvieną dieną galima matyti vieną kitą, kuriam pasaulis nebemielas. Ten prašantiesiems išmaldos laimė sutelpa saujoj. Vieną dieną monetų joje mažiau, kitą – daugiau. Viena tokių –...


Sezono starte – nerimą keliantis signalas

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2011 05 20 | Rubrika: Miestas

Vasaros sezono pradžią paskelbusiam ir poilsiautojų antplūdžio laukiančiam Palangos kurortui iš karto smogė skaudi realybė.


Jau seniai Palangoje sklando mintis kurorto autobusų stotį iškelti kiek tolėliau nuo centro, šalia degalinės „Statoil“. Tokį pasiūlymą į savo rinkimų programą įrašė ir kai kurios rinkimuose dalyvavusios partijos -  palangiškiams netgi pateikta konkreti vizualizacija, kaip turėtų keistis miestas. Nuomonių pasigirdo įvairių – vieni peikia šį sumanymą, kitiems tokios permainos atrodo...


Apie palangiškės Dainos Eimanavičienės, gyvenančios Palangoje, Salomėjos Neries g. 1 ir Biliūno g. 3, užsispyrimą bandant išsiaiškinti šiame name vykstančių statybų teisėtumą mūsų laikraštis jau rašė. Priminsime, moteris vasaros pabaigoje nustebino pirmajame namo aukšte triūsiantys darbininkai. Kol darbų mastai buvo nedideli,  D. Eimanavičienė nepuolė teirautis dėl vykdomų darbų...


Ruošiama sutartis dėl naujojo Savivaldybės pastato

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 21 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės tarybai pritarus investiciniam projektui, pagal kurį naujosios Savivaldybės administracijos patalpos būtų nuomojamos, o ateityje išperkamos, pradėtos rengti konkurso sąlygos jam įgyvendinti.


Gyvenimas... po strėle

Aistas MENDEIKA, 2009 10 10 | Rubrika: Miestas

Palangoje, Birutės alėjoje, šalia pradėtos, bet sustojusios UAB „Vitros prekyba“ poilsio pastato su požemine lengvųjų automobilių saugykla statybos gyvenantys palangiškiai nuolat jaučia nerimą. Mat jiems virš galvų kasdien siūbuoja aukštai iškilusi bokštinio krano strėlė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas