Iš Italijos grįžusiai anūkei Kalėdų senelį rado per didelius vargus

Alfredas PUMPULIS, 2011-12-15
Iš Italijos grįžusiai anūkei Kalėdų senelį rado per didelius vargus

Artėjant Kalėdoms, išauga poreikis linksmam, dosniam ir tolimam Kalėdų seneliui iš tolimosios Laplandijos ar nors iš Palangos „Bamo“ rajono. Vadovaujantis rinkos paklausos ir pasiūlos dėsniu, regis visi – ir maži, ir dideli – turėtume iš ko rinktis Kalėdų seneliuką. Tačiau į „Palangos tilto“ redakciją kreipęsis susirūpinęs miesto gyventojas Vytautas Čepulis pareiškė, jog rasti Kalėdų senelio iš Italijos kalėdinių atostogų grįžusiai anūkei nebuvo įmanoma nė su žiburiu.

 

„Nuėjau kryžiaus kelius“

Ilgokai nematęs Italijoje gyvenančios mažametės anūkės, jai grįžus į Palangą kalėdinių atostogų, guviam seneliui šovė mintis nudžiuginti anūkėlę Kalėdų seneliu.

Pirmiausia vyras paskambino pasiteirauti į miesto savivaldybę.

Paprašytas prisiminti, kaip keliavo per valdžios institucijas, ieškodamas žmonių, teikiančių Kalėdų senelių paslaugą, V. Čepulis pasakojo: „Paskambinau į savivaldybę ir man buvo pasakyta, jog nieko jie nežino ir pasiūlė kreiptis į merą...“

„Kuo čia dėtas meras?! – palangiškis apstulbo. – Negi jis viskuo turi rūpintis? Net Kalėdų seneliu miestelėnų anūkėms“.

V. Čepulio teigimu, išgirdę tokį klausimą, savivaldybės darbuotojai tylėjo.

„Žinoma, aš merui neskambinau. Žinau, jog jis ir taip užsiėmęs žmogus, neturi laiko tokiam menkniekiui“, – sakė susirūpinęs miesto gyventojas.

Pašnekovas, neprisistačiusių savivaldybės darbuotojų patarimu, paskambino keliais numeriais ir į kultūros centrą,  nieko nepešė – įsijungė autoatsakiklis, kitu atveju, niekas nekėlė ragelio.  Nebeiškentęs miesto gyventojas nutarė Kalėdų senelio ieškoti žiniasklaidoje.

 „Kažkas man patarė ieškoti Kalėdų senelio Klaipėdoje. Bet nepanorau mokėti šimtu litų daugiau vien už jo kelią. Noriu vaikui suteikti gerą šventę, pasiruošęs mokėti pinigus. Negi Palangoje jau neliko Kalėdų senelio?“ – stebėjosi V. Čepulis.

 

Valdžia tokių paslaugų neteikia

Paskambinus į Palangos kultūros centrą, ragelį pakėlęs jo direktorius Žilvinas Kažys „Palangos tiltui“ sakė, kad centras Kalėdų senelio paslaugų neteikia.

„Tiesiog neturime tam galimybių ir tinkamų žmonių“, – trumpai paaiškino.

„Pasitaiko, jeigu turime informacijos apie miestelėnus, besiverčiančius prieš Kalėdas tokia veikla, besidomintiems suteikiame informaciją apie juos. Būna Kalėdų senelių, kurie prašo mūsų, jog suteiktume informaciją žmonėms, ieškantiems jų paslaugų“, – teigė Ž. Kažys.

Jis atskleidė, jog šiais metais į Palangos kultūros centrą dėl Kalėdų senelio kreipėsi vos keletas gyventojų.

 

Pas neįgaliuosius – savo lėšomis

Vis tik pavyko rasti skelbimą, kuris siūlo Kalėdų senelio paslaugas Klaipėdoje ir Palangoje. Vyriškis sodriu balsu apie paslaugos kainą ir kokybę pasakojo: „Esu  „nekomercinis“ senelis. Kiek žmonės duoda, tiek užtenka. Kaina priklauso nuo to, kokių paslaugų žmonės paprašo. Galime įteikti ir dovanėles, ir pasirodymą – viską“.

Pašnekovas, prisistatęs tik Algimantu, prisipažino, kad ketina sukurti internetinį puslapį, kuriame vaikai galėtų rašyti laiškus, savo pageidavimus Kalėdoms, pakviesti atvykti Kalėdų senelį.

„Etatinis“ Kalėdų senelis pasakojo, jog pas neįgaliuosius vaikus  neretu atveju važiuoja ir iš savo lėšų. Klausimą, ar senelis turi patentą tokia veikla verstis, ponas Algimantas praleido pro ausis.

 

Kalėdų seneliai nebaudžiami

Kalėdų senelio ir Snieguolės vaidinimas, kaip ir bet kuri kita privati veikla, yra apmokestinama. Kitaip tariant, būtina jai turėti verslo liudijimą.

Pasidomėjus, kiek šiais metais Valstybinė mokesčių inspekcija nubaudė Kalėdų senelių „nelegalų“, paaiškėjo, kad nė vieno.

Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Edita Cibienė teigė: „Šiemet lapkričio – gruodžio mėnesiais minėtai veiklai verslo liudijimus yra įsigiję 63 Klaipėdos apskrities gyventojai, iš jų 2 – Palangos mieste. Dažniausiai įsigyjant šių veiklų verslo liudijimus neapsiribojama konkretaus miesto (pvz., Palangos) savivaldybės teritorija, nes tikimasi paslaugų užsakovų ne tik iš tos savivaldybės“.

Klaipėdos AVMI atkreipia dėmesį, kad verčiantis veikla, jos neįregistravus, yra numatyta administracinė atsakomybė pagal už mokesčio mokėtojo registravimo duomenų pateikimo tvarkos pažeidimą (bauda nuo 500 iki 1000 Lt).

„Apie tokio pobūdžio pažeidimus Palangos mieste šiemet pranešimų negauta, jų nebuvo ir praėjusiais metais“, – teigė E.Cibienė.

Kalėdų seneliai „nelegalai“ klesti!

 

Kalėdų senelio nebeužtenka

Kaip ir kur miesto mokyklos ir darželiai ieško Kalėdų senelio? Kaip šventes švęs Palangos mažiausieji – darželinukų amžiaus vaikučiai?

Lopšelio-darželio „Nykštukas“ vadovė Biruta Mazrimienė, apie artėjančių švenčių šventimą bei galimybę rasti Kalėdų senelį, pasakojo: „Jau turime pasamdę visą artistų grupę. Tai bus ne vieno senelio pasirodymas, o visos trupės – Kalėdų senelio ir trijų merginų. Žinia, vieno Kalėdų senelio jau nebeužtenka. Jis tiesiog nebesuvaldo visų vaikų“, – nustebino B.Mazrimienė. „Reikia vaikus diferencijuoti pagal amžiaus grupes per susitikimą su Kalėdų seneliu. Pasitaiko taip, jog su darželinukais yra kalbama kaip su mokyklinukais. Kalėdų senelis turi šnekėti vienaip mažiausiems ir kitaip didesniems“, – patirtimi dalinosi „Nykštuko“ vadovė.

Paklausta, kaip atrodys jų rengiama programa mažiesiems, pašnekovė atsakė, jog viskas bus kaip vienas didelis spektaklis. Vaikai ne tik galės stebėti, tačiau ir dalyvauti programoje, vadovaujamoje

Kalėdų senelio.

Pašnekovė taip pat sutiko išduoti, kiek kainuos šis kalėdinis stebuklas. Nuo 8 iki 10 litų vaikui – tiek turėtų būti vertos dovanėlės ir Kalėdų senelio komandos paslaugos.

Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ vadovė Rūta Regina Lukaitienė kalbėjo: „Šie reikalai jau sutvarkyti. Esame susitarę, tačiau ne su vienu Kalėdų seneliu, o su visa grupe. Visa programa turėtų prilygti renginiui. Vieno Kalėdų senelio atvykimas jau atgyveno“.

„Kartais nebelieka net šventinės dvasios. Norime, jog vaikai būtų tikri dalyviai, interaktyviai dalyvautų programėlėje“, – teigė R. R. Lukaitienė. 

Ji sakė, kad komercinių pasiūlymų Kalėdų šventimui lopšelis-darželis šiemet sulaukė itin gausiai. „Tad ir rinktis tikrai buvo iš ko“, – sakė vedėja.

 Paklausta, kiek šiais metais kainavo tokia paslauga, direktorė tikslaus skaičiaus nenorėjo pasakyti. „Siekė kiek daugiau, nei kelis šimtus litų“, – dvejodama sakė pašnekovė.

 

Eglučių kaina nekilo

Pasivaikščiojus po Palangos miestą, pavyko atrasti tik vienintelę vietą visoje Palangoje, kur prekiauja kalėdinėmis eglutėmis. Prie Palangos turgavietės „Palangos klevas“ atrastoje eglučių prekyvietėje dirbanti moteris, nesutikusi atskleisti savo vardo, apie trečiadienį pradėtą prekybą pasakojo: „Perka, perka eglutes. Prekiauju tik pirmą dieną, ir lūkesčiai jau pasiteisino. Išpirko jau daugiau negu pusę eglučių. Nors kainos pačios įvairiausios – nuo 18-20 iki 28 litų. Jų yra pačių įvairiausių. Kaina daugiausiai priklauso nuo  eglutės aukščio“.

Paklausta, ar kaina nešoktelėjo nuo praėjusių metų, prekiautoja eglutėmis patikino, jog lyginant su praėjusiais metais, kainos liko tokios pačios. „Eglutėmis prekiausime iki pat Kalėdų“, – sakė ji.

Miesto gyventojas V. Čepulis, ieškojęs šventinio Kalėdų senelio, kiek vėliau paskambino į redakciją ir pranešė, jog jam pavyko surasti Kalėdų senelį.

„Pagal skelbimą atradau. Kaina mane tenkina, kokybe dar tik įsitikinsiu“, – sakė pašnekovas, prisiminęs, jog praėjusiais metais taip pat nebuvo įmanoma surasti tokios paslaugos teikėjo.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Prieš Naujuosius metus visi pajūrio savivaldybių gyventojai, Palangos, Klaipėdos ir Neringos svečiai sulaukė puikios dovanos - nemokamo žurnalo "Lietuvos pajūris" naujausio numerio. Išleistas 8 000 egzempliorių tiražu, tokios apimties (beveik šimto puslapių) nemokamas žurnalas, gimęs kaip Palangos laikraščio "Palangos tiltas" priedas, yra...


Gruodžio 2 – 16 dienomis Palangos miesto savivaldybės II aukšto fojė bus eksponuojama meno kūrėjos Valentinos Kaubrienės kalėdinių autorinių darbų paroda. Kviečiame apsilankyti.    Šio vaikino triukai ant rampos ir pakilus aukštai ore priverčia užgniaužti kvapą ir pakrapštyti pakaušį: „Ei, kaip tai įmanoma?“ „Skraidantis dviratininkas“, – sako kiti. Kas domisi ekstremaliu sportu, ypač BMX dviračiais, puikiai žino David Budko. Jis – BMX dviračių žvaigždė, nors gyvenime palangiškis – kuklus kaip...


Net ir akylūs miesto poltikos stebėtojai galbūt praleido vieną svarbų įvykį – Palangos miesto Taryba jau įveikė savo darbo 2015–2019 metų kadencijoje pusiaukelę. Šiandien valdančioji Tarybos koalicija ir jos pirmininkas, miesto meras Šarūnas Vaitkus vis dažniau pavarto „žaliąją knygutę“, konservatorių rinkimų programą – ar spės miestas įvykdyti...


Birželį iš sostinės grįžusių studentų Palangoje – vos keletas. Juk universitetuose ir kolegijose šis laikotarpis toli gražu nėra vasaros atostogų pradžia, prieš akis – įtempta sesija. Taigi, nenuostabu, jog studijų miestu laikomoje sostinėje Palangos jaunimo vis dar gausu. Nepaisant varginančių egzaminų keletas studentų sutiko pasidalinti savo mintimis apie...


Smurtą ir patyčias mokyklose turėtume mažinti visi

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016 05 19 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę, gegužės 10 dieną Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė skyrė nemažai dėmesio smurto ir patyčių mokyklose prevencijai. Kartu su psichologais, vaiko teisių apsaugos specialistais, įvairių mokyklų vadovais siekė aptarti, kokiomis priemonėmis mažinti smurtą bei patyčias mokyklose ir kaip užtikrinti vaikų saugumą.


Liaudiškoje vakaronėje šoko ir maži, ir dideli

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 02 04 | Rubrika: Kultūra

Penktadienio vakarą ant „Baltijos“ pagrindinės mokyklos salės parketo liaudiškų šokių ir žaidimų sūkuryje sukosi ir pradinukai, ir paaugliai, ir garbaus amžiaus sulaukę palangiškiai. Jau antrąjį kartą dvi valandas visus linksmino ir šokti kvietė „Mėguva“.


Praėjusį penktadienį „Palangos tilto“ redakcijos darbuotojai darbą pradėjo nuo skambučio policijai – ryte atvykę į redakciją, radome sudaužytą laikraščio reklaminį stendą. Visą vasarą jis niekam iki mūsų laikraštyje praėjusią savaitę pasirodžiusių nepalankių straipsnių apie buvusį ministrą Raimundą Palaitį netrukdė. Chuliganų išpuolis, kurį redakcija...


Artėjant Kalėdoms, išauga poreikis linksmam, dosniam ir tolimam Kalėdų seneliui iš tolimosios Laplandijos ar nors iš Palangos „Bamo“ rajono. Vadovaujantis rinkos paklausos ir pasiūlos dėsniu, regis visi – ir maži, ir dideli – turėtume iš ko rinktis Kalėdų seneliuką. Tačiau į „Palangos tilto“ redakciją kreipęsis susirūpinęs miesto...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas