Į vasaros įkarštį įsisuko ir Šventoji: kokios šiemet kainos?

Palangos tiltas, 2023-06-23
Peržiūrėta
1204
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vasara Šventojoje. FOTO: TOMAS SAKALAUSKAS
Vasara Šventojoje. FOTO: TOMAS SAKALAUSKAS

Dar vasaros pradžioje vos 15 km nuo vasaros kurorto sostine vadinamos Palangos esantis kitas pajūrio miestelis – Šventoji – buvo ramus ir gana nykus, tačiau pastarosiomis dienomis čia jau verda veiksmas. Čia įsibėgėja vasaros sezonas, plūsta poilsiautojai iš įvairių Lietuvos miestelių ir mėgaujasi pramogomis, saule bei Baltijos jūros teikiamais malonumais.

„Atvažiuokite čia po Joninių, dar geriau liepos mėnesio pradžioje, pamatysite tikrąjį Šventosios kurorto gyvenimą. Čia veiksmas tiesiog virte virs. Vos ne kas vakarą vyks įvairūs koncertai“, – Delfi žurnalistams sakė gintaro dirbinių prekeivė. 

Šventoji garsėja savo medinių namukų poilsiavietėmis, beždžionių tiltu ir Kopų gatve, kuri kavinėmis, vaikų žaidimų pramogomis ir suvenyrų prekyvietėmis primena Palangos Basanavičiaus gatvę. 

Čia bevaikštinėjant galima pamatyti visko: ir kebabinių, ir „Bebro“ blyninę, ir su angliškais bei rusiškais (parašytais lietuviškomis raidėmis, bet kas moka rusų kalbą – puikiai supranta) keiksmažodžiais išmargintų marškinėlių bei kitos atributikos, ir maudymosi kostiumėlių bei pliažo reikmenų, ir gatve skriejančių keturviečių ir aštuonviečių velomobilių, ir elektrinių traukinukų, ir vaikų žaidimų aparatų bei kitų pramogų. 

Pavalgyti galima ir už 3-7 eurus 

Šurmuliuojančioje Kopų gatvėje apstu kavinių ir restoranų, kuriose kainos panašios į Palangos kurortinių kavinių – už antrą patiekalą su kava gali tekti pakloti apie 20 eurų, tačiau netoliese toje pačioje gatvėje galima rasti ir valgyklą, kur galima pavalgysi ir už kelis eurus.

Tarkime, smuklėje „Vikingas“ už vidutinės porcijos vištienos krūtinėlės kepsnį su bulvėmis ir daržovių garnyru teko pakloti 16 eurų, o netoliese esančioje valgykloje „Galeros“ kainos maloniai nudžiugino. Čia arbata – vos 1 euras, kava – 1,5 euro, vištienos kepsnys – 6,5 euro, kiaulienos guliašas – 6 eurai, žemaičių blynai – 5 eurai, tarkuotų bulvių cepelinai – 6 eurai. 

O jei nori užkąsti kiek mažiau, gali vos už 1,8 euro pasiimti įvairių salotų – nuo naminių iki krabų ir daržovių salotų su vištiena. Ar už tokią pat kainą menkės tešloje.

Šaltibarščių kaina – 3,5 euro. 

Čia pusryčius iki 11 val. kasdien galima valgyti vos už 5 eurus. Kai mes lankėmės Šventojoje, pusryčiams čia buvo siūlomos dešrelės su gruzdintomis bulvytėmis arba angliški pusryčiai. 

Kas norėjo pavalgyti daugiau, buvo siūlomas vištienos kepsnys su mozzarela už 8 eurus. 

„Kam valgyti restoranuose už dvigubai didesnę sumą, jei gali skaniai pavalgyti ir valgykloje kur kas pigiau. Mes nesame išpuikę ponai, mums užtenka ir valgyklos. Čia poilsiaujame jau savaitę ir valgykloje valgome kasdien. Dar nė karto nenusivylėme“, – sakė pakalbinta senjorų pora iš Kauno Staselė ir Alvydas.

Dar kiek pavaikštinėjus kitoje vietoje mirgėjo stendas, kur buvo siūlomi dienos pietūs už 7 eurus. Čia pasirinkimui buvo Žemaičių blynai su agurkų sriuba arba medžiotojų dešrelės su minėta sriuba. 

Gatvėje – velomobilių ir paspirtukų kolonos 

Šventojoje yra populiarios įvairios ekologiškos transporto priemonės: tiek dviratės, tiek keturratės elektrinės, tiek minamos pedalais. Čia galima išvysti daugybę paspirtukininkų, dviratininkų ar tiesiog su vaikais velomobilio pedalus minančių šeimų. 

Vienviečio minamo pedalais velomobilio kaina – 4 eurai valandai, visai dienai iki 22 val. – 20 eurų. Vadinamoko dviviečio velomobilio kaina, kurioje gali važiuoti 2 suaugę ir trys vaikai – 12 eurų valanda, o dienai – 60 eurų. Keturviečio (4 suaugę ir 4 vaikai) – 20 eurų valandai ir 80 eurų dienai. 

Keturviečio elektrinio velomobilio kaina valandai – 30 eurų. Jis jau visai dienai nenuomojamas. 

Elektrinio paspirtuko 1 valandos pasivažinėjimo kaina – 8 eurai. Papildoma valanda jau per pus mažiau – 4 eurai.

Vaikams – rojus

Reikia pripažinti, kad Šventojoje šiek tiek ramiau nei Palangoje – mažiau grūstaties ir galima išvysti daugiau šeimomis su mažamečiais vaikais poilsiaujančių lietuvaičių. Vaikams čia pramogų – apstu: yra batutų erdvė, veikia tiras, yra ir supynių parkas ir dar pristatyta įvairiausių aparatų, kur galima laimėti pliušinių žaislų ir kitų prizų. 

Į akis krito tai, kad vos už 8-10 eurų galima įsigyti vyriškų maudymosi kelnaičių, o moteriškų maudymosi kostiumėlių kainos prasideda nuo 15 eurų. 

„Būna, kad žmonės atvyksta iš Vilniaus ar Kauno ir namie palieka maudymosi reikmenis, tad atlekia pas mus. Laimingi, kai pamato, kad gali šalia jūros to įsigyti už gana žemą kainą. Be to, būna ir tokių moterų, kurios mėgsta puoštis ir per 2 savaičių atostogas įsigija ir po 2-3 skirtingus maudymosi kostiumėlių komplektus“, – paaiškino pardavėja. 

Namukas šalia jūros 4 asmenims – 80-100 eurų 

Artėjant šalia jūros, Šventojoje yra daug naminių namelių poilsiaviečių. Viena jų į akis krito savo pavadinimu: „Mano Maljorka“. Ant kai kurių medinių namelių poilsiaviečių stiklų yra užrašyta“ „Namelių nuoma“ ir nurodytas telefono numeris.

Atsitiktinai pasirinkus vieną jų ir šį penktadienį ryte paskambinus, nuomininkė iškart paklausė: „Keliese atvyksite ir keliom dienom?“. 

Tada ji atsakė, kad Joninių savaitgaliui atsilaisvino vienas namukas. 

„Galite jame būti 4 asmenys. Su visais patogumais: virtuvė, dušas, tualetas, televizorius, lauko terasa, šalia nemokamai galite pasistatyti automobilį, o jūra – visai šalia. Vos keliasdešimt metrų. Joninių savaitgaliui 4 asmenims parai – vos 100 eurų. Paprastomis dienomis parai – 80 eurų. Pasirašome nuomos sutartį ir apsigyvenkite“, – visą informaciją greitakalbe išvėrė nuomininkė.

Tomas Sakalauskas

DELFI

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Dar vasaros pradžioje vos 15 km nuo vasaros kurorto sostine vadinamos Palangos esantis kitas pajūrio miestelis – Šventoji – buvo ramus ir gana nykus, tačiau pastarosiomis dienomis čia jau verda veiksmas. 


Poilsiaujantys Palangoje sutaria, kad kainos šiemet čia kilusios. 


Prasidedantį vasaros sezoną Palanga šeštadienį atidarė tradiciniu festivaliu „Myliu Palangą“, kuris dėl pandemijos dvejus metus nevyko. O kokių naujovių kurortas pažers šią vasarą ir netolimoje ateityje?


Susidarė įspūdis, kad Šventąją, vadinamąjį šeimų kurortą, pastaruoju metu itin pamėgo panevėžiečiai. Mat iš pasirinktinai kalbintų žmonių du pasitaikė panevėžiečiai. Ponas Arvydas užsuko trumpam, važiuodamas pro šalį, ieškojo smėlyje gintarų, o atostogauti atvažiuos vėliau. Sako, jau treti metai renkasi šitą kurortą.


Kasmet prasidėjus aktyviajam vasaros sezonui, o jis, panašu, prasidės jau netrukus, praūžus Joninėms, visi ima žvalgytis, kokios gi kainos šiemet Palangoje. Vėl visi imsis už galvų, sakydami, kad sunku ką ir įpirkti didžiausiame šalies kurorte ir geriau traukti į Turkiją, kur viskas pigiau, o gal verslininkai jau imasi protingesnės taktikos ir stengiasi išlaikyti...


„Pačios pigiausios braškės ir daržovės!“ – net nustėrau iš nuostabos išgirdusi tokius žodžius Palangos turguje. Juk maža paslaptis, kad Palangoje vasaros sezonu kainos gerokai didesnės nei kituose miestuose. Ne išimtis – ir turgus. Daugelis poilsiautojų turbūt pastebėjo, kad kainos čia prilygsta prekybos centrams, o ne vienas tikras...


Šventosios seniūnaitis, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos Palangos skyriaus aktyvistas Romutis Šeštokas įsitikinęs, kad Šventoji ateityje turėtų virsti gamtos kurortu. „Šventojoje daug miškų priklauso miškų urėdijai – jie kitaip vertina miškus. Aš miestelyje esantį mišką...


„Šventoji 2010“ - vasaros sezono atidarymas


Šokių maratono ratas įsisuko  1

Miglė IVANAUSKAITĖ, 2009 07 18 | Rubrika: Miestas

J. Basanavičiaus gatvėje esančio „Nesė Pramogų banko“ aikštelėje penktadienio popietę pradėtas po septynerių metų pertraukos į Palangą sugrįžęs renginys – Lietuvos šokių maratonas.


Šventoji linksmybėmis pradėjo vasaros sezoną

„Palangos tilto“ informacija, 2009 06 10 | Rubrika: Miestas

Praėjusį savaitgalį Šventoji, kuri būdavo vadinama Palangos podukra, linksmai ir išradingai atšventė vasaros sezono atidarymą. Penktadienį vyko kermošius, kalviai varžėsi, kuris nukals ilgiausią vinį, svečius linksmino Pajūrio krašto kapelos ir etnografiniai ansambliai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius