Palangos pulsas

2018-03-24
Palangos pulsas

Į Palangą rinkosi jaunieji lyderiai

Palangos senosios gimnazijos moksleiviai Ugnė Butkevičiūtė, Gabija Gliožerytė, Gintarė Jasiūnaitė, Deividas Kryževičius, Dovydas Žemaitaitis ir Adomas Šimkus kartu su Klaipėdos „Vėrtungės“ ir „Aitvaro“ gimnazijos dvylika lyderių kovo 14 dieną baigė vykdyti „Dreams and teams“ projektą. Tai buvo padaryta renginiu „Jūros vaikai“. Per 220 pradinių klasių mokinukų iš Klaipėdos ir Palangos sugužėjo į Palangos miesto sporto areną, kur jų laukė pasiruošę jaunieji organizatoriai. Šventė prasidėjo paradu. „Jūros vaikų“ atvyko pasveikinti Britų Tarybos direktorius Lietuvoje Artūras Vasiliauskas ir projektų vadovė Eglė Mačiulytė. Nuoširdžiai sėkmingo darbo vaikams linkėjo Vita Balsytė, LTOK Olimpinio švietimo direktorė. Renginiu ir jaunųjų iniciatyvumu pasidžiaugė Palangos miesto mero patarėjas Pranas Žeimys. Nuoširdžių žodžių jauniesiems lyderiams negailėjo Palangos senosios gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas.
Net devyniose estafetėse rungėsi 10 pradinių klasių komandų po 20 dalyvių. Teisėjavo 12 Palangos senosios gimnazijos savanorių. Sėkmingus startus stebėjo per 20 mokytojų. Jaunieji sportininkai atliko gausybę originaliai sugalvotų užduočių: varė didžiulius kamuolius, šuoliavo su maišais, nėrė per lankus, mėtė kamuoliukus į taikinį, imitavo čiuožimą rogutėmis, sprogdino balionus. Daugiau nei tris valandas sporto centro arena šurmuliavo juoku, geromis emocijomis ir puikia organizacija. Visi dalyviai buvo apdovanoti Britų tarybos ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto diplomais, „Dreams and teams“ tortais. Visi dalyviai atminčiai gavo „Dreams and teams“ logotipais papuoštus marškinėlius. Šventę vainikavo V. Jurgučio mokyklos ketvirtokių šokis ir visų 220 dalyvių kompozicija „Turiu laivelį mažą“. Jaunieji lyderiai jau dabar laukia naujų galimybių ir iššūkių.

Dalia Rakauskienė,
Palangos senosios gimnazijos mokytoja

Literatai pagerbė Irenos Beržienės atminimą

Kovo 15-tą dieną į Palangos viešąją biblioteką rinkosi Palangos literatų klubo „Takai per kopas“ nariai, atvažiavo šviesios atminties Irenos Beržienės vyras Stasys Beržis, dukra Violeta Skabeikienė bei anūkė Marija Miežanskienė. Rinkosi palangiškiai prisiminti ir pagerbti Ireną Beržienę, priimti jos dovaną – kūrybą, sudėtą knygon „Mano minčių ir jausmų pynės“.
Ant stalo uždegta žvakutė, knyga, Irenos Beržienės nuotrauka kūrė šiltą prisiminimų aurą... Popietę pradėjo smuikininkė Skaistė nuostabiu kūriniu – K. Sen Sanso „Gulbė“ , einančiu širdin švelnia bei ilgesį žadinančia melodija. . Palangos viešosios bibliotekos direktorius Kęstutis Rudys sveikino atvykusius svečius, dalyvius, linkėjo šviesios popietės visiems. Prisiminimais apie susitikimą, pažintį ir bendravimą dalinosi literatų klubo narys Vytautas Lukšas, primindamas visiems Irenos Beržienės veiklą, pasakodamas apie susitikimus, kūrybinius pasikalbėjimus apie gyvenimo prasmę, pačią kūrybą. Alma Viskontienė, su meile sudėliojusi šios popietės scenarijų, pasveikino visus J.Marcinkevičiaus žodžiais ir kvietė į atminties jungtį, skirtą Irenai Beržienei. Buvo gera klausytis Nijolės Fultinavičienės dainuojamų Irenos Beržienės posmų, nes kūryba tokia melodinga, tokia skambi, kiekvienu skiemeniu, žodžiu skambėdama kaip muzika. Irenos Beržienės kūrybą skaitė ir Janina Vambutienė, Adelė Daukantaitė, kuriai ypač patiko trioletai, tokie skambūs, nuoširdūs, atviri, kuriuose tiek daug meilės Tėvynei, žmogui, Dievui.
Irenos Beržienės kūryba unikali savo savitumu, savo klasikiniu skambesiu, žavesiu, lyg upelio čiurlenimu jungdama žodžius į tarpusavio prasmės santykį. Koks grožis, skambumas, žodžių dailumas! Jai rūpėjo ne tik jos vidinis pasaulis, jai rūpėjo Lietuva, jai rūpėjo žmogus, jo sąmoningumas, nes žeidė širdį nerūpestingas požiūris į gamtą, jos teikiamas dovanas, jos dievišką jungtį su žmogumi.
Dėkojame poetui, palangiškiui Jonui Brazdžioniui, prisiminusiam Ireną Beržienę, paskyrusiam savo kūrybos jos atminimui. Dėkojame ir Laimutei Kasparavičienei, Stefai Daukšienei už dalyvavimą, už gražius pokalbius prie arbatos puodelio, už prisiminimus.
Irenos Beržienės kūryba labai unikali, kurianti darną, skambumą, meilę širdyje, skambanti aukštomis oktavomis ir tai reikia vertinti, branginti. Šiemet jos 85-osios gimimo metinės, reikėtų Palangai įprasminti jos palikimą enciklopediniu- metraštiniu leidiniu. Jos vyras, Stasys Beržis, pateikė didžiulį albumą įdomios archyvinės medžiagos, apie kurią kalbėjo ir asociacijos „Trijų mūzų blyksniai“ vadovas Jonas Tiškus bei jo žmona Gina, kurie supažindina skaitytojus su Irenos Beržienės kūryba pačioje knygos pradžioje straipsniu „Keletas štrichų apie autorės kūrybos išskirtinumą“.

Adelė Daukantaitė
Palangos literatų klubo „Takai per kopas“ narė

Gerumo akcija „Tu man- aš tau“

Palangos miesto socialinių paslaugų centras kovo 20-22 dienomis nuo 10 val. iki 15 val. organizavo akciją „Tu man – aš tau“. Buvo padovanota žaislų, tekstilės, knygų, avalynės, rūbų, laisvalaikio bei namų apyvokos daiktų.
Žinomas žurnalistas Palangoje dirbo padavėju
TV laidų prodiuseris ir vedėjas Kristupas Krivickas Lrytas.tv laidoje „Nuo ko pradėti“pasidalino savo gyvenimo kelio istorija, kuri siekia ir Palangą. „Teko ir padavėju būti Palangos kavinėje, kai buvau studentas. Tada jau žurnalistikos kryptis man buvo aiški ir važiavau į Palangą rašyti straipsnių apie tranzavimą ir jaunimo gyvenimą. Padavėjo darbas man buvo lyg jaunystės žurnalistikos tyrimo dalis. Taip pat yra tekę pardavinėti laikraščius, lysves ravėti, šieną vežti. Esu dirbęs įvairius žmonėms žemiškus, paprastus darbus, bet kai pradėjau dirbti spaudoje, maždaug nuo 1998 metų, žurnalistiniu keliu ir einu,“- sakė žinomas vyras.

„Palanga“ pralaimėjo

„Trakų“ komanda antrą kartą iš eilės susitiko su Lietuvos futbolo A lygos debiutante „Palanga“. Šį sykį „riteriai“ pasirodė sėkmingiau, nukeltose 18-ojo A lygos turo rungtynėse namuose 3:1 (2:1) nugalėdami palangiškius.

Pučiamųjų instrumentų muzika užvaldys Palangą

Balandžio 6-8 dienomis Palangoje, Koncertų salėje, vyksiantis XVIII Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionatas dar aukščiau kelia šio žanro renginių kartelę - kviečia ne tik varžytis geriausius Lietuvos orkestrus, bet ir pristato aukščiausio lygio svečius iš Jungtinės Karalystės. Tai dr. L.Brettas Bakeris (trombonas), Tomas Davorenas (kompozitorius, pedagogas) ir „Filton Concert Brass“.

Žinomas šefas turą pradėjo nuo Palangos

Žinomas virtuvės šefas Ruslanas Bolgovas, minėdamas savo veiklos 25-metį, pradėjo „25 skonių istorijų“ gurmanišką turą po Lietuvą. Pirmoji degustacinė vakarienė įvyko išskirtinėje vietoje Palangoje įsikūrusiame restorane „Gradiali“. Pagundai paragauti virtuvės meistro patiekalų neatsispyrė ir legendinis Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjas Eurelijus Žukauskas su žmona Jolanta.

Pavogė rankinę

Kovo 16-ąją Palangos policijos komisariate gautas pilietės pareiškimas apie tai, kad 14:14 val. pastebėjo, jog iš darbovietės Vytauto g. Palangoje, neužrakinto darbo kabineto, prie darbo stalo buvusios rankinės, dingo odinė piniginė su viduje buvusiais grynaisiais – 520 eurų. Be to, pavogti ir moters dokumentai. Nuostolis – 570 eurų.
Šešiolikmečiai kurorto futbolininkai – pirmi Taline
Šeštadienį ir sekmadienį Palangos sporto centro šešiolikmečių vaikinų futbolo komanda Taline dalyvavo tarptautiniame turnyre „Tiger Cup 2018“. Vaikinai į Palangą parvežė čempionų taurę.Pirmas rungtynes su turnyro šeimininkais Talino FC „Tiigrid" palangiškiai sužaidė0:0. Po to 4:0 nugalėjo estų komandą Harju JK Jüri ir 3:0 stiprią FC Maardu vienuolikę.Lemiamoje, sunkioje kovoje su Helsinkio HJK West komanda palangiškiai „išplėšė“ pergalę 1:0 ir tapo turnyro čempionais. Palangiškių vartininkas Jonas Inta šiame turnyre išsaugojo savo vartus „sausus“ - nepraleido nei vieno įvarčio.Po du įvarčius Palangos komandai pelnė Dominykas Jakočiūnas, Redas Milvydas, po vieną - Erikas Jonauskis, Adomas Simė, Gvidas Jonušas ir Nojus Maksvytis. Geriausiu turnyro gynėju pripažintas Dominykas Penkauskas.

Meras liko patenkintas

Šeštadienį su dukra pasivaikščiojęs po didžiausią daugiabučių namų kvartalą Palangoje, meras Šarūnas Vaitkus socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Myliu Palangą“ paliko tokį įrašą (kalba netaisyta): „ Noriu nuoširdžiai padėkoti Palangos komunalinio ūkio darbuotojams už darbą. Po žiemos nutirpus sniegui, kiemuose švaru, lapai nugrėbti dar rudenį. Didesnį dėmesį reikia atkreipti į kai kurias susidėvėjusias šaligatvio plyteles. Atšilus orams susitvarkysime...“

Atlyginimą mokėjo neoficialiai

Palangoje veikianti statybų bendrovė, kurios direktorius Moldovos pilietis, įtariama, dirbantiems savo kraštiečiams dalį atlyginimo mokėjo neoficialiai. Tai išsiaiškino Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Klaipėdos apygardos valdybos tyrėjai. Pirminiais tyrimo duomenimis, 2016 metais įsteigtoje bendrovėje dirbo apie 20 statybininkų. Porą metų veikianti bendrovė atliko statybų darbus Joniškyje, Klaipėdoje ir Vilniuje. Palangoje būstinę turinti bendrovė sudarydavo sutartis dėl betonavimo ir kitų darbų atlikimo su kitomis statybų bendrovėmis. Didžiąją darbuotojų dalį sudarė statybininkai, atvykę iš Moldovos, keli bendrovės darbuotojai buvo Lietuvos piliečiai. FNTT Klaipėdos apygardos valdybos tyrėjai atskleidė, kad statybininkams iš Lietuvos buvo mokamas 900 eurų siekiantis darbo užmokestis. O darbuotojų, atvykusių iš Moldovos, atlyginimas buvo beveik kelis kartus mažesnis: siekė apie 300–400 eurų per mėnesį. Išaiškinta, kad statybų bendrovės vadovas mažesnius atlyginimus gaunantiems savo kraštiečiams prie jų darbo užmokesčio mokėjo priedus: kas savaitę statybininkams išmokėdavo po 25 eurus. Šie grynieji pinigai buvo skirti maistui ir kitoms būtinoms darbuotojų išlaidoms. Įtariama, kad pernai vokeliuose išmokėta daugiau nei 13 tūkst. eurų. Ši suma ikiteisminio tyrimo metu gali didėti. FNTT Klaipėdos apygardos valdybos tyrėjai ikiteisminį tyrimą dėl apgaulingos apskaitos tvarkymo statybų bendrovėje tęsia. Atliekamą ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūra, rašo lrytas.lt

Raimundas Palaitis žada toliau bylinėtis

Po Konstitucinio Teismo (KT) sprendimo, paskelbto kovo 9 dieną, buvęs vidaus reikalų ministras 60 metų Raimundas Palaitis nusiteikęs toliau gintis ir neatmeta galimybės kreiptis į Strasbūro teismą. Jau šešerius metus besibylinėjantis R.Palaitis sakė, kad KT sprendimas dar nereiškia istorijos pabaigos: „Žeminamas mano orumas, menkinamos dalykinės savybės. Ateityje teks pagalvoti apie kreipimąsi į teismą dėl kompensacijos už šią žalą." Anot R. Palaičio, Strasbūro teismas dažnai nagrinėja bylas, susijusias su ilgai trunkančiais teismų procesais. „Šiuo metu Lietuvos teismuose procesai vyksta jau šešerius metus, jei prasidės dar vienas procesas, viskas tikrai užsitęs iki 8-9 metų ir tai bus rimtas pagrindas kreiptis į Strasbūro teismą", - aiškino buvęs ministras. PT primena, kad R. Palaitis ginčija įpareigojimą sumokėti per puspenkto tūkstančio eurų už Valstybės tarnybos departamento direktoriaus Osvaldo Šarmavičiaus atleidimą. Teismai konstatavo, kad atleidimas buvo per griežta nuobauda, įvertinus direktoriaus pažeidimus. R. Palaitis teigia, kad jam kaip politikui šis įstatymas negali būti taikomas. R. Palaičio skundą gavęs Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas laikėsi pozicijos, kad ministro atsakomybės klausimai privalo būti įtvirtinti Vyriausybės įstatyme, o šių nuostatų nebuvimas reiškia, kad įstatymas neatitinka Konstitucijos.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Trys jaunieji Palangos boksininkai – Dovydas Grabys, Gabija Rabecaitė ir Karina Kalinkina, treniruojami trenerio Sauliaus Simės – vasario pabaigoje Panevėžyje vykusiame Lietuvos jaunimo bokso čempionate iškovojo bronzos medalius.


Šiandien, antradienį, balandžio 16 d., į pirmąjį posėdį rinkosi 9-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės taryba. Iškilmingas posėdis vyko Kurhauzo salėje, posėdžio metu iš pareigų, pasibaigus kadencijai, atleistos Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė bei pavaduotoja Violeta Staskonienė, jai laikinai pavestos administracijos direktoriaus...


Mažame Palangos kurorte dažniausiai sunku ką nors ilgai išsaugoti paslaptyje, tačiau rinkimams į savivaldybės Tarybą kovo 3-iąją besirengiančių partijų Palangos skyrių ir visuomeninių komitetų vadai savo rinkimų programas – pažadus ir įsipareigojimus palangiškiams – kol kas laiko už septynių užraktų. Nors šios politinės kampanijos dalyviai visus dokumentus...


Balandžio 5-7 dienomis į Vilnių sugrįžo 50-asis Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursas, kurio pirmasis renginys įvyko 1965 metais Vilniuje, o vėliau jis kasmet keliavo po įvairius Lietuvos miestus ir rajonus. Jubiliejinio filologų konkurso atidarymo renginys vyko Lietuvos nacionalinėje bibliotekoje, kur susirinko net 102 jaunieji kūrėjai iš 35 Lietuvos miestų ir rajonų....


Lietuvos konservatoriai rinkosi į sąskrydį Šventojoje

"Palangos tilto" informacija, 2016 07 18 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį, liepos 16 d., Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos nariai iš visos šalies rinkosi Šventojoje, į jau tradicija tapusį TS-LKD sąskrydį, kurio metu vyko Tarybos posėdis ir buvo patvirtintas galutinis kandidatų daugiamandatėje apygardoje 2016 m. Seimo rinkimams sąrašas.


„Malūno vilų“ gyventojai šeštadienio pavakarę rinkosi į dar ne visai įprastą susibūrimą- kaimynų vakarą. Apie 300 vakaro svečių centrinėje miesto dalyje esančių vilų statytojas UAB „Kauno būstai“ pasiūlė linksmą programą: pasilinksminti, pasivaišinti skaniais patiekalais ir galbūt išlenkti taurelę tauraus gėrimo, dalyvauti žaidimuose...


Praėjusį ketvirtadienį prie Ronžės upelio esančios stovėjimo aikštelės vaikštinėjo, dairėsi smalsuoliai – į aikštelę vienas po kito burgzdami suko jaunieji motociklininkai.


Palangos sporto centro jaunieji futbolininkai (treneris Arūnas Macius), gimę 2002–2003 metais, sėkmingai baigė Lietuvos mokinių 2014/2015 metų futbolo 9x9 čempionato Vakarų regiono pirmo rato varžybas.


„Palangos“ klubą lyderiai sutrypė net 44 taškais

„Palangos tilto” informacija, 2013 12 09 | Rubrika: Sportas

Šeštadienį Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) reguliariojo sezono rungtynėse Trakų „Trakų“ klubas namuose 99:55 (19:10, 25:12, 27:11, 28:22) sutriuškino Palangos „Palangos“ ekipą ir, iškovojęs tryliktąją pergalę iš šešiolikos galimų, tapo penkiolikos komandų turnyro lyderiu.


Taryba jau beveik įpusėjo savo kadenciją. Ir nors miestą valdančios koalicijos partneriai sutartinai postringauja apie jos vienybę dirbant miesto labui, bet akyliems politikos stebėtojams akivaizdu, kad partijos jau pradėjo mintyti apie būsimus savivaldos rinkimus, siekti „išsiryškinimo“ ir pradėti lenktynes dėl balsų. Didžiausia būsimų rinkimų intriga, ko gero...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas