Išasfaltuotas kapines juosiantis keliukas

"Palangos tilto" redakcija, 2019-10-28

Artėjant Vėlinėms, ties Palangos miesto kapinėmis vyksta kapitalinis aplink kapines vedančio keliuko remontas. Ką tik išasfaltuota kelio danga, šią savaitę planuojama įrengti kelkraščius.

Į Amžinybę iškeliavusius artimuosius lankantys miesto gyventojai ilgą laiką naudodavosi neasfaltuotu keliuku, juosiančiu kapines. Palangos miesto savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyresnysis patarėjas Giedrius Ramonas pripažino, jog Savivaldybė sulaukdavo nemažai vietos gyventojų nusiskundimų dėl šio keliuko būklės, taip pat – prašymų jį išasfaltuoti. Ir tai, pasak G. Ramono, nestebina, kadangi vairuotojai patirdavo nemažai nepatogumų, ypač – per Vėlines. „Esamos žvyro dangos sluoksnis jau buvo nevienodas, svyruojantis, dangos skersiniai nuolydžiai nepastovūs, kelkraščiai apaugę žole, žvyro dangos būklė – išties prasta“, – sakė Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyresnysis patarėjas.

Nepatogumų patirdavo ne tik eismo dalyviai, bet ir aplinkiniai gyventojai, kadangi, nors leistinas greitis šioje atkarpoje siekia tik 30 kilometrų per valandą, važiuodamos žvyruotu keliuku, transporto priemonės sukeldavo dulkes. „Todėl buvo apsispręsta įrengti asfalto dangą“, – kalbėjo G. Ramonas.

Remontuojama miesto kapines juosiančio keliuko atkarpa, besitęsianti nuo asfaltuotos apsisukimo aikštelės iki esamo asfalto ribos. Tvarkomos keliuko atkarpos ilgis – 160 m, plotis – 5 m. Darbai šioje atkarpoje pradėti spalio pradžioje, ir jau netrukus bus baigti. Remontuojant keliuką, buvo įrengtas šalčiui atsparus sluoksnis, paklotas skaldos sluoksnis, o penktadienį paklota asfaltbetonio danga. Šią savaitę planuojama sutvarkyti kelkraščius.

Teigiamų pokyčių Palangos miesto kapinėse yra ir daugiau – ką tik baigti maždaug šimto metrų kapinių tvoros įrengimo darbai. Tad iš Vytauto gatvės pusės įėjimas į miesto kapines tapo gerokai patrauklesnis – be jau minėtų darbų, čia įrengti ir nauji vartai, taip pat sutvarkytas jau nelygus buvęs įėjimo takas.

Artimųjų kapus lankantiems gyventojams svarbu ir tai, kad artėjant Vėlinėms tiek Palangos, tiek Šventosios kapinėse vakarais bus įjungiamas apšvietimas. Kartu su miesto apšvietimu, sutemus kapinių apšvietimas įsijungs nuo spalio 25 d. iki lapkričio 4 d.

Dar viena Palangos bei Šventosios kapinių lankytojams prieš Vėlines svarbi naujovė – žvakėms išmesti skirti papildomi metaliniai konteineriai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Išasfaltuotas kapines juosiantis keliukas

"Palangos tilto" redakcija, 2019 10 28 | Rubrika: Miestas

Artėjant Vėlinėms, ties Palangos miesto kapinėmis vyksta kapitalinis aplink kapines vedančio keliuko remontas. Ką tik išasfaltuota kelio danga, šią savaitę planuojama įrengti kelkraščius.


Jau tapo tradicija kiekvienais metais lapkričio 1-ąją jūros šauliams aplankyti Palangos kapines, kur po nepriklausomybės paskelbimo ilsisi jau 21 jų bendražygis.


Palangos senosios kapinės, kaip ir visos kapinės Lietuvoje, Visų šventųjų – mirusiųjų pagerbimo – bei Vėlinių dienomis mirga žvakių liepsnelėmis. Čia palaidotus artimuosius lankantieji dažnai ne vien sustoja prie savo šeimų kapaviečių, bet ir pasivaikšto po kapines, nusilenkia čia amžino poilsio atgulusiems pažįstamiems, stabteli prie žymių žmonių kapų...


Palangos senosios kapinės, kaip ir visos kapinės Lietuvoje, Visų šventųjų – mirusiųjų pagerbimo – bei Vėlinių dienomis mirga žvakių liepsnelėmis. Čia palaidotus artimuosius lankantieji dažnai ne vien sustoja prie savo šeimų kapaviečių, bet ir pasivaikšto po kapines, nusilenkia čia amžino poilsio atgulusiems pažįstamiems, stabteli prie žymių žmonių kapų...


Pakartotinai kreipiuosi į Palangos miesto savivaldybės ponus ir prašau nutraukti miesto centre uždraustų sovietinių simbolių demonstravimą, nustoti šlovinti okupantų kapines ir pasinaudoti Kultūros ministerijos suteikta Palangos savivaldybei teise pačiai spręsti šių kapinių likimą.


Ar miesto centras – derama vieta kapinėms?  10

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2012 06 14 | Rubrika: Savaitės komentaras

Nepriklausomybę atgavusioje Lietuvoje sovietmečio palikimą kardinaliai vertinantis europarlamentaras Vytautas Landsbergis netikėtai iššovė Palangos valdžiai pasiūlęs iš kurorto centro iškelti Antrojo pasaulinio karo metu prie Palangos žuvusių ir čia palaidotų sovietinių karių kapines. Nusistebėjęs, kad iki šiol tos kapinės neparūpo Palangos valdžiai...


Vytautas Landsbergis, Lietuvos politikos ir Tėvynės Sąjungos-Lietuvos Krikščionių demokratų patriarchas, sako, kad pastebįs viešoje erdvėje daugiau žinių iš Palangos, ir „tai yra gerai“, prisipažįsta, kad beveik kiekvienais metais atostogauja Šventojoje, bet vengiąs „pigaus“ Palangos šurmulio. Europarlamentaras prisipažino, kad jau...


Alkanos stirnos siaubia Palangos kapines

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 04 25 | Rubrika: Miestas

Po sniegingos žiemos išalkusios stirnos suįžūlėjo: drąsiai šoka per senųjų miesto kapinių tvorą ir, mindžiodamos kapus, skabo našlaites, rožių ir tulpių žiedus. 


Įrengę naujas kapines užmiršome senąsias

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010 11 06 | Rubrika: Miestas

Praėjo Vėlinės, kurios visus pamalonino šiltais, ramiais ir nelietingais orais. Palangiškiai ir savo giminaičius kurorte palaidoję kitų šalies miestų gyventojai būriais plūdo į miesto kapines pagerbti čia amžinojo poilsio atgulusius artimuosius. Vėlyvą rudenį temsta anksti, tad nemažas žmonių srautas kapines lankė jau sutemus. Ir jei ne savotiškais oreantyrais tarnavusios šviečiančios...


Pagerbtas profesoriaus J.P.Aleksos atminimas

„Palangos tilto“ informacija, 2009 08 22 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį Palangoje buvo pagerbtas profesoriaus Jono Prano Aleksos atminimas. Jį prisiminti ir gražiu žodžiu paminėti panorę giminaičiai, tremtiniai ir svečiai pirmiausia rinkosi į Palangos senąsias kapines, kuriose buvęs Lietuvos valstybės kūrėjas palaidotas su savo artimaisiais. Atvykę artimiausi jam išlikę žmonės pasidalino asmeniniais prisiminimais, pasimeldė, padėjo gėlių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas