Į Palangą sugrįžta kinas – išduotas leidimas kino teatro „Naglis“ rekonstrukcijai

Palangos tiltas, 2023-11-16
Peržiūrėta
872
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Į Palangą sugrįžta kinas – išduotas leidimas kino teatro „Naglis“ rekonstrukcijai

Palangos savivaldybės administracija vakar išdavė leidimą kino teatro „Naglis“ rekonstrukcijos darbams. Darbus tikimasi pradėti jau ateinančiais metais.

Daugiau nei prieš 60 metų statytas kino teatras „Naglis“, jį rekonstravus, taps regionine filmoteka – Vakarų Lietuvos regiono kino ir medijų traukos, sklaidos ir edukacijos centru. Rekonstruotoje fillmotekoje atsiras dvi profesionalų kiną rodančios salės, lauko kinas, audiovizualinių menų kultūros centras su skaitykla ir mediateka, ekspozicijų erdvės, audiovizualinio darbo ir rezidencijų studijos. Čia vyks kino kultūros sklaidos ir edukacijos veiklos, kino menininkų rezidencijos, bus bendradarbiaujama su vietos kultūros žmonėmis ir kūrybininkais.

„Tai reiškia, kad įvykdžius kino teatro „Naglis“ rekonstrukciją, Palangoje turėsime dar vieną šiuolaikę kultūros erdvę, kuri taps dar vienu dideliu ištisus metus veikiančiu traukos centru mūsų kurorte. Šio kino teatro atgimimo labai laukia visi kino mylėtojai – tiek mūsų miesto gyventojai, tiek svečiai. Džiaugiuosi, kad Palangoje kuriasi puikus kultūros parkas, kuris apims greta vienas kito išsidėsčiusius Koncertų salę, Kurhauzą ir naująją „Naglio“ filmoteką “, – sako Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Kino teatro „Naglis“ pritaikymo regioninės filmotekos reikmėms architektūrinio projekto konkursą laimėjo projektas „Atgal į ateitį“ , kurį parengė MB „Altitudės“ kartu su  MB „Urbanistinė architektūra“ ir UAB „Inžinerinė mintis“.

Tai, ką numatė projektuotojai, tikrai džiugina. 

Naujasis filmotekos centras iš viso užims apie 1400 kvadratinių metrų.

Rekonstrukcijos projekto autoriai  pastatą suprojektavo suskirstydami jį į pagrindines funkcines grupes: kino teatrą, edukacines ir ekspozicijų erdves, administraciją ir rezidentūras. Kiekviena pagrindinė funkcija turės autonomišką patekimą ir galės funkcionuoti nepriklausomai nuo likusio pastato.

Esama kino salė bus apsukta 180 laipsnių kampu. Tai leis po salės tūriu sukurti kokybišką, šviesią visuomeninę erdvę ir ją atverti į gamtą – į Rąžės upės vingį ir prie jo augančius medžius. Mažoji salė ir rezidencijos suprojektuotos buvusios katilinės vietoje. 

Pirmajame pastato aukšte numatomas vestibiulis, edukacijų ir ekspozicijų erdvė, didžioji ir mažoji kino salės, kavinė. Antrajame – audiovizualinių menų kultūros centras, administracinės patalpos, rezidencijų korpusas, galerija ir didžiosios salės projektorinė. 

Sanitarinių mazgų blokas bei patalpos, skirtos pastatui aptarnauti ir rekvizitui sandėliuoti , atsiras požeminiame aukšte.

Numatoma kūrybiškai pritaikyti ir rekonstruojamo pastato prieigas.

Rytinėje kino teatro pastato dalyje numatoma sukurti lauko terasą su kino ekranu – kino kiemelį, vizualiai ir funkciškai apjungtą su naujai įrengiama kino teatro vestibiulio erdve.

Kino kiemelis peraugs į kiemo erdvę – aikštelę, kurioje bus automobilių stovėjimo vietos bei galimybė atviroje erdvėje rengti vasaros kino festivalius pastatant laikiną ekraną.

Regioninės filmotekos, į kurią transformuojamas kino teatras „Naglis“ Palangoje, infrastruktūros sukūrimo veiksmus inicijavo Kultūros ministerija, kartu su Lietuvos kino centru ir UAB „Lietuvos kinas“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo gruodžio 1 d. Palangos kino teatras „Naglis“ perduodamas Lietuvos kino centrui, šis etapas leidžia pereiti prie pastato rekonstrukcijos darbų, paskutinės Regioninės filmotekos steigimo dalies. 


Palangos savivaldybės administracija vakar išdavė leidimą kino teatro „Naglis“ rekonstrukcijos darbams. Darbus tikimasi pradėti jau ateinančiais metais.Ketvirtadienį pasibaigusiame Palangos miesto savivaldybės administracijos organizuotame neveikiančio kino teatro „Eldija“ pastato Šventojoje aukcione už turtą pasiūlyta pradinė kaina – 1,08 mln. eurų.


Europos šalių kino forumas „Scanorama“, antrą kartą rengiantis mažuosius festivalius Lietuvos miestuose ir siūlantis europietiško kino atostogas su „Scanoramos vasara“, atkeliauja į Palangos pajūrį.


Monciškių seniūnaitė Olga Dejienė kreipėsi į Palangos miesto savivaldybės Tarybą prašydama  iš privatizuojamų objektų sąrašo išbraukti Šventosios kultūros centrą, kino teatrą ,,Eldija“.


Po metų pertraukos prancūziško kino seansai vėl vyks LNDM Palangos gintaro muziejuje bei Palangos kurorto muziejuje sausio 28 d.– vasario 12 d. „Žiemos ekranai“ – tai nuo 2004 m. Prancūzų instituto Lietuvoje rengiamas festivalis, vykstantis keliolikoje Lietuvos miestų. Siekiama pristatyti naujausias autorinio prancūziško kino tendencijas ir supažindinti žiūrovus su kino istorijoje svarbiais...


Palangoje esančio kino teatro „Naglis“ renovacija gali kainuoti apie 2,5 mln. eurų, sako likviduojamos bendrovės „Lietuvos kinas“ vadovas Arūnas Stoškus.


Kiek daugiau nei prieš metus valstybės valdomos bendrovės „Lietuvos kinas“ vadovai pranešė, jog jau šiemet kurorto gyventojai ir svečiai galės lankytis gerokai pasikeitusiame vieninteliame kurorto kino teatre „Naglis“, tačiau, kaip paaiškėjo, atnaujinto kino teatro reiks dar palaukti iki 2018-ųjų vasaros. Beje, atnaujinimo planus koreguoja ne...


Apie palangiškės Dainos Eimanavičienės, gyvenančios Palangoje, Salomėjos Neries g. 1 ir Biliūno g. 3, užsispyrimą bandant išsiaiškinti šiame name vykstančių statybų teisėtumą mūsų laikraštis jau rašė. Priminsime, moteris vasaros pabaigoje nustebino pirmajame namo aukšte triūsiantys darbininkai. Kol darbų mastai buvo nedideli,  D. Eimanavičienė nepuolė teirautis dėl vykdomų darbų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius