Gyventojų pageidavimai dėl Jūros tako sutvarkymo

Palangos tiltas, 2015-04-23
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Gyventojų pageidavimai dėl Jūros tako sutvarkymo

Palangos miesto savivaldybė išdavė leidimą statyti daugiabučius namus žemės sklype, esančiame Vytauto g. 27/29, Palangoje. Šiuo metu statybos baigiamos ir ruošiamasi pastatus priduoti eksploatacijai.
Jūros tako gatvelė jungia Vytauto ir J. Šliūpo gatves. Vykdant statybas Jūros t. buvo perkasinėjamas, sunkiasvorės mašinos išlaužė asfalto dangą, buvo iškirsti statyboms trukdę medžiai, sunaikintas gatvės apšvietimas.
Šiuo metu pagal Palangos miesto infrastruktūros plėtojimo sutartį Nr.83-DP 2007-09-27 ruošiamas gatvės rekonstrukcijos techninis darbo projektas.
Jūros tako namų 1, 3, 5 gyventojai 2014-06-18 parašė prašymą miesto merui dėl savo pageidavimų rekonstruojant gatvę.
Įvertinant tai, kad prieš 8 metus sudaryta sutartis dėl infrastruktūros plėtojimo nevisai atitinka dabartinę padėtį, savivaldybės institucijoms derinant projektą būtų tikslinga įtraukti ir gyventojų prašymus (2014-06-18) dėl gatvės rekonstrukcijos.
Jūros tako gyventojai savo lėšomis iki 5-ojo namo iš J. Šliūpo gatvės įsirengė fekalinę kanalizaciją, prie šios linijos prisijungė ir Vytauto g. 27, 29 statomų namų statytojai. Taip pat Jūros tako gyventojai iš J. Šliūpo g. iki Vytauto g. savo lėšomis paklojo dujų vamzdyną, prie kurio prisijungė savo objektus naujieji statytojai be gyventojų sutikimo.
Tarybiniais laikais Jūros tako namų 1, 3, 5 gyventojų fekalinės kanalizacijos vamzdynai buvo pakloti iki S. Dariaus ir S. Girėno g. per buvusią J. Šliūpo sodybą ir gretimus sklypus. Prie S. Dariaus ir S. Girėno g. einanti trasa yra užstatyta statinio.
Prašome savivaldybės institucijų į ruošiamą infrastruktūros techninį darbo projektą įtraukti fekalinės kanalizacijos šulinėlio pastatymą ties Jūros tako 3 sklypu, kad visi esami trys (1, 3, 5) gyvenamieji namai galėtų atjungti savo linijas iš S. Dariaus ir S. Girėno gatvės ir prisijungti prie Jūros take įrengtos linijos.
Jūros taku eina Palangos tremtiniai ir jų artimieji bei visuomenės atstovai prie termtinių atminimo kryžiaus įvairiomis progomis, todėl būtų gražu gatvę rekonstruojant dengti ne asfalto danga, o trinkelėmis.

Viktoras GECAS

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Birželio 12 d. buvo pasirašytos net 5 sutartys dėl Palangos miesto infrastruktūros sutvarkymo.


Sodų bendrijos „Bočiai“ gyventojai sukilo, kai pamatė, kad vasarą neliko praėjimo iš Sedulų tako į Vėžių gatvę. Juo būdavo patogu pasiekti parduotuvę, o ir atsarginis išėjimas tuo pačiu buvo. Dabar, kaip nuogąstauja gyventojai, yra likęs tik vienas išėjimas iš sodų – į Kretingos gatvę, o jeigu kokia nelaimė, negi neturi būti atsarginio? „Negi...


Net 400 savo įgūdžius demonstruojančių karatistų – ant lėktuvų kilimo ir tūpimo tako. Tokį neįprastą vaizdą praėjusio šeštadienio popietę galėjo pamatyti Palangos oro uosto keleiviai ir svečiai. Anot karatė meistrų, oro uoste vykstantis egzaminas – išskirtinis išbandymas, reikalaujantis itin didelio susikaupimo, bet paliekantis tik gerus įspūdžius ir...


Palanga maudynėmis jūros vandenyje netolimoje ateityje galės vilioti ne tik vasarą, bet ir šaltuoju metų laiku – trečiadienį Vyriausybė apsisprendė perduoti Palangos miesto savivaldybei jūros vandens siurblinę bei inžinerinius įrenginius, tai atveria galimybę ateityje tiekti jūros vandenį kurorte veikiančioms sveikatinimo, gydymo bei apgyvendinimo įstaigoms.


Link jūros vedantis Palangos Lino takas netrukus neatpažįstamai pasikeis – siekiant jį padaryti ne tik šiuolaikišką, bet ir patogų neįgaliesiems, rengiamas tako atnaujinimo projektas. Planuojama, kad remonto darbai prasidės dar šiais metais, o atnaujinto tako patogumais palangiškiai ir miesto svečiai galės naudotis jau kitą vasarą.


Palangos miesto savivaldybė išdavė leidimą statyti daugiabučius namus žemės sklype, esančiame Vytauto g. 27/29, Palangoje. Šiuo metu statybos baigiamos ir ruošiamasi pastatus priduoti eksploatacijai.


Taku tarp Palangos Iveros Dievo motinos cerkvės ir „Baltijos“ pagrindinės mokyklos pasivaikščioti einantys palangiškiai piktinasi: neilgo tako pakraštys palei cerkvės šoną sutvarkytas, o nuo „Baltijos“ mokyklos skirianti gyvatvorė ir žalia juosta prie jos – pilnutėlės šiukšlių. Kas gi čia šiukšlina ir kas...


Šių metų ruduo Palangoje keistai nestabilus, neprognozuojamas ir nedėkingas kelionėms – poetiškoms klajonėms toliau nuo „gimto“ Saulėtekio tako, artyn Šaipių, Karklės ar Olando kepurės. Gali perlyti iki paskutinio siūlo, greit pamesi besišypsančią nuotaiką ir „maldas“ jūrai, nes atrodysi varganiau už Vienišių kormoraną, tupintį...


Užkliudžius vieną bėdą, jų pasipylė kaip iš gausybės rago. Taip nutiko ir sodų bendrijoje „Pavėsis“ vandeniui apsėmus vieną iš gatvelių – Aguonų taką. Praėjusią savaitę lietui merkiant vanduo sustabdė sodų bendrijos Aguonų tako gyventojų judėjimą, tad ėmė ieškoti pagalbos, o jos laukdami, nieko nelaukę patys ėmėsi veiksmų. Tačiau, kaip paaiškėjo, pagalbos jie nelabai ir gali sulaukti, nes...


Sukako metai, kai UAB „Palangos klevas“, kitaip tariant, miesto turgaus vadovu paskirtas Eimutis Židanavičius. Koks buvo miesto turgus dar prieš metus geriausiai liudija nuotraukos – prišnerkšti kampai, tuščios turgaus erdvės, maisto produktai, neapsaugoti nuo oro sąlygų – saulės spindulių ar lietaus, sužvarbę ir pikti turgaus prekeiviai bei, svarbiausia, ne itin dideli turgaus pirkėjų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas