Informacinių projektų ciklas „Jono Šliūpo idealo keliu“: spalvingos asmenybės portretai

Palangos tiltas, 2022-09-16
Peržiūrėta
735
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Informacinių projektų ciklas „Jono Šliūpo idealo keliu“: spalvingos asmenybės portretai

Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys – Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus pristato informacinių projektų ciklą „Jono Šliūpo idealo keliu“. Projekto tikslas - supažindinti su J. Šliūpo biografija, pikantiškiausiomis gyvenimo detalėmis, galbūt negirdėtais ar mažiau žinomais faktais. Pirmoji projekto dalis ir tematika pristato J. Šliūpo asmenybės formavimosi ir švietėjiško gyvenimo pradžią.

Dr. Jonas Šliūpas (1861-1944) - aušrininkas, kovotojas už lietuvybę, istorikas, žymaus visuomenės ir kultūros veikėjas, mokslinių darbų autorius, publicistas, redaktorius, vertėjas, leidėjas, oratorius, diplomatas, Palangos burmistras, gydytojas, ar net verslininkas. Sekdami projekto įrašus bei keliaudami per vienos spalvingiausių lietuvių asmenybių gyvenimo tarpsnius suprasite, kad lengviausia būtų pasakyti - kuo gi nebuvo Jonas Šliūpas?

Žymiajam visuomenės veikėjui „apšvieta, mokslas ir laisvė“ buvo magiški dalykai, vedę įvairiapusiško gyvenimo ir pasirinkto tikslo keliu. Pagrindinė Jono Šliūpo idėja, švietusi jam skaidria žvaigžde gyvenimo kelyje – jo lietuviškas patriotizmas. Tautiškumo idėjos apimtas dar gimnazijos suole jis liko jai ištikimas visą savo gyvenimą. „Gyvenau taip, kaip mokėjau ir galėjau, visuomet siekdamas tam tikro idealo,“ – sakė J. Šliūpas, ir kliaudamasis tokiu paprastu principu jis nugyveno nepaprastą gyvenimą.

Numatoma, kad ciklas pildysis naujomis temomis, o tarp jau rengiamų - „Jono Šliūpo asmenybės formavimosi ir švietėjiško gyvenimo pradžia“, „Jono Šliūpo šeimos nariai ir genealogija“, „Jono Šliūpo burmistravimas tarpukario Palangoje“

Muziejus siunčia žinutę ir savo bičiuliams: senosios Palangos (ir ne tik Palangos) bendruomenės nariai, turintys prisiminimų, laiškų ar nuotraukų apie Jono Šliūpo šeimą, vaikus ir artimuosius, mielai prašome susisiekti su mums el. paštu – [email protected] arba telefonu – (8 460) 54559.

Garantuojame, jog visų projektų pabaigoje galėsite garsiai sau ištarti – „Aš puikiai žinau Jono Šliūpo asmenybę!“. Taigi leidžiamės kartu į įspūdžių kupiną kelionę su Jonu Šliūpu. 

Kiekvieną trečiadienį kviečiame sekti įrašus mūsų „Facebook“ paskyroje – @Jono Šliūpo muziejus (https://www.facebook.com/sliupomuziejus). Kad socialiniame tinkle „Facebook“ būtų patogiau ieškoti informacijos paieškoje naudokite grotažymę - #JonoŠliūpoIdealoKeliu.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys – Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus pristato informacinių projektų ciklą „Jono Šliūpo idealo keliu“.


Liepos 8 d., penktadienį, 16 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje vėl svečiuosis Klaipėdos lėlių teatras.


Šiaurės Vakarų Lietuvos regionas nuo šios vasaros kviečia keliauti šešias savivaldybes sujungsiančiu nauju kultūros keliu „Jurgis Ambraziejus Pabrėža (1771–1849)“.


YCHO STUDIJA –  lietuviško dizaino namai, kur susitinka ypatingos, charizmatiškos ir originalios asmenybės ne tik vasaros nuotykiams, bet ir stiliaus atradimams. 


Kovo mėnesį Šventojoje startuoja daugiau nei pusmetį vyksiantis renginių ciklas - „Šventoji - vėjų žemė“. Palangos kultūros ir jaunimo centro projektas sujungs įvairius kultūros įvykius miestelyje, skatins bendruomenės užimtumą, kūrybiškumą bei vietos pažinimą.


Koncertų ciklas „Muzikos vakarai Palangos kurhauze“ keliasi į virtualią erdvę. Gruodžio 11 d. 18 val. kviečiame nemokamai stebėti tiesioginę koncerto „Tapatybės jungtys“ transliaciją Palangos kultūros ir jaunimo centro Facebook paskyroje – Facebook.com/Palangoskjc


Pučiamųjų muzikos koncertų ciklas   „Dūdų vasara“


Tarp šių metų viešosios ir privačiosios partnerystės (PPP) projektų yra Lukiškių kalėjimas, Teismų rūmai, Palangos aplinkkelis, vakar pareiškė premjeras Algirdas Butkevičius. Jis teigė, kad visiems PPP projektams numatyta skirti iki 1 mlrd. litų.


Beveik įpusėjus miesto savivaldybės Tarybos kadencijai, politikai gali pasididžiuoti skirtingu įdirbiu ir „kraičiu“. Bet kalbant apie Tarybos sprendimų projektų rengimą, vos keletas politikų tempė vežimą. Kaip, matyt, ir dera, sąrašo viršuje rikiuojasi abu Tarybos vadovai: meras Šarūnas Vaitkus ir vicemeras Saulius Simė, kurie iki 2012-ųjų metų galo Tarybai...


Palangoje – pasaulio istorinės asmenybės

Palangos kulturos centras, 2009 02 06 | Rubrika: Kultūra

Sankt Peterburgo muziejus, kartu su Palangos kultūros centru, pristato vaškinių figūrų parodą „Pasaulio istorinės asmenybės“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius